Brakujący pokład IJN Kongo/Haruna?

Dzień dobry, witam wszystkich.
Zauważyliście może, że IJN Kongo i Haruna są jedynymi okrętami liniowymi floty japońskiej, którym na podglądzie brakuje opancerzonego pokładu? Wszystkie inne okręty mają jakiś tam pancerz na tym poziomie, a Kongo i Haruna mają wielką dziurę na długości całego okrętu. Szczerze to nie wiem czy można to zgłosić jako bug, bo występuje to od początku obecności tych okrętów w grze, a na Harunie mam tylko kilka bitew, głównie ze względu na to, że ten okręt w 2022 r. przyjmował (ze skutkiem śmiertelnym) wszystkie pociski HE z chińskich botów na krążownikach 6.0. Wyszedłem, więc z założenia, że faktycznie ten okręt nie ma wymodelowanej pierwszej warstwy pokładu pancernego i już więcej nim nie grałem. Załączam screeny z podglądu pancerza w grze. Napiszcie co o tym myślicie.

  1. Haruna
  2. Kongo
  3. Dla porównania Fuso

wsumie rel ale propnował bym przepisać ten temat na angielski wtedy troche więcej osób to zauważy.

1 Like

Najchętniej to bym im wysmarował takiego prawilnego bug raporta po angielsku ze wszystkimi źródłami itp. Problem w tym, że musiałbym mieć chyba dostęp do jakiś japońskich książek, które wykazują, że ten pancerny pokład tam był, pomimo tego że jest to dosyć oczywiste. Podobne rzeczy są na innych pojazdach, ale dziura na Kongo i Harunie jest zdecydowanie największa z tych które zauważyłem, więc od tego zacząłem. Postaram się to przetłumaczyć na angielski i tam wrzucić, może któryś z adminów to zauważy i szepnie słówko komu trzeba.

1 Like

Napisałem na angielskim forum. Wleciał jakiś koreańczyk i mi pisze że ten pancerz tam jest ale ze “structural steel”. Najlepsze jest to, że na podglądzie to wygląda tak, że doslownie jeden dowolny pocisk 152mm SAP 80 mm peny może dotrzeć do barbety i ci zdetonować przynajmniej wieżę jak nie magazyn. W grze to wygląda pewnie tak samo. Im większa odległość i im bardziej pionowy tor lotu pocisku tym większa szansa na zgon. Dlatego te chińskie boty stojące na respie mnie tak klepaly jak tym grałem.

przeczytałem tamten topic no cóż ślimak poprostu poszedł na łatwizne. Może w przyszłości tak jak z innymi maszynami zrobią porządek…

Do bugreportów jest osobne forum
https://community.gaijin.net/issues/p/warthunder?from-ts=1701385200&to-ts=1719784799

Ja bym bardziej chciał przedyskutować temat, bo źródeł do bug reporta i tak nie mam. Chciałbym poznać opinie ludzi którzy się na tym znają bardziej niż ja.

Nie musisz mieć japońskich książek, wystarczy że poszukasz schematów opancerzenia, np:

Albo anglojęzycznych monografii. Tylko musisz brać pod uwagę, na jaki okres istnienia okrętu są plany i czy ten okres odpowiada jednostkom w grze, bo były one kilkukrotnie przebudowywane, a każdy z okrętów przerabiali nieco inaczej. Ten co zapodałem to Kongo po zbudowaniu, przed przebudowami.
GJ niech nie będzie taki święty jeśli chodzi o błędy w modelach okrętów ;)

2 Likes