AH-1W Super Cobra: Jadowity Marine

AH-1W Super Cobra jest późniejszym rozwinięciem dwusilnikowego AH-1 Cobra, przeznaczonym do służby w amerykańskiej piechocie morskiej. Ten śmigłowiec będzie wkrótce dostępny w ramach kolejnej dużej aktualizacji w dwóch drzewkach!

AH-1W Super Cobra: Śmigłowiec szturmowy, USA, Chiny, Era VI

Cechy:

  • Dwusilnikowy
  • Wybór efektywnego uzbrojenia
  • Zwrotny
  • Termowizja

Historia konstrukcji

Gdy AH-1 Cobra wszedł do służby w US Army, USMC wyraziło zainteresowanie nabyciem śmigłowca na własny użytek, ale pod pewnymi warunkami. Aby sprostać wymaganiom piechoty morskiej, wiropłaty musiały być dwusilnikowe i posiadać bardziej efektywne uzbrojenie główne. Pomimo początkowych wątpliwości ze strony Departamentu Obrony, USMC otrzymał zgodę i w maju 1968 roku Bell otrzymał kontrakt na produkcję 49 egzemplarzy AH-1J Sea Cobra.

Podobnie jak armia USA, Marines również postrzegało AH-1 jako model przejściowy, do czasu pozyskania bardziej odpowiedniego zamiennika. Chociaż ten miał zostać dostarczony US Army w postaci AH-64 Apache, prośba USMC o przesiadkę na morską wersję Apache’a spotkała się z odmową Kongresu w 1981 r. To wydarzenie zmusiło dowództwo Marines do znalezienia alternatywnych rozwiązań. W związku z tym podjęto decyzję o modernizacji floty użytkowanych helikopterów o nowe AH-1W Super Cobry, które posiadały ulepszone systemy kierowania ogniem i możliwość przenoszenia bardziej zaawansowanego uzbrojenia. Dla USMC zbudowano ponad 179 AH-1W Super Cobra, które weszły do służby na początku lat 80. XX wieku i pozostają w niej obecnie.

Poznaj AH-1W Super Cobra!

AH-1W Super Cobra pojawi się w drzewku śmigłowców amerykańskich i chińskich w ramach dużej aktualizacji Alpha Strike! Dzisiaj porozmawiamy o zaletach, jakie daje jego inny napęd oraz zwiększone, w porównaniu z AH-1F, opcje wyboru uzbrojenia. Spójrzmy!

Pierwszą i najbardziej widoczną różnicą AH-1W jest zmiana napędu. Zamiast pojedynczego silnika Lycoming T53, helikopter ten jest napędzany dwoma silnikami turbowałowymi General Electric T700-GE-401C. Dzięki temu w locie poziomym może osiągnąć nieco wyższą prędkość maksymalną – ponad 280 km/h!

Pobierz tapete:

Wprowadzono kilka dodatków do uzbrojenia AH-1W. Po pierwsze, jest w stanie wystrzelić dwie rakiety powietrze-powietrze AIM-9L. Doskonale sprawdzają się przeciwko samolotom, które mogą próbować Cię zniszczyć podczas Twojego ataku na cele naziemne. Oprócz pocisków Mighty Mouse, AH-1W może przenosić także zasobniki rakiet Zuni oraz do 4 działek x 20 mm na pylonach skrzydłowych. I wreszcie wisienki na torcie: przeciwpancerne pociski kierowane TOW-2 o zasięgu strzału około 4 km oraz AGM-114B Hellfire o doskonałej przebijalności pancerza i zasięgu odpalania do 8 km. W sumie na tym śmigłowcu można zamontować ich 8 sztuk.

Na tym kończy się dzisiejszy devblog! W następnej, dużej aktualizacji gry, AH-1W Super Cobra pojawi się w drzewkach śmigłowców USA i Chin. Zaś aktualizacja Alpha Strike jest już prawie gotowa do premiery! Dopóki to nie nastąpi – udanych bitew!

Możesz znacząco przyspieszyć badanie AH-1W Super Cobra za pomocą tego zestawu:

Zestaw AH-64A Apache

AH-64A Apache Pack

Zestaw zawiera:

  • AH-64A Apache (USA, Era VI)

  • Konto premium na 15 dni

  • 2000 Złotych Orłów

  • 49.99 SKLEP

1 Like