Holenderskie i belgijskie samoloty dołączają do francuskiego drzewa!

Dziś mamy przyjemność ogłosić, że nowa linia składająca się z holenderskich i belgijskich samolotów trafi do War Thunder jako część francuskiego drzewka lotniczego! W głównej aktualizacji Seek & Destroy maszyny te wzmocnią francuskie ery, więc rzućcie okiem!

Unia BeNeLux

Unia gospodarcza między Belgią, Holandią i Luksemburgiem została formalnie ustanowiona w 1944 roku, z początkowym zamiarem wspierania powojennej odbudowy między trzema narodami, które mają bardzo silne powiązania dyplomatyczne, handlowe i oczywiście geograficzne.

Belgijskie Siły Powietrzne

Belgijskie Siły Powietrzne zostały oficjalnie utworzone w 1946 roku, ale działały jako oddział belgijskiej armii już w 1909 roku! Pomimo tak wczesnego powstania, Belgia dysponowała stosunkowo niewielkimi siłami powietrznymi podczas I wojny światowej z powodu ogólnego braku dostępnych samolotów.

Podczas wybuchu II wojny światowej Belgia była podobnie wyposażona w niewielką liczbę starszych konstrukcji, które nie były w stanie stawić czoła znacznie liczniejszym myśliwcom Luftwaffe. Pomimo kapitulacji 28 maja 1940 r., niewielka grupa belgijskich pilotów na uchodźstwie współpracowała z RAF-em, latając na Spitfire’ach i Typhoonach.

W erze odrzutowców Belgia latała na wielu słynnych maszynach, a obecnie posiada kilka wariantów uwielbianego F-16, a także zupełnie nowego F-35.

Królewskie Holenderskie Siły Powietrzne

Podobnie jak w Belgii, Królewskie Holenderskie Siły Powietrzne zostały utworzone w 1953 roku, ale działały jako oddział armii od 1913 roku. Ponieważ Holandia pozostała neutralna podczas I wojny światowej, jej działalność lotnicza w tym czasie była głównie poświęcona szkoleniom i ogólnemu rozwojowi oddziału lotniczego.

Podczas niemieckiej inwazji na Holandię w czasie II wojny światowej, Królewskie Holenderskie Siły Powietrzne zostały przytłoczone przez przewagę liczebną Luftwaffe, tracąc wszystkie swoje samoloty bojowe i zdecydowaną większość pilotów. Wielu holenderskim pilotom udało się jednak uciec i służyli w RAF i RAAF do końca wojny. Piloci holenderskich kolonii w Indiach Wschodnich aktywnie stawiali opór japońskim siłom powietrznym, a następnie kontynuowali walkę jako część Australijskich Sił Powietrznych.

Po oficjalnym utworzeniu Królewskich Holenderskich Sił Powietrznych, era ich samolotów służbowych została wypełniona szeroką gamą samolotów amerykańskich i brytyjskich, a ich typy były z czasem modernizowane i ulepszane, aby sprostać nowoczesnym wymaganiom.

Poznaj nową linię!

Ta nowa gałąź francuskiego drzewa lotniczego będzie zawierać mieszankę samolotów belgijskich i holenderskich. Kolektyw jest rzeczywiście znany jako BeNeLux, ale ponieważ Luksemburg obecnie nie obsługuje i historycznie nie obsługiwał żadnych samolotów wojskowych (poza transportem wojskowym, łącznością i rozpoznaniem), nie będą one reprezentowane w drzewku. Rzućmy okiem na pierwszą partię samolotów!

Komentarz twórców: Naszym ogólnym celem związanym z włączeniem linii BeNeLux jest zapewnienie Francji większej liczby opcji i wszechstronności, co pozwoli na tworzenie silniejszych składów na wszystkich erach z różnymi maszynami. BeNeLux nie ma wystarczającej liczby maszyn, aby samodzielnie stworzyć pełne drzewko bez znaczących luk w typach jednostek i epokach, więc aby uwzględnić te maszyny w War Thunder, będą one wspierać drzewko francuskie.

Większość pojazdów dołączających do linii w pierwszej kolejności będzie składać się z brytyjskich i amerykańskich pojazdów, które były historycznie używane, a linia rozpocznie się od znanego Gladiatora Mk I, który został zamówiony pod koniec lat 1930. Belgia otrzyma szeroką gamę jednostek, w tym brytyjskie Spitfire FR Mk XIVe, Meteor Mk 8, a także amerykańskie F-104G, F-16A Block 15 i F-16AM Block 15 MLU! Otrzymają również Mirage 5BA, wariant przeznaczony specjalnie dla Belgii.

Holandia również będzie miała kilka interesujących egzemplarzy, w tym brytyjskie Firefly FR Mk IV, Hunter F.6 i oczywiście krajowy Fokker G.1A! Ten wariant jest uzbrojony w 8 karabinów maszynowych 7,9 mm w nosie, kaliber może być mały, ale koncentracja ognia jest niezaprzeczalnie wysoka!

Holenderskie i belgijskie samoloty dołączają do francuskiego drzewa!

Samoloty te jako pierwsze dołączą do francuskiego drzewka w ramach nowej linii w następnej dużej aktualizacji, choć oczywiście w przyszłości do gry trafią kolejne egzemplarze.

Cieszymy się, że możemy włączyć te samoloty i ich unikalną historię do gry. Mamy nadzieję, że z przyjemnością wzmocnicie swoje składy tymi potężnymi samolotami po wydaniu aktualizacji Seek & Destroy, więc do tego czasu bądźcie czujni! Czeka na was o wiele więcej.

2 Likes

Więcej C&P samolotów chciałbym najbardziej zobaczyć.
ŁUBUDUBU…
Ta linia to już kolejny nieśmieszny żart z graczy zaraz po węgierskiej. Po najmniejszej linii oporu. Jedyny unikalny Fokker od lat był w plikach gry.
Ślimak się zwija? Bo kreatywność coraz mniejsza.

1 Like

Spokojnie, dopiero się rozkręcają ;)
Ciekawe czy kiedyś dodadzą V-1, bo też jest w plikach ;)

ja ciagle na ohke czekam XD

Czyli dostajemy kolejne pojazdy typu kopiuj-wklej ale na polskie drzewko poczekamy jeszcze z dwa lata?

Cierpliwość jest cnotą ;)

Nie mów, że nadal czekasz? ;)

Mógłbyś podać dla przykładu tak z 10 polskich pojazdów?

A co? Gugiel przestał działać?

https://old-forum.warthunder.com/index.php?/topic/490125-independent-polish-aviation-tech-tree-120-aircraft-93-indigenous-revised-10102020-26-aircraft/page/14/

cały wątek poświęcony drzewku lotniczemu

1 Like

Tks z 38FK, 7TP, PZL 37 Łoś, PZL 23 Karaś, PZL P11, Rosomak, PZL Irda, PZL Iskra, BWP-2000, W-3PL Głuszec. Proszę cię bardzo.

1 Like

Jak to śpiewała Maryla, co się w węglu odcisnęła?.. Ale to już było?..
https://old-forum.warthunder.com/index.php?/topic/439899-polskie-drzewko-maszyn-w-war-thunder/&do=findComment&comment=8573928
giphy

2 Likes

Chciał żebym mu wymienić to zrobiłem więc nie wiem po co twój komentarz?

2 Likes

Jeszcze bym dorzucił Dromadera, Kruka, Wilge xd no sorry, ale sam widzisz że bez kopiuj wklej to drzewka polskiego nie da się ulepić. A Iryda? No to może jeszcze i Wilk, lub cała masa innych prototypów znanych z WoT’a?

1 Like

Drzewo to może faktycznie przesada, ale gałęź w którejś nacji jest możliwa vide Węgrzy, Finowie czy RPA. Potrzebna jest WOLA twórców ;)

1 Like

Ależ ja nie potrzebuję całego drzewka, nawet niech to będzie jakiś mały kawałek tego. Ale jak widać gejin woli napchać kolejne kopiuj wklej bo tak. Takim Gladiatorem to rzygać mi się chce( mam złe wspomnienia gdy asowałem załogę na nim)

1 Like