Już naprawione! Nr 93

Dzisiaj omówimy poprawki i naprawione błędy, które wprowadziliśmy do gry w ciągu ostatnich 2 tygodni. A naprawiliśmy naprawdę wiele! Przyjrzyjmy się im.

Jeśli znalazłeś błąd, który chciałbyś zgłosić, możesz to zrobić na naszej społecznościowej platformie zgłaszania błędów.

Poprawki interfejsu załogi

Dodaliśmy ogrom poprawek do interfejsu gry. Najbardziej rzuca się w oczy możliwość prostej zmiany kolejności załóg w konfiguracji pojazdów. Teraz wystarczy po prostu kliknąć i przeciągnąć! Kliknij pasek załogi pod pojazdem, zawierający informacje o kolejności, kwalifikacji i poziomie, a następnie przeciągnij w wybrane przez siebie miejsce!

Skoro już jesteśmy w temacie paska informacyjnego załogi to opowiemy więcej. Zmieniliśmy sposób powiadamiania graczy o tym, że umiejętności załogi są gotowe do ulepszenia. Wcześniej pojawienie się ikony było obliczane zgodnie z dość złożonym systemem, który tak naprawdę nie spełniał potrzeb wielu z was. Teraz jest to znacznie prostsze i wygodniejsze. Jeśli załoga zgromadziła wystarczającą ilość doświadczenia, aby wyszkolić najdroższą z dostępnych umiejętności o co najmniej pół punktu, będzie widoczna informacja.

Zmieniliśmy również okno umieszczania pojazdów w slocie załogi. Pasek informacyjny pod slotem z najważniejszymi informacjami jest teraz większy, tło jest ciemniejsze, dzięki czemu informacje na slocie załogi są lepiej widoczne, flaga kraju i pasek z kopiami zapasowymi zostały usunięte, pasek z legendą znajduje się teraz nad paskiem załogi, a cena umieszczenia pojazdów w slocie załogi znajduje się pod nim.

Poprawki śledzenia celu

image

Naprawiliśmy dwa błędy związane ze śledzeniem celu. W przypadku samolotów zasięg działania optycznego śledzenia celu nie zmniejsza się już po przełączeniu na widok trzecioosobowy. Mogło to prowadzić do zresetowania blokady, jeśli cel był wystarczająco daleko. Inny błąd zaś powodował, że IRST i automatyczne śledzenie optyczne w ogóle nie działały, gdy radar był wyłączony.

Naprawa radaru przeciwlotniczego

Po wydaniu aktualizacji Seek & Destroy, w pewnych warunkach radary przeciwlotnicze działały nieprawidłowo i wyświetlały cele nie ze zwykłymi znacznikami, ale z bardzo dużymi łukami mierzącymi prawie cały okrąg. Przy dużej liczbie celów radar po prostu zapełniał się zielonymi koncentrycznymi łukami i praktycznie nie dało się go odczytać. Naprawiliśmy ten błąd i radary działają teraz zgodnie z oczekiwaniami.

Sprawniejsze odradzanie się!

image

Wcześniej kliknięcie dowolnego miejsca na mapie w oknie odradzania powodowało zresetowanie wybranego punktu odradzania (jeśli taki został wybrany), co czasami mogło być frustrujące. Teraz kliknięcie dowolnego miejsca na mapie nie resetuje wybranego punktu!

Postanowiliśmy również uczynić korzystanie z zapasowego użycia pojazdu bardziej zauważalnym. Przycisk “Do boju!” będzie miał złoty odcień w oknie odradzania dla pojazdów, którymi można ruszyć w bój korzystając z zapasowego użycia, a ikona zapasowego użycia zostanie wyświetlona.

Szybsza kamera zniszczenia

image

Gdy zostaniesz zniszczony, gra odtwarza cały strzał od miejsca, z którego został oddany. Wielu graczy pomija jednak tę powtórkę, by jak najszybciej wrócić do akcji.

Postanowiliśmy więc przerobić powtórki z kamery zniszczenia. Teraz nie będzie ona pokazywać zniszczonego wroga i całego lotu pocisku, co z kolei pozwoli zaoszczędzić aż pięć sekund przed powrotem do walki. Zamiast tego nadal będziesz widzieć śmiertelne trafienie w szczegółach, a kiedy zostanie pokazany Ci wróg, który Cię zniszczył, kamera będzie zwrócona w twoim kierunku, aby ułatwić ocenę pozycji zabójcy i wszelkich błędów, które popełniłeś.

Poprawki trybu śledzenia podczas przeszukiwania (TWS)

image

W tej aktualizacji wprowadzono kilka poprawek związanych z trybem TWS. Jeśli jakiś cel zniknął z ekranu radaru, radar mógł losowo przełączyć się na inny. Ponadto śledzenie celu było zakłócone, gdy aktywowane były funkcje “Stabilizacja celownika” i “Aktywuj punkt zrzutu”.

Radary Pancyr-S1 i Tor-M1 mogły przełączać wybrany cel, gdy ten wystrzelił pocisk lub zrzucił bombę. Gdy nos samolotu został podniesiony/obniżony tak bardzo, że pożądana pozycja anteny wykraczała poza ograniczenie odchylenia radaru, antena poruszała się zgodnie z ograniczeniami i nie wracała do pożądanej pozycji, ale raczej pozostawała w zmienionej pozycji. Znaczniki celu w trybie rozszerzonego śledzenia nie pojawiają się już na granicach działania anteny i nie uniemożliwiają już celowania pociskami z radarem przez kanał korekcji radiowej.

To nie wszystko!

Pełną listę poprawek można znaleźć w poniższym rejestrze zmian. Oto kilka z nich z ostatnich 2 tygodni: Wysokość wielu drzew została zmniejszona w lokacjach Skalisty kanion, Tajemnicza dolina, Skalne filary, Pola ryżowe, Wyżyny Gujany, Wzgórza Golan, Zhengzhou, Wyspy Aleuckie i Południowa Afryka .Przywrócono powiadomienie o konieczności włączenia laserowego wskaźnika celu dla naprowadzanych laserowo pocisków AGM i takie samo powiadomienie zostało dodane dla bomb naprowadzanych laserowo. Stabilizatory dział na łodziach nie wyłączają się już przy prędkościach powyżej 80 km/h, blokada celu AGM naprowadzanych TV nie resetuje się przed wystrzeleniem i nie oddala kamery gwałtownie od celu, a odsunięcie myszy od celu w widoku głowicy optycznej powoduje teraz usunięcie blokady celu, tak jak powinno. Naprawiono również błąd, który powodował brak przycisku do zwijania panelu akcji w bitwie dla samolotów, jeśli jedyną akcją na pasku slotów był wizualny wybór broni dodatkowej.

Jeszcze raz bardzo dziękujemy za wszystkie zgłoszenia przesłane za pośrednictwem naszej społecznościowej platformy zgłaszania błędów.

3 Likes

W końcu jakaś konkretna łatka.