Na kartach historii w tym miesiącu znajdziesz się w centrum wydarzeń, które miały miejsce na wielu teatrach działań wojennych. Czeka Cię wiele ważnych bitew, począwszy od Sycylii, przez Guam i Francję, aż po rozległe połacie ZSRR! Weź udział w bitwach, korzystając z pojazdów, które brały udział w tych historycznych wydarzeniach, by zdobądź nagrody!
Przez cały miesiąc będziesz miał do wykonania 8 zadań, jedno po drugim. Za ukończenie każdego z nich otrzymasz trofeum z nagrodą, a za ukończenie wszystkich - unikalną ikonę gracza w grze.
Możesz od razu kupić ikonę profilu za Złote Orły do 3 sierpnia, 13:30 bez ukończenia zadań. Kliknij na Nick → Osiągnięcia → Karty Historii (lipiec).
Trofeum z nagrodą za każde zadanie
Za ukończenie pojedynczego zadania otrzymasz trofeum bojowe z jedną z następujących nagród:
- Karta bonusowa 20-50% na PB na okres 3-10 bitew
- Karta bonusowa 20-50% na SL na okres 3-10 bitew
- 3-5 uniwersalnych zapasowych użyć
- 1 dzień konta premium
- Losowy kamuflaż dla pojazdów naziemnych (spośród tych, które można zdobyć w grze za osiągnięcia lub kupić za Złote Orły).
Inne warunki
- Zadania są dostępne od 13:00 do 13:30 ostatniego dnia każdego zadania.
- Zadania można ukończyć w losowych bitwach, z wyjątkiem trybu „Szturm”.
Możesz przeczytać szczegółowy opis zadania na dany dzień i ogólny postęp, klikając na Nick → Osiągnięcia → Karty Historii.
1 lipca — 4 lipca
Operacja Seydlitz
Niemieckie siły kontratakują w pobliżu Rżewa podczas przedłużającego się impasu w 1942 r. 2 lipca Wehrmacht rozpoczął atak na „kocioł”, w którym zostały zamknięte wojska radzieckie broniące się przed Niemcami. Była to ostatnia operacja mająca na celu wyprostowanie linii frontu uformowanej w wyniku sowieckiej ofensywy zimowej. Z okrążonych 60 tys. żołnierzy radzieckich zdołało uciec tylko 1500 ludzi.
5 lipca — 8 lipca
Operacja Cytadela
Ostatnia strategiczna ofensywa Wehrmachtu na froncie wschodnim rozpoczęła się 5 lipca 1943 r. w pobliżu Kurska. Przygotowywano ją od dawna, Hitler osobiście wiązał z nią duże nadzieje, ale brytyjski wywiad dowiedział się o planach Wehrmachtu dużo wcześniej. Ostrzegł ZSRR, który wzmocnił swoje pozycje i odparł niemiecki atak. Po raz pierwszy Niemcy użyli w tej ofensywie swych nowych czołgów typu Panther.
9 lipca — 12 lipca
Desant na Sycylię (operacja Husky)
Zakończenie kampanii północnoafrykańskiej otworzyło drogę Aliantom do Włoch, którzy planowali wycofać się z wojny. Pierwsza padła Sycylia, gdzie 9 lipca 1943 r. wylądowała ogromna liczba wojsk alianckich, a szczególną rolę odegrał desant powietrzny. Alianci wykorzystali zdobyte doświadczenie, planując późniejsze lądowanie w Normandii.
12 lipca — 15 lipca
Bitwa pod Solcami
Po inwazji na ZSRR w czerwcu 1941 r. Wehrmacht szybko ruszył w kierunku Leningradu, tylko od czasu do czasu napotykając sensowny opór. W rejonie Leningradu Grupa Armii Północ rozproszyła się, a niektóre oddziały zostały zatrzymane przez wojska radzieckie i odizolowane: bagienny teren nie pozwalał pojazdom pancernym na swobodne poruszanie się. 14 lipca Armia Czerwona uderzyła w jedną z tych odizolowanych grup Wehrmachtu. Przewaga liczebna niemieckich czołgów nie pomogła – Niemcy musieli wycofać się o 40 km.
16 lipca — 19 lipca
Preludium Bitwy pod Stalingradem
17 lipca 1942 roku rozpoczęła się największa i najkrwawsza bitwa w historii. Toczyła się o kontrolę nad Stalingradem, kluczowym miastem nad Wołgą, które nosiło imię przywódcy Związku Radzieckiego. Obie strony rzuciły do walki miliony żołnierzy i tysiące sztuk sprzętu, ale ostatecznie zwycięstwo, dzięki olbrzymiemu poświęceniu żołnierzy, odniósł ZSRR. Świeżo awansowany na feldmarszałka niemiecki generał Paulus dostał się do niewoli.
20 lipca — 23 lipca
Bitwa o Guam (1944)
21 lipca 1944 r. amerykańskie siły wylądowały na wyspie Guam. W ciągu trzech tygodni, dzięki przewadze liczebnej i technologicznej, niemal całkowicie oczyścili wyspę z japońskich wojsk. Prawie wszyscy japońscy żołnierze garnizonu wyspy Guam polegli w walkach. 21 lipca jest obchodzony na Guam jako Dzień Wyzwolenia.
24 lipca — 27 lipca
Operacja Mersad
Ostatni akord wojny irańsko-irackiej wybrzmiał 26 lipca 1988 r. Przy wsparciu Iraku i z jego terytorium Organizacja Bojowników Ludowych Iranu dokonała inwazji na regiony przygraniczne Iranu. Jednak wówczas trwały już negocjacje pokojowe. Pod naciskiem ONZ irackie siły powietrzne nie udzieliły im wsparcia. Pozwoliło to Iranowi na szybkie przeprowadzenie operacji Mersad i zniszczenie sił Ludowych Mudżahedinów kosztem niewielkich strat.
28 lipca — 31 lipca
Operacja Bluecoat
30 czerwca 1944 r. wojska brytyjskie rozpoczęły atak na miasto Vire w Normandii. Z powodu złej pogody wsparcie powietrzne było ograniczone, a wojska lądowe utknęły w martwym punkcie. Postęp Brytyjczyków miał wysoką cenę, ponieważ stracili prawie 250 czołgów. Sukces tej operacji miał jednak znaczenie strategiczne, gdyż ostatecznie doprowadził do okrążenia znacznych sił Wehrmachtu w kotle pod Falaise.