Na kartach historii w tym miesiącu znajdziesz się w centrum wydarzeń, które miały miejsce na wielu teatrach działań wojennych. Czeka Cię wiele ważnych bitew, począwszy od desantu w Normandii, przez Związek Radziecki i Libię, aż po starcia na Filipinach! Weź udział w bitwach, korzystając z pojazdów, które brały udział w tych historycznych wydarzeniach, by zdobądź nagrody!
Przez cały miesiąc będziesz miał do wykonania 8 zadań, jedno po drugim. Za ukończenie każdego z nich otrzymasz trofeum z nagrodą, a za ukończenie wszystkich - unikalną ikonę gracza w grze.

Możesz od razu kupić ikonę profilu za Złote Orły do 3 lipca, 13:30 bez ukończenia zadań. Kliknij na Nick → Osiągnięcia → Karty Historii (czerwiec).
Trofeum z nagrodą za każde zadanie
Za ukończenie pojedynczego zadania otrzymasz trofeum bojowe z jedną z następujących nagród:
- Karta bonusowa 20-50% na PB na okres 3-10 bitew
- Karta bonusowa 20-50% na SL na okres 3-10 bitew
- 3-5 uniwersalnych zapasowych użyć
- 1 dzień konta premium
- Losowy kamuflaż dla pojazdów naziemnych (spośród tych, które można zdobyć w grze za osiągnięcia lub kupić za Złote Orły).
Inne warunki
- Zadania są dostępne od 13:00 do 13:30 ostatniego dnia każdego zadania.
- Zadania można ukończyć w losowych bitwach, z wyjątkiem trybu „Szturm”.
Możesz dowiedzieć się więcej o poszczególnych zadaniach na dany dzień i postępach klikając Nick → Osiągnięcia → Karty Historii.
Kalendarz
1 czerwca — 4 czerwca
Bitwa pod Midway
W dniach od 4 do 7 czerwca 1942 roku rozegrała się najważniejsza bitwa na Pacyfiku podczas II wojny światowej. Dzięki przechwyceniu zaszyfrowanych wiadomości japońskich, Amerykanie mogli przygotować się do bitwy i wykorzystać brak zdecydowania wśród wrogich sił, zadając im druzgocącą klęskę. Japonia straciła cztery lotniskowce i ponad 3000 dobrze wyszkolonych pilotów, a ostatecznie strategiczną inicjatywę w wojnie.
5 czerwca — 8 czerwca
D-day (Operacja Overlord)
6 czerwca 1944 roku doszło do największego w historii desantu morskiego. Ponad 150 000 żołnierzy alianckich wylądowało w Normandii, otwierając Front Zachodni w Europie. Pod koniec lata i po zdobyciu Paryża ambitna operacja Overlord zakończyła się pełnym sukcesem.
9 czerwca — 12 czerwca
Operacja karelska (wyborsko-pietrozawodzka)
10 czerwca 1944 roku wojska radzieckie rozpoczęły szeroko zakrojoną ofensywę na północ od Leningradu. Obrona Finlandii na Przesmyku Karelskim załamała się i 20 czerwca ZSRR zdobył Wyborg. Finowie przerzucili na ten kierunek wojska ze Wschodniej Karelii, co umożliwiło ZSRR zajęcie Pietrozawodska 28 czerwca. Następnie rozpoczęły się negocjacje pokojowe. 4 sierpnia marszałek Mannerheim został prezydentem Finlandii, a 19 września podpisano traktat pokojowy.
12 czerwca — 15 czerwca
Bitwa o Villers-Bocage
13 czerwca 1944 roku w ramach operacji Overlord wojska brytyjskie, które parły przez Normandię niespodziewanie natknęły się na siły niemieckie w pobliżu miasta Villers-Bocage. Na początku bitwy Niemcom udało się wykorzystać zaskoczenie i przewagę ciężkich czołgów Tiger. Jednym z nich dowodził as pancerny Michael Wittmann. Pomimo tego Brytyjczycy przegrupowali siły i skutecznie odparli niemiecki atak, choć ich czołgi działały bez żadnego wsparcia piechoty.
15 czerwca — 18 czerwca
Operacja Battleaxe
W dniach od 15 do 17 czerwca 1941 roku wojska alianckie podjęły próbę przerwania oblężenia Tobruku w Libii. Po raz pierwszy Wehrmacht został zmuszony do obrony, ale mimo to mistrzowski kontratak feldmarszałka Rommla zmusił aliantów do odwrotu, niemal okrążając znaczną część sił brytyjskich. Operacja Battleaxe zakończyła się niepowodzeniem. Przy wyrównanych siłach obu stron Wielka Brytania straciła trzy razy więcej samolotów i dziewięć razy więcej czołgów niż wojska Osi.
19 czerwca — 22 czerwca
Bitwa na Morzu Filipińskim
W dniach 19-20 czerwca 1944 roku na Morzu Filipińskim rozegrała się największa bitwa lotniskowców w historii. Wzięło w nim udział 24 lotniskowców, z których wystartowało ponad 1300 samolotów. W tym czasie Amerykanie mieli już przewagę techniczną w postaci radaru i myśliwców Hellcat i konkretne plany dotyczące Japonii, natomiast japońscy piloci byli niedostatecznie wyszkoleni. W rezultacie Japonia poniosła druzgocącą klęskę i straciła znaczną liczbę pilotów. Starcie to w USA zostało nazwane „Wielkim polowaniem na indyki nad Marianami” dzięki względnie łatwemu zwycięstwu.
23 czerwca — 26 czerwca
Bitwa pod Rosieniami
Krótko po inwazji na ZSRR wojska niemieckie w pobliżu miasteczka Raseiniai (po. Rosienie) po raz pierwszy zetknęły się w walce z ciężkimi czołgami KW. W zetknięciu z grubym pancerzem standardowe niemieckie działa przeciwpancerne stały się bezużyteczne. Jednak siły radzieckie były słabo zorganizowane i zaopatrzone. Z powodu braku pocisków część załóg radzieckich czołgów porzucała swoje pojazdy, podczas gdy inne ruszyły do walki. Nie mając innego wyjścia, radzieckie załogi były zmuszone dosłownie miażdżyć armaty wroga swoimi gąsienicami,. Zwycięstwo pozostało po stronie Niemiec.
27 czerwca — 30 czerwca
Fall Blau
28 czerwca 1942 roku rozpoczęła się realizacja planu „Blau” (niebieski). Niemieckie dowództwo wysłało znaczną część sił Wehrmachtu w celu przejęcia kaukaskich pól naftowych, aby zdobyć pola naftowe do zaopatrzenia armii w paliwo. Stalin jednak czekał na atak na Moskwę, więc początkowo „Blau” odnosił znaczące sukcesy: na początku lipca wojska niemieckie zdobyły zachodnią część Woroneża i Rostów nad Donem. Następnie Hitler wydał rozkaz podzielenia swoich sił: wysłania części wojsk na Kaukaz, a części na Stalingrad. W rezultacie Niemcy poniosły klęskę na obu frontach.