Główną nagrodą w wydarzeniu Duch Burzy jest pierwszy indyjski samolot bojowy HF-24 Marut, zaprojektowany przez Kurta Tanka!
HF-24 Marut: specjalny szturmowiec odrzutowy dla Wielkiej Brytanii na erze V.
W pigułce:
- Wysoka manewrowość
- Do 4000 funtów bomb
- Rakiety SNEB w wysuwanym zasobniku
- Działka 30 mm!
- Poddźwiękowa prędkość
- Nie przenosi pocisków kierowanych
Historia samolotu
W połowie lat 50. XX wieku znany, były projektant zakładów Focke-Wulf, Kurt Tank, który wcześniej pracował w Argentynie, został zaproszony na stanowisko głównego projektanta w Hindustan Aeronautics Limited (HAL), aby zaprojektował pierwszy samolot bojowy Indii. W tym czasie inżynierowie HAL mieli już doświadczenie w opracowywaniu tłokowych samolotów szkolnych, a także produkcji licencyjnych samolotów odrzutowych.
W 1961 roku, po zbudowaniu i lotach testowych pełnowymiarowego, drewnianego szybowca-demonstratora, zbudowano pierwszy prototyp HF-24, który otrzymał nazwę Marut (co po indyjsku znaczy „Duch Burzy”). Pierwotnie zakładano, iż samolot będzie myśliwcem przechwytującym, zdolnym do osiągania prędkości do Mach 2, jednak przez problemy z pozyskaniem odpowiedniego silnika nie wystąpił w planowanej roli. Projektanci w zastępstwie jako napędu użyli pary silników Bristol Orpheus MK.703. Ich połączony ciąg ledwo pozwolił Marutowi przełamać barierę dźwięku, na dodatek tylko na dużych wysokościach.
Pierwsze samoloty wyprodukowano w 1964 roku i pomimo początkowych problemów samolot zrobił pozytywne wrażenie na pilotach bojowych. Zbudowano 147 samolotów HF-24 Marut, w tym wersje szkolno-bojowe. W walce Marut był zazwyczaj używany jako samolot szturmowy, co spowodowało, że otrzymał zwiększony udźwig podczas modernizacji. Ostatni Maurt został wycofany ze służby w połowie lat 80.
Przedstawiamy HF-24 Marut!
Poznaj główną nagrodę w wydarzeniu Duch Burzy, które rozpoczęło się dzisiaj: pierwszy samolot bojowy Indii rodzimej konstrukcji, HAL HF-24 Marut! Oto szczegóły tego poddźwiękowego samolotu szturmowego o dobrym przyspieszeniu, doskonałej zwrotności i silnym uzbrojeniu!
HF-24 to dwusilnikowy samolot o skośnych skrzydłach i dość długim kadłubie. Napędzany przez parę silników Bristol Orpheus MK.703, HF-24 nie jest w stanie przełamać bariery dźwięku w większości przypadków. Może tego dokonać na dużej wysokości, przy minimalnej ilości paliwa i bez podwieszonego uzbrojenia. Mimo to HF-24 ma bardzo wysoką prędkość wznoszenia. Samolot także jest posłuszny sterom w całym zakresie prędkości — nawet przy maksymalnym obciążeniu paliwem i uzbrojeniem. HF-24 może również wytrzymać znaczne przeciążenia, co jest bardzo przydatne podczas ataków w locie nurkowym.
Przyjrzyjmy się bliżej dostępnemu dla tego samolotu uzbrojeniu. HF-24 jest wyposażony w cztery 30-milimetrowe działka ADEN, które będą doskonale znane dla miłośników brytyjskiej lotniczej myśli technicznej. Działka mają dużą szybkostrzelność, powoli się przegrzewają i mają przyzwoity zapas amunicji, wynoszący 520 pocisków. Do wyboru mamy też taśmę z pociskami przeciwpancernymi. Jest świetna do niszczenia lekko opancerzonych pojazdów i stanowi zagrożenie również dla czołgów średnich.
HF-24 posiada też komorę z wysuwanym stelażem, zawierającym 50 małych rakiet SNEB. Pojedyńcza rakieta sama w sobie raczej nie spowoduje poważnych uszkodzeń, ale w kupie siła: jeśli strzelasz salwami, istnieje szansa, że będą w stanie zniszczyć pojazd naziemny, nawet o przyzwoitej odporności. Nawiasem mówiąc — te same rakiety można podwiesić na podskrzydłowych pylonach, w zasobnikach zawierających po 18 sztuk. Dostępny jest również inny model rakiety — większy T10 151, znane z francuskiego drzewka lotniczego.
Ciekawostka: Model HF-24 Marut został stworzony na potrzeby War Thunder przez gracza, Witalija „NovA29” Wostokowa — nazwisko z pewnością już znane. Od graczy, dla graczy!
Jakim samolotem uderzeniowym byłby bez bomb? HF-24 ma cztery podskrzydłowe węzły mocowania uzbrojenia. Mogą one unieść zwykłe bomby o masie od 500 do 1000 funtów, a także bomby o obniżonym oporze aerodynamicznym o masie 1000 funtów. To świetnie, jednak HF-24 nie ma w ogóle kierowanej broni: ani do walki powietrznej, ani do ataku na cele naziemne. Oznacza to, że będziesz musiał walczyć w staromodny, tradycyjny sposób oraz wygrywać bitwy powietrzne za pomocą sprawdzonych działek ADEN kal. 30 mm.
To wszystko na ten temat! Wydarzenie lotnicze Duch Burzy rozpoczęło się dzisiaj, więc nie przegap okazji, aby zdobyć egzotyczny rarytas – pierwszy indyjski samolot bojowy! Sprawdź poniższy link, aby uzyskać wszystkie szczegóły wydarzenia!
Należy pamiętać, że charakterystyka tego samolotu może ulec zmianie przed dodaniem go do gry.