Już Naprawione! Nr 78

W tym wydaniu chcielibyśmy opowiedzieć o pracy nad ulepszeniami i poprawkami w grze. Możesz znaleźć informacje o wszystkich aktualizacjach, które zostały wydane w War Thunder na stronie internetowej w specjalnej sekcji.

Miej uszy otwarte!

image

Paleta dźwięków w War Thunder jest stale ulepszana i rozszerzana. Tym razem fani pojazdów naziemnych mają szczęście: łatwiej będzie rozpoznać, co się dzieje za pomocą dźwięku!

Na przykład, jeśli wróg cię trafi, będziesz w stanie dowiedzieć się, jakiego pocisku użył, czy to APHE, AP, HE, czy HEAT, tylko po dźwięku, nawet bez opuszczania widoku z pierwszej osoby. Oczywiście po odrobinie praktyki.

Kiedy pociski z broni szybkostrzelnej trafią w pojazd, usłyszysz je z dokładną częstotliwością. To samo dotyczy trafień z szybkostrzelnych dział lądujących na pancerzu wroga: dźwięki trafień będą odpowiadać tempu twoich strzałów.

Wreszcie, pociski latające wokół ciebie otrzymały znacznie wyraźniejsze dźwięki, aby kontrastować z tłem i dodatkowo ostrzegać cię przed niebezpieczeństwem.

Poznaj wroga z widzenia

image

Ostatnim razem dużo mówiliśmy o znaczeniu analizy ochrony, funkcji, która pozwala poznać słabe punkty pojazdów w grze. Jednak War Thunder stale się rozwija i w grze pojawia się coraz więcej pojazdów - wybór wirtualnych wrogów jest naprawdę ogromny!

Właśnie dlatego dodaliśmy do analizy ochrony możliwość wyszukiwania pojazdów stanowiących zagrożenie według nazwy. Spędzaj mniej czasu na wyszukiwaniu, a więcej na symulowaniu trafień!

Most widmo

image

Ciekawa sytuacja miała miejsce na mapie "Alaska". Jeden z graczy powiedział nam w raporcie, że po zniszczeniu mostu przez bomby mógł po nim swobodnie jeździć - tak jakby most nigdy nie zniknął!

Jednak po sprawdzeniu, co się stało, odkryliśmy, że bomby nie miały żadnego znaczenia! Most nie zniknął - zniknął tylko jego model wizualny i tylko wtedy, gdy jakiś czołg z lemieszem (na przykład T-80U) zaczął pod nim kopać.

Kopanie nie będzie już wymazywać obiektów z rzeczywistości - most-widmo stanie się przeszłością.

Wyjątkowa jakość

Zapewne zauważyłeś, że launcher gry oferuje wiele konfiguracji do wyboru - od minimalnej i standardowej instalacji po wybór wysokiej jakości modeli samolotów lub pojazdów naziemnych.

W wersji Steam gry, aby zainstalować wysokiej jakości modele, należy najpierw dodać odpowiedni darmowy pakiet DLC do konta - ale nawet jeśli gracz ich nie aktywował lub jeśli wyłączył te DLC, klient sam ustawił "Ultra jakość wszystkich modeli" i zaczął pobierać dodatkowe gigabajty. Naprawiliśmy również ten błąd.

To nie wszystko

Pełną listę usprawnień znajdziecie w osobnym rejestrze zmian - jest tam wiele ciekawych rzeczy! Poprawiono działanie skrzyń biegów w wielu pojazdach naziemnych, działanie radaru dla samolotów, a pociski z zapalnikami kontaktowymi będą teraz prawidłowo działały w kontakcie z wodą.

Jeszcze raz dziękujemy za wszystkie zgłoszenia błędów, które przesłaliście na naszej specjalnej stronie.

Smugacze do MG131 HEIT - nadal brak, od miesięcy.
Obrażenia od HEIT z HE-112 A0 - nadal brak, od miesięcy.
M-geschoss 20mm - nadal przelatuje na wylot przez większość sowieckich myśliwców nie zadając obrażeń w protection analysis - i tak od lat.

Trochę kiepsko to wygląda, nowa zawartość jest patchowana, ale błędy związane ze sprzętem z 2. wojny są ignorowane.

2 Likes

Na wysokich BR-ach też są błędy.
Mam wrażenie, że coś pozmieniali w rakietach powietrze-powietrze bo coraz częściej zdarzają się trafienia krytyczne, po których da się jeszcze wrócić na lotnisko. I to nie tylko w sowieckich maszynach. Sam oberwałem w kilku bitwach i udało mi się wrócić na lotnisko, i naprawić.
Do tego błędy z paliwem, MIrage III zapada się przednie podwozie pod ziemię przy lądowaniu, od kilku miesięcy czekam na naprawieniu niedziałającego CCRP w ruskich samolotach z top BR. Błąd zgłoszony, przyjęty i nic. Dalej brak CCRP. I tak już od 4 miesięcy.

2 Likes