2S1: Zabójczy Kwiat

Pierwsza masowo produkowana, samobieżna, pływająca artyleria polowa, radziecki pojazd 2S1, pojawi się w grze w nadchodzącej aktualizacji War Thunder!

2S1 Goździk, samobieżna artyleria polowa, ZSRR, IV era

Cechy:

  • Haubica kal. 122 mm
  • Amunicja kumulacyjna
  • Zdolność pływania
  • Lekki pancerz

Historia

Projekt nowego działa samobieżnego dla armii radzieckiej opierał się na sprawdzonej haubicy D-30 i podwoziu transportera opancerzonego MT-LB. Holowana haubica D-30 została przystosowana do umieszczenia w wieży, zaś podwozie MT-LB zostało wydłużone poprzez dodanie kolejnej pary kół nośnych, w celu poprawy właściwości jezdnych i zwiększenia przestrzeni przedziału bojowego. Po roku testów pojazd został wprowadzony do służby we wrześniu 1970 roku, otrzymując oznaczenie 2S1 Gwozdika (ros. Goździk). Produkcja seryjna wozu trwała do 1991 roku. Pojazd był produkowany w ZSRR, a także na licencji w Bułgarii i Polsce. W wielu armiach świata 2S1 wciąż pozostaje w służbie.

image

image

Działo samobieżne 2S1 zostanie dodane do gry wraz z wydaniem kolejnej dużej aktualizacji War Thunder. 2S1 jest zbudowane na zmodyfikowanym podwoziu „konia roboczego” armii radzieckiej, wielozadaniowego transportera-ciągnika MT-LB. Dowódcy dobrze znają to podwozie: dynamiczne, sprawdzające się w trudnym terenie, amfibijne, choć bardzo słabo opancerzone i z niską prędkością cofania. Prędkość maksymalna Goździka wynosi 60 km/h na utwardzonych drogach, ale średnia prędkość w terenie rzadko przekracza 30-35 km/h.

Pobierz tapetę:

Nowe działo samobieżne jest uzbrojone w haubicę kal. 122 mm z rodziny D-30, uzbrojoną w pociski odłamkowo-burzące i do 5 pocisków kumulacyjnych. Te pierwsze są przeznaczone do niszczenia lekkich i średnich pojazdów, podczas gdy pociski kumulacyjne przydają się w walce z ciężkimi czołgami i działami samobieżnymi z konwencjonalnym, stalowym pancerzem. Ze względu na długą gwintowaną część lufy broń jest skuteczna na średnich i dłuższych dystansach. Dużą, ale spodziewaną wadą jest niewielki kąt opuszczenia działa.

image

Pancerz 2S1 chroni jedynie przed pociskami broni strzeleckiej i odłamkami pocisków artyleryjskich, zatem mamy tu do czynienia z dużą podatnością wozu na ostrzał z amunicji przeciwpancernej działek automatycznych (lotniczych bądź lądowych). Rozsądnie byłoby, gdyby dowódca często zmieniał pozycję i wykorzystywał stosunkowo niewielką sylwetkę Goździka do skrycia się w terenie. 2S1 jest pojazdem amfibijnym, przeszkody wodne nie są więc problemem, ale prędkość poruszania się na wodzie jest, delikatnie mówiąc, nieduża — długie podróże morskie z całą stanowczością należy odradzić.

2S1 Goździk pojawi się w hangarach War Thunder w następnej dużej aktualizacji gry — bądź na bieżąco z naszymi blogami deweloperskimi, aby jako pierwszy dowiedzieć się o nowościach!

Możesz znacząco przyspieszyć badanie tej maszyny za pomocą:

Zestaw IS-6

IS-6 Pack

Zestaw zawiera:

  • Czołg IS-6 (ZSRR, Era IV)

  • 1000 Złotych Orłów

  • 7 dni konta premium

  • 39.99

  • SKLEP

to są pojazdy typu, nie powinny być w grze, nie powinny walczyć z czołgami na 100-50 metrów, nikt ich tak nie używa w realu, artyleria w tej grze to kolejny pokaz tego by dodać byle co bez pomysłu, jak drony czy helki których nie da się dobrze zbalansować, mimo że społeczności komunikuje głupotę gaijna, to oni to ignorują, z niecierpliwościom czekam jak będę leciał swoim bf 109 z lat 40 na br 5.3, i z 2km zabije mnie artyleria z pociskami zbliżeniowymi z bug wie którego roku.

1 Like

pojazdy powinny byc jak najbardziej, tyle ze w komplecie z nieco przemodelowana rozgrywka, sensownym matchmakerem i mapami na ktorych da sie ich sensownie uzyc a nie niewymiarowymi popierdolkami
bitwy na 100m? Arkejd

1 Like

Zaskoczę cię. Akurat 2S1 jest specyficznym działem samobieżnym ponieważ odgórnie było projektowane w sposób który miał w sytuacjach awaryjnych pozwalać na użycie tej maszyny w formie “czołgu”. Co prawda w żadnej wojnie nawet tych na bliskim wschodzie i Afryce nie odnotowano użycia tej maszyny w taki sposób- prawdopodobnie za względu na lichy pancerz i brak broni maszynowej. No ale zawsze jakiś argument na tak czyż nie?

Tak jak z zus57, który zamiast niszczyć samoloty rozwala połowę teamu, bo ma śmieszne pociski które powinny zostać mu zabrane, ale no ciul z balansem i sensownym dodaniem pojazdu, bo na Realu niby coś takiego mógł robić, dodać wszystko byle jak do gry, a potem się dziwić że ludzie się buntują, i są protesty w tej grze z różnych przyczyn, a jedną z nich jest dodawanie takich rzeczy jak wyżej, bez przemyślenia.

2s1 to nie ZSU-57. Działo 122 mm w wieży z dobrą mobilnością ale brakiem broni maszynowej i pancerza? Najpewniej będzie na 6.0. I bądźmy szczerzy działa samobieżne nie są OP w zasadzie to są stosunkowo słabe. Każdy uptier moim 2s3 a nawet granie na własnym br gdzie muszę z dużej odległości trafić w kopule obserwacyjną dowódcy i to przy samym pancerzu wieży nie jest takie proste. W większości kończy się zgonem. Ale równocześnie przynajmniej dostajesz 3 rezerwowy pojazd do lineupu gdzie na ten moment masz tylko 2 maszyny- Su-100 oraz IS-2