Na kartach historii w tym miesiącu znajdziesz się w centrum wydarzeń, które miały miejsce na wielu frontach. Od bitew II wojny światowej po konflikty z lat 60. i 80. XX wieku! Weź udział w bitwach, korzystając z pojazdów, które brały udział w tych historycznych wydarzeniach, by zdobyć nagrody!
Przez cały miesiąc będziesz miał do wykonania 8 zadań, jedno po drugim. Za ukończenie każdego z nich otrzymasz trofeum z nagrodą, a za ukończenie wszystkich - unikalną ikonę gracza w grze.
Możesz od razu kupić ikonę profilu za Złote Orły do 3 października, 13:30 bez ukończenia zadań. Kliknij na Nick → Osiągnięcia → Karty Historii (wrzesień).
Trofeum z nagrodą za każde zadanie
Za ukończenie pojedynczego zadania otrzymasz trofeum bojowe z jedną z następujących nagród:
- Karta bonusowa 20-50% na PB na okres 3-10 bitew
- Karta bonusowa 20-50% na SL na okres 3-10 bitew
- 3-5 uniwersalnych zapasowych użyć
- 1 dzień konta premium
- Losowy kamuflaż dla pojazdów naziemnych (spośród tych, które można zdobyć w grze za osiągnięcia lub kupić za Złote Orły).
Inne warunki
- Zadania są dostępne od 13:00 do 13:30 ostatniego dnia każdego zadania.
- Zadania można ukończyć w losowych bitwach, z wyjątkiem trybu „Szturm”.
1 września — 4 września
Operacja briańska
Po zwycięstwie w bitwie pod Kurskiem wojska radzieckie zamierzały kontynuować natarcie na Briańsk, ale pierwsze dwa tygodnie ofensywy briańskiej zakończyły się niepowodzeniem. Dopiero na początku września, dzięki decyzjom generała Markiana Popowa, Armia Czerwona zdołała przebić się przez obronę wroga.
4 września — 8 września
Berlińska Parada Zwycięstwa
7 września 1945 r. na wniosek Związku Radzieckiego odbyła się w Berlinie Parada Zwycięstwa. Defiladę odebrali: marszałek Gieorgij Żukow (ZSRR), generał George Patton (USA), generał Brian Robertson (Wielka Brytania) oraz generał Marie-Pierre Kœnig (Francja). ZSRR wykorzystał tę paradę jako okazję do publicznego zademonstrowania po raz pierwszy swojego najnowszego czołgu ciężkiego IS-3.
8 września — 11 września
Bitwa pod Asal Uttar
Największa bitwa pancerna drugiej wojny hindusko-pakistańskiej rozegrała się w dniach 8–10 września 1965 roku. Rozpoczęła się wtargnięciem sił Pakistanu na terytorium Indii, a zakończyła się ich porażką i odwrotem. Pakistańczycy stracili w bitwie prawie 100 czołgów – głównie M47 i M48, a żołnierze tego kraju nadali miejscu walk przydomek „Cmentarzysko Pattonów”. Straty hinduskich Centurionów wyniosły około jednej trzeciej tej liczby
12 września — 15 września
Operacja Bałtycka
14 września 1944 r. rozpoczęła się Operacja Bałtycka — zmasowana ofensywa wojsk radzieckich na tereny Estonii, Łotwy i Litwy. Uderzenie powiodło się, gdyż duża część sił Wehrmachtu została zablokowana w kotle kurlandzkim, a Armia Czerwona dotarła do Prus Wschodnich.
16 września — 19 września
Bitwa pod Arracourt
Od 18 do 29 września 1944 roku rozegrała się bitwa o Arracourt w północno-wschodniej Francji – największa bitwa pancerna na froncie zachodnim z udziałem sił amerykańskich aż do bitwy o Ardeny. Strona niemiecka miała przewagę liczebną zarówno pod względem żołnierzy, jak i czołgów, ale dzięki lepszemu rozpoznaniu, wyszkoleniu, taktyce i wykorzystaniu terenu wojska USA odniosły zwycięstwo. W bitwie skutecznością wykazały się niszczyciele czołgów M18 Hellcat. Amerykanie zepchnęli wroga na granicę francuską-niemiecką.
20 września — 23 września
Lądowanie pod Grigorjewką
Pierwszy desant z morza Marynarki Wojennej ZSRR na Morzu Czarnym. W nocy z 21 na 22 września 1941 r. niewielki oddział radzieckiej piechoty morskiej wylądował za liniami wojsk Osi w pobliżu Grigorjewki, 30 km od Odessy. Wraz z głównymi siłami stacjonującymi w mieście rozgromił dwie rumuńskie dywizje i odepchnął linię frontu kilka kilometrów od oblężonego miasta.
23 sierpnia — 26 sierpnia
Obrona Tuapse
25 września 1942 r. rozpoczęła się ofensywa wojsk niemieckich na Kubaniu. Operacja obronna Armii Czerwonej w rejonie Tuapse była udaną próbą powstrzymania tego natarcia. W rezultacie Wehrmachtowi nie udało się dotrzeć ani do Tuapse, ani do drogi wiodącej do Gruzji, ani do Morza Kaspijskiego.
27 września — 30 września
Operacja Samen-ol-A’emeh
Od 27 września do 29 września 1981 r. irańskie siły zbrojne przeprowadziły operację Samen-ol-A’emeh („Ósmy Imam”), której celem było przerwanie oblężenia Abadanu. Działania pozorowane utwierdziły Irakijczyków w przekonaniu, że wróg maszeruje na Basrę. Następnie irańskie siły powietrzne wykorzystały swoją przewagę do uderzenia na irackie wojska lądowe. Ostatecznie armia irańska zaatakowała Irakijczyków z trzech stron. Straty były wyrównane, ale siły irackie podczas wycofywania się porzuciły setki pojazdów. Po tej porażce Saddam Husajn rozkazał stracić siedmiu swoich dowódców.