Sign in to follow this  
Bajtek5

Poznaj nowych gości, którzy tej nocy zawitają na serwery ZBT Wojsk Lądowych!

Czy tylko mi JagdPz IV przypomina pancernika?

Nie tylko, zastanawiałem się własnie, gdzie taką dużą skórę krokodyla znaleźli i czy było to opłacalne dla Wehrmachtu ;)

• Upvote 4
medal medal

Wydaje mi się że Tygrysy będą tylko stały i nikt z 1km nie będzie mógł ich przebić  :yes:

Jak zwykle jgPzIV nie będzie jakiś rewelacyjny  :facepalm:

Zastanawiam się nad KV-2 bo to przecierz 152mm !~ :Os

jestem ciekaw co będzie jeśli pzII lub t-70 dostanie od KW-2 mina pzII :?s  

a może w przyszłości pocisk będzie mógł przelecieć na wylot i np z tygrysa ustrzelić 2 t-70 stojące 1 za 2

ciekawe czy zawieszenie będzie się bujać przy strzelaniu z KW-2 oby tylko z tym nie przesadzili

Edited by marek991pl
  • Upvote 1
medal medal

Pancernik? O_o co najwyżej jak węzyk ;p (mam nadzieję że wiecie że ten wzorek to nie było zwyczajne maskowanie...:P)

co do 152mm u KW-1, faktycznie walnięcie niezłe, przy większym czołgu mogło oderwać armate albo nawet całą wieżyczkę. o ile pocisk zatrzymał się na pancerzu.... 

apropos Tigra, są opowieści z walk we Francji jako że nieby piechota kryjąca się za shermanem usłyszała dwa uderzenia, a po sprawdzeniu okazało się że tygrysek przed którym się schowali przestrzelił wierzyczkę M4 na wylot. inna opowieść mówi o dowódcy shermana który stracił obie nogi po trafieniu przez tygrysią 88mm, a sam pocisk miał nie tylko przejść na wylot ale też eksplodować na ścianie budynku kilka metrów dalej... 

szkoda że nie mogę w to zagrać żeby sprawdzić jak to wygląda i jak się prowadzą pojazdy.

medal

IS-1 miał już dość duże działo żeby tygryski miały się czego bać ;)

Czy ja wiem... Is-1 miał jeszcze D-5T 85mm, dopiero IS-2 posiadały 122mm...

Nwm czy tu odwzorują - kolejnym problemem rodziny józiów (a przynajmniej na pewno -2) było przeładowanie - by przeładować musiały opuszczać lufę co wydłużało celowanie i ładowanie...

Kolejny mankament ruskich to celność - jak walnie to nie ma co zbierać, ale niech walnie najpierw ;)

medal medal medal

A mnie martwi, że tygryski i pantery zostały wstawione od tak, by zapchać dziurę w drzewku i aby ISy 4 miały do czego strzelać, tak samo jest z Me. 262 które muszą walczyć z migami i sabre...
Z drugiej strony liczę porządna fizykę pancerza czyli prawidłowe obliczanie katów itp. a nie jak w wocie tygrys stojący pod kątem 4°(prawie H2H) zostanie zniszczony tylko dlatego, że działo ma penetrację większa od wartości pancerza. Oczywiście chodzi o strzał w bok :) a nie w przód. Edited by Czikit20
medal medal

A mnie martwi, że tygryski i pantery zostały wstawione od tak, by zapchać dziurę w drzewku i aby ISy 4 miały do czego strzelać

No cóż, IS-4 będzie miał to samo działo co IS-2, więc tiger II wcale takim me262 nie będzie.

• Upvote 3

A jakie są szanse, że teoretycznie najlepszy czołg w drzewku ROSYJSKIM nie będzie przesadzony ? Że nie będzie kolejnym UFO tym razem lądowym ?

Proszę mojego Objekta 704 zostawić w spokoju, żeby tam od razu UFO.. 

• Upvote 4
medal medal medal

Może rzeczywiście UFO pasuje bardziej do samolotów, lecz jestem powien, że niesamowity is4 dostanie, możliwości współczesnego abramsa, wybaczcie t-90. Zresztą to nie dotyczy tylko is4
  • Upvote 1
medal medal

KV-2 z lodówką ;) hah piękne to jest  :Ds  Ten tygrysek! mrrrrr :Ds

• Upvote 1

Jeśli nie wprowadza głupiej dolnej plyty jak WG to tygrys będzie nawet spoko póki nie tarafi na T-90(czyt. Ruskie "som" OP) pluton 3 tygrysków lub panter będzie siał postach na mapie, pewnie nikt nie będzie wyjeżdżał z spawnu JEŚLI nie będzie T-90 Edited by Czikit20
medal medal

Czy ja wiem... Is-1 miał jeszcze D-5T 85mm, dopiero IS-2 posiadały 122mm...

Nwm czy tu odwzorują - kolejnym problemem rodziny józiów (a przynajmniej na pewno -2) było przeładowanie - by przeładować musiały opuszczać lufę co wydłużało celowanie i ładowanie...

Kolejny mankament ruskich to celność - jak walnie to nie ma co zbierać, ale niech walnie najpierw ;)

zapominasz o radzieckim wynalazki 'amunicja podkalibrowa'. z tymi pociskami nawet 85mm było w stanie zniszczy Tygrysa, coprawda nie było to 1000m jak przy niemieckim PzKmpw VI, ale 500m wystarczało. 
lufy nie musiano opuszczać dzięki amunicji segmentowej, czyli najpierw dwuch ładowniczych wpychało pocisk do zamka, jeden brał kija i dobijał go do komory, w tym czasie drugi brał łuskę z ładunkiem miotającym, ładował a drugi dobijał. po tym ryglowali zamek i można było strzelać. o ile cel nie zdążył uciec ;) (stosowano to już wcześniej w  artylerii lądowej i okrętowej a w końcu w czołgach o działach wielkokalibrowych)

radzieckie czołgi miały problemy z celnością posiadając jeszcze stary typ celowniczy czyli: dalmierz + tabela odległość/uniesienie lufy. w późniejszych latach wojny zaczęli instalować dalmierze sprzężone z działem, ale nie pamiętam czy to pod koniec '43 czy już w '44

• Upvote 1
medal

Jeśli nie wprowadza głupiej dolnej plyty jak WG to tygrys będzie nawet spoko póki nie tarafi na T-90(czyt. Ruskie "som" OP) pluton 3 tygrysków lub panter będzie siał postach na mapie, pewnie nikt nie będzie wyjeżdżał z spawnu JEŚLI nie będzie T-90

a konkretnie o jaką dolną płytę chodzi? mam nadzieję że nie o sam spód kadłuba bo to zawsze było najdelikatniejsze..... tak samo opancerzenie silnika i pancerz przy gąsienicach.

medal

KV-2 z lodówką ;)

Z tego co mi wiadomo to gra nie uwzględnia oderwanych wieżyczek, a także pękającego pancerza tygrysa2 po paru strzałach z HE, więc według silnika gry 152mm nic nie zrobi bo się nie przebije. Dobrze rozumuje ?
medal medal

Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.