Już naprawione! Nr 92

Aktualizacja Seek & Destroy przyniosła wiele funkcji, ale także garść niefortunnych błędów. W tym artykule omówimy kilka naprawionych przez nas błędów, które pojawiły się w związku z wydaniem dużej aktualizacji.

Jeśli znalazłeś błąd, który chciałbyś zgłosić, możesz to zrobić na naszej społecznościowej platformie zgłaszania błędów.

Poprawki ładowania amunicji

image

Ładowanie amunicji do pojazdów naziemnych odbywało się w odwrotnej kolejności. Ładowanie pocisków do każdego z magazynów amunicji pierwszego i drugiego wyboru odbywało się w odwrotnej kolejności, a jeśli pojazd miał kilka miejsc na amunicję drugiego wyboru, najpierw zapełniany był ten o najniższym priorytecie. Naprawiliśmy to.

Na przykład, w czołgach M1 Abrams, po zapełnieniu magazynów pierwszego wyboru, zapełniany był ostatni magazyn drugiego wyboru znajdujący się w kadłubie. Ponadto napełnianie wewnątrz wszystkich magazynów amunicji odbywało się od góry do dołu, a nie od dołu do góry.

Poprawki wizualnego selektora broni i zmiana domyślnego kombinacji klawiszy

image

OJedną z głównych funkcji dodanych w głównej aktualizacji Seek & Destroy był wizualny selektor broni dla samolotów.

Dzięki waszym opiniom zmieniliśmy domyślny klawisz dla tej funkcji na Caps Lock. Jest to wygodniejszy klawisz, który prawdopodobnie nie jest używany przez wielu graczy, a nadal jest łatwo dostępny na klawiaturze i wymaga tylko jednego naciśnięcia zamiast dwóch klawiszy. Poprzedni domyślny klawisz (SHIFT + A) mógł zostać przypadkowo aktywowany podczas korzystania z innych funkcji, na przykład odbierając kontrolę nad myszą, gdy selektor był wyświetlany na ekranie, powodując potencjalne problemy w walce.

Naprawiliśmy również kilka błędów związanych z selektorem. Na przykład komunikaty w bitwie nakładały się na niego, a samoloty w wydarzeniach powietrznych w zręcznościowych bitwach naziemnych nie miały dostępnego selektora.

Mamy też dobre wieści dla graczy konsolowych - wizualny selektor broni jest już dostępny na wszystkich platformach! Jednym z tymczasowych wyjątków jest to, że wydarzenia powietrzne w bitwach naziemnych otrzymają wizualny selektor broni na konsolach po aktualizacji klienta.

Naprawiono pociski kumulacyjne

Niedawno odkryliśmy błąd w działaniu pocisków z ładunkiem kumulacyjnym. Z jego powodu pociski te czasami ignorowały pierwszy element pancerza, który napotkały na swojej drodze i nie tworzyły się odłamki. Naprawiliśmy już ten problem!

Przycięliśmy parę drzew

image

Na Wyżynie Gujańskiej, Wzgórzach Wietnamu, Tajemniczej Dolinie i Polach Ryżowych zmniejszyliśmy wysokość niektórych drzew.

To jednak nie koniec przycinania drzew, ponieważ wiemy o problemach na Wzgórzach Golan, Skalnych Filarach i Skalistym Kanionie i już nad nimi pracujemy. Daj nam znać, jeśli znajdziesz jakieś wyjątkowo i dziwacznie wysokie drzewa gdziekolwiek indziej, a my wyślemy naszych przycinaczy drzew, by się nimi zajęli.

Poprawki oddzielnych flar i dipoli

Wykonaliśmy wiele pracy nad rozdzieleniem flar i dipoli oraz zmianami w sposobie ich wybierania, ale niestety pozostały one niedokończone w momencie premiery.

Naprawiliśmy teraz większość błędów związanych z flarami i dipolami, na przykład niewystarczającą liczbę każdego z nich, rozbieżności w kartach statystyk i w bitwie oraz możliwość ich wystrzelenia w niektórych przypadkach. Możecie teraz używać flar i dipoli oddzielnie dla wszystkich samolotów, w których ta funkcja była obecna.

Poprawki marynarki

image

Naprawiono błąd, który powodował, że wiele stałych wyrzutni torped mogło wystrzelić jedną salwę przy włączonym wyborze wyrzutni torped. Dzięki za zgłoszenie tego błędu! Torpedy będą teraz wystrzeliwane pojedynczo, tak jak powinny.

Analiza ochrony dla okrętów również nie działała w niestandardowych hangarach, co teraz również naprawiliśmy.

To nie wszystko

Pełną listę poprawek i ulepszeń znajdziesz w poniższych dziennikach zmian.

Jeszcze raz bardzo dziękujemy za wszystkie zgłoszenia przesłane za pośrednictwem naszej społecznościowej platformy zgłaszania błędów.

3 Likes

Jedno naprawią a coś innego rozpiepszą, ja pierdziele, np. na szturmach nie wyświetla się komunikat o zniszczonym celu.

Dalej nie naprawione 1.5 roku i dalej nic
https://community.gaijin.net/issues/p/warthunder/i/dhEaFyfWtWmz

Szkoda, że nadal nie da się ukryć tej ikonki. Ukrywanie jej dział tylko w przypadku, gdy mamy jeszcze do wyboru np. termo- lub nokto- wizję. Lecąc np. Tornado z samymi bombami nadal mi się ta ikonka wyświetla.

2 Likes