Już naprawione! Nr 88

Dzisiaj omówimy niektóre z podstawowych poprawek i ulepszeń jakości życia, nad którymi pracowaliśmy w ciągu ostatnich 2 tygodni. Dziękujemy za wszystkie raporty!

Jeśli znalazłeś błąd, który chciałbyś zgłosić, możesz to zrobić na naszej społecznościowej platformie zgłaszania błędów.

Mechanika poważnych uszkodzeń została zaimplementowana

image

Niedawno wspominaliśmy o tej mechanice w osobnym poście tutaj. Krótko mówiąc, mechanika ta nagradza zarówno gracza, który zadał poważne obrażenia, jak i gracza, który zniszczył wrogi samolot. Testy tej mechaniki odbyły się w zeszłym tygodniu, a teraz włączyliśmy ją dla samolotów we wszystkich trybach gry!

Kilka ulepszeń interfejsu!

W poprzedniej aktualizacji Już Naprawione wydaliśmy nowy HUD, który był specyficzny dla trybu “Bitwa” dla sił lądowych, który zawierał lepszy wskaźnik liczby zniszczonych pojazdów i pozostałego czasu. Dziękujemy za opinie na ten temat. Wprowadziliśmy kilka kosmetycznych zmian, aby jeszcze bardziej ulepszyć ten HUD.

Uprościliśmy animację po zniszczeniu pojazdu, aby nie rozpraszała tak bardzo, jak wcześniej: teraz będzie migać tylko raz po zniszczeniu, zamiast pulsować. Wprowadziliśmy również pewne zmiany w ikonie punktu przechwytywania: bycie bezpośrednio na punkcie przechwytywania jest teraz wskazywane, a ikona staje się większa. Kolory, kontur i tło ikony punktu przechwytywania zostały ulepszone ogólnie, a także podczas przechwytywania punktu, aby poprawić ogólną czytelność.

Oprócz tego ulepszenia interfejsu, dodaliśmy dodatkowe okno informujące gracza, czy na pewno chce włączyć możliwość badania helikopterów za pomocą pojazdów naziemnych. Zostało ono dodane, ponieważ gracze przypadkowo włączali tę opcję, nie wiedząc o tym, co powodowało, że wielu z nich było zdezorientowanych, dlaczego żadne punkty badań nie trafiały do ich pojazdów naziemnych. To dodatkowe okno pomoże uniknąć takich sytuacji.

Rozpoznanie stało się lepsze

image

Również w poprzedniej aktualizacji wprowadziliśmy pewne zmiany w aktywnym zwiadzie pojazdów naziemnych, a od tego czasu pojawiło się kolejne ulepszenie.

Znasz te sytuacje, w których zamierzałeś rozpoznać wroga, ale tuż przed naciśnięciem przycisku zwiadu wróg, którego miałeś na celowniku, został zaatakowany przez sojusznika i zniszczony. Ponieważ w tym momencie dokonałeś zwiadu, twój aktywny zwiad miał długi cooldown, ponieważ został uznany za niepoprawny.

Zmniejszyliśmy ten licznik czasu w takich przypadkach: jeśli wróg został zniszczony mniej niż 1 sekundę temu, twój aktywny zwiad nie będzie liczony jako niepoprawny, co oznacza, że będziesz mógł ponownie przeprowadzić zwiad po 6 sekundach - tak jak za udany zwiad - a nie po 45 sekundach.

Pociski smugowe i niewidzialne taśmy dla szwedzkich samolotów!

image

Kilka szwedzkich samolotów nie miało w pasach pocisków smugowych, co oznaczało, że nie było osobnej taśmy niewidzialnej, ponieważ nie była ona potrzebna. Utrudniało to strzelanie z tych samolotów, więc zdecydowaliśmy się dodać pocisk przeciwpancerny typu 5876 do istniejących pasów dla działka Akan m/55, a także oddzielny taśmę niewidzialną w następujących samolotach: SAAB-105G, SAAB-105OE, AJ37, AJS37, J29D, J32B, J35A, J35XS, J35D i SK60B.

Rozszerzyliśmy również zakres pasów dostępnych dla działka GSz-30. Wszystkie śmigłowce Mi-24 i samoloty Su-25 będą teraz mogły korzystać z taśm niewidzialnych.

To nie wszystko

Pełną listę ulepszeń można znaleźć w każdej osobnym rejestrze zmian. Oto kilka innych: Samoloty bez stateczników poziomych nie otrzymują już poważnych uszkodzeń od każdego rodzaju trafienia, poprawiono stabilizację dział w tylnej półsferze czołgu, a prawidłowy kwadrat na mapie jest teraz ogłaszany przez lektora podczas ataku artyleryjskiego.

Jeszcze raz bardzo dziękujemy za wszystkie zgłoszenia przesłane za pośrednictwem naszej społecznościowej platformy zgłaszania błędów.

2 Likes

Pierwsza bitwa z nową mechaniką. Wchodzę w pojedynek z 3 samolotami wroga (oczywiście rb) jednego zestrzeliłem i drugiego też. ale za drugiego dostałem tylko asystę (XF5F). Bo był ponoć krytycznie uszkodzony. Nie wiem co to za krytyczne uszkodzenia przyjął, ale latał, strzelał, manewrował i nie pluł cieczami. A to że mu odstrzeliłem ogon (dosłownie) było godne tylko asysty i samego killa zgarnął ktoś kto nawet nie wiem co mu zrobił. Nie podoba mi się ta nowa mechanika. Mocno nie sprawiedliwa.

Jeszcze dzisiaj nie grałem, ale podczas testów, wychodziło, że za poważne uszkodzenie wpadało więcej kasy i ekspa niż za fraga. Przynajmniej w trybie arkadowym.

Ok grając dzisiaj dalej Spitfirem MKIIa Venture I. Podpaliłem gościa i inny członek z drużyny który chciał go dobić nie dostał killa tylko ja. W tym momencie pomyślałem że moja pierwsza reakcja mogła być lekko przesadzona. Jednakże chwilę później w 4 graczy dobiliśmy ostatniego latawca z wrogiej drużyny. Dostałem killa bo zabiłem pilota, ale maszyna była już tak samo w ogniu- w tym momencie pomyślałem że jednak nie jest aż tak sprawiedliwe. Bo tamten drugi gościu go powinien dostać. Na pewno więc wymaga poprawek. A na ilość zarabianych SL nie zwróciłem uwagi. Muszę się temu przyjrzeć bliżej.
PS Swoją drogą nigdy nie odstrzeliłem tylu skrzydeł i innych części samolotów przy użycie tych splujek 7,7mm. Patrząc jak się wiedzie innym graczom w bitwie wydaje mi się że części odpadają jak szalone. Czy to tylko moje wrażenie?

W wiadomości dotyczącej testów tej mechaniki było podane, że podpalenie przeciwnika nie jest równe jego zniszczeniu ani nawet poważnemu uszkodzeniu. Dopiero uszkodzenia zadane przez ogień liczą się jako krytyczne :p

A co do samej mechaniki, przynajmniej w symulacjach lotniczych, całkiem ładnie się spisuje. Przyznam, że nie zwróciłem uwagi na różnicę w punktacji, ze względu na „skuteczne akcje”.