Buccaneer S.2B: Zawadiacki pirat przestworzy

Będziemy dziś gawędzić o najbardziej zaawansowanym wariancie Buccaneera, który wkrótce wzbije się w przestworza w War Thunder: poznajcie Buccaneera S.2B!

Buccaneer S.2B: Samolot szturmowy dla Wielkiej Brytanii na erze VII

Cechy:

 • Naprowadzane pociski rakietowe AIM -9L
 • Bomby naprowadzane laserowo
 • Wbudowane przeciwśrodki zakłócające
 • Duży udźwig

Historia pojazdu

Pierwotnie samolot przeznaczony był dla Królewskiej Marynarki Wojennej. RAF wykazywał niewielkie zainteresowanie nim, ale do czasu. Wycofanie się zarówno z projektu TSR-2, jak i własnej wersji Aardvarka – F-111K, doprowadziło dowództwo RAF do decyzji o przyjęciu Buccaneera na stan w celu wypełnienia powstałej luki. Zbiegło się to ze stopniowym wycofywaniem części lotniskowców ze służby w Royal Navy. To umożliwiło przejęcie morskich Buccanierów, a następnie dostarczenie ich do baz RAF wraz z nowymi samolotami, zbudowanymi od razu w standardzie S.2B. Wariant ten początkowo przewidywał powiększoną, „wybrzuszoną” komorę bombową oraz możliwość przenoszenia rakiet przeciwokrętowych Martel.

Operacja Pulsator, mająca na celu wsparcie sił brytyjskich w Libanie w 1983 r., przyniosła dalsze, znaczące ulepszenia Buccaneera. Zastosowano wewnętrzne zasobniki przeciwśrodków zaradczych w celu polepszenia możliwości samoobrony. Maszynę zintegrowano także z AIM-9G i AIM-9L, co stanowiło znaczną poprawę w stosunku do wcześniej przenoszonych AIM-9B.

Pomimo swojego wieku, Buccaneer nadal udowodnił swoją wartość podczas wojny w Zatoce Perskiej w 1991 r. Zanim wczesne zasobniki TIALD stały się dostępne, pełnił funkcję samolotu wskazującego cele dla Tornado GR.1, które brały na pokład bomby naprowadzane laserowo. W późniejszej części konfliktu Buccaneery same wzięły udział w bezpośrednich nalotach bombowych.

Początkowo nie planowano udziału w „Operacji Granby”. Garść Buccaneerów S.2B z eskadr: 12, 208 i 237 Zapasowej przeleciała do Zatoki Perskiej, pospiesznie przemalowana na „Pustynny różowy” oraz wyposażona w AIM-9L i zasobniki celownicze Pave Spike. Piloci, którzy na nich latali, nazwali siebie „Podniebnymi Piratami”. Zasłynęli z ozdabiania nosów swych samolotów kolorowymi grafikami oraz piracką banderą Jolly Roger.

Panavia Tornado miał jednak całkowicie zastąpić w służbie ostatnie Buccaneery wkrótce po wojnie w Zatoce Perskiej i przejąć wszystkie jego role. W 1994 roku bohater niniejszego tekstu został ostatecznie wycofany ze służby w RAF, 36 lat po tym, jak prototyp wzbił się w przestworza.

Poznaj Buccaneer S.2B!

W następnej aktualizacji Buccaneer S.2B, wersja należąca do RAF-u, dołączy do linii samolotów wsparcia naziemnego w brytyjskim drzewku. Znajdzie się na VI erze i wypełni zauważalną lukę. Ta wersja Buccaneera usuwa wiele niedociągnięć poprzedniego wariantu, poprawiając zarówno możliwości defensywne, jak i ofensywne. Rzućmy okiem na to, co oferuje!

Po pierwsze, S.2B ma zarówno wewnętrzne środki zaradcze, jak również może zabrać zewnętrzne. W przeciwieństwie do poprzedniej wersji, nie będziesz musiał zajmować cennych pylonów podskrzydłowych, aby mieć ochronę przed zagrożeniami ze strony rakiet. Oznacza to, że możesz wykorzystać punkty podwieszeń do zabrania większej ilości uzbrojenia, w tym nowszych wersji Sidewindera: AIM-9G oraz AIM-9L.

Pobierz tapete:

Ciekawostka: Buccaneery biorące udział w wojnie w Zatoce Perskiej, pierwotnie stacjonowały w szkockiej bazie RAF w Lossiemouth. Piloci ochrzcili je mianem „Piratów Nieba” ze względu na nazwę typu samolotu (pol. bukanier, czyli korsarz, pirat). Nawiązaniem do szkockiego dziedzictwa whisky słodowej (a konkretnie do single malt whisky z regionu Speyside) były nazwy własne niektórych samolotów.

Po drugie, kluczowy jest jego ładunek precyzyjnej broni powietrze-ziemia. Uzbrojony w zasobnik celowniczy Pave Spike, S.2B może przenosić bomby Paveway II, a także zwykłe bomby konwencjonalne – takie jak poprzednia wersja. Daje to zauważalną elastyczność: umożliwia atak z większego dystansu na bardziej niebezpieczne cele, jednocześnie zachowując zdolność do późniejszego nalotu konwencjonalnymi bombami z pełnym wykorzystaniem pokładowego systemu komputera balistycznego CCIP. I wreszcie, S.2B oferuje rakiety przeciwokrętowe Martel na większe cele, które naprawdę wymagają solidnego uderzenia!

Podczas bitew: Wskazówki od Scotta, menedżera społeczności: „Buccaneer jest moim ulubionym samolotem ze względu na swój wyróżniający się charakter. S.2B uzupełnia rodzinę samolotów bezpośredniego wsparcia – jest to idealny wybór jako szturmowiec dla wielu line-upów naziemnych, otaczających Challengera I. Oferuje kilka znaczących ulepszeń w stosunku do wariantu już dostępnego w drzewku. Wewnętrzne środki zaradcze poszerzają możliwości ataku i oznaczają, że nie musisz już wybierać pomiędzy Sidewinderami a flarami/dipolami. Chociaż nadal nie powinieneś bezpośrednio szukać walki z innymi samolotami, posiadanie dodatkowej obrony i wszechstronnego ataku naprawdę zwiększa twoje szanse w trudnych sytuacjach. Wykorzystaj swoje Paveway do rozprawienia się z obroną przeciwlotniczą. O ile to możliwe, trzymaj się z daleka od niebezpieczeństw, niszcząc pozostałe cele standardowymi bombami. Uzbrojony zarówno w bomby kierowane, jak i pociski AIM-9L, maszyna, posiadając dobrą obronę, może uderzyć mocno oraz bezpiecznie dotrzeć do domu na herbatę!"

Ten nowy wariant Buccaneera wkrótce dołączy do grona brytyjskiego drzewka, wypełniając lukę pomiędzy wcześniejszym Buccaneerem S.2 i Tornado GR.1. Jak zawsze, bądźcie na bieżąco z aktualnościami, aby zobaczyć, co jeszcze przygotowaliśmy w dużej aktualizacji War Thunder. Póki co, cieszcie się bitwami!

Rozpocznij badania brytyjskiego lotnictwa dzięki temu pakietowi startowemu:

Brytyjski pakiet startowy

British Starter Pack

Pakiet zawiera:

 • Crusader II “The Saint” (UK, Era II)

 • Spitfire Mk.IIa Venture I (UK, Era II)

 • Konto premium na 7 dni

 • 120000 Srebrnych Lwów

 • 9.99€ SKLEP

Możesz znacząco przyspieszyć badanie Buccaneer S.2B za pomocą tego zestawu premium:

Zestaw F-4J(UK) Phantom II

F-4J(UK) Phantom II Pack

Pakiet zawiera:

 • F-4J(UK) Phantom II (UK, Era VII)

 • Konto premium na 20 dni

 • 2500 Złotych Orłów

 • 69.99€ SKLEP

1 Like