Jump to content

jak się sprawuje wersja hei? ta z 30mm? będę go miał prawdopodobnie jutro i wiążę z nim duże nadzieje :D wcześniejsze ki były genialne, szczególnie ten z  2x20mm bo ten z czterema jakoś dziwnie strzela

Nie bądź zdziwiony jeśli będziesz trafiać na całe grupy choćby F-80C (np. wczoraj wrzuciło mnie moim stockowym N1K2-Ja o niższym niż ostatni z Ki-84 BR na pluton czterech takich).

@tomek21nowy

Doświadczenia z AB. Czasami rzuca na jety, zwłaszcza wersje z 30 mm działkami, ale rzadko. Jeśli chodzi o samo Ki-84. wszystkie wersje latają podobnie tyle, że o ile otsu (BR 4.7) był panem przestworzy i właściwie wyprzedzał wszystko/prawi wszystko to pozostałe dwie muszą się liczyć z tym, ze najszybsze już nie są, ale wciąż mają genialne wznoszenie i to przy dużych prędkościach. Obecnie odkrywam kolejne moduły Ki-84 hei (Br 6.0 - te z 30 mm). Działka dają radę. Myśliwce padają w ułamku sekundy, o ile oczywiście trafimy. Bombowce już różnie ale B-17 od boku potrafi (co nie znaczy, ze to reguła) pęknąć od jednego dłuższego przejechania. Z różnic do poprzednich wersji. Jest cięższy i ciut wolniejszy, ale za to wydaje mi się, że jest wyraźnie zwrotniejszy. Na wpół doposażonym na razie kręcę prawie wszystko (Ła 7, Bf-109, nawet typhona się udało), ale że tym samolotem dużo nie kręcimy bo to przede wszystkim genialny BnZ więc porównanie mam dosłownie z kilku walk gdzie dane było mi się pokręcić.

Jeżeli poprzednia wersja Ci się spodobała (mi osobiście bardzo) to tą  będziesz zachwycony. Mimo ciut gorszych osiągów te 2x 30 mm daje potężnego kopa, a przeciwnicy właściwie nie różnią się zbytnia od poprzedniej wersji (BR średni 5.7). Jedyna wada to amunicja, której non stop brakuje, a przeładowanie trwa wieki (u mnie 30/20 sekund - 30/20 mm).

• 1 month later...

Gaijin musiało w ostatnim czasie wydać ninja fixa bo samolot się nie blokuje podczas używania WSAD (jedynie to po ale to akurat problem w bardzo dużej ilości samolotów, m.in. u P-47D), do tego dziś chcąc pod koniec rundy sprawdzić jak się sprawuje ten samolot pod względem kręcenia w poziomie zacząłem się kręcić z Spitfire LF IX i udało mi się go po jakimś czasie wykręcić kręcąc po prostu w kółka poziome przy wodzie.

Edit.

Przy kręceniu trzeba jedno pamiętać, 350km/h na klapach bojowych, poniżej na klapach do lądowania i trzymać S jak w P-47D :D

I trzeba też pamiętać że dzięki klapom do lądowania bardzo zmniejsza się prędkość i trzeba operować między do lądowania a bojowymi.

Edited by RideR2
medal medal medal medal

Potwierdzam. Jeśli ktoś chce wrócić do Japonii, niech bierze Hayate .. Robi wszystkich jak chce :D Niezły bat na rusków czy Spity.

medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal

Przy kręceniu trzeba jedno pamiętać, 350km/h na klapach bojowych, poniżej na klapach do lądowania i trzymać S jak w P-47D :D

I trzeba też pamiętać że dzięki klapom do lądowania bardzo zmniejsza się prędkość i trzeba operować między do lądowania a bojowymi.

Zdaje się, że klapy bojowe Hayate de facto nie działają i jedyne co robią to spowalniają a przynajmniej tak twierdzi Rojan32. Jeśli tak jest, to można się ograniczyć do klap do lądowania w odpowiednim czasie.

Zdaje się, że klapy bojowe Hayate de facto nie działają i jedyne co robią to spowalniają a przynajmniej tak twierdzi Rojan32. Jeśli tak jest, to można się ograniczyć do klap do lądowania w odpowiednim czasie.

Fake, dzięki klap bojowym skręca o 10-25% lepiej ale za to wytraca prędkość.

medal medal medal medal

Na AB pierwszemu Hayate naprawdę nic nie mogę zarzucić.Świetnie się wznosi mimo że wartość na karcie nie powala,uzbrojenie jak na japońskie realia jest naprawdę mocne,świetnie trzyma energię przy BnZ,a do tego całkiem dobrze się kręci.Efekt mniej więcej jest taki jakby Foka popełniła mezalians ze Spitfire'em ;]

medal medal medal medal medal medal medal medal

• 2 weeks later...

Zrobiłem dziś ostatnią wersję tego samolotu i tu moje spostrzeżenia: Ki-84 Hei

Zalety

-Dźwięk 30mm jest "jak masło na moje uszy"-Król Julian

-Śmiało mogę stwierdzić, że te Japońskie 30 są najlepszymi działkami w grze.

-Amunicja nie kończy się tak szybko jak w przypadku starszych wersji.

-Przyjemny model lotu.

-Bomby które w sam raz nadają się na bitwy mieszane.

Wady

-Wysoki BR przez co często zawsze trafia na samoloty odrzutowe.

-Wysoka cena naprawy.

medal medal

Też latam teraz tym Hei i nawet te jety jakoś mi nie przeszkadzają, ale głównie przez poziom pilotów w nich. Oczywiście nie powinniśmy latać na jety, maks na Bearcaty (no załóżmy dłuższą wojnę i Bearcaty zobaczyły front). Wczoraj tak tylko rzuciłem okiem na jakieś fora co o Ki-84 pisalii rzeczywiście był to świetny samolot, szybki i ze wznoszeniem lepszym od każdego amerykańskiego myśliwca, ale to już niech nasi forumowi eksperci od Japonii się wypowiedzą (coś tam o testach amerykańskich było i wyszło im, że jeszcze szybszy był). Teraz jak się już kręci to jest dobry, bo Japończycy tradycyjnie musieli mieć zwrotne samoloty, które były zwrotniejsze od każdego amerykańca (najzwrotniejszy z US wprowadzonych w trakcie wojny był F6F - chodzi mi o promień zakrętu na klapach i bez, niestety nie wiem na jakiej prędkości, ale pewnie chodzi o taką, kiedy jest najzwrotniejszy).

Piekielnie szybko Ki-84 się rozpędza w nurku a wytrzymuje ok. 780, być może za szybko się rozpędza.

• Upvote 1
medal medal

Z tego co widzę Ki-84 teraz się lepiej sprawdza, tylko trzeba by go najpierw wyexpić ... Powiem szczerze, że jest to najdłuższe 50k RP jakie pamiętam. Granie Japonią po prostu męczy, no co to ma być że w A6M3 trafiam na Ła7, P51, F8F itd?

medal medal medal medal medal medal medal medal

Z tego co widzę Ki-84 teraz się lepiej sprawdza, tylko trzeba by go najpierw wyexpić ... 

Jakoś między wyexpionym Ki-84 a stockowym ja nie widzę specjalnie dużej różnicy, w obu przypadkach miażdży się wszystko co napotka.

Jedynie co to ammo trzeba zrobić żeby ryżem nie strzelać.

medal medal medal medal

Wyexpić w sensie odblokować, bo jeszcze go nie mam.

Ostatnio był fajny event dla A6M2, to była idealna okazji do wyexpienia tego samolotu :P

Szczególnie że alianci kręcili się z japońcami, do tego grupowo.

medal medal medal medal

Ostatnio był fajny event dla A6M2, to była idealna okazji do wyexpienia tego samolotu :P

Szczególnie że alianci kręcili się z japońcami, do tego grupowo.

Midway? Czy jakaś z tą centralną wyspą na środku? Meh, raj dla A6M2 .. Też latałem.

medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal

Powyżej 6km silnik zdycha i przyspieszenie w poziomie jest słabe. Dlatego martwi mnie myśli że kolejne mogą latać równie niemrawo z ich BR. Niby na niskim samolot jest świetny ale otwarcie bitwy to zwykle wysokie pułapy.

medal medal

Powyżej 6km silnik zdycha i przyspieszenie w poziomie jest słabe. Dlatego martwi mnie myśli że kolejne mogą latać równie niemrawo z ich BR. Niby na niskim samolot jest świetny ale otwarcie bitwy to zwykle wysokie pułapy.

Mi to na RB wcale nie przeszkadza, a jakoś w bitwach tym samolotem nie walczyłem chyba powyżej 6, na pewno nie powyżej 7.

medal medal

Jak wiesz jak latać tym samolot to pułap nie jest żadnym ograniczeniem.

Ja po prostu zawsze wspinam się pod kątem 13-14 stopni by jak najszybciej wytłuc wroga, nawet jak będę musiał atakować w pojedynkę 4+ samoloty.

Zwykle przy takim czymś przeciwny team nie ma czasu na wspięcie się na wyższy pułap niż 6k alt, a jeśli już to i tak na tych nawet 7k alt idzie bardzo łatwo wykręcić np. Yaka-3P nie mówiąc o alianckich samolotach bo to ultra easy (Spitfire'a jakoś latać w Ki-84 Ko nie spotykam, a jeśli już to jest niżej chociaż jak zajdzie potrzeba to mogę się z nim pokręcić).

Odnośnie przyśpieszenia to na każdym pułapie jak dla mnie jest fenomenalne (ale mimo wszystko najlepiej latać na 5k alt bo z paliwem na 30 min osiąga tam 690-700 km/h TAS w poziomie).

Edited by RideR2
medal medal medal medal

Mnie ciska na sajpan non stop, raz tylko midway, i tam P51 spokojnie wiszą na 6km.  W kolejce jest po 60 US IV i jakieś symboliczne ilości japoni IV, więc zawsze się trafia na IV. Normą jest cały US IV vs III skośny.

medal medal

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...