Bernau: Łowca ptaków

Przed Wami trałowiec Bernau, który posiada silne uzbrojenie przeciwlotnicze: szybkostrzelne działka i wyrzutnię rakiet Strieła-2M! Będzie interesującym dodatkiem do drzewka badań niemieckiej floty przybrzeżnej. Pojawi się wkrótce w kolejnej dużej aktualizacji.

Bernau: Trałowiec dla Niemiec ery IV

Cechy:

  • Trzy podwójne działka kalibru 25 mm.
  • Rakiety przeciwlotnicze Strieła-2M.
  • Niska prędkość maksymalna.

Historia okrętu

Trałowce Projektu 89 były budowane w NRD od końca lat 60-tych w 2 różniących się nieco od siebie podtypach, Kondor I oraz Kondor II. Zresztą „Kondor” to ich nazwa według klasyfikacji NATO. Okręty Projektu 89 przeszły cztery programy modernizacji, z których najnowszy i najbardziej zaawansowany otrzymał oznaczenie 89.2 UR2 lub Kondor II. Obejmowały one instalację nowoczesnego wyposażenia sonarowego i radarowego, a także przeciwlotniczego systemu rakietowego Strieła-2M w wyrzutni FASTA. Okręty te mogły działać w odległych formacjach morskich i oceanicznych i służyły w niemieckiej marynarce wojennej do 1995 roku. Po wycofaniu ze służby część okrętów Kondor II sprzedano do innych krajów, m.in. do Indonezji, Urugwaju i Łotwy. Z pochylni stoczniowych spłynęło w sumie 30 trałowców typu Kondor II.

Poznaj Bernau!

Niemiecki Bernau jest przedstawicielem rzadko spotykanych w grze nosicieli pocisków klasy woda-powietrze. Dzisiaj przyjrzymy się dokładnie tej interesującej jednostce, który pojawi się w drzewku niemieckiej floty przybrzeżnej. Zaczynajmy więc!

Okręty floty przybrzeżnej są zwykle mniejsze, ale Bernau jest dość duży i uzbrojony w trzy podwójne stanowiska z działkami automatycznymi kal. 25 mm oraz wyrzutnię FASTA 4M2 z rakietami przeciwlotniczymi Strieła-2M. Okręt dysponuje również radarem do wykrywania celów powietrznych, posiada załogę składającą się z 29 osób.

Pobierz tapetę:

Interesting: Trzy jednostki typu Kondor zakupione przez rząd maltański zostały zatopione w najbardziej malowniczych miejscach na wodach w pobliżu wyspy i służą jako atrakcje turystyczne dla nurków.

Jego długość wynosi niemal 60 metrów, a maksymalna prędkość to zaledwie 18,5 węzła (34 km/h), co oznacza, że Bernau jest wojownikiem drugiej linii. Dobrze ukryty za wyspami i niskimi klifami, może być używany jako główna, dalekodystansowa osłona drużyny przed lotnictwem wroga. Okręt ten może być również używany do zasadzek artyleryjskich na punkty przejęcia, gdzie Bernau może użyć szybkostrzelnych działek kal. 25 mm!

Ten niezwykły okręt przeciwlotniczy pojawi się w grze w kolejnej dużej aktualizacji, na IV erze niemieckiego drzewka floty przybrzeżnej. Do tego czasu śledź naszą witrynę, gdzie znajdziesz więcej blogów deweloperskich, nad którymi obecnie pracujemy!

2 Likes