
Chcielibyśmy zaprosić Was do udziału w wydarzeniu „Natarcie”! Jest to asymetryczna bitwa, w której jedna drużyna musi zdobyć wszystkie punkty na mapie, podczas gdy druga musi je bronić. Zdobycie kluczowych punktów decyduje o wyniku bitwy, a znane lokacje zyskują nowe znaczenie z taktycznego punktu widzenia.
Od 3 lipca (13:00) do 6 lipca (13:00) znajdziesz to wydarzenie w okienku „Wydarzenia i Turnieje”.
Zasady wydarzenia
- Wydarzenie odbędzie się w trybach zręcznościowych i realistycznych na mapach Port Noworosyjsk, Linia Maginota i Wołokołamsk.
- Wszystkie punkty należą do drużyny broniącej na początku bitwy.
- Punkty są aktywowane kolejno, jeden po drugim. Gdy napastnicy zdobędą bieżący punkt, aktywowany zostaje następny.
- Punkty przejęcia różnią się pod względem funkcjonalności: punkty A, C i E (punkty kluczowe) są niewielkie, ale ich przejęcie zajmuje dużo czasu; punkty B i D (punkty pośrednie) całkowicie pokrywają poprzednią strefę odrodzenia obrońców, przez co są znacznie większe od punktów kluczowych, ale ich przejęcie przebiega znacznie szybciej. Po przejęciu punktu pośredniego atakującym udostępniany jest nowy punkt odrodzenia, umożliwiający atak na kolejny punkt kluczowy, podczas gdy poprzedni punkt odrodzenia zostaje wyłączony.
- Zdobycie ostatniego kluczowego punktu (E) lub wyeliminowanie wszystkich obrońców oznacza zwycięstwo atakujących.
- Utrzymanie punktów przez cały czas trwania misji lub wyeliminowanie wszystkich atakujących graczy oznacza zwycięstwo drużyny broniącej.
- Liczba odrodzeń jest ograniczona i różni się w zależności od tego, czy gracz należy do drużyny broniącej, czy atakującej.
- Maksymalna liczba graczy w każdej drużynie jest różna.
- W trybie realistycznych bitew do odrodzenia się w jednostkach lądowych nie są wymagane punkty, natomiast w przypadku samolotów są one niezbędne.
- Możliwe jest wielokrotne odradzanie się bez konieczności posiadania pojazdu zapasowego.
Wymagania wydarzenia
- Aby wziąć udział w wydarzeniu, potrzebujesz maszyn lądowych o Klasyfikacji Bitewnej 4.7–5.7.
- W samej bitwie dopuszczone są maszyny o KB 3.7–5.7 — oznacza to, że do składu można dodać maszyny o niższym KB.

