Jump to content

AB

Na AB dorobiłem sie jak na razie wersji Ki-84 Ko i wstepnie mam wykupione tylko te ulepszenia które nie powodują ujemnej zwrotności (nie mam wykupionego najlepszego silnika i wtrysku paliwa)

Samolot na stockowej amunicji i sam w sobie na pełnym stocku jest ..hmmm taki sobie..ale to co sie daje odczuc to dobry poziom wznoszenia ...po wypracowaniu lepszej amunicji dobrze radzi sobie w walce z mysliwcami - do zwalczania Ciezkich bombowców nie nadaje sie za bardzo. Wersji Ki-84 Ko daleko jest do realnego modelu lotu w którym powinien bez problemu nawiazywac walke kolową z najlepszymi mysliwcami z jego roku oblotu..

Wykręcić Mustanga wykręci - ale ze Spitfire bedzie miał nikle szanse..

Po wykupieniu ulepszen (tych które nie mieszaja w jego zwrotnosci) - samolot nabiera wigoru i z pelni wypracowaną lepszą amunicją dla działek i karbainów potrafi dać sie we znaki. Mimo wszystko trzeba nim grać BnZ.. wprowadozny w nurkowanie - bardzo słabo skręca. Jest to taki pierwowozór ubogiej wersji pierwszego japońskiego FW-190 z 2 działkami Ho-5 i 12.7 ..Szkoda ze w III Erze - Japonia nie ma od dyspozycji jego lepszej wersji z 4x20 Ho-5..

Ale wiesz... Na AB nie uświadczysz tego miotania np. podczas skręcania, wszystkie manewry są płynniejsze idt. itp. więc porównywanie samolotów w AB jest delikatnie mówiąc niemiarodajne.

medal medal

Ustawiłem sobie ster wysokości na Shift (góra) i Ctrl (dół). Zauważyłem, że podczas ostrego skrętu samolotami jak wciskam Shift to przestaje nimi tak miotać.

Edited by Blackart
medal medal

Ustawiłem sobie ster wysokości na Shift (góra) i Ctrl (dół). Zauważyłem, że podczas ostrego skrętu samolotami jak wciskam Shift to przestaje nimi tak miotać.

Przestaje miotać wszystkimi samolotami jak to ustawisz :D

medal medal medal medal medal medal medal

Jak najbardziej jest wersja z 4x Ho-5 20mm. Jest na IV erze. Ale to działka stzrelają ryżem, dopiero Hei się do czegoś nadaje. A FM to ma obecnie kowadła. Z przywiązanym doń kowalem i jego rodziną. Na dzoju bez instruktora jest całkowicie niegrywalny, bo:

-jakikolwiek manewr poniżej 500 km/h = momentanly snap roll, czasem korkociąg

-jakikolwiek manewr powyżej 700 km/h = spadający głaz mode on

-zakręt = delira pijacka pilota

-siła ognia - suabo

Jak się właczy instruktora to przynajmniej idzie zrobic unik na h2h, ale manewrowanie wciąz jest na poziomie cięzkiego myśliwca. Wznosi się dziwnie, najlepsze wyniki osiaga przy nietypowych predkościach i katach wznoszenia. Na plus, to chyba tylko predkość, przyspieszenie i nurek. Mam nadzieję, że zrobią z nim coś w 1.39, bo az przykro kiedy się pomyśli co ten samolot wyprawiał w rzeczywistości, a co wyprawia w grze.

medal medal medal medal

Jak najbardziej jest wersja z 4x Ho-5 20mm. Jest na IV erze. Ale to działka stzrelają ryżem, dopiero Hei się do czegoś nadaje. A FM to ma obecnie kowadła. Z przywiązanym doń kowalem i jego rodziną. Na dzoju bez instruktora jest całkowicie niegrywalny, bo:

-jakikolwiek manewr poniżej 500 km/h = momentanly snap roll, czasem korkociąg

-jakikolwiek manewr powyżej 700 km/h = spadający głaz mode on

-zakręt = delira pijacka pilota

-siła ognia - suabo

Jak się właczy instruktora to przynajmniej idzie zrobic unik na h2h, ale manewrowanie wciąz jest na poziomie cięzkiego myśliwca. Wznosi się dziwnie, najlepsze wyniki osiaga przy nietypowych predkościach i katach wznoszenia. Na plus, to chyba tylko predkość, przyspieszenie i nurek. Mam nadzieję, że zrobią z nim coś w 1.39, bo az przykro kiedy się pomyśli co ten samolot wyprawiał w rzeczywistości, a co wyprawia w grze.

Czyli jak na joyu się nie da latać to znaczy, że samolot jest całkowicie spartolony. Na RB myszką+klawa jest to kowadło.

medal medal

• 3 weeks later...

Wbiłem w końcu Ki-84 i stwierdzam że to potwór.

Ma cholernie dobry climb rate jak na stocka , do tego całkiem całkiem da się manewrować i do tego dochodzi niezłe uzbrojenie.

W pierwszej bitwie udało mi się wbić 3 fragi (F4u-1c, 2xTyphoon Ib/L) i już na początku walnąłem obu teamom outclimba (miałem co najwyżej A6M5 u siebie w teamie).

Ogólnie pierwsze wrażenie jest pozytywne, ciekawe jak będzie latał po wbiciu większości ulepszeń i przy spotykaniu innych przeciwników.

Edit.

Manewrowanie to jednak masakra bo co chwilę się blokuje nawet jeśli mam 300 km/h na liczniku.

Edited by RideR2
medal medal medal medal

To którą Ty wersję masz? Bo pierwszą przeleciałem się na testowym i to może CR 10 m/s ma :P

Też mam takie wrażenie, poza tym wydał mi się asterowny, nie wiem czy coś poprawili. Jednak jako przeciwnika spotykam go wysoko i jest szybki oraz dobrze nurkuje, niestety walcząc przeciw niemu nie wiem jaka to wersja, ale mając bdb te 2 parametry daje w kość.

medal medal

To którą Ty wersję masz? Bo pierwszą przeleciałem się na testowym i to może CR 10 m/s ma :P

Mój zasuwał tak z 22 m/s przez jakiś czas (przy 5k alt zaczął ostro spadać).

Wiem że zrobiłem w wspinaniu Fw-190A premium i to bardzo a zaczynał obok mnie.

Edited by RideR2
medal medal medal medal

To chyba różnymi samolotami latamy, aktualnie ki 84 to kupa :v jedyna zaleta to to że faktycznie jest szybki ale co z tego jak się blokuje...

Najwidoczniej.

Dzisiaj w stocku wykręciłem P-51D, ale przed tym dogoniłem go dość szybko w wspinaniu (380 km/h po ustawieniu celownika na 15 stopni robi swoje) po próbie BnZ w której wytracił prędkość.

W tej samej bitwie rozwaliłem też P-63A-10 i B-17.

Co do blokowaniu to muszę się bardziej temu przyjrzeć, czyli co dokładniej to powoduje.

Edited by RideR2
medal medal medal medal

Tak w ogóle to aktualny Ki-84 jest w czymś szybszy od P-51?

Ki-84 ma na pewno lepsze przyśpieszenie (nie testowałem ale tak mi się wydaje) do tego gniecie go w wspinaniu do 5k alt.

Edit

Po wbiciu nowego silnika P-51D staje się free fragiem.

Edited by RideR2
medal medal medal medal

To jakis słaby pilot tego mustanga bo z tego co mi wiadomo mustang skręca prawie jak shiden kai (nie porównywałem nigdy ale z tego co ludzie piszą na forum tak jest). Ki 84 faktycznie nieźle przyśpiesza ale to tyle :D działka Ho 5 strzelają ryżem czy tam origami jak ktoś wcześniej pisał. Nie wiem jak z tym wznoszeniem, taka foka na 15 stopniach przyśpiesza ki 84 zatrzymuje się tak na 260, oczywiście bez WEPa, bo jak wiadomo ki 84 go nie ma :v. Ogólnie to nie znam się ale sie wypowiem i opieram się tylko na własnych doświadczeniach w grze.

To jakis słaby pilot tego mustanga bo z tego co mi wiadomo mustang skręca prawie jak shiden kai (nie porównywałem nigdy ale z tego co ludzie piszą na forum tak jest)

Co to za herezje?!

Wątpię by jakiś samolot hamburgerów wykręcał japońskie myśliwce.

Ale niech Hiromachi się o tym wypowie bo jest specem od tego.

Do tego wczoraj wykręciłem 2xLa-5FN + I-185 (oczywiście w walkach 1 vs 1 chociaż I-185 zaczynał z dużą przewagą wysokości).

Najwidoczniej w WT grają sami kretyni skoro ich wykręcam (ale coś w tym musi być bo w tej samej bitwie miałem zdecydowanie większy problem z rozwaleniem bota w Su-2).

Co do ludzi na forum, nie ufaj każdemu bo ostatnio jak napisałem w sekcji angielskiej że P-51D jest UP w przyśpieszeniu to wiele osób uznało mnie za idiotę a reszta trollowała durnymi obrazkami.

Nie wiem jak z tym wznoszeniem, taka foka na 15 stopniach przyśpiesza ki 84 zatrzymuje się tak na 260, oczywiście bez WEPa, bo jak wiadomo ki 84 go nie ma :v

Jeśli dobrze się wspinasz samolot może zasuwać z prędkością 25 m/s do 3k alt i ~20 m/s do 5k alt bo powyżej spada do 10-15m/s, może wyexpienie go zmieni coś w tej kwestii.

No i jaki brak WEPa?

Ja odczuwam różnice między lataniem z WEP a bez WEP.

Edited by RideR2
medal medal medal medal

To jakis słaby pilot tego mustanga bo z tego co mi wiadomo mustang skręca prawie jak shiden kai (nie porównywałem nigdy ale z tego co ludzie piszą na forum tak jest).

To następnym razem porównaj.Lepiej od N1K zakręcają tylko Zera.

medal medal medal medal medal medal medal medal

napisałem prawie a nie ze lepiej lub tak samo ... Ja jakoś nie czuje różnicy z wep a nawet mam wrazenie ze powyzej 3k zwalnia

Nawet prawie to za dużo powiedziane, jak na razie każda próba wykręcenia N1K2 w P-51D zakończyła się fiaskiem a próbowałem naprawdę dużo manewrów (no dobra, raz udało mi się wykręcić na 8k alt).

Co do WEP to dopiero po rozpędzeniu się widać różnice bo wcześniej jest prawie niezauważalna.

medal medal medal medal

Poprawka. Powinny.

Weźcie sobie zróbcie 5-6 testów w których wykonacie prosty manewr horyzontalny. Zwykły 360 stopniowy skręt, najlepiej z klapami i bez. I tak dla Shiden Kai'a, dla Zera, dla P-51 i np. Spitfire'a (no akurat dla tego to bez klap).

Zmierzcie i napiszcie obserwacje.

• Upvote 1
medal medal

-6,4 m/s climb rate?  8/s

To patrz jeszcze na to:

13247131685_81e5554663_o.jpg

13247153995_d0ef0f935f_o.jpg

Jakby co te ulepszenia pogarszające osiągi to fake bo po każdym lata coraz lepiej :D

medal medal medal medal

Powtarzam się, ale "ulepszenia" to najgorsza rzecz wprowadzona w WT. Niby czemu mam latać złomem zamiast normalnym samolotem?! (pytanie retoryczne, proszę nie przytaczać argumentów, które i tak dla mnie są bez sensu, kupuję Ki-84 to ma latać jak prawdziwe Ki-84 a nie upośledzone i mam odblokowywać nowe moduły co mi Zdzisiek w warsztacie je zamontuje).

Edited by B_Gladych
  • Upvote 4
medal medal

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...