Harmonogram War Thunder na okres od wiosny do lata 2024

Cześć wszystkim! Zakończyliśmy zbieranie waszych opinii i jesteśmy gotowi do zaprezentowania kolejnego harmonogramu. Zacznijmy od tego, że ta lista zawiera tylko część wszystkich zmian i nowych funkcji, które planujemy dodać do gry w pierwszej części 2024 roku. Lista ta nie dotyczy dodania nowych rodzajów broni i pojazdów, niektórych mechanik i trybów gry, a także ulepszeń graficznych. Planujemy zaprezentować te ulepszenia osobno, gdzie opowiemy o nich, gdy będą gotowe.

image

Niniejszy harmonogram przedstawia zmiany i ulepszenia, które planujemy dodać do War Thunder od wiosny do lata. Gdy wszystkie funkcje zostaną wdrożone, ponownie poprosimy społeczność o opinie, abyśmy mogli stworzyć kolejną listę dla nowego harmonogramu do końca 2024 roku.

Chcielibyśmy również zauważyć, że rozwój gry wymaga czasu, a w harmonogramie znajduje się sporo złożonych funkcji, co oznacza, że niektóre z nich mogą nie być dostarczone do planowanej daty, którą dla nich wyznaczyliśmy. Może być również odwrotnie - jeśli niektóre funkcje będą gotowe przed planowaną datą, udostępnimy je, gdy tylko będą gotowe.

Mechanika gry i rozgrywka

Jeśli chodzi o mechanikę gry, pracujemy nad długą listą nowych zmian i dodatków.

Przyjrzyjmy się im. W pierwszej dużej aktualizacji 2024 planujemy wprowadzić nowe misje samouczka do kontrolowania złożonych technicznie rodzajów uzbrojenia lotniczego, takich jak pociski kierowane i bomby naprowadzane laserowo, a także tymi naprowadzanymi telewizyjnie i na podczerwień. Oprócz tego w pierwszej aktualizacji, jeśli uda nam się ją opracować na czas i w ramach istniejących ograniczeń, zaimplementujemy suwak paliwa samolotu i rozwiążemy problem duplikowania pocisków powietrze-powietrze, które można zbadać, i tych dostępnych od razu po odblokowaniu samolotu.

Jeśli chodzi o graczy naziemnych, pierwsza duża aktualizacja w tym roku przyniesie ulepszenia synchronizacji niszczenia obiektów na mapach naziemnych - ogrodzenia, krzaki i inne obiekty będą niszczone najpierw po stronie gracza, a następnie po stronie serwera dla wszystkich graczy.

Planujemy również wprowadzić wykrywanie wrogich samolotów w punktach odradzania samolotów w realistycznych bitwach naziemnych, podobnie jak działa to w przypadku stref odradzania pojazdów naziemnych. Mechanika uzupełniania uzbrojenia w punktach do przejęcia w bitwach naziemnych również zostanie przerobiona: pojazdy, które obecnie mogą uzupełniać pociski, rakiety i pociski rakietowe dopiero po ich całkowitym zużyciu, będą mogły uzupełniać brakujące pociski. Czasy uzupełniania wszystkich pocisków i rakiet zostaną zmienione, aby poprawić ogólną dynamikę bitew. Ponadto uzupełnianie nie będzie natychmiast resetowane podczas wchodzenia i wychodzenia z punktu przejęcia.

Druga duża aktualizacja tego roku może wprowadzić do gry nowe efekty dotyczące uszkodzeń załóg pojazdów naziemnych - ogłuszenie dla strzelców i dowódców, występowanie nowego rodzaju ognia: takiego, który może rozpocząć się w przedziale bojowym i tak dalej. Oprócz tego może być możliwe leczenie członków załogi naziemnej, którzy zostali ranni w bitwie. Mówimy “może”, ponieważ będziemy pracować nad tymi nowymi funkcjami, a przed ich wydaniem opublikujemy serię blogów deweloperskich, aby zaprezentować nasz projekt, z ankietami, abyście mogli głosować i dać nam znać, czy podoba wam się ten pomysł, czy nie.

Dla graczy korzystających z samolotów planujemy zaimplementować oddzielne korzystanie z flar i dipoli. W trybie zręcznościowym pojawi się więcej misji podboju powietrznego ze strefą odradzania chronioną przez działa przeciwlotnicze. Ta sama aktualizacja powinna zawierać podział klasyfikacji bitewnej maszyn według trybu - na przykład niektóre samoloty szturmowe otrzymają inny BR w bitwach naziemnych i powietrznych. Planujemy również dokończyć prace nad aktualizacją modeli postaci załogi o sprzęt wojskowy z epoki, a także dodać nowe modele załóg dla bardziej nowoczesnych pojazdów.

W tegorocznej letniej aktualizacji będziesz mieć możliwość recyklingu przedmiotów z ekwipunku, których już nie potrzebujesz (rozkazy, zakłady, karty bonusowe, kopie zapasowe) na inne losowe przedmioty, a także planujemy zakończyć prace nad aktualizacją modelu uszkodzeń helikopterów. Dodana zostanie również możliwość kontrolowania typów zapalnika amunicji podczas bitwy - będzie można włączyć lub wyłączyć zapalnik radiowy oraz zmienić ustawienia wybuchu i fragmentacji.

Planujemy również zaimplementować mechanikę ratowania samolotów w strefie wyjścia: dla wydarzeń powietrznych w naziemnych bitwach zręcznościowych z losowymi nagrodami (punkty misji, Srebrne Lwy, punkty wydarzeń powietrznych lub artyleria), która zostanie również uwzględniona w trybie Wojny Światowej z natychmiastową nagrodą w Srebrnych Lwach za uratowanie samolotu zamiast tańszego następnego odrodzenia.

Z wyprzedzeniem ogłosimy nasze plany poprawienia scenariuszy rozproszenia fragmentów pocisków APHE, utrzymując głowicę pocisku na trajektorii po przebiciu pancerza, a jeśli zagłosujecie na te zmiany, pojawią się one w grze latem. Oprócz tego będziecie głosować nad tym, czy przydatne byłoby dodanie możliwości budowania okopów i stref uzupełniania amunicji do pojazdów naziemnych, które mają ograniczoną ilość amunicji do broni podstawowej (niektóre działa samobieżne i pojazdy przeciwlotnicze). Czekamy na wasze opinie: wiele planowanych funkcji pojawi się w grze dopiero po zatwierdzeniu w głosowaniu - bądźcie na bieżąco z dalszymi wiadomościami na ten temat.

Ekonomia

Jeśli chodzi o planowane zmiany w ekonomii, chcielibyśmy zwrócić uwagę na ważne ulepszenie w stosunku do poprzedniego harmonogramu. Chodzi o premie badań dla nowych nacji, które chcemy wprowadzić w drugiej dużej aktualizacji w tym roku. Dziękujemy za cierpliwość.

Interfejs

Otrzymaliśmy od was wiele próśb i życzeń dotyczących interfejsu gry, więc oto kilka ulepszeń, które przygotowujemy. W pierwszej dużej aktualizacji z 2024 r. ulepszony zostanie rejestr w bitwie - będzie można włączać i wyłączać pseudonimy, dywizjony i rodzaj broni użytej do zniszczenia innego gracza i tak dalej. Druga duża aktualizacja doda zmiany do gry, takie jak selektor wizualny, który będzie miał szybki wybór dla broni drugorzędnej, licznik czasu pozostałego do trafienia amunicji (pocisków i bomb), a także możliwość przeciągania i upuszczania pojazdów z drzewek do slotu załogi i zmiany kolejności slotów załogi.

W letniej aktualizacji planowana jest nowa siatka celownicza dla nowoczesnych pojazdów naziemnych, a także ulepszone działanie systemów pojazdów. Wreszcie, będziesz otrzymywać powiadomienia, jeśli gracz, którego zgłosiłeś, został zbanowany.

Funkcje społecznościowe

War Thunder zawsze był przede wszystkim grą zespołową, w której praca zespołowa bez komunikacji jest naprawdę trudna. Nowe funkcje społecznościowe sprawią, że komunikacja będzie łatwiejsza, a profile publiczne znacznie fajniejsze niż wcześniej. Przede wszystkim planujemy wprowadzić integrację listy znajomych Steam z klientem w grze oraz listę życzeń, na której będzie można życzyć sobie rzeczy, które się chce, z możliwością obdarowywania innych również za pośrednictwem tej listy życzeń. Funkcje te powinny być gotowe przed pierwszą dużą aktualizacją w tym roku.

W drugiej dużej aktualizacji w tym roku poprawiona zostanie mechanika drużyn i dodane zostanie wyszukiwanie drużyn na podstawie zainteresowań. Latem wprowadzimy konfigurowalne opcje do okna karty gracza, dodamy mini-kartę jako podpowiedź w oknie statystyk, a kiedy zniszczysz innego gracza, będziesz mógł pochwalić się swoim niesamowitym profilem w kamerze powtórki zniszczenia pojazdu.

2 Likes

No ładnie, ładnie. Mnie się podoba.

1 Like

Kolejna zapchaj dziura. W sumie nic tutaj nie ma takiego interesującego na plus. Za to na minus już zauważyłem dwa elementy.
“Druga duża aktualizacja tego roku może wprowadzić do gry nowe efekty dotyczące uszkodzeń załóg pojazdów naziemnych - ogłuszenie dla strzelców i dowódców, występowanie nowego rodzaju ognia: takiego, który może rozpocząć się w przedziale bojowym i tak dalej. Oprócz tego może być możliwe leczenie członków załogi naziemnej, którzy zostali ranni w bitwie. Mówimy “może”, ponieważ będziemy pracować nad tymi nowymi funkcjami, a przed ich wydaniem opublikujemy serię blogów deweloperskich, aby zaprezentować nasz projekt, z ankietami, abyście mogli głosować i dać nam znać, czy podoba wam się ten pomysł, czy nie.”

Całe szczęście będzie to poddane ankiecie i mam nadzieje, że gracze mają trochę oleju w głowie i kategorycznie sprzeciwią się takiemu rozwiązaniu.

No dobra, jest coś na plus ale nie wpływa to w gameplay
-Współczesne mundury załogantów
-Nowy celownik dla topek
-Recykling zakładów (Mam tego setki i przydałoby się to w końcu wywalić bo zalega i nic z tym do tej pory nie można zrobić)
-Suwak paliwa

Kilka fajnych rzeczy, mocno na plus już w najbliższej aktualizacji:

  • suwak paliwa
  • niszczenie obiektów
  • uzupełnianie zapasów

Potem wybór między flarami i chaffem - super. Oddzielne BRy, też bardzo dobry pomysł. Selektor broni, modele uszkodzeń helek, strefy uzupełnień, info o banie.

Bardzo na plus

1 Like

Moim zdaniem zamiast się skupiać na nowej siatce to fajnie by było żeby popracowali nad realnymi i historycznymi siatkach celowników. Bo znając życie to zrobią jeden i to byle jak i stwierdzą że to jest dobre.

2 Likes

Siatki siatkami, ja od lat czekam na działające reflektory oraz światła na czołgach i samolotach

1 Like

Spróbuj napisać sugestię.
Ja próbowałem kilka razy i za każdym razem usuwali 🤣

1 Like

Harmonogram ani słowem nie wspomina o: podwyższaniu wymagań dla planowanych eventów, podwyższania wymagań dla zadań z BP, planowanych ciągłych zmian BR-ów, nijanerfów dla maszyn itd. itp.
A ja bardziej bym był zainteresowany takimi informacjami.

4 Likes

Popracujcie jeszcze nad balansem drużyn… Bo na chwilę obecną to są jakieś żarty…

1 Like

A ja jeszcze z jednym pytaniem. Kiedy ogarniecie swoje serwery?

Oprócz dzisiaj, kiedy ostatnio miałeś problemy z serwerami?

Wczoraj, przedwczoraj i tak mógłbym wymieniać. O ile ostatnio wystarczyło zmienić serwer na azjatycki albo amerykański i nie grać na europejskim to od początku maratonu na obj nawet to już nie pomaga. Najgorsze jest że potrafi wywalić wysoki PL w połowie bitwy.

Też gram często i oprócz dzisiaj nie miałem żadnych kłopotów na EU, ani skoków pingu ani Packet Loss

Z początku myślałem że to wina internetu, ale taki WOT chodzi mi dobrze i płynnie to samo z przeglądarką.

od tego masz customy… ale zmiana z recyklingiem smiecia na plus