Jump to content

@up: Ciiii... Jeszcze odkryjo przekręt!

A tak na poważnie, co ci po wajsze (?) od supercharga, jak i tak FM jest 100% zwalony... Powyżej 6km to była zwrotna maszynka - tu co najwyżej z niektórymi Niemcami pokręcisz się na równi, ew. Jak sideclimbem dolecisz na te 8km, to na 11 już czeka komitet powitalny złożony z ła7/190 (premium lub nie)...

Z tego co słyszałem to model hm "dużej" wysokości nie istnieje nawet.
medal medal medal

Supercharger - sprężarka/kompresor mechaniczny pobierający do swojego napedu moc z wału silnika, niekoniecznie bezpośrednio. P-47 takiego nie miał

Turbocharger - obecnie pospolita turbosprężarka, wykorzysująca przepływ gazów spalinowych - takie coś było w P-47 i nawet jest w grze.

Niestety stopień odwzorowania pracy silnika w tej grze to epoka kamienia łupanego co widać na przykładzie ostatniej łaty i grzejących się samolotów.

Podobnie jest z tym. W p47 turbo kręciło się tak szybko jak tylko pozwalało na to ciśnienie gazów im samolot był wyżej tym szybciej bo energia gazów była większa na skutek większej różnicy ciśnienia w żadkiej atmosferze.

Nie było tam żadnej przekładni biegowej więc w zarządzaniu silnikiem masz komunikat o jego braku, podobnie jest z 109kami i innymi samiolotami bez biegów w sprężarce/trubosprężarce. Dziwignia służyła do zarządzania zaworami upustowymi spalin żeby sprężarka nie rozpędzała się do prędkości naddziwiękowych:P

Tutaj masz ładnie wyjaśnione jak to działało (i nie tylko to)

http://www.youtube.com/watch?v=_NWaHlnI_LQ

Natomiast F6F miał sprężarkę połączoną z przekładnią biegową zasilaną z wału silnika, w zależności od wysokości ustawienia low/med/hi tak by nie przejadała mocy silnika na bezproduktywne kręcenie za szybkich obrotów w gęstej atmosferze na niskiej wysokości i na odwrót.

Co do osiągów w grze to hm... ja tam problemów nie widze. To że była zwrotna jak na swoje gabaryty nie znaczy że służyła do skręcania. Powyżej 6km CR ma lepsze od La5FN, z La7 jeszcze nie miałem przyjemności na dużym pułapie.

Edited by subrock
medal medal

Powyżej 6km CR ma lepsze od La5FN i La9, z La7 jeszcze nie miałem przyjemności na dużym pułapie.

Kiedyś gonił mnie Ła-5.Na wysokości 9 tyś metrów mój Thunderbolt na wep przy locie poziomym zachowywał się jak przeładowany tir z naczepą pełną pustaków, przyśpieszenie praktycznie nie istniało, co kilkadziesiąt sekund prędkość wzrastała o 1 km/h.Podczas gdy Ła-5 z każdą sekundą zmmiejszał dzielący nas dystans coraz szybciej.Jeszcze nad głową na 11 tyś. metrów miałem I-185.Wniosek nasuwa się sam. Edited by RastahMan
medal medal medal

Wniosek nasuwa się sam.

Robisz coś źle ;)

Ja ostatnio rozwaliłem sam w pojedynkę ruski team chociaż to było cholernie trudne (ale w sumie po 1.37 nic nie jest łatwe w tym samolocie, głównie chodzi o problem z sterem kierunku).

Co do przyśpieszenia to samolot ma takie jak miał czyli marne.

medal medal medal medal

Robisz coś źle ;)
Ja ostatnio rozwaliłem sam w pojedynkę ruski team chociaż to było cholernie trudne (ale w sumie po 1.37 nic nie jest łatwe w tym samolocie, głównie chodzi o problem z sterem kierunku).

Przyśpieszenie jest ok ale na 9 tyś., t-bolt zamienił się w beczkowóz podczas gdy ruskie maszyny zachowowywały się jak gdyby latały przy ziemi.
medal medal medal

Robisz coś źle ;)

Przyśpieszenie jest ok ale na 9 tyś., t-bolt zamienił się w beczkowóz podczas gdy ruskie maszyny zachowowywały się jak gdyby latały przy ziemi.
medal medal medal

Jak ci się nudzi to możemy test zrobić czyli La-5FN/Yak-3 vs P-47D na tych 9k alt  ;)s .

medal medal medal medal

Jak ci się nudzi to możemy test zrobić czyli La-5FN/Yak-3 vs P-47D na tych 9k alt  ;)s .

No właśnie też mi tutaj coś nie pasuje.Sam Thunderboltem latałem chyba z miesiąc temu, i pomimo problemu z sterem kierunku na mouse aimie na 9km byłem w stanie kręcić z dwoma Beefami109, a jak mnie któryś zaczynał dochodzić to po prostu się rozpędzałem i Meserszmit został w tyle.Może i FM Tbolta jest nie taki jak być powinien, DM to dno i 10 metrów mułu, ale osiągi na dużych wysokościach to ma dobre.

I może wydawać się, że na 6, 7, 8 czy nawet 9km słabo zakręca.No bo słabo zakręca, powietrze rzadkie to jak ma zakręcać.Ale wtedy trzeba sobie wziąć Ła5 albo Bf109 i okaże się, że Tbolt lata tam jak piórko  :yes:

medal medal medal medal medal medal medal medal

No właśnie też mi tutaj coś nie pasuje.Sam Thunderboltem latałem chyba z miesiąc temu, i pomimo problemu z sterem kierunku na mouse aimie na 9km byłem w stanie kręcić z dwoma Beefami109, a jak mnie któryś zaczynał dochodzić to po prostu się rozpędzałem i Meserszmit został w tyle.Może i FM Tbolta jest nie taki jak być powinien, DM to dno i 10 metrów mułu, ale osiągi na dużych wysokościach to ma dobre.

I może wydawać się, że na 6, 7, 8 czy nawet 9km słabo zakręca.No bo słabo zakręca, powietrze rzadkie to jak ma zakręcać.Ale wtedy trzeba sobie wziąć Ła5 albo Bf109 i okaże się, że Tbolt lata tam jak piórko  :yes:

Dodajmy do tego skill osiowców - ostatnio mam wrażenie że na 109 zaczynają latać warzywa jak na alianckich maszynach.. Ja rozumiem 1:1 G2 z P47 na 6k ma problem... Ale jak obwieszony 3x500lbs i 10xHVAR radzę sobie przy ziemi z trzema takimi "asami"?

medal medal medal medal

Jak ci się nudzi to możemy test zrobić czyli La-5FN/Yak-3 vs P-47D na tych 9k alt ;)s .

W takim razie musieli coś poprawić(bo miałem tę sytuację na początku 1.37 albo przed tym updatem).Wiem, że to jakoś świeżo po dodaniu I-185 było, więc teraz już może być ok.A co do testu to chętnie, można by coś wykręcić przy okazji skorzystali by na tym też inni:). Edited by RastahMan
medal medal medal

• 2 weeks later...

Kiedy w końcu thunderbolt dostanie poprawny DM? P-47 potrafił przetrwać bezpośrednie trafienie przez niemiecką 88, a tutaj? Cholerne ruskie gówno ściąga mnie w sekundę, jedyne co się ciśnie to niecenzuralne słowa.

medal medal medal

Kiedy w końcu thunderbolt dostanie poprawny DM? P-47 potrafił przetrwać bezpośrednie trafienie przez niemiecką 88, a tutaj? Cholerne ruskie gówno ściąga mnie w sekundę, jedyne co się ciśnie to niecenzuralne słowa.

Nie ma poprawionego.

A z tą 88 to chyba przesadziłeś...

medal

A z tą 88 to chyba przesadziłeś...

Gdzieś ktoś wstawiał zdjęcie.

Btw,

Tak się zastanawiam czy ten samolot miał taki dobry ster kierunku że prawie nie działał bo trafienie kogoś kto leci inaczej niż prosto graniczy z cudem, a już rozwalenie w ten sposób to osiągnięcie.

medal medal medal medal

Pierwsze zdjęcie - samolot zniszczony.

Drugie zdjęcie - no, nie tylko P-47 by wytrzymał, bo wygląda na to, że pocisk przebił się ale nie eksplodował. Gdyby pocisk wybuchł to z samolotu nie byłoby co zbierać.

No serio, ktoś wrzucił kiedyś na forum zdjęcie B17 trafionego z 88mm gdzie mu cały ogon oderwało, a P-47 miałby to brać na klatę... Pocisk przeleciał nie wybuchając - jeszcze jest to możliwe, żeby lecieć.

medal

W każdym razie P47 był w stanie wytrzymać kilkadziesiąt trafień z MG151 20mm, w grze trafienie z czegokolwiek to albo pozbawienie manewrowości, albo krytyk, a P47 po krytyku zamienia się w pocisk powietrze-ziemia.

Edited by Rclz
  • Upvote 2
medal medal medal medal medal medal medal medal

• 2 weeks later...

Jak wystartować z powietrza na Bulge? Własnie wszedłem do bitwy i ja ledwo się zbieram z lotniska a koleś już jakieś 3km wysoko i 2 od lotniska w P47...

A druga sprawa to Łagg mnie dogonił nad Berlinem w poziomym locie.... żeby było weselej to po H2H, mijamy się i on zawraca i mnie dogania...(laser z 1km i skrzydło czerwone) spoko bo 450km/h leciałem....(a na H2H to ja szedłem z minimalnej przewagi wysokości, więc jak?!)

RU OP!!!

Kolejna wpadka gry... Jak-3 złapał mnie gdy nurkowałem 900km/h....  

Edited by Sylphida
  • Upvote 1

A druga sprawa to Łagg mnie dogonił nad Berlinem w poziomym locie.... żeby było weselej to po H2H, mijamy się i on zawraca i mnie dogania...(laser z 1km i skrzydło czerwone) spoko bo 450km/h leciałem....(a na H2H to ja szedłem z minimalnej przewagi wysokości, więc jak?!)

RU OP!!!

P-47D ma takie zajebiste przyśpieszenie że wszystko go dogoni więc się nie dziwie (nawet w rzeczywistości tak było).

Ale mam pytanie. na jakiej wysokości cię doganiał?

Btw jeszcze ani razu w ciągu 2 miesięcy nie dało mnie na Laggi :(

Kolejna wpadka gry... Jak-3 złapał mnie gdy nurkowałem 900km/h....  

Gdyby mnie złapał to by miał przerąbane bo bym po chwili go wykręcił :D

No chyba że by się rozbił z powodu prędkości.

Było wbić te 1000 TAS to wtedy by po chwili odpadł z nurkowania.

Edited by RideR2
medal medal medal medal

P-47D ma takie zajebiste przyśpieszenie że wszystko go dogoni więc się nie dziwie (nawet w rzeczywistości tak było).

Ale mam pytanie. na jakiej wysokości cię doganiał?

3500-4000m było... a ŁAGG był jeden reszta to OP i-185 i Ła-5(F/FN)

Btw jeszcze ani razu w ciągu 2 miesięcy nie dało mnie na Laggi :(

Gdyby mnie złapał to by miał przerąbane bo bym po chwili go wykręcił :D

No chyba że by się rozbił z powodu prędkości.

Było wbić te 1000 TAS to wtedy by po chwili odpadł z nurkowania.

Ziemia była blisko poza tym wyrównywać chciałem za chwile lot za celem.  Swoją drogą nurkowałem przez chmury i jak byłem nad nimi to go za mną nie było... nie mam pojęcia skąd się wziął i jak udało mu się mnie dogonić...

Ziemia była blisko poza tym wyrównywać chciałem za chwile lot za celem.  Swoją drogą nurkowałem przez chmury i jak byłem nad nimi to go za mną nie było... nie mam pojęcia skąd się wziął i jak udało mu się mnie dogonić...

Tym samolotem się nie kosi trawy, nawet 2km ALT to za nisko (to nie Tempest że kosisz trawę z prędkością 670km/h) i żeby coś zdziałać trzeba latać na 5k ALT i wyżej.

medal medal medal medal

he? ja co bitwe kosze trawe i zabieram 10 fragów gf, to samolot który zabija monotonnie ,,start i do gwiazd a potem gdy ktoś zauważy wroga 5cm nad źdźbłem trawy nurkowanie.

medal

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...