Na kartach historii w tym miesiącu znajdziesz się w centrum wydarzeń, które miały miejsce na wielu teatrach działań wojennych. Czeka Cię wiele ważnych bitew, począwszy od Karelii i Litwy, przez desant w Normandii, aż po wielkie starcia na Pacyfiku! Weź udział w bitwach, korzystając z pojazdów, które brały udział w tych historycznych wydarzeniach, by zdobądź nagrody!
Przez cały miesiąc będziesz miał do wykonania 8 zadań, jedno po drugim. Za ukończenie każdego z nich otrzymasz trofeum z nagrodą, a za ukończenie wszystkich - unikalną ikonę gracza w grze.
Możesz od razu kupić ikonę profilu za Złote Orły do 3 lipca, 13:30 bez ukończenia zadań. Kliknij na Nick → Osiągnięcia → Karty Historii (czerwiec).
Trofeum z nagrodą za każde zadanie
Za ukończenie pojedynczego zadania otrzymasz trofeum bojowe z jedną z następujących nagród:
- Karta bonusowa 20-50% na PB na okres 3-10 bitew
- Karta bonusowa 20-50% na SL na okres 3-10 bitew
- 3-5 uniwersalnych zapasowych użyć
- 1 dzień konta premium
- Losowy kamuflaż dla pojazdów naziemnych (spośród tych, które można zdobyć w grze za osiągnięcia lub kupić za Złote Orły).
Inne warunki
- Zadania są dostępne od 13:00 do 13:30 ostatniego dnia każdego zadania.
- Zadania można ukończyć w losowych bitwach, z wyjątkiem trybu „Szturm”.
Możesz przeczytać szczegółowy opis zadania na dany dzień i ogólny postęp, klikając na nick → Osiągnięcia → Karty historii.
1 czerwca — 4 czerwca
Bitwa pod Midway
4 czerwca 1942 roku rozpoczęła się bitwa o Midway, jedna z najważniejszych bitew na Pacyfiku. Odbyła się bez udziału artylerii okrętowej, gdyż to samoloty startujące z lotniskowców stały się głównymi rozgrywającymi w tym starciu. Pod Midway alianci odnieśli pierwsze poważne zwycięstwo nad Japonią. Cesarska Marynarka Wojenna nigdy nie podniosła się po utracie lotniskowców i doświadczonych pilotów.
5 czerwca — 8 czerwca
D-day (Operacja Overlord)
Rankiem 6 czerwca 1944 r., w D-Day, setki tysięcy żołnierzy alianckich wylądowało w Normandii, otwierając front zachodni przeciwko nazistowskim Niemcom. Aliantom udało się zorganizować tę poważną operację w całkowitej tajemnicy. Efektem było szybkie wyzwolenie nie tylko Normandii, ale także stolicy Francji.
9 czerwca — 12 czerwca
Operacja karelska
W tym czasie na froncie wschodnim Armia Czerwona prowadziła ofensywę w kierunku północnym. W wyniku udanej operacji wyborsko-pietrozawodskiej wojska fińskie zostały wypchnięte z Karelii, co skłoniło Finlandię do podpisania rozejmu moskiewskiego z ZSRR i przejścia na stronę aliantów.
12 czerwca — 15 czerwca
Bitwa o Villers-Bocage
Krótko po D-Day wojska brytyjskie napotkały siły Wehrmachtu w pobliżu miasteczka Villers-Bocage w Normandii. Niemcy wykorzystali efekt zaskoczenia, zadali Brytyjczykom znaczne straty i zmusili ich do odwrotu. Doprowadziło to do tego, że Niemcom udało się zdobyć przyczółek w Caen, który aliantom udało się zająć dopiero dwa miesiące później. W bitwie brał udział sławny as pancerny Michael Wittmann.
15 czerwca — 18 czerwca
Operacja Battleaxe
W dniach 15-17 czerwca 1941 roku wojska brytyjskie rozpoczęły ofensywę we wschodniej Cyrenajce, próbując przełamać oblężenie Tobruku. Po raz pierwszy podczas II wojny światowej znaczące siły niemieckie zostały zmuszone do obrony, ale wytrzymały napór aliantów. Przy równych siłach obu stron Wielka Brytania straciła trzy razy więcej samolotów i dziewięć razy więcej czołgów niż wojska Osi, a operacja zakończyła się całkowitym niepowodzeniem.
19 czerwca — 22 czerwca
Bitwa na Morzu Filipińskim
W dniach 19-20 czerwca 1944 roku miała miejsce ostatnia większa bitwa lotniskowców na Pacyfiku., Japonia była w stanie wystawić przeciwko amerykańskim siłom jedynie niedoświadczonych pilotów, podczas gdy Stany Zjednoczone miały po swojej stronie przewagę liczebną i techniczną w postaci radaru i myśliwców Hellcat. W rezultacie Japonia straciła zarówno lotniskowce, jak i samoloty. Do końca wojny nie była w stanie tych strat odrobić. Starcie to w USA zostało nazwane „Wielkim polowaniem na indyki nad Marianami” ze względu na stosunkową łatwość odniesionego zwycięstwa.
23 czerwca — 26 czerwca
Bitwa pod Rosieniami
22 czerwca 1941 Niemcy zaatakowały Związek Radziecki. W pierwszych dniach operacji Barabarossa rozproszone siły Armii Czerwonej bezskutecznie próbowały powstrzymać natarcie Wehrmachtu. Jedna z takich prób została podjęta w pobliżu miasteczka Raseiniai (pol. Rosienie) na Litwie, gdzie ZSRR rozmieścił 750 czołgów – trzy razy więcej niż Niemcy, i stracił aż 700 z nich w trakcie kilku dni. Samotny KW-1, który przedarł się za linie niemieckie, był w stanie zablokować drogę zaopatrzenia Wehrmachtu przez całą bitwę, nie poddając się nawet po trafieniach. Był to pierwszy kontakt Wehrmachtu z ciężkimi czołgami KW.
27 czerwca — 30 czerwca
Fall Blau
Pod koniec czerwca 1942 r. rozpoczęła się strategiczna ofensywa Wehrmachtu, której celem było pokonanie wojsk radzieckich na kierunku południowym i zajęcie pól naftowych na Kaukazie. Jednak ze względu na fakt, że Hitler osobiście ingerował w dowodzenie wojskami, nie były one wystarczająco zorganizowane, liczne i wyposażone, aby skutecznie posuwać się naprzód. W końcu Niemcy utknęli pod Stalingradem, gdzie ponieśli druzgocącą klęskę.