Na kartach historii w tym miesiącu znajdziesz się w centrum wydarzeń, które miały miejsce na wielu teatrach działań wojennych. Czeka Cię wiele ważnych bitew, począwszy od Iranu i Iraku, przez walki w Kambodży, aż po ostatnie dni Drugiej Wojny Światowej! Weź udział w bitwach, korzystając z pojazdów, które brały udział w tych historycznych wydarzeniach, by zdobądź nagrody!
Przez cały miesiąc będziesz miał do wykonania 8 zadań, jedno po drugim. Za ukończenie każdego z nich otrzymasz trofeum z nagrodą, a za ukończenie wszystkich - unikalną ikonę gracza w grze.
Możesz od razu kupić ikonę profilu za Złote Orły do 3 maja, 13:30 bez ukończenia zadań. Kliknij na Nick → Osiągnięcia → Karty Historii (kwiecień).
Trofeum z nagrodą za każde zadanie
Za ukończenie pojedynczego zadania otrzymasz trofeum bojowe z jedną z następujących nagród:
- Karta bonusowa 20-50% na PB na okres 3-10 bitew
- Karta bonusowa 20-50% na SL na okres 3-10 bitew
- 3-5 uniwersalnych zapasowych użyć
- 1 dzień konta premium
- Losowy kamuflaż dla pojazdów naziemnych (spośród tych, które można zdobyć w grze za osiągnięcia lub kupić za Złote Orły).
Inne warunki
- Zadania są dostępne od 13:00 do 13:30 ostatniego dnia każdego zadania.
- Zadania można ukończyć w losowych bitwach, z wyjątkiem trybu „Szturm”.
Możesz zobaczyć szczegółowy opis zadania na dany dzień i ogólny postęp, przechodząc klikając na nick → Osiągnięcia → Karty historii.
1 kwietnia — 4 kwietnia
Bitwa o przełęcz Karbala
Wąwóz pomiędzy rzeką Eufrat a jeziorem Al-Milkh w środkowym Iraku jest kluczową drogą prowadzącą do Bagdadu. Dlatego w 2003 r. elitarne irackie siły Gwardii Republikańskiej utrzymywały tam linię obrony przed międzynarodowymi wojskami koalicyjnymi. Osiągnęły jednak bardzo niewiele: na jeden uszkodzony amerykański czołg przypadały setki sztuk zniszczonego sprzętu irackiego. Dywizja pancerna Medina została zniszczona, a 3 kwietnia wojska amerykańskie zajęły lotnisko w Bagdadzie.
5 kwietnia — 8 kwietnia
Bitwa o Królewiec
Od 6 do 9 kwietnia 1945 roku szturmowano miasto-twierdzę Królewiec, główny punkt oporu Niemiec w Prusach Wschodnich. W operacji ważną rolę odegrały samoloty i artyleria, zapewniające stałe wsparcie, a także saperzy i miotacze ognia. W wyniku bitwy główne siły Wehrmachtu w Prusach Wschodnich zostały pokonane.
9 kwietnia — 12 kwietnia
Operacja Weserübung
Operacja Weserübung (pol. ćwiczenia nad Wezerą) to nazwa niemieckiej napaści wojskowej, mającej na celu zajęcie Danii i Norwegii. Rozpoczęła się 9 kwietnia 1940 roku. Dania nie stawiała oporu, ale bitwa o Norwegię trwała dwa miesiące, dopóki siły alianckie zostały przerzucone do Francji. gdzie sytuacja zmieniła się na niekorzyść koalicji zachodnich państw.
13 kwietnia — 16 kwietnia
Ofensywa Graz-Amstetten
Ostatnia akcja Armii Czerwonej w Austrii rozpoczęła się 15 kwietnia 1945 roku i trwała do końca wojny. Została nazwana na cześć miast Graz i Amstetten w środkowej Austrii, które ZSRR zdołał zająć 8 maja, w dniu podpisania przez Niemcy aktu kapitulacji. Jednak poszczególne grupy oporu kontynuowały walkę nawet po oficjalnym zakończeniu działań wojennych.
17 kwietnia — 20 kwietnia
Zajęcie Hamburga
18 kwietnia 1945 roku siły brytyjskie rozpoczęły atak na Hamburg, kluczowy port w północnych Niemczech. Obrońcy miasta mieli przewagę liczebną, stawili opór przez kilka tygodni. Pod koniec miesiąca rozpoczęły się negocjacje w sprawie poddania miasta. Po kapitulacji wkrótce nastąpił koniec II wojny światowej w Europie.
20 kwietnia — 23 kwietnia
Operacja Vulcan
22 kwietnia 1943 roku alianci rozpoczęli operację Vulcan, przedostatnią próbę okrążenia sił Osi w Tunezji i wymuszenia ich kapitulacji. Trwała dwa tygodnie i stawiała czoła dobrze zorganizowanej obronie Włoch i Niemiec. Po ponownym rozważeniu swoich decyzji taktycznych aliantom wkrótce udało się przebić przez obronę wroga i na początku maja rozbić resztki sił Osi Afryki Północnej (operacja Strike).
24 kwietnia — 27 kwietnia
Operacja w kierunku Beit-ol-Moqaddas
Operacja armii irańskiej przeprowadzona na początku wojny iracko-irańskiej. W jej ramach Iranowi udało się wyzwolić miasto portowe Khorramszahr i wypędzić wojska irackie z terytorium Chuzestanu. W samym Khorramshahr otoczono i wzięto do niewoli około 19 tysięcy irackich żołnierzy.
27 kwietnia — 30 kwietnia
Kampania kambodżańska
Po dojściu do władzy w Kambodży proamerykański generał Lon Nol zażądał opuszczenia kraju przez armię północnowietnamską. W odpowiedzi Viet Cong rozpoczął ofensywę na pełną skalę, której siły Lon Nola nie były w stanie samodzielnie powstrzymać. Amerykanie przybyli z pomocą 29 kwietnia 1970 r., jednak dowództwo północnowietnamskie wiedziało o akcji z wyprzedzeniem i ewakuowało większość żołnierzy dalej na zachód, tracąc jedynie obozy i sprzęt.