Kollati

Dühöngő (kulturáltan)

Én már rohadtul nem találok szavakat, 3 HB meccs, 2 one shot kill 500+ méterről, 1 one shot kill egy il 2 től 300 ról........miért kell szopatni ennyire a joy playereket? Esélyed nincs megcélozni, amikor ő már üzembiztosan tüzel rád...Így baromi gyorsan elveszítik a repülést komolyabban vevő játékosokat(pl aki már vett egy joyt...). Tudom menjek FRB-ni... De azt sem fogják fel hogy 10x nagyobb az ugrás nehézségben a HB és az FRB között, mint az arcade és a HB között.... ebből hosszútávon problémájuk lesz....

medal medal medal

Kitartás levy, lesz ez még így se. Reménykedjünk hogy a joyos userek tudnak elég nyomást gyakorolni Gaijinre a javítás érdekében.

azt megnézném, hogy hogyan :)

A Joyon már most is annyi mindent lehet állítani, mint kevés másik játékban. Az egerezők örömét meg nem fogják elrontani, mert ők adják a játékosok 95+ %-t.

medal medal medal medal medal

És ha bevezetnék a JHB(joy Historical battle) játékmódot? Az egeresek meg öljék egymást. JHB-n egy büdös szót nem szólnék ha lelőnének, mert tudom, hogy a komának is ugyanolyan nehéz a célzás, és ugyanúgy meg kell szenvednie a killért.....egyenlő esélyek.......sokat jelentene.....

medal medal medal

Nu itt van vége egy időre..... kilövök 3 tankot, meg az aprót és a gép árát nem hozza vissza(prémium fiókkal, már megbántam, hogy vettem...inkább sörre költöttem volna)....(beau mkx), természetesen egy do217 oneshotol..... pá skacok...

medal medal medal

Mondjuk a BEau az pont nem bomber. Mentél volna rá a Beau-ra, akkor abból a gépből meglett volna a repair cost. És még le se lő :))

medal medal medal medal medal

Nu itt van vége egy időre..... kilövök 3 tankot, meg az aprót és a gép árát nem hozza vissza(prémium fiókkal, már megbántam, hogy vettem...inkább sörre költöttem volna)....(beau mkx), természetesen egy do217 oneshotol..... pá skacok...

Nekem is lejárt a premium és most nem fizetek újra. Van három premium gépem és egyik sem hoz annyit, hogy megvegyem a La-5FN-t. Javításra nem költök. A MiG-3-hoz eltűntek a festések. Peshka lövészei részegek. A pénzből inkább én leszek részeg, ne ők költsék vódkára. A Brennivín finomabb! :Ps

Nagyon szeretem a játékot, jónak tartom, de most várok a premium fiókkal a javításig, de inkább a tankokig (T-34!!! :good:) 

medal medal

Azért mert már kínomban mindent próbálok, hogy valami kézzel fogható eredményt érjek el....egyébként az volt a terv, hogy gyorsan kilövöm a rakétákat, és utána átállok repülőgépekre...... csak sajna megelőzött a DO oneshotja.Azért az mókás, hogy tegnap a legnagyobb eredményem 1 egész gép lelövése volt egy bf109-el.... kemény 8000 pénzért(ez volt a végösszeg, ebből még lejött volna a javítás, isteni az economy, imádok egyhelyben totyogni)....Egérrel meg azért sem fogok játszani.

Nagyon vicces lett a játék, csak nekem nincs már kedvem röhögni rajta.Meg kicsit unalmas bot-ot repülni az egeres kollégáknak.....

Mondjuk a BEau az pont nem bomber. Mentél volna rá a Beau-ra, akkor abból a gépből meglett volna a repair cost. És még le se lő :))

medal medal medal

Mint modellező, egy kérdés megfogant a fejemben: a joystickon nincs olyan lehetőség, hogy a bot mozgásakor ne lineáris görbe mentén adja a jelet, hanem exponenciálisan? Ez a közép/felső kategóriás modellező adóknál alap funkció mostanság, ezért gondolom talán joystickokban is van ilyesmi.

De, tudja a játék joy beállítás alatt nonlinear settings...... és ott a kezedre szabhatod az értéket tengelyenként.

Mint modellező, egy kérdés megfogant a fejemben: a joystickon nincs olyan lehetőség, hogy a bot mozgásakor ne lineáris görbe mentén adja a jelet, hanem exponenciálisan? Ez a közép/felső kategóriás modellező adóknál alap funkció mostanság, ezért gondolom talán joystickokban is van ilyesmi.

medal medal medal

:Os 
háááát skacok, meglepő dolgokat írtok.

végülis én úgy látom kétféle ember van:

1. azt akarom, hogy a kedvenc gépeim, a kedvenc játékmódom, a kedvenc fegyvereim és irányítási beállításaim és a jutalmazási szisztéma is az én elképzeléseim szerint alakuljon és követelem, hogy a a készítő ennek megfelelően cselekedjen
  2. megkeresem a játékban azokat a gépeket, játékmódokat, beállításokat etc. amik nekem fekszenek, jól mennek, élvezem és még eredményeket is érek el.

végülis mindenkinek szíve joga bármelyik utat választani, csak azért ne felejtsétek el, hogy az a pár euró, amit esetleg költöttetek, nem igazán jogosít fel arra, hogy diktáló pozícióban legyetek.

de hogy mondjak is valami építő jellegű javaslatot:

nekem csak az ajándékba kapott 1. szintű prémium gépem van, nem tudom milyen a többi, úgyhogy fogalmam sincs mennyire jól lehet velük keresni.

viszont azt tudom, hogy a szovjet 2-es és 3-as szintű gépekkel Arcade módban tegnap délután és késő este  kb 300.000 ezüst oroszlánt szedtem össze. ebből már kijön a La-5FN, igaz a személyzethez még kéne egy kevés. ezzel csak azt akarom mondani, hogy egyetlen nap alatt meglehet. mi ebben a nehéz?

kb 75-80%-os nyerési arányom lehetett. többször lettem Hero Bomber és felállítottam eddigi rekordomat: 34 földi célpontot semmissítettem meg egy játékban. átlagos teljesítmény esetén 10.000 ezüst megvan meccsenként, javítási költség minimális, de egyébként meg az ingyenes javítással ezeket a 2.-3. szintű gépeket 5-15 perc alatt megjavítják a szerelőim, még azt se lenne nehéz kivárni. jobb teljesítmények esetén 15-20.000 ezüst is megvan.

de nem csak a számok érdekesek, majd' minden meccset kifejezetten élveztem. igen mókás dolog SB bombázókkal képes vagy szűk szurdokokban is megfordulni, a vadászgépek jelentős részével egy ideig még fordulóharcot is képes vagy vívni. az I-16 pedig mocskos egy jószág, nagyon jól manőverezhető, féklapokkal szinte egy helyben tud keringeni, bárki akit csővégre kapok, gyors lelölvést jelent. az ellenfél csapata olyan 8-9 lelövés után már kész hajtóvadászatot rendez ellenem, néha 4-5 gép is kerget. csak azt nem látják a kis csírák, hogy közben lebombázzuk a földi egységeiket, illetve Domination meccsben foglaljuk a bázisukat etc.

ráadásul ezekben az alacsonyabb szintű meccsekben még nincsenek igazán nagy sebességű gépek, se nagy rombolóerejű fegyverek, ezért ritka az azonnali halál, nincsenek 500-600 km/h sebességgel cikázó ufok. még pár pohár bor után is simán követhető, játszható és élvezhető.

biztos vagyok benne, hogy más nemzeteknél is van olyan szintű meccs, ahova ha beviszel 3-4-5 kedvenc gépedet, akkor tök élvezetes a játék, de ha nincs, akkor javaslom próbáljátok ki az orosz vonalat, LaGG-3, I-16, bármelyik (illetve az összes) 3. szintű SB bombázó és még akár a Su-2TSS is.

HB meccsbe pedig csak akkor megyek, ha a repülés élvezetéért szeretnék játszani és nem érdekel görcsösen az eredmény. miért? azért mert elvileg a játékosok tudása, tapasztalata, küzdőszelleme kéne, hogy eldöntse a meccs kimenetelét, ehelyett 'egyéb okok' sokkal nagyobb mértékben befolyásolják azt.

gondolok itt arra, hogy

• a meccsek első percében elkezdenek a játékosok kilépni. ha a te csapatodból lépnek ki többen, akár abba is hagyhatod a játékot, nagy eséllyel veszteni fogsz. ha a másik csapatból, akkor nyerni fogsz. szerintem egyik verzió sem élvezetes.
  • ha mégis kiegyenlített csapatok vannak (10 mecssből 3), akkor szembesülhetsz a következő izgalmas elemmel, amit úgy hívnak: a csapatjáték hiánya. pedig itt egy picit azért szükség lenne rá, ha más nem, legalább annyit közölhetnének a játékosok egymással, hogy mit fognak csinálni, mi lesz a következő lépés, mikor mennek vissza a bázisra újratölteni, ki lesz aki tartalékol némi lőszert és fedezi a többieket. hát ez is ritka, mint a fehér holló, néha olyan csend van a cseten, hogy elbizonytalodom, talán botokkal játszom? máskor meg kész humorfesztivál van a cseten.
  • a meccsekben részt vevő gépek szintje közt nem ritka a 7-8 szint különbség, de volt már 10 szint különbség is. 4es szintű SB bombázó vs G messzer. I-16 vs Corsair. hát ehhez gratulálok, aki ezt élvezi, rajta.
  • ha téged túl alacsony alacsony szintű gépekkel sorsolt össze, azokat seperc alatt leirtják. így lényegében az első ponthoz kerültünk vissza, vagyis hiába vagy jó pilóta, jó géppel, ha a csapatodban maradt 3 gép, az ellenfél csapatában meg 10, akkor azért már lehet nagy értékű fogadásokat kötni a csata kimenetelére. és HB meccsben azért nem túl reális, hogy fogod magad és egymagad leirtasz 7 gépet, csakhogy kiegyensúlyozd az erőviszonyokat.

és ekkor jönnek azok a bosszantó gondolatok, hogy elcsesztél az idődből 20-30-40 percet, nem élvezted, nem kaptál semmit. de a másik végletet is meg lehet unni, nevezetesen amikor a te csapatod van fölényben, mert pl. az ellenfél csapatából kilépnek sokan, vagy seperc alatt leirtjátok az alacsony szintű gépeket. és akkor mi van? ott vagytok a pályán, nem kell semmitől félni, szabad vadászat, dől a lé. nade megérdemelten? két ilyen meccs után ez is unalmas tud lenni.

sajnos a HB meccsek nagy része szélsőséges, vagy az egyik csapat van rettenetes előnyben, vagy a másik. kiegyensúlyozott, valódi küzdelmet én csak szökőévenként egyszer látok.

ezekehez a problémákhoz képest az egylövéses halál, a mesterlövész AA még akár el is fogadható. inkább halok meg egy kiegyensúlyozott küzdelemben egy kósza golyótól, mint eleve az esélytelenek nyugalmával induljak harcba, mert a fél csapat kilépett már a rajtvonalnál.

ezért mondom azt, hogy a tudásod, tapasztalatod nagyon kis mértékben befolyásolja a meccset, sokkal inkább a véletlenszerű körülmények. ezért idegeskedni se érdemes rajta.

remélem a játékosszám növekedésével ez meg fog oldódni.

• Upvote 1

"hogy az a pár euró, amit esetleg költöttetek, nem igazán jogosít fel arra, hogy diktáló pozícióban legyetek."- azt hogy egy repülős(nem fps, nem stratégia, nem autós) játékban eséllyel lehessen használni neadjisten egy joy-t, hotas-t stb. az egeresek ellen, nem hívnám diktálási pozíciónak, karácsonyi kívánságnak, ez szerintem természetesnek kellene ,hogy legyen.

"megkeresem a játékban azokat a gépeket, játékmódokat, beállításokat etc. amik nekem fekszenek, jól mennek, élvezem és még eredményeket is érek el." - hmm gondoltam erre is sőt, próbálgattam is, a typhoon-on kívül meg talán az IL2-n kívül nem túl sok van, az előbbit talán még csillagromboló ellen nem rakta be.Ámde hiába vezethetők ezek a gépek, ha az irányításbeli különbségek miatt eleve egy baromi nagy hátránnyal indulsz.

"HB meccsbe pedig csak akkor megyek, ha a repülés élvezetéért szeretnék játszani és nem érdekel görcsösen az eredmény."- jó neked, hogy még tudod élvezni az arcadot... én meg attól a rohangászós ,újratöltős, vonatozós, killopós, rammolós izé miatt nem játszom arcadot, egyszerűen az megőrjít.

"tudásod, tapasztalatod nagyon kis mértékben befolyásolja a meccset," - akarja a halál befolyásolni, csupán már csak picurka sikereket szerettem volna elérni, de a mostani körülmények, economy, mouse rajzás, FM,DM miatt erre már igen kicsi a remény.

Az meg ugye világos, hogy a kedves fejlesztők nem saját maguknak fejlesztgetik a játékot, hanem ebből szeretnének megélni, amihez meg fizetős játékosok kellenek.És ha egy nagyszámú csoportot így a szőnyeg alá söpörnek, akkor a statisztikai szórás alapján fizetős embereket is veszítenek.

És sajnálatos módon így működik ez a csúúúnya piacgazdaság, aki(nem mint egyén, mint egy csoport) fizet az diktál.Olvasgatva a külföldi fórumokat is, senki nem azt szeretné hogy PONTOSAN az legyen benne amit az adott ember kitalál, hanem próbálják a fejlesztőket olyan útra terelni, ahol kompromisszumokkal mindenki egy kicsit jól járhat.De egyes részeken nem hajlandók kompromisszumot kötni.Mondjuk ez nem egy okos ötlet egy fejlődő játéktól, ami még baromira függ az aktuális fizető játékosaitól.A wot már megcsinálhatja azt hogy szarik a játékosokra, mert már elég pénzt összeharácsolt.De a war thunder ezt még nem engedheti meg, mert akkor kínosan gyorsan befejeződik.....

Egyébként sose nekem higgyél ,olvasgass bele egy kicsit az angol fórumban HB, joy-egér, FM, DM....... azt kell hogy mondjam sok az elégedetlen ügyfél, és egy két komának nagyon jó ötletei vannak mivel lehetne pozitív irányba tolni a játékélményt.

medal medal medal

Igazából azt felejtitek el, hogy ez nem csak egy repülős játék lesz (igen még az, de hamarosan....), hanem egy komplett földi-vizi-légi harcot bemutató szimulátor. Én megértem a botkormányt használókat, hogy nehezebb célozni vele mint egérrel, de közben olyan manűvereket lehet vele végezni, amit egérrel nem. Talán régebben is írtam, folyamatosan nézik a fejlesztők mindkét irányítási módot. Saját tesztjükből amit egymás ellen végeztek az jött le, hogy nem számít, hogy egérrel megy-e az ember vagy botkormánnyal, mert jó játékos mindkettővel tid nyerni. Most sajnos kicsit az a helyzet, hogy a botosok verik az asztalt, hogy ez meg az legyen, miközben ők a kisebbség. A Gaijin célja pedig az, hogy minél több embert hozzon be a játékba és minél több embert tartson is bent hosszú időre, ést azt azért beláthatjuk, hogy egér sokkal több számítógép melett van, mint botkormány. A szimulátoros pilóták bár egy kemény magot alkotnak számuk sokkal kisebb, mint azoké akik csak élvezni akarják a játékot, ergó nem ők lesznek a fő prioritás. Egyszerűen üzletileg nem érné meg.

medal medal

Kollati ez mind rendben van, értem mindig az erősebb kutya ba***ik, ilyen a világ.

"Saját tesztjükből amit egymás ellen végeztek" - Jah láttam milyen cuccokkal próbálgatják a játékot az occulus videóban, hát egy logitech g940, meg trackir5(vagy rift) megléte esetén biztosan én is frb-nék, és nem okozna az sem gondot a HB-ban sem, hogy a fejmozgásommal tudjam kompenzálni a mouse+külsőnézet nagy látóterét, és villámgyors körbenézését 8)s

A készítők meg kiegészíthetnék a leírást a war thunder oldalon, ahol az irányítást ecsetelik kb ezzel: Ha joyt használsz készülj fel rá, hogy az egeresek több hónapig fognak mélytorkoztatni, amíg pro nem leszel, vagy meg nem unod, vagy kisebesedik a torkod :Ds :Ds :Ds

"A szimulátoros pilóták bár egy kemény magot alkotnak számuk sokkal kisebb, mint azoké akik csak élvezni akarják a játékot" - pontosan, csak a vérprofi és koca játékos között azért van még 1-2 szint azt hiszem.....

MInd1 a téma recézését befejeztem, ezzel nem jut előre senki....

Kár a játékért a jelenlegi körülmények közt, de még minden lehetséges a jövőben......

medal medal medal

Én bizakodó vagyok azt látva hol volt egy évvel ezelőtt a játék. Három hétig csak Kuban map Hb-n, 0 damaget adó 20mm-essel német oldalon. Legyetek kicsit türelmesek én csak annyit mondok.

medal medal

Tudom, hogy béna vagyok, de nekem gond 3-400.000 silver-t gyűjteni. Az is furcsa, hogy premium repülővel sem tudok eleget keresni, a javításuk is drága, vagy sokáig tart. Én így döntöttem, most csak a tankokra várok.
medal medal

Gardar! a maradék aranyamat elköltöttem egy USA ki-61-lb-re. Te ez funolni jó, úgy fordul mint a veszedelem, 280% rewardja van, sok lőszere,van 12mm anti-air api gyújtó állat ammo, és csak 2500 a javítása.....jah és csak 4-es szintű, szóval kezelhető gépek jönnek vele szembe.

A premium peshkán meg felejtsd el a bombákat, válts át rakétára, és rongyolj a tankokért az elején. majd folytasd a többi földi célponttal géppuskával, ha elfogyott a rakéta, úgy is lelőnek, de legalább kerestél, ha ügyes vagy kikerülöd az ellent és vissza a bázisra, repeat until van cél   :Ds

Tudom, hogy béna vagyok, de nekem gond 3-400.000 silver-t gyűjteni. Az is furcsa, hogy premium repülővel sem tudok eleget keresni, a javításuk is drága, vagy sokáig tart. Én így döntöttem, most csak a tankokra várok.

medal medal medal

Megvolt a "mai" Baum is.20 hit...meg se rezzent (BF109E3) És nem egyedül voltam szóval szedte aa golyókat szépen...aztán mikor lefordultam róla, simán utánamjött és utolért..

medal medal medal

Ilyenkor már csak azért is kamikazeeeeeee a bauba :kamikadze:  , na jó ritkán, csak amikor gusztustalan mennyiségű dolgot nyel el...

Megvolt a "mai" Baum is.20 hit...meg se rezzent (BF109E3) És nem egyedül voltam szóval szedte aa golyókat szépen...aztán mikor lefordultam róla, simán utánamjött és utolért..

medal medal medal

Na ezt kéne igazán rendberakni. Mindegy mi felállás, ha van ellened 2 Beau akkor az leírtja a banda 3/4-ét, a többi meg örülhet hogy megúszta. Főleg ezzel a one-shot-kill effektussal...
medal medal medal medal

No igen nézzük csak ki mit tud csinálni a beau-val:

-me410 es szériát lefordulja, lehagyja.

-bf109-es szériát lefordulja, el tud menekülni, jól nyeli a bogyókat.

-fw190-el ritkásan rakja össze, de az kellemetlen lehet a beau számára

-a6m szériát legyorsulja, megfordul és a papírrepcsi már potyog is

-ki61 széria, eddig nálam szépen nyelte a 12 mm-est

az egyedüli esélyes versenyző a ki-45 otsutól felfelé, csak ott meg baromira pontosan kell célozni, mert ugye rengeteg lőszere van.

Konklúzió, meg kell várni amíg elalszik :Ds

Na ezt kéne igazán rendberakni. Mindegy mi felállás, ha van ellened 2 Beau akkor az leírtja a banda 3/4-ét, a többi meg örülhet hogy megúszta. Főleg ezzel a one-shot-kill effektussal...

medal medal medal

Gardar! a maradék aranyamat elköltöttem egy USA ki-61-lb-re. Te ez funolni jó, úgy fordul mint a veszedelem, 280% rewardja van, sok lőszere,van 12mm anti-air api gyújtó állat ammo, és csak 2500 a javítása.....jah és csak 4-es szintű, szóval kezelhető gépek jönnek vele szembe.

A premium peshkán meg felejtsd el a bombákat, válts át rakétára, és rongyolj a tankokért az elején. majd folytasd a többi földi célponttal géppuskával, ha elfogyott a rakéta, úgy is lelőnek, de legalább kerestél, ha ügyes vagy kikerülöd az ellent és vissza a bázisra, repeat until van cél   :Ds

Én a japán Ki-61-a,b-vel mentem csak, nekem is tetszenek. Peshka nekem nem premium, hanem Pe-2-21. Jó repülőgép az összes, de pénzt nehezen keresnek. Én nem tudok egész nap játszani, maximúm 3-4 meccs/nap. Ezért vettem a premium repülőgépeket, hogy azok keressenek. Van Typhoon, Fw-190A(japán), I-16 Ishak. WoT-ban azt szeretem, hogy ott van egy premium tier 8 és az elég. Ha nem premium, akkor tier 5. Itt nincs ilyen tier, a premium meg nem éri meg. Ez szerintem nem működik itt jól. Várok, hogy kijavítsák, de most több támogatást nem adok.

medal medal

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.