Na kartach historii w tym miesiącu znajdziesz się w centrum wydarzeń, które miały miejsce na wielu frontach. Od Afryki Północnej i Morza Śródziemnego, po Moskwę i Bliski Wschód! Weź udział w bitwach, korzystając z pojazdów, które brały udział w tych historycznych wydarzeniach, by zdobądź nagrody!
Przez cały miesiąc będziesz miał do wykonania 8 zadań, jedno po drugim. Za ukończenie każdego z nich otrzymasz trofeum z nagrodą, a za ukończenie wszystkich - unikalną ikonę gracza w grze.
Możesz od razu kupić ikonę profilu za Złote Orły do 3 grudnia, 12:30 bez ukończenia zadań. Kliknij na Nick → Osiągnięcia → Karty Historii (listopad).
Trofeum z nagrodą za każde zadanie
Za ukończenie pojedynczego zadania otrzymasz trofeum bojowe z jedną z następujących nagród:
- Karta bonusowa 20-50% na PB na okres 3-10 bitew
- Karta bonusowa 20-50% na SL na okres 3-10 bitew
- 3-5 uniwersalnych zapasowych użyć
- 1 dzień konta premium
- Losowy kamuflaż dla pojazdów naziemnych (spośród tych, które można zdobyć w grze za osiągnięcia lub kupić za Złote Orły).
Inne warunki
- Zadania są dostępne od 13:00 do 13:30 ostatniego dnia każdego zadania.
- Zadania można ukończyć w losowych bitwach, z wyjątkiem trybu „Szturm”.
1 listopada — 4 listopada
Linia Barbary
Linia Barbary była drugą linią obrony Niemców w środkowych Włoszech. Na początku października 1943 r. alianci sforsowali pierwszą, najbardziej wysuniętą na południe linię Volturno. Na początku listopada zdecydowali się szturmować linię Barbary. Trwało to tylko dwa dni: po przełamaniu siły niemieckie wycofały się na Linię Bernhardta.
5 listopada — 8 listopada
Operacja Apatin-Kaposvar
Ofensywa na Budapeszt, która rozpoczęła się pod koniec października 1944 r., nie była łatwa dla wojsk radzieckich. Dowództwo radzieckie, w celu jej wspomożenia, podjęło decyzję o przerzuceniu wojsk z Jugosławii (oddając ją pod kontrolę miejscowej armii) na południowe Węgry. Operacja zakończyła się sukcesem: Armia Czerwona od samego początku zdobyła 7 listopada przyczółek w pobliżu miasta Apatin, a miesiąc później zajęła miasto Kaposvár i umocniła się w nim.
9 listopada — 12 listopada
Atak na Tarent
12 listopada 1940 roku 21 przestarzałych samolotów torpedowo-bombowych Fairey Swordfish z brytyjskiego lotniskowca HMS „Illustrious” zaatakowało włoską flotę w Tarencie. Ten atak z zaskoczenia doprowadził m.in. do zatopienia trzech pancerników, zatem połowy okrętów liniowych stacjonujących wówczas w bazie. Reggia Marina utraciła bezpowrotnie jeden z nich, „Conte di Cavour”. Pozostałe dwa, „Littorio” i „Caio Duilio”, Włosi przywrócili do służby. Brytyjczycy ponieśli zaskakująco znikome straty w postaci 2 Swordfishy z załogami. Uzyskanie przez Wielką Brytanię przewagi nad Włochami na Morzu Śródziemnym pokazało skuteczność samolotów torpedowych. Nalot ten znany jest także pod nazwą “operacja Judgement”. Był pierwszym w historii skutecznym atakiem lotniczym na okręty znajdujące się w dobrze chronionej bazie. Odbił się szerokim echem w świecie na tyle skutecznie, iż stał się inspiracją dla Japończyków. Nieco ponad rok później zaatakowali oni w podobny sposób, lecz na znacznie większą skalę, flotę USA w Pearl Harbor.
12 listopada — 15 listopada
Operacja obronna Klinsko-Sołniecznogorska
15 listopada 1941 roku rozpoczęła się ostatnia akcja obronna Armii Czerwonej w bitwie pod Moskwą. Wojskom radzieckim udało się odeprzeć ofensywę wroga — linia frontu została zatrzymana 14 kilometrów od stolicy. Z początkiem grudnia ZSRR rozpoczął kontrofensywę. Powstrzymane pod Moskwą wojska Osi musiały bronić się przed natarciem z tego kierunku.
16 listopada — 19 listopada
Operacja Crusader
18 listopada 1941 roku siły alianckie pod dowództwem brytyjskim rozpoczęły operację mającą na celu uniemożliwienie siłom Osi przebicia się do Kanału Sueskiego. Udało się: Wielka Brytania po raz pierwszy pokonała wojska Rommla, a Nowozelandczycy przełamali oblężenie Tobruku, które trwało siedem i pół miesiąca.
19 listopada — 22 listopada
Operacja Uran
19 listopada 1942 roku rozpoczęła się ostatnie stadium bitwy pod Stalingradem. Kleszcze Armii Czerwonej zamknęły się w miejscowości Kałacz nad Donem. To tu nastąpiło spotkanie radzieckich oddziałów nacierających z 2 stron. Wydarzenie to nastąpiło na tyle szybko i niespodziewanie, że zostało powtórzone i sfilmowane dla celów propagandowych kilka dni później. Wysiłkami trzech frontów siły radzieckie otoczyły, pokonały, a następnie wymusiły kapitulację około 20 dywizji niemieckich. Zwycięstwo pod Stalingradem stało się punktem zwrotnym w przebiegu II wojny światowej.
23 listopada — 26 listopada
Utworzenie pułku myśliwskiego „Normandia-Niemen”
25 listopada 1942 roku ZSRR i Francja zawarły porozumienie w sprawie utworzenia francuskiej jednostki lotniczej na terytorium ZSRR. Została nazwana na cześć francuskiej prowincji Normandia. 28 listopada 1944 roku jednostka, która w tym czasie była już pułkiem, otrzymała nazwę „Normandia-Niemen” za zasługi bojowe podczas forsowania rzeki Niemen w trakcie operacji wileńskiej. Jej piloci latali bojowo na myśliwcach Jak-1B, Jak-3 i Jak-9. Szlak bojowy zakończyła 9 maja 1945 w miejscowości Świętomiejsce – obecnie Mamonowo w obwodzie królewieckim. W czerwcu 1945 jednostka dokonała przelotu do Francji na samolotach Jak-3, będących podarunkiem od Stalina. Służyły one we francuskim lotnictwie do kwietnia 1947. Obecnie 2 jednostki lotnicze: francuska i rosyjska, kultywują tradycje pułku myśliwskiego „Normandia-Niemen”.
27 listopada — 30 listopada
Operacja Tariq al-Quds
Kryptonim w dosłownym tłumaczeniu oznacza „Droga do Quds”. 29 listopada 1981 roku Iran rozpoczął operację mającą na celu wyzwolenie miasta Bostan, wcześniej zdobytego przez Irak. Irańczycy ponieśli znaczne straty, polegając w dużym stopniu na masowych atakach frontalnych. Udało im się jednak wyprzeć Irakijczyków z zajmowanych przez nich pozycji i po raz pierwszy w tej wojnie wyzwolić jedno ze swoich miast. Następnie ofensywa trwała aż do całkowitego wyzwolenia południowego Iranu.