Jump to content

Spitfire [PREMIUM]

Na AB to wspaniały samolot.

Wznosi się w górę 41 m/s wg karty (wiem,nie oddaje to 100% stanu faktycznego) i to rzeczywiście widać podczas gry.

Zakręca świetnie,jak to Spitfire.

Roll rate dobry.

Nie sztywnieją mu mocno stery w ostrym nurku.Ale,daje się to odczuć.

W locie po prostej całkiem dobrze przyspiesza.

Ma niezłą retencję enegii.A to co wytraci,to nadrobi potem przyspieszeniem w poziomie,WEPem i nie tak dużą masą.

Dobrze się czuje na wysokości 5-6km,wyżej jeszcze się nim chyba nie zapędziłem.EDIT:Wyżej też dobrze fruwa.Wczoraj w pogoni za Renzanem wleciałem na 8km z pułapu ok 5km i bez większych perturbacji go strąciłem.Część myśliwców zaczyna mieć na takich wysokościach problemy z manewrowością,ale Spitfire IX LF latał jakby był 2-3km niżej.

Działka mają po 120 sztuk amunicji i ja jakoś nie zauważyłem powodów,aby na Hispano narzekać.Chyba,że to jest kwestia amunicji,ja używam bezsmugowej i tnie wszystko pięknie.No ale,widziałem wiele osób na te działka po 1.43 narzeka,więc może być coś na rzeczy.EDIT:Niestety,faktycznie Hispano zepsuto.Przy czym na tym Spitfire problem nie jest taki widoczny,bo Hispano mk II nie są aż tak mocno nim dotknięte jak Hispano mk V,no i 4 karabiny też zawsze coś zrobią.

4 karabiny z amunicją uniwersalną to też siła,z którą należy się liczyć.Lubią podpalać przeciwników,acz do 12.7 mm z M20 to im brakuje.

Niestety,niezbyt wytrzymały - od kichnięcia się wprawdzie nie rozleci,ale lepiej nie ryzykować złapania obrażeń np podczas czołówek.

Podsumowując,samolot doskonały do zdobywania przewagi na wysokim pułapie.Wszystko,co zdoła się wspiąć na jego wysokość wykręci,a na to co nie da rady może robić BnZ.Można też polować nim na bombowce,choć z racji delikatności dobrze byłoby mieć celne oko aby ubić strzelców i atakować od strony martwych stref.

Jakoś przedwczoraj natrzepałem nim 11 fragów bez strat własnych,musiałem wrócić na lotnisko bo mi paliwa po 20 min brakło.Jak chcecie,mogę dać powtórkę.

Edited by MasterBLB
  • Upvote 2
medal medal medal medal medal medal medal medal

Czy ten spit zawsze był taki wykoksany czy miał zmieniany model lotu czy coś? Ostatnio go odkurzyłem i wyniki po 3-4 fragi w każdej bitwie. Chyba najłatwiejszy samolot do grania.

medal

Czy ja wiem? Wcześniej właśnie sporo lepiej się wspinał i był istną plagą bo nie dało się być wyżej niż on.
medal medal medal

A,mówisz o zupełnej prehistorii,1.35 czy jakoś tak.Mój post odnosił się do sytuacji 1.39-1.41

W tych patchacz też nie miały powodów by narzekać Spity.
medal medal medal

Teraz to jest obłęd z tym samolotem, nawet energię dobrze trzyma i wykorzystuję go do manewrów w pionie (wiem, że powinienem horyzontalnie, ale działa :D ) A hispano to masakra, wszystko niszczą (taśma niewidzialna)

medal

Teraz to jest obłęd z tym samolotem, nawet energię dobrze trzyma i wykorzystuję go do manewrów w pionie (wiem, że powinienem horyzontalnie, ale działa :D ) A hispano to masakra, wszystko niszczą (taśma niewidzialna)

Najśmieszniejsze, że nurkuje lepiej niż 190tka.
medal medal medal

Najśmieszniejsze, że nurkuje lepiej niż 190tka.

I lepiej, niż Griffony  :facepalm: Nie wiem, czy tak było wcześniej, ale dzisiaj nie mogłem uwierzyć, kiedy IX oddalał się ode mnie w nurku. Chyba do niego wrócę

medal

• 5 years later...

Ani Spitfirerem, ani Fw 190 nie latałem, ale powinny być podobne do tych z drzewek. Więc zależy od tego czym ci się lepiej lata. Ja osobiście brałbym Spitfire, bo ostatnio często latam z przyjacielem, który Spitfirery uwielbia i świetnie mnie wspiera w walce. To dobra maszyna i jak lubisz walkę kołową to się powinieneś odnaleźć.

O Fw 190 się nie wypowiem bo słabo znam tą maszynę i tylko z nimi walczę czasem.

• Like 1

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...