Karty Historii (październik): As Pacyfiku

Na kartach historii w tym miesiącu znajdziesz się w centrum wydarzeń, które miały miejsce na wielu teatrach działań wojennych. Czeka Cię wiele ważnych bitew: od Białorusi przez Węgry i Egipt aż po dalekie Filipiny! Weź udział w bitwach, korzystając z pojazdów, które brały udział w tych historycznych wydarzeniach, by zdobądź nagrody!

Przez cały miesiąc będziesz miał do wykonania 8 zadań, jedno po drugim. Za ukończenie każdego z nich otrzymasz trofeum z nagrodą, a za ukończenie wszystkich – unikatową w grze ikonę gracza.

Richard Bong

Richard Bong był najskuteczniejszym amerykańskim asem II wojny światowej, który zestrzelił 40 samolotów wroga, latając P-38 Lightning. Sam Bong uważał, że jego celność jest słaba, ale rekompensował to swoją odwagą: podlatywał tak blisko samolotów wroga, jak to możliwe, aby mieć pewność, że je trafi. W wieku 22 lat został kapitanem, w wieku 23 lat majorem, a w wieku 24 lat za bohaterstwo w bitwie pod Leyte został odznaczony Medalem Honoru. Został wycofany z lotów bojowych pod koniec 1944 roku jako instruktor lotniczy. Zginął 6 sierpnia 1946 podczas próby lądowania samolotem P-80 Shooting Star z uszkodzonym silnikiem.

Możesz od razu kupić ikonę profilu za Złote Orły do 3 listopada, 12:30 bez ukończenia zadań. Kliknij na Nick → Osiągnięcia → Karty Historii (październik).

Trofeum z nagrodą za każde zadanie

Za ukończenie pojedynczego zadania otrzymasz trofeum bojowe z jedną z następujących nagród:

  • Karta bonusowa 20-50% na PB na okres 3-10 bitew
  • Karta bonusowa 20-50% na SL na okres 3-10 bitew
  • 3-5 uniwersalnych zapasowych użyć
  • 1 dzień konta premium
  • Losowy kamuflaż dla pojazdów naziemnych (spośród tych, które można zdobyć w grze za osiągnięcia lub kupić za Złote Orły).

Inne warunki

  • Zadania są dostępne od 13:00 do 13:30 ostatniego dnia każdego zadania.
  • Zadania można ukończyć w losowych bitwach, z wyjątkiem trybu „Szturm”.

Możesz przeczytać szczegółowy opis zadania na dany dzień i ogólny postęp, klikając na Nick → Osiągnięcia → Karty Historii.

1 października — 4 października

Bitwa o Skaldę

Od 2 października do 8 listopada 1944 roku kanadyjskie wojska przeprowadziły serię operacji wojskowych wzdłuż rzeki Skaldy na granicy Belgii i Holandii, których celem było zabezpieczenie linii zaopatrzeniowych wiodących przez port w Antwerpii. Z powodu błędów strategicznych aliantów bitwa rozpoczęła się zbyt późno. Niemieckie siły zostały wzmocnione i przygotowane do obrony, przez co była to najdłuższa i najkrwawsza bitwa Kanadyjczyków w tej wojnie.

5 października — 8 października

Bitwa morska pod Vella Lavella

W październiku 1943 r. Japonia ewakuowała swoje garnizony z Wysp Salomona. 6 października 600 japońskich żołnierzy pozostało w północnej części wyspy Vella Lavella. Opuściło ją wchodząc na pokłady barek strzeżonych przez 9 niszczycieli. Amerykanie wysłali 6 własnych niszczycieli, aby przechwycić zespół i uniemożliwić ewakuację, ale nie byli w stanie wykonać zadania. W wyniku bitwy obie strony straciły po jednym niszczycielu. Starcie było niewielkim, ostatnim w tej wojnie zwycięstwem japońskich sił nawodnych.

9 października — 12 października

Operacja orszańska

Od 12 października do 2 grudnia 1943 r. w pobliżu miasta Orsza na Białorusi ZSRR przeprowadził nieudaną ofensywę. Wojska radzieckie były wyczerpane niedawno zakończoną operacją smoleńską i nie były przygotowane na pokonanie dobrze zorganizowanej, głębokiej obrony Wehrmachtu. Poniosły ogromne straty ponad 100 000 żołnierzy, z czego 25 000 zginęło. Po operacji dowódca Frontu Zachodniego, generał Wasilij Sokołowski, został usunięty ze stanowiska.

13 października — 17 października

Operacja gołdapska

16 października 1944 r. wojska radzieckie rozpoczęły ofensywę na Prusy Wschodnie, w których Wehrmacht utrzymywał silną obronę. Do 22 października Armia Czerwona zdobyła Gołdap i Gąbin (niem. Gumbinnen, obecnie Gusiew w Obwodzie Królewieckim), ale w ciągu kilku dni straciła oba miasta i została odparta. Obie walczące strony poniosły znaczne straty.

17 października — 20 października

Walki o Leyte

O świcie 17 października 1944 roku amerykańskie siły rozpoczęły lądowanie na Filipinach. Garnizon Leyte, składający się z ok. 70 tysięcy japońskich żołnierzy, stawiał opór do końca roku, a poszczególni partyzanci działali aż do końca wojny.

20 października — 23 października

II bitwa pod El Alamein

23 października 1942 r. rozpoczęła się decydująca bitwa Północnoafrykańskiego Teatru Działań II wojny światowej. W ciągu 13 dni intensywnych walk siły alianckie pod dowództwem Bernarda Montgomery’ego pokonały wojska włosko-niemieckie Erwina Rommla, wypychając je z Egiptu i Libii do Tunezji i kładąc kres zagrożeniu dotarcia sił państw Osi na Bliski Wschód. Za to zwycięstwo generał Bernard Montgomery otrzymał ustanowiony specjalnie z tego powodu tytuł wicehrabiego „Montgomery of Alamein”.

23 października — 27 października

Bitwa o Henderson Field

7 sierpnia 1942 roku Amerykanie zdobyli lotnisko Henderson Field na Guadalcanal. Japońskie wojska podjęły kilka prób jego odbicia. Ostatnia miała miejsce w dniach 23-26 października: piechota ze wsparciem lotniczym i morskim bezskutecznie atakowała Henderson Field. W ciągu trzech dni Japonia straciła 2-3 tysiące żołnierzy, krążownik lekki Yura i 14 samolotów. Siły walczących stron były niemal wyrównane, ale straty Japończyków były znacznie większe niż Amerykanów.

28 października — 31 października

Operacja budapesztańska

Po tym, jak Rumunia przeszła na stronę Aliantów, ZSRR zwrócił uwagę na swój kolejny cel strategiczny: Węgry. Hitler uważał ich utrzymanie za najważniejsze zadanie i nie szczędził środków na ten cel. Wojska radzieckie i rumuńskie rozpoczęły ofensywę 29 października, ale dotarły do samego Budapesztu aż dwa miesiące później i zdobyły miasto dopiero w połowie lutego 1945 roku. Stolica Węgier została zniszczona w około 80%.

2 Likes