Sign in to follow this  
Bajtek5

Poznaj nowych gości, którzy tej nocy zawitają na serwery ZBT Wojsk Lądowych!

Obecnie w WT GF problemem nie jest widoczność celu, tylko odległość trudno wypróbować działo na dystansie, większym niż 500, no max 600 metrów

Będą takie mapy na 100% ja też się nie mogę tygryska doczekać, ale wole panterkę, bo  lubię grać agresywnie a ona się do tego świetnie nadaje, szybka gruboskórna, z działem o super penetracji i dużej precyzji, taka będzie o ile jej nie zbalansują, no i jeszcze system prowadzenia ognia w ruchu i noktowizja ^^ KOKS jednym słowem

kv-2 to pralka z rurą 

I                              I

I                              I__________               __________

I                              I                 I               I                 \

I                              I__________I              I__________/  

I_________________I

Edited by krzyskle_pl
medal

wiadomo co to był za sprzęt który wyeliminował tego Tygrysa Królewskiego?

Z tego co pamiętam to eliminujący strzał był wykonany z niewielkiej odległości przez niszczyciel czołgów M10, w wersji z zamontowaną 17-funtówką.

raczej t-34/85 nie dało rady przebić pancerza czołgowego w tygrysie.

Raczej? Z całym szacunkiem, ale piszesz tak na podstawie tego co Ci się wydaje, czy masz jakieś źródła na potwierdzenie? Niestety, ale Ty swoje, a realia pola walki swoje. T-34/85 był w stanie przebić pierwszego Tigera frontalnie, tak jak pisałem - z odległości maksymalnie do 500 metrów. Z odległości powyżej - przebicie nie następowało, ale możliwe były bardzo duże uszkodzenia pancerza. Gdzieś mam zdjęcia z radzieckich testów i strzelania do Tigera Ausf. H1 działem 85 mm z 1000 metrów, efekt jest lepszy niż by się mogło wydawać z analizy suchych danych.

Pancerz tygrysa (nie wiem jak tam w tygrysie II było) miał do stali dodawany tytan aby zwiększyć wytrzymałość pancerza i chyba jeszcze jakiś inny metal albo pierwiastek ale tego to nie jestem pewien,

Molibden. I właśnie z braku owego molibdenu, którego głównym dostawcą był przed czerwcem 1941 Związek Radziecki, jakość pancerza czołgów niemieckich stopniowo się pogarszała od roku 1942. Pod koniec wojny pancerz Panzerwaffe był mocno podatny na odpryski i rozwarstwienia.

prędzej zobaczyłeś tygrysa zniszczonego bombą lotniczą, lub porzuconego przez załogę niż zniszczonego przez czołg, oczywiście były także niszczone przez czołgi przeciwnika ale to były sporadyczne przypadki.

A i większym zagrożeniem dla tygrysa była piechota, a nie czołgi komiternu i aliantów zachodnich

Dokładnie tak samo w przypadku czołgów radzieckich i alianckich. Generalnie większość czołgów w trakcie II Wojny Światowej była niszczona przez artylerię p-panc, działa samobieżne, lotnictwo, piechotę, a około 15-20% zwyczajnie padało na skutek awarii. Czołgi padające ofiarą czołgów wroga były zdecydowaną mniejszością. Zresztą nic dziwnego, bo podstawowym zadaniem czołgu w trakcie II Wojny Światowej było przełamanie linii wroga, w możliwie jak najsłabszym punkcie. Walki pancerne, takie jak Dubno czy Prochorowka to była rzadkość. W defensywie czołgów używało się z braku laku i raczej jako mobilną rezerwę.

• Upvote 1
medal

Akcja z IS-1 jest co najmniej dziwna

Co masz na myśli konkretnie? 

Co masz na myśli konkretnie? 

Celował w działo, ja celowałbym w część przedniego pancerza ustawioną po jak największym kątem. 
Myślę, że szybciej zgarnął by fraga.

Edited by Czikit20
medal medal

Aghrrrr... mam coraz większą chrapkę, by pograć sobię w te czołgi :D...

Bo nie ma to jak, usłyszeć huk, oraz spam na czacie gdy strzeli się scampionym KV-2 z rury :D (czyt. działa 152mm) A co do tygryska, mam nadzieję że będzie to najpotężniejsza maszyna na swoim poziomie :)

Detale ładnie zrobione, na HD miodnie to wygląda. Mam nadzieje, że mapy będa ogromne nie to co w WoT i ten smieszny visibility range dla TD sie nie pojawi. Filmiki fajne i ten tutaj i inne, ale niektórzy grają tragedie a za tą tragedią pociągnie sie wieksza wraz z krzykiem jak przyjdą ograni ludzie z WoTa, bo kto ustawia sie 90' zamiast kątować czołg.

Edited by kaszaN1
medal medal

Celował w działo, ja celowałbym w część przedniego pancerza ustawioną po jak największym kątem. 
Myślę, że szybciej zgarnął by fraga.

+ słusznie prawisz, ale moim zdaniem działo tigera jest za słabe powinno być mocniejsze.

Też właśnie zauważyłem, że w WT nikt nie kątuje czołgu, dziwne..

Też właśnie zauważyłem, że w WT nikt nie kątuje czołgu, dziwne..

Może tutaj nie ma to, aż tak wielkiego wpływu, chyba tu fizyka działa całkiem inaczej.

Edited by Skerwool

Moim zdaniem nie kontują się, ponieważ jak wyjedzie, to po prostu się zatrzyma i zacznie celować. Celowanie trochę trwa, a ruch powoduję, że trzeba zacząć celować na nowo (mowa o gwałtownych ruchach i skrętach). 

medal medal

Wiadomo czy tygrys ma dostać lepszą amunicję o której była mowa wcześniej na forum?

Z tego ci widziałem na filmach to trzeba ją opracować, choć nazywają to pzgr. 39, a ta lepsza amunicja z rdzeniem wolframowym to pzgr. 40, trudno stwierdzić czy ją wprowadzą bo tygrys by kosił wszystkich na hita, ale ja jestem jak najbardziej za, bo jestem fan bojem tygryska i pantery. :)

kątowanie kątowaniem ale na razie to ZBT więc niech sie bawią, po release bedzie można mysleć o poradnikach kątowania w boju. Dla tygrysa to prosta sprawa bo to prostokąt. Praktycznie więc przy przesunieciu go 45' do czołowo ustawionego przeciwnika uzyskuje sie 190mm czołowo, a dla pancerza bocznego 152mm wiec mozna strzelac a ile dingów pójdzie w niebo to juz inna para kaloszy, problem zaczyna sie z ISami bo tam jest pancerz pochylony w pionie i poziomie a z kątowania czołgu wychodzi zamiast fabrycznie 30' nagle 90' i pociski siadają robiac ser szwajcarski

medal medal

Po co poradnik, kątowanie jest banalne. A propos dingów tygrys nawet w rękach nie za mocno ogarniętego kierowcy odbija pociski sami zobaczcie: http://www.youtube.com/watch?v=XYrZ1qHx6tQ

P.S. 

Czemu wy (testerzy bety) zawsze się lakonicznie wypowiadacie, uchyl rąbka tajemnicy kolego, pochwal się jak jest, chętnie posłucham poczytam:)

Edited by FlyingMachete

Po co poradnik, kątowanie jest banalne. A propos dingów tygrys nawet w rękach nie za mocno ogarniętego kierowcy odbija pociski sami zobaczcie: http://www.youtube.com/watch?v=XYrZ1qHx6tQ

P.S. 

Czemu wy (testerzy bety) zawsze się lakonicznie wypowiadacie, uchyl rąbka tajemnicy kolego, pochwal się jak jest, chętnie posłucham poczytam:)

Szczerze mówiąc wolę być oszczędny w słowach na temat bety, bo czasem mod może mi dać pstryczka w nos jak jakaś nieodpowiednia informacji mi się wymsknie. Jest trochę filmików na youtube dla ciekawych ;)

Btw. Ciekawą bitwę miałem dzisiaj na Kareli. Pojechałem na flankę w KV-2 razem z dwoma wspierającymi mnie T-34-85. Jest moc. Tylko 2 razy nie zabiłem kogoś pierwszym strzałem. W obu przypadkach krzywo przycelowałem i pocisk zrykoszetował od krawędzi pancerza. Derp derp

Edited by Gorbatschov
medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal

Ja już te filmy z yt mam obejrzane, a powiedz jak tygrysek znosi KW 2, bo z tego co widziałem na yt to KW 2 klepie isy na hita a z tygrysem ma problem.

Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.