Jump to content

Pochwalony. Czy ktoś się już dorobił Wichurki? Jak to lata? Niby ma 100% historyczny FM, ale chodzi fama od naszego polskiego samuraja, że owy FM ma niewiele wspólnego z historią. Prosiłbym o opinie jesli ktoś już miał przyjemność\nieprzyjemność latania tym cudeńkiem. Dodam, ze wiązałem z nim duże nadzieje, gdyż w szturmoviku ownił wszystko co miało śmigło.

medal medal medal medal

Ufaj samurajom bo "100% historyczny FM" to chyba jakaś wroga amerykańska propaganda. Przy tych padających wczoraj serwerach zdążyłem zaledwie pobawić się króciutką chwilkę w locie testowym i cóż, to co mówiono na podstawie deva jest zapewne prawdą. Przyśpieszenie bez WEP (a ten też jest ponoć zepsuty i na pewnych wysokościach zwalnia zamiast przyspieszać), wznoszenie oraz zwrotność poniżej oczekiwań i zdaje się historycznych realiów. Do tego dziwne bugi z silnikiem w stylu utraty mocy podczas nurkowania, ponoć skopany DM. A i jeszcze działka 30mm na bodajże ostatniej wersji są ponoć bardzo marne. Cudów się raczej nie spodziewaj, aż efekty tego sabotażu nie zostaną usunięte. Nie żeby to miało nie starczyć na jakiś gaijinów bez krzty honoru właściwej japońskim pilotom.

• Upvote 4

Z tego co mi się wydaje, to kiedy Hamburgeiros dorwali się pod koniec wojny/po wojnie za badanie Ki-84 to z podziwu wyjść nie mogli. 

Edyta: Jak już wbiję troll kaczkę, to wezmę się za odkrywanie Ki-84  i porobie porównania względem szturmovika i opisze swoje wrażenia.

Edited by stona071
medal medal medal medal

To zależy czy karty podają wartość z WEP czy bez bo bez tyle nie osiąga jeśli opierać się na teście Hiromachiego jeszcze z Deva.

I have made a test on dev, when there was no "open radiator problem" and those are the values I reached, compared to real life :

Full control settings, radiator closed, no WEP, Full fuel tank

Altitude                     Speed in game (km/h)          Speed in Source* (values are no 100% accurate as table is hard to read)

Sea level                       564                                       ~563

1000m                           589                                       ~587

1500m                           601                                       ~603

2000m                           613                                       ~617

2500m                           624                                       ~627

3000m                           629                                       ~627

3500m                           627                                       ~627

4000m                           627                                       ~627 

4500m                           627                                       ~627

5000m                           639                                       ~637 

6000m                           662                                       ~664

6500m                           674                                       ~672

7000m                           683                                       ~683 

*source - http://www.wwiiaircraftperformance.org/japan/Ki-84-156A.pdf

So the speeds normally match the ones from report, but with current radiator problem all of players may have problem with reaching them.

The true problem with Speeds is WEP - above 2500-3000m it  is not working, or sometimes is even decreasing RPM's XD

Wedle tego co powyższe osiągi są porównywalne - czasami troszeczkę lepsze a czasem troszkę gorsze ale zawsze bardzo niewielkie, w granicach hmm błędu pomiarowego.

Edited by Amakusa

Spotkałem go tylko raz... urwał krótką serią skrzydło mego prem ufo IX

Edited by BeZi
medal medal medal medal

Bardzo szybka ta maszynka jest, 560km/h nad poziomem morza jak na japońca to niezły wynik.I im wyżej tym lepiej, też fajnie.A jak ze zwrotnością?Długi grind mi do niego został, najpierw wbić Ki61c, a potem dopiero Ki84, i to wszystko Zerem które sztywnieje przy 500km/h.

Edited by Rclz
medal medal medal medal medal medal medal medal

Sam dopiero go wynajduje więc nie mogę podzielić się własnymi wrażeniami ale Hiro napisał coś takiego w sekcji ogólnej:

That is funny because I have tested it with FM Tester, and we both had same impressions - the Reference Ki-84 was same in many situations (with turn-ability) as is FW 190 D. At flat turns with 320km/h TAS at 200m alt it behaves very similiar to the Fw 190 D, means it has a wide turn radius and is very unstable producing lots of fluttering when pulling slightly more than 30% on joystick.

Even with flaps deployed it still couldn't top a 190 maneuverability and was still unstable.

One can pull it into short radius, slowly pulled barrel rolls at 320+ km/h, thought the plane is very unstable especially when exiting the roll to regain normal flight condition (more compareable to  new Fw 190 A-5).

As result the plane is nowhere close to the Spitfires manouvrebility and even less to Zeros, it can only top them with slightly better roll rate.

And to be honest yesterday I was outturned and outrolled at 550 km/h by Yak-7. Thanks to good acceleration on WEP, below 2000m I could out run him but this plane is surly not as agile as should be Espada.

Aha, czyli wychodzi na to że zrobili latającą cegłę.Cóż, grind i tak daleki, także może go naprawią zanim do niego dojdę.Tak się napaliłem na tę serię, bo wreszcie coś innego niż Zero albo Ki61, a tu się okazuje że Hayate kręci jak Dora.A energy fighting i BnZ to nie jest to, po co gra się Cesartwem.

Edited by Rclz

Frycek i tak jest nim zachwycony wiec chyba nie jest z nim tak źle choć na pewno nie jest taki jak być powinien. Dla odmiany niektórzy twierdzą, że za dobrze nurkuje (choć silnik tracący moc w czasie nurka mocno psuje wrażenie) i ma zbyt dobrą retencje energii. Nie wiem jednak na ile to prawda więc nie traktuj tego z 100% pewnością.

PS. Nie bój się poprawionych zer - nadal są śmiercionośne trzeba tylko być cierpliwszym i ostrożniejszym.

Edited by Amakusa

No właśnie już kilka razy zaliczyłem kąpiel w Pacyfiku kiedy to nurkując na jakiegoś jankesa poniżej zablokowały mi się stery i nawet przepustnica na zero i klapy nic nie pomogły.

Sytuację ratują dwie dwudziestki, które jak dla mnie są najlepszymi w grze.Dosłownie kilka pocisków rozrywa wszystko na kawałki.

Edited by Rclz

Chodzi Ci o same działka, czy pociski? Może to tylko kwestia rodzaju amunicji? :dntknw:

Ja dzisiaj zrobiłem sobie dziewiczy oblot Ki-84 i jedną serią "popsułem" La-7. Dosłownie się rozpękł. Widać miałem farta. Tym niemniej pierwsze wrażenia raczej kiepskie, samolot nie spełnia zasadnych wydawałoby się oczekiwań. Ale za to jest pięęęęękny!

Edited by Bad_Weather
medal

W domyślnej amunicji jest sporo "kartofli", czyli pocisków treningowych (P). Taśmy są niestety mocno przeciętne, poza niewykrywalną, ale ta nie każdemu odpowiada. W ogóle działka armijne są gorsze, bo strzelają słabszym nabojem i lżejszym pociskiem, chociaż szybkostrzelność powinny mieć większą jeśli dobrze pamiętam. Siłą ognia powinny odpowiadać chyba mniej więcej SzWAK-om. 

medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal

Niby najlepszy myśliwiec tłokowy wynaleziony podczas II WŚ, a lata jak drzwi od hangaru, aż nie zawacham się powiedzieć, że unplayable. 

Gajin, tyle prawdy historycznej, na prawdę, niech się walą z tym FM. 

Edited by Czerwona
  • Upvote 1

Słaby FM, w ogóle WEP nie działa powyżej 3000m ba, nawet mam wrażenie ze spowalnia  :crazy:  więc poniżej 3km na pewno jest szybki :crazy: dziwny samolot jak na japońca. No w WT na pewno nie jest to jeden z najlepszych myśliwców tłokowych WWII. Wiązałem duże nadzieję z tym samolotem, gdyż w drzewku japońskim jest nudno, teraz mam nadzieje, że poprawią ten samolot  :kamikadze:

Odniosłeś dobre wrażenie, gdyż tak właśnie jest, WEP wręcz spowalnia lot - przynajmniej na stocku (ale to chyba nie ma znaczenia). Lepiej climbować bez niego.

Edited by Bad_Weather
medal

Samolot faktycznie dupy nie urywa. Lata sztywno i trudno jest sobie wypracować dogodną pozycję do strzału, ale za to jest szybki, co wśród japońskich maszyn jest nowością. W nurku wytrzymuje z 850 km/h (co pozwala na ucieczkę przed każdym ruskiem), niestety Hayate nie nadaje się do ataku boom&zoom poniważ przy prędkości powyżej 700 lata jak deska do prasowania.

Śmiało można stwierdzić, że ki84 doskonale uzupełnia się z A6M5. Nie jeden Yak9p się zdziwi jak go zaczeni doganiać Hayate i zmusi go do manewru, wtedy już zerówki robią resztę.

Jeśli chodzi o wznoszenie to szału nie ma, spita nie przeskoczy, ale spokojnie dorównuje ła5 co nie czyni go takim najgorszym. Sztuczka polega na tym żeby utrzymywać prędkość około 350 km/h przy wznoszeniu. Kąt wznoszenia przy tej prędkości nie bedzie zbyt wielki (około 10-14 w zależności od pułapu) nie ma co go piłować na 20stu stopniach. Radzę wybrać dłuższą drogę na pole bitwy podczas wznoszenia, aby nie dolecieć w sam środek walki za wcześnie.

O jakimkolwiek uzbrojeniu można rozmawiać dopiero po odblokowaniu taśmy do 20mm.

...i to byłoby tyle jesli chodzi o ki-84 ko.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...