W tym miesiącu na Kartach Historii znajdziesz się w samym środku kluczowych wydarzeń na różnych teatrach działań wojennych. Sycylia i Guam, ZSRR i Francja - weź udział w bitwach z wykorzystaniem maszyn odpowiadających tym historycznym konfliktom i zdobywaj nagrody!
Przez cały miesiąc będziesz miał do wykonania 8 zadań, jedno po drugim. Za ukończenie każdego z nich otrzymasz trofeum z nagrodą, a za ukończenie wszystkich – unikatową w grze ikonę gracza!

Możesz od razu kupić ikonę profilu za Złote Orły do 3 sierpnia, 13:30 bez ukończenia zadań. Kliknij na Nick → Osiągnięcia → Karty Historii.
Trofeum z nagrodą za każde zadanie
Za ukończenie pojedynczego zadania otrzymasz trofeum bojowe z jedną z następujących nagród:
-
Karta bonusowa 20-50% na PB na okres 3-10 bitew
-
Karta bonusowa 20-50% na SL na okres 3-10 bitew
-
3-5 uniwersalnych zapasowych użyć
-
1 dzień konta premium
-
Losowy kamuflaż dla pojazdów naziemnych (spośród tych, które można zdobyć w grze za osiągnięcia lub kupić za Złote Orły)
Inne warunki
- Zadania są dostępne od 13:00 do 13:30 ostatniego dnia każdego zadania.
- Zadania można ukończyć w losowych bitwach, z wyjątkiem trybu „Szturm”.
Możesz dowiedzieć się więcej o poszczególnych zadaniach na dany dzień i postępach klikając Nick → Osiągnięcia → Karty Historii.
Kalendarz
1 lipca — 4 lipca
Operacja Seydlitz
2 lipca 1942 r. Wehrmacht rozpoczął operację mającą na celu zlikwidowanie występów na linii frontu w pobliżu Rżewa. Duże ugrupowanie wojsk radzieckich zostało otoczone, niektórym z nich udało się przebić i opuścić kocioł po ciężkich walkach, ale większości nie. W wyniku operacji Niemcy stracili tylko 4000 żołnierzy, podczas gdy ZSRR około 60 000.
5 lipca — 8 lipca
Operacja Cytadela
4 lipca 1943 roku Niemcy rozpoczęły ofensywę pod Kurskiem, rozpoczynając największą bitwę czołgową w historii. Niemcy długo zwlekali z rozpoczęciem operacji, aby dostarczyć na front nowe czołgi Panther i duże partie czołgów Tiger. Pozwoliło to ZSRR dobrze się przygotować i utrzymać pozycję. Zwycięstwo w bitwie pod Kurskiem pozwoliło ZSRR przejąć inicjatywę strategiczną do końca wojny.
9 lipca — 12 lipca
Inwazja aliantów na Sycylię
W nocy z 9 na 10 lipca siły alianckie wylądowały na Sycylii z powietrza i morza, rozpoczynając operacje wojskowe na terytorium państw Osi. Wywołało to panikę w niemieckim dowództwie i doprowadziło do przeniesienia sił niemieckich z frontu kurskiego na południe Europy. W połowie sierpnia pozostałe na wyspie siły Osi zostały ewakuowane z Sycylii do Włoch.
12 lipca — 15 lipca
Bitwa pod Solcami
Od 14 do 18 lipca 1941 r. wojska radzieckie przeprowadziły udaną kontrofensywę w rejonie miasta Solce koło Nowogrodu. Dowództwo Wehrmachtu, które było pewne siebie po udanym rozpoczęciu operacji Barbarossa, nie spodziewało się takiego oporu, dzięki czemu niemiecka ofensywa na Leningrad została opóźniona o około tydzień.
16 lipca — 19 lipca
Preludium bitwy stalingradzkiej
17 lipca 1942 roku rozpoczęła się jedna z największych bitew w historii. Ponad milion żołnierzy radzieckich przez sześć miesięcy walczyło z milionem żołnierzy Osi, w tym Niemcami, Rumunami, Węgrami i Włochami. Zwycięstwo Sowietów w tej bitwie stało się punktem zwrotnym dla całego frontu wschodniego.
20 lipca — 23 lipca
Bitwa o Guam (1944)
21 lipca 1944 roku wojska amerykańskie wylądowały na wyspie Guam. Ich natarcie było utrudnione przez gęstą dżunglę i tropikalne deszcze, ale japoński garnizon na wyspie cierpiał z powodu braku żywności i sprzętu. Do 10 sierpnia wyspa znalazła się pod amerykańską kontrolą.
24 lipca — 27 lipca
Bitwa pod Radzyminem
25 lipca 1944 r. pod Radzyminem, na wschód od Warszawy, rozpoczęła się największa bitwa czołgowa II wojny światowej na terytorium Polski. W poprzedzającym miesiącu Armia Czerwona posunęła się naprzód o około 500 km, co spowodowało problemy z zaopatrzeniem na froncie. Niemcy natomiast spodziewali się ofensywy pod Warszawą i stawili zdecydowany opór: radziecki 3 Korpus Czołgów został otoczony i niemal całkowicie zniszczony, a bitwa przegrana. Mimo to obecność sił radzieckich tak blisko Warszawy była impulsem do rozpoczęcia akcji “Burza”.
28 lipca — 31 lipca
Operacja Bluecoat
Amerykańska operacja Cobra przełamała linię obronną Wehrmachtu i 30 lipca 1944 r. siły brytyjskie w Normandii rozpoczęły ofensywę wspierającą resztę sił alianckich. Sukces operacji Bluecoat związał siły niemieckie w regionie i uniemożliwił im rozpoczęcie kontrofensywy.