Jump to content

XF5F [GIFT]

Nerfy, nie nerfy. Tak czy inaczej samolot jet niegrywalny, ani to osiągów ani siły ognia, gdyby to miało np. 2x20mm + 2x12,7mm to była by zupełnie inna rozmowa do tego wywalić lunetkę i mamy dobry c.myśliwiec na BR 3,7, a wariant na 3,3 według mnie to 1x20 + 3x12,7 i już coś się zrobi.

• 1 year later...
  • 11 months later...
On 01/01/2020 at 03:43, Durzy said:

Widzę pełno narzekań na ten samolocik. Rzeczywiście tak źle się sprawuje?

Właśnie go znalazłem w skrzyneczce i zastanawiam się czy sprzedać, czy go sobie zostawić na AB do zestawu 3.3.

Polecam wywalić, ale zależy jeszcze gdzie grasz. Ja na SB nie jestem w stanie go używać do czegoś innego jak do strzelania w bombowce z 1-1,5km. Lunetka + jej oprawka skutecznie utrudniają walkę. Uzbrojenie słabe, za słabe jak na tak duże problemy z celowaniem. Osiągi mogą być, ale niema co się napalać na cokolwiek z jego strony. Zasadniczo maszyna-ciekawostka i nic więcej.

Lata ładnie, ale uzbrojenie posysa. Żeby miał choć 4x12,6mm byłby całkiem dobrą maszyną, a tak jest ino ciekawostką. Teoretycznie może się przydać choćby w operacji mróz do łapania asyst, bo jest na III erze, i nikogo nie spizga krótką serią jak nie trafi w pilota, albo do zadań z obligacji.

Powiem tak, jak ci bardzo potrzeba ślimaków na rynku to spróbuj opchnąć, jak czujesz, iż jesteś wystarczająco bogaty to sobie zostaw.

medal medal medal medal medal medal medal medal

2 hours ago, MasterBLB said:

Lata ładnie, ale uzbrojenie posysa. Żeby miał choć 4x12,6mm byłby całkiem dobrą maszyną, a tak jest ino ciekawostką. Teoretycznie może się przydać choćby w operacji mróz do łapania asyst, bo jest na III erze, i nikogo nie spizga krótką serią jak nie trafi w pilota, albo do zadań z obligacji.

Powiem tak, jak ci bardzo potrzeba ślimaków na rynku to spróbuj opchnąć, jak czujesz, iż jesteś wystarczająco bogaty to sobie zostaw.

I to jest świetna rada. Dzięki. Po zakupie premki na rok i Typ-74 zostało mi 10 gadzinów, wystawie samolocik za drugie tyle i jak się sprzeda to fajnie, a jak nie i się odkuję to sobie zostawię.

Nie sądziłem, że to uzbrojenie jest takie tragiczne. Kiedyś mnie na forum przekonywano, że Porrryyymmmmskksksksksk ma cudowne uzbrojenie, bo ma dwie pół calówki na środku, a w bonusie działko, a XF5F będąc niżej o 1,3 BR ma te same pół calówki i zamiast działka 2x7,62mm.

medal medal medal medal medal

12 minutes ago, Durzy said:

Porrryyymmmmskksksksksk ma cudowne uzbrojenie, bo ma dwie pół calówki na środku, a w bonusie działko,

Bo ma. Teraz każda bitwa AB na 4.7 ma 2-3 takich spawnkillerów - zastąpił 109tkę (która ma 7.92mm secondary), bo wszyscy teraz grindują Szwedów.

medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal

On 01/01/2020 at 03:43, Durzy said:

Widzę pełno narzekań na ten samolocik. Rzeczywiście tak źle się sprawuje?

Właśnie go znalazłem w skrzyneczce i zastanawiam się czy sprzedać, czy go sobie zostawić na AB do zestawu 3.3.

Niby mały BR, więc wsadziłem go do setu kutrów do 3.0 na RB i trochę polatałem:

Na koncie 1 frag, a sam się czułem jako free-frag, głównie przez wielką powierzchnię skrzydeł, która w magiczny sposób ściąga ogień AA.

Brak możliwości podwieszania bomb czy torped czyni go jeszcze bardziej bezużytecznym w marynarkowym trybie na niskich BRach.

Nietestowałem na innych trybach.

medal medal medal

9 hours ago, AdBl0k said:

Bo ma. Teraz każda bitwa AB na 4.7 ma 2-3 takich spawnkillerów - zastąpił 109tkę (która ma 7.92mm secondary), bo wszyscy teraz grindują Szwedów.

Mnie na 3.7 co kilka bitw trafia się ktoś w J-21 z chorą liczbą fragów. Trzeba poczekać na zmiany w BRach, bo to że Szwedzi mają na 3.7 bombowce szybsze niż Zera na 4.3 to... to nawet brakuje słów.

1 hour ago, PL_Andrev said:

Nietestowałem na innych trybach.

Dziwię się, że go w ogóle wziąłeś do morskich. Zawsze myślałem, że tam trzeba mieć coś co przede wszystkim ma wygar.

• Confused 1
medal medal medal medal medal

40 minutes ago, Durzy said:

Dziwię się, że go w ogóle wziąłeś do morskich. Zawsze myślałem, że tam trzeba mieć coś co przede wszystkim ma wygar.

Pomysł generalnie był dobry:

Do zestrzeliwania wrogich bombowców (głownie He-111) zanim spacyfikują kolegów z teamu + pacyfikator małych łódek ze swoich MG.

Niestety życie zweryfikowało absurdalność moich założeń.

:lol2:

medal medal medal

2 minutes ago, PL_Andrev said:

Pomysł generalnie był dobry:

Do zestrzeliwania wrogich bombowców (głownie He-111) zanim spacyfikują kolegów z teamu + pacyfikator małych łódek ze swoich MG.

Niestety życie zweryfikowało absurdalność moich założeń.

:lol2:

Przecież do takich zadań to A-36 z podwieszanymi zasobnikami z karabinami bije na głowę tego śmiesznego XF5F

medal medal medal

22 minutes ago, Ranach said:

Przecież do takich zadań to A-36 z podwieszanymi zasobnikami z karabinami bije na głowę tego śmiesznego XF5F

Połakomiłem się na bonus wynikający z premki.

Nie wiedziałem że będzie "aż tak" źle.

No cóż...

:facepalm:

Edited by PL_Andrev
medal medal medal

Czy mi się wydaje, czy gdzieś "zaginął w akcji" wtrysk paliwa? Konsekwencją jest znaczny spadek prędkości wznoszenia.

317634404_shot2020_01_0722_49_42.thumb.j

1. Jeśli go nie miał i usunęli zgodnie z papierami, to przy takich osiągach i uzbrojeniu powinien być na BR 2.0, w porywach do 2.3.

2. Jeśli "zgubili" przy którejś aktualizacji/patchu, to gratulacje... 

Edit:

Dawno nie tykałem US-mańskiej awiacji, więc zwracam Ślimakom honor co od wtrysku paliwa.

Edited by derbo81
medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal

Już dość dawno temu zabrali wtrysk i jemu, i XP-50 na podstawie dokumentacji, że gwiazdowe silniki od B-17 jakich te samoloty używały nie posiadały wtrysku.

medal medal medal medal medal medal medal medal

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...