Je čas konečně přivítat rodinu Eurofighterů, která se objeví ve War Thunderu jako nové špičkové stíhací letouny pro Německo, Velkou Británii a Itálii. Dnes vám ukážeme nejpokročilejší stíhací letoun (prozatím!), který se objeví ve hře!
EF-2000 Block 10, Typhoon FGR.4 a F-2000A: Stíhačky pro Německo, Velkou Británii a Itálii na VIII. úrovni
Na první pohled:
- Deset raket vzduch-vzduch!
- Pokročilý radar CAPTOR.
- PIRATE IRST (FGR.4 a EF-2000A).
- Výjimečná obratnost a letové vlastnosti.
- Střely Brimstone!
Na počátku 80. let potřebovalo několik evropských zemí náhradu za své frontové stíhací letouny, které začaly zaostávat za modernějšími letouny z USA a SSSR. Předchozí společné projekty jako Jaguar a Tornado vedly Německo, Velkou Británii, Francii a Itálii k tomu, aby se spolu se Španělskem opět spojily v projektu nové generace stíhacích letounů do každého počasí. Předchozí zkušenosti vedly k programu Agile Combat Aircraft (ACA) a později k programu Experimental Aircraft Programme (EAP), jehož výsledkem je letuschopná technologická demonstrační platforma. Na této platformě bylo možné vyzkoušet teorii mnoha nových pokročilých výrobních technologií a prvků, které byly v roce 1983 zapotřebí pro program budoucího evropského stíhacího letounu (FEFA). Francie však z programu odstoupila kvůli neshodám ohledně požadavků a kontroly nad projektem.
Po turbulencích na počátku 90. let, neshodách ohledně radarové soupravy a obrovském finančním převisu se konečně začal rodit Eurofighter. Pro pohonnou jednotku bylo vytvořeno konsorcium EuroJet Turbo a na základě projektu Blue Vixen byl vybrán radar ECR-90 (později CAPTOR). Eurofighter Typhoon, který se poprvé vznesl do vzduchu v roce 1994, vstoupil do služby ve čtyřech hlavních zemích programu až počátkem roku 2000 poté, co se vývoj a překročení limitů protáhly. Zpočátku byl letoun zaměřen především na roli vzdušné převahy, pozdější tranše stíhačky přinesly do jeho stále se rozšiřujícího arzenálu zbraně vzduch-země. Po dalších modernizačních programech se letouny Typhoon dočkaly bojů v roce 2010 a ke čtyřem původním provozovatelům se přidaly Rakousko, Kuvajt, Omán, Saúdská Arábie a Katar.
Představujeme Typhoon!
Eurofighter Typhoon je jedním z nejmodernějších letounů 4. (nebo 4,5., záleží na tom, jak ho klasifikujete!) generace na světě. Dá se říci, že jen málo letadel bylo tak očekávaných jako toto! Německo, Velká Británie a Itálie obdrží srovnatelnou verzi tohoto špičkového stíhacího letounu v rámci velké aktualizace Storm Warning, čímž každá z těchto zemí získá vysoce schopnou a obratnou stíhačku, která má také značný potenciál pro pozemní útok. Pojďme se blíže podívat na to, co můžete od Typhoonu ve hře očekávat.
Z hlediska střelby vzduch-vzduch bude Eurofighter schopen nést impozantní kombinovaný náklad deseti raket. K dispozici jsou čtyři varianty AIM-9 Sidewinder (AIM-9L a AIM-9M pro Itálii a Británii, AIM-9L a AIM-9L/i pro Německo) pro boj na blízko a šest AIM-120 AMRAAM pro boj za horizontem (BVR). Pokud si to však přejete, můžete si vzít až šest infračervených střel a čtyři BVR střely jako alternativní kombinaci. Ve spojení s přilbovým displejem a působivou radarovou soupravou CAPTOR bude tento letoun jedním z nejsmrtonosnějších v soubojích na dlouhou i krátkou vzdálenost. Pokud se ocitnete na špatném konci střely, Eurofighter vám pomůže udržet se v boji díky systému DASS (Defensive Aid Sub-System). Letoun je vybaven systémem MAWS s integrovanými protiopatřeními, včetně velkorysé nálože dipólů a flér pro boj s jakýmkoli typem hrozby, která se vám postaví do cesty. Britské a italské verze budou rovněž vybaveny systémem PIRATE IRST, který poskytuje další prostředek pro zaměření a sledování cílů bez aktivace jejich RWR.
Zajímavost: Stíhačka Eurofighter je unikátní tím, že se jedná o bojový letoun vyráběný čtyřmi státy, z nichž každý má vlastní montážní linky na komponenty. Británie vyrábí přední část kokpitu, kanardy, ocasní plochy a část zadní části trupu, Německo střední část trupu, Itálie levé křídlo a zbytek zadní části trupu a rozpětí pravého křídla. Každá země má svůj vlastní závod na konečnou montáž, kde se všechny komponenty spojují.
Nesmíme zapomínat ani na aspekt vzduch-země. Každá varianta Typhoonu se mírně liší svým arzenálem, nicméně můžete očekávat standardní typy známých bomb. Konvenční varianty o hmotnosti 1000 a 2000 liber a naváděná řada Paveway (Mk.18 pro britskou verzi, GBU-48 pro Německo a Itálii), spojená se zaměřovacím kontejnerem LITENING III a GPS naváděnými GBU-54. Všechny tři varianty Typhoonu mohou střílet vynikající střely Brimstone a jsou také vybaveny jedním 27mm kanónem umístěným v kořeni křídla, který se hodí na lehčí pozemní cíle nebo ve chvílích, kdy se dostanete ke zbraním na vzdušné cíle. Britská varianta FGR.4 je také vybavena laserovým výstražným přijímačem, takže pokud vás někdo zaměří pomocí laserového navádění, ani to nezůstane pro Typhoon bez povšimnutí.
Nehledě na výzbroj je Eurofighter působivou platformou i v oblasti letových výkonů. Dvojice motorů EuroJet EJ200 poskytuje výjimečný tah až 18 000 kgf, což znamená, že letadlo může rychle získat zpět ztracenou energii a dosáhnout vynikající stoupavosti. Jeho čelní kanardy zajišťují velkou obratnost v zatáčkách, takže v případě, že dojde k blízkému střetu, bude Typhoon schopen držet krok s nejlepšími konkurenty.
Už nebudete muset dlouho čekat, až se Eurofighter zařadí do německého, britského a italského letecké stromy. Sledujte novinky a dozvíte se, na co dalšího se můžete těšit ve velké aktualizaci Storm Warning pro War Thunder!
Upozorňujeme, že vlastnosti tohoto stroje mohou být před jeho přidáním do hry změněny.
S tímto balíčkem můžete výrazně urychlit výzkum EF-2000 Block 10:
- Su-22M4 WTD 61 (VII. úroveň, Německo)
- Prémiový účet na 20 dní
- 2500 Zlatých orlic
- 69.99
- Do obchodu
S tímto balíčkem můžete výrazně urychlit výzkum modelu Typhoon FGR.4:
- F-4J Phantom II (VII. úroveň, Británie);
- Prémiový účet na 20 dní
- 2500 Zlatých orlic
- 69.99
- Do obchodu