Desert Warrior: Jeździec Apokalipsy

Dzisiaj przyjrzymy się Desert Warriorowi, zmodyfikowanej wersji eksportowej brytyjskiego Warriora zakupionej i używanej przez Kuwejt do dziś. Już wkrótce nadjedzie wraz z nadchodzącą dużą aktualizacją!

Desert Warrior: Czołg lekki dla Wielkiej Brytanii na erę VII

Cechy:

  • Stabilizowana armata 25mm Bushmaster
  • Podwójna wyrzutnia PPK TOW
  • Duży wybór amunicji
  • Dobra mobilność
  • Lekki pancerz

Historia pojazdu

Po wprowadzeniu BWP Warrior do armii brytyjskiej, projektanci firmy GKN Defence chcieli eksportować swój pojazd do innych krajów. Aby przyciągnąć potencjalnych klientów, zdecydowali się zmodyfikować wóz. Nowa wersja charakteryzowała się zwiększonym zasięgiem, lepszym chłodzeniem wewnętrznym dostosowanym do gorętszego klimatu pustynnego, zoptymalizowanymi zabezpieczeniami pod kątem pustynnego piasku, a także wieżą Delco ze stabilizowanym działkiem 25 mm Bushmaster wraz z PPK TOW po obu stronach wieży. Tak zmodernizowanemu pojazdowi nadano nazwę Desert Warrior, aby wzmóc zainteresowanie potencjalnych klientów. W 1992 roku Kuwejt zainteresował się tym wariantem. Wystawił go do prób porównawczych z innymi pojazdami tej klasy. Po pomyślnych dla wozu próbach Kuwejt zakupił w 1993 r. około 250 tych „wojowników pustyni”, którzy służą w kuwejckiej armii od 1995 r. do dnia dzisiejszego.

Poznaj Desert Warriora!

Oto Desert Warrior, zmodyfikowany brytyjski „wojownik”, wyposażony w wieżę Delco z szybkostrzelnym, stabilizowanym działem Bushmaster kal. 25 mm i dwiema wyrzutniami pocisków TOW. Zbudowany z myślą o gorącym klimacie pustyni, Desert Warrior zapewni Wielkiej Brytanii na wyższych erach zgrabny, mały, wszechstronny BWP – gdy tylko pojawi się kolejna duża aktualizacja. Zagłębmy się w szczegóły!

Desert Warrior powstał, gdy brytyjska firma GKN Defense szukała sposobów na eksport pierwowzoru do innych krajów. Tylko Kuwejt zakupił nowy wariant, który w stosunku do dobrze znanej wersji brytyjskiej został ulepszony. Na pierwszym miejscu – siła ognia! Zamiast standardowej wieży wyposażonej w armatę RARDEN kal. 30 mm o niewielkiej szybkostrzelności, Desert Warrior posiada wieżę Delco z działkiem Bushmaster kal. 25 mm, wyrzutniami TOW i karabinem maszynowym 7,62 mm. W przeciwieństwie do zwykłego Warriora, ta wieża jest w pełni stabilizowana. Może także strzelać szeroką gamą dobrej amunicji, w tym nabojem M919 APFSDS. Ten rodzaj amunicji wykorzystuje także M3A3 Bradley.

Ciekawostka: Armia Kuwejtu nadała mu przydomek „Fahris”, który można z grubsza przetłumaczyć na kilka znaczeń, takich jak Rycerz, Jeździec lub Kawalerzysta!

Pobierz tapetę:

Ponadto zamiast PPK MILAN, z boków wieży znajdują się dwie rozkładane wyrzutnie TOW. Mogą one strzelać rakietami TOW-2, TOW-2B i TOW-2A z głowicą tandemową. Oto trzy doskonałe rodzaje PPK, dzięki którym możesz wyeliminować szereg wrogów, niezależnie od tego, czy są twardzi, czy czają się za graniami wzgórz. Dodatkowo celowniczy dysponuje celownikiem termowizyjnym GEN 2, idealnym do naprowadzania rakiet z dużej odległości na wrogów, niezależnie od pogody.

Jeśli chodzi o mobilność, nie ma dużej różnicy pomiędzy Desert Warriorem a zwykłym Warriorem. Oba korzystają z tego samego silnika Perkins V-8 o mocy do 550 KM, dający możliwość rozwinięcia podczas jazdy do przodu maksymalnej prędkości 75 km/h. Oprócz tego pojazd ten może również jechać wstecz z tą samą prędkością. Ta cecha idealnie sprawdza się podczas przemierzania mapy i docierania do obszarów dających możliwość ukrycia się i atakowania wrogów z niespodziewanych kierunków. To, w połączeniu ze stosunkowo niską masą, oznacza, że jazda po trudniejszych nawierzchniach, takich jak błoto, piasek i śnieg będzie ogólnie płynna. Nie możemy również zapomnieć o zdolności rekonesansu Desert Warriora i możliwości obsługi zwiadowczego drona. Wszystkie powyższe cechy mogą pomóc Tobie i Twojej drużynie wygrywać bitwy!

Bojowe Wozy Piechoty zazwyczaj oznaczają słabą ochronę, a „pustynny wojownik” nie jest pod tym względem wyjątkiem. Wóz ten posiada pancerz ze stopu lekkiego aluminium, który wystarcza do ochrony przed działkami mniejszego kalibru, ale nie powstrzyma większych pocisków oraz ich odłamków powstałych w wyniku eksplozji. One właśnie mogą spowodować maksymalne uszkodzenia elementów wewnętrznych. Miej to na uwadze, poruszając się po mapie!

Podczas bitew: Wskazówki od Magazine2, Community Managera: „Wykorzystaj prędkość na swoją korzyść, flankuj wrogów i dobrze wykorzystuj swoje rakiety TOW oraz dużą siłę ognia. Po zbadaniu koniecznie zaopatrz się w TOW-2B, na pewno będą przydatne przeciwko ukrywającym się wrogom – oraz TOW-2A do rozwalenia przeciwników w każdej innej sytuacji. Miłej zabawy!"

Desert Warrior z pewnością zapewni doskonałą siłę ognia brytyjskiemu drzewku sił lądowych oraz będzie użyteczny w kilku line-upach. Flankuj, strzelaj, przemieszczaj się i baw się dobrze w tym nowym czołgu lekkim. To tyle w tym temacie. Wypatrujcie innych devblogów, które obecnie przygotowujemy. Do tego czasu – dobrej zabawy!

3 Likes