Kollati

Dühöngő (kulturáltan)

Esetleg ha pumások olvassák a fórumot, csinálhatnának egy gyors körkérdést hogy hányan játszanak HB-t joyal, egérrel ,gamepaddal. Kiváncsi volnék az arányokra. Köszi. :salute:

medal medal medal

Esetleg ha pumások olvassák a fórumot, csinálhatnának egy gyors körkérdést hogy hányan játszanak HB-t joyal, egérrel ,gamepaddal. Kiváncsi volnék az arányokra. Köszi. :salute:

Talán utolsó előtti Q&A-n mondták, hogy 60-40% az arány az egeresek javára hb-n.

medal medal

Tegnap olvasgattam az angol nyelvű fórumot, és azt tapasztaltam, hogy rengeteg ember jutott olyan következtetésre mint én, hogy nem fair az egeres/joy-os irányítás összeeresztése, hogy miért, feljebb részleteztem ebbe most nem akarok belemenni.

Több megoldási javaslatot tettek amik a következők voltak:

-rontani az egeres célzást(ettől az egeres társadalom megőrülne)

-csak belső nézetet HB-ban(ez szintén felzúdúlást keltett)

és most jönnek a használható ötletek:

- egy opcionális gombot belerakni, ha kipipálod akkor csak joyosokkal rak össze. Ez már jó ötlet szerintem, de ha jól olvastam nem fogják bevezetni, mert még nincs elég játékos létszám...De könyörgök, így meg nem is lesz, mert aki ragaszkodik a joy-os játékhoz az előbb utóbb meg fogja unni, hogy lemészárolják az egeresek, és vagy áttér egérre, vagy hagyja a fenébe az egészet(mint én).

-a másik szimpatikus ötlet, hogy be kellene vezetni egy játékmódot a HB és a FRB közé mivel nagy az ugrás közöttük,nem úgy mint az arcade meg a HB( arcade +) között.

sokan nem fogjkák fel hogy a FRB nem egy belső nézetre korlátozott HB.Itt már eltértek a vélemények milyen szabályokat kellene belerakni ebbe az új játékmódba.pl instruktor off, csak 2 km ről legyen felette piros pötty, és onnantól be lehessen fogni, az alap FM-je mi legyen, külső nézet legyen, vagy ne legyen.....

Az utolsó 2 ötlet nekem a legszimpatikusabb. Az a baj, ha nem csinálnak semmit akkkor baromi sok ember fogja otthagyni ezt a játékot(Kollati azért 40%-nyi játékos véleményét leszarni eléggé érdekes üzleti politika, olyan Serb-es...).És szerintem a joyosok szívesen várnak egy kicsit többet a csak joyos játékra( nem hinném, hogy az egereseket ez lassítaná, mert sokan vannak), ha van játékélmény. De ha mindig csak mozgó céltáblának tesz be, vagy ujjgyakorlatnak(az egeresek pontossága, nagyobb látótere, lehetetlen lövési szögei miatt), akkor hiába a rövid játékba kerülési idő, ha megunod és már le is törölted a játékot :Ds .

És aki rossz szájízzel hagyja itt ezt a játékot azt baromi nehéz lesz visszacsalogatni, ha egyáltalán ez lehetséges.  (nekem is van még pár nap prémiumom, de egyszerűen nem érdekel, azért a pár napért nem rakom vissza a játékot)

medal medal medal

Engem a várakozás nem zavar. FRB-n is kell várni. (igen sokan nem tudják a különbséget FRB-HB között de mondják hogy akkor menj oda)Az AI gépek meg ott vannak kitöltésre.

medal medal medal

Posted by levy668 Today, 11:56 AM

"és most jönnek a használható ötletek:

- egy opcionális gombot belerakni, ha kipipálod akkor csak joyosokkal rak össze. Ez már jó ötlet szerintem, de ha jól olvastam nem fogják bevezetni, mert még nincs elég játékos létszám...De könyörgök, így meg nem is lesz, mert aki ragaszkodik a joy-os játékhoz az előbb utóbb meg fogja unni, hogy lemészárolják az egeresek, és vagy áttér egérre, vagy hagyja a fenébe az egészet(mint én)."

Az opcionális gomb szerintem jó ötlet. Aki akar kínlódni az "egérbanda" ellen az kínlódhat kedvére, aki nem az nem.

Nincs elég játékos létszám... na ez a keményebb dió. Ha minden így marad akkor tényleg nem is lesz. Javítsák a nyilvánvaló, rettentő baklövéseket, mint :

- 100%-ig használhatatlan toronylövészek

- német gépek gyenge használhatósága és beállításai

- történelmileg valótlan fegyverzetek a gépeken

- földi célpontok elpusztításának igen gyenge jutalmazása

- kemény célok (közepes + nehéz harckocsi, pillbox) bombázásának eredménytelensége pontos célzás esetén is.

Ha valaki nem érti valamelyiket, jelezzen és bővebben kifejtem.

Mivel csak német gépekkel játszom, az észrevételeim nyilván csak azokra vonatkoznak.

medal medal medal medal

Ezzel tudod, hogy pontosan leírtad az alacsonytámadó/bombázó gépek használhatóságát. Magyarul még ezt a kaput is bezárják előtted, ha nem boldogulsz az egeres vadászgépek ellen.És ebben az esetben ennyi, elfogytak a lehetőségek jelenleg...

"- 100%-ig használhatatlan toronylövészek

- földi célpontok elpusztításának igen gyenge jutalmazása

- kemény célok (közepes + nehéz harckocsi, pillbox) bombázásának eredménytelensége pontos célzás esetén is."

Ne aggódj a többi nemzettel is így van...b-25, ki 45,német wellington stb használhatatlan, talán csak a beau mk x használható, mert irreálisan erős, és gyors....

"Mivel csak német gépekkel játszom, az észrevételeim nyilván csak azokra vonatkoznak."

medal medal medal

Okidoki, a mai tapasztalatok alapján a játék az áramot nem éri meg, amit a gépem elhasznál.Sok esélyt adtam neki, de most lett tele a fa....om...

Találkozunk a következő nagy patch után...

TOVÁBBI JÓ JÁTÉKOT MINDENKINEK!

Sajna jelenlegi állapotában a játék nem nekem való...

Gardar azért rumturkor májadra vigyázz!

Rendben, következő nagy patch-nél majd játszunk megint néhány kör meccset.  :yes:

A rúntur miatt ne aggódj, van tapasztalatom. :lol:  

medal medal

Még valami :

Ha Gaijin javítaná ezeket az idióta dolgokat, és jobban koncentrálna a valósághűségre ill. a játékélményre, sokkal népszerűbb lenne a játék. Én pl. simán vennék prémium előfizetést ha látnám hogy megéri. De amíg nincsenek javítva addig nem, mert nem adok susut azért hogy csak egy célpont legyek egy tizenx éves egérhasználó kiskölök számára, aki olyan gépeken repked amit egy joyos user nem érhet el, mert 10x csalódik a WT-ben mire elérné, és inkább hagyja a fenébe az egészet...

Fura dolog ez. Amennyire szép és látványos ez a játék, annyira kezd eltolódni az arcade userek felé. Ha nem figyelnek (és nem építenek) a HB és FRB közönségre, akkor a WoT sorsára fognak jutni.

medal medal medal medal

Aki a jobb toronylövészeket akarja valószínűleg nem volt itt 1.09 környékén, mikor az emberek B-17-el vadászták a vadászgépeket, mert ha 1km-en belül került hozzád tuti meghaltál. Számos olyan olyan köröm volt nekem is amikor He-111-el, 3-4 killel fejeztem be. 

Szerintem is növelni kéne valamennyit a lövészek hatékonyságán, bár oly módon, hogy figyelebe vegye a két gép mozgását. Ha a bombázó mögött halad a gép akkor találjon, ha keresztbe vagy rázuhan fentről akkor ne.

A földi célok előre definiált úton mennek, sokkal könnyebb elpusztítani őket, mint egy másik ember által vezetett gépet, ezért a jutalom beli különbség.

Multkor olvastam egy jó fórum bejegyzést, ami könyvből idézett a bombák hatékonyságáról. Ami szerint az Sdkfz101 ( Panzer1 ) is megfelelően volt védve az 50kg-os bombáktól már 5-10m-es távból. Ha vesszük, hogy a tank 4,5m hosszú, akkor 1 tank távon belül kell a bombát dobni, ami megletősen közeli találat.

A másik teszt ami érdekes az SC250-el volt (német 250kg-os bomba). T-34 3m! távolságból sértetlen maradt, Sherman szintén, egyedül a tankban lévő állatok haltak meg. A churchill szegecselt páncélja szétesett 5m távból. Szóval még a 250kg-os bomba sem volt képes akár közeli találat esetén sem megsemmisíteni a tankokat.

Szóval a bombák hatékonysága a tankok ellen nagyon is rendben van.

Ja igen a fórum post:

[spoiler]

From “German Air Dropped Weapons to 1945”

Autumn 1935 test by RLM and HWA at Kummersdorf - target: German Pz-I machine gun Panzer. Bombs used: SC-10 and SC-50 (Minebomben) results of test: “even the lightly armored Sdkfz 101 was still reliably protected from a distance of 5 to 10 meters (16 to 32.5 feet)

(panzer tracks 1-1 says that two guard dogs were inside the panzer I and survived these test without harm, also says that direct hits in Spain by Russian 45mm high explosive shells fused to explode on impact only produced dents in the armor)

HWA Wa Pruf conclusion: “…that attacks using air dropped weapons against tanks are not vary successful”

1942 detonation tests - Udetfield Upper Silesia, north of Beuthen ( Polish spelling “Bytom“)
Targets: ten Russian T-34, one American M-4 Sherman, three British Mark IV Churchill tanks
Bombs used: SC-250
Effect on T-34: remains intact at distance of 3 meters (9.7 feet) animals inside tank killed, diesel fuel set aflame.
Effect on Sherman tank: remains intact at distance 3 meters, animals inside killed.
Effect on Churchill tanks: riveted armor fails at 5 meters (15.5 feet) entire tank torn apart.

Some bomb crater info: (pg 12)
Without delay fuse:
SC-50 diameter 2.4 meter, depth 0.8 meter
SC-250 diameter 4.4 meter, depth 1.5 meter[/spoiler]

medal medal

Oké,

én nem akarom azt hogy mesterlövész szinten legyenek a toronylövészek, csak azt hogy ha a mögém beülő vadászra célzok, akkor ne mondjuk 2 óra irányba lőjön az a fene géppuska. Meg hogy a jóisten tudja hány száz kilőtt lövedékből azért ne csak egy-egy találjon már, mert ez egy vicc ami most van.

(Aki nem tudná mit jelent a "mögém beülő" kifejezés, annak annyit hogy pontosan mögöttem, velem egy magasságban, velem egy irányba repül, tehát követ, és tartja vagy csökkenti a köztünk lévő távolságot, meg folyamatosan tüzel.)

A bombázásra azt mondom hogy ha a személyzet meghal, a tank (meg bármi más) elpusztítottnak tekinthető, mivel nem harcol tovább. Ez persze már csak elmélet, de ha bekapcsolják a szárazföldi részt, igencsak fontos kérdés lehet belőle.

medal medal medal medal

Szerintem is növelni kéne valamennyit a lövészek hatékonyságán

szerintem nem kell a lövészek pontosságát növelni, hanem előbb két problémát kell megoldani:

• az AI lövész folyamatosan, megszakítás nélkül tüzel az ellenséges vadászgépre, amennyiben az távon belül van és nincs holttérben. ez nagyon hülye dolog, mert hamar elfogy a lőszere és kivárhatatlanul sokáig tölt. olykor előfordul az is, hogy mire átváltanék a lövészre, már kilőtte a tárat, várhatok 40-60 másodpercet. ez a legrosszabb taktika, amit egy lövész folytathat, márpedig 4db, maxra fejlesztett lövésztől nem ezt várnám, különösen ezért, mert elég sok aranysasom bánja.
  • ha manuális lövészetre váltok, sokszor (esetek 50%-ban) a géppuska torony mintha "beakadna", vagyis hiába viszem a célkeresztet a támadó vadászgépre, egy fix, teljesen más irányba lő. ez biztosan bug lesz => használhatatlan.

ez két olyan hiba, ami miatt hatékonyságról értelme sincs beszélnünk. akár növelnék, akár csökkentenék a hatékonyságot, semmit nem vennénk észre belőle. előbb ezeket szeretném kérni, hogy fixálják.

A földi célok előre definiált úton mennek, sokkal könnyebb elpusztítani őket, mint egy másik ember által vezetett gépet, ezért a jutalom beli különbség.

ezzel egyetértek és a bombák hatékonyságát sem változtatnám. meg kell tanulni pontosan dobni és kész.

van azonban egy koncepcionális hiba a játékban.

a bombázás jelenlegi értelmezése az alacsonytámadás, zuhanóbombázás. a nem mozgó célpontok zömét (AAA) bárki bármilyen meggymagköpködővel ki tudja szedni, vagy akár egy kaviccsal is lebombázhatók. így a vízszintes bombázásra alkalmas gépek (közepes és nehézbombázók) számára kevés célpont marad. Arcade módban ezek a bunkerek (pillbox), HB csatákban vannak bombing point nevű célpontok, amik lényegében épületek. nem túl változatos.

ezekre a nem mozgó célpontokra nagyobb magasságból is lehet/érdemes bombát dobni, mondjuk olyan 3,5-4,5 ezer méterről is akár. itt a tüzérségi elhárítótűztől már nem kell tartanunk.

namost két eset lehetséges: jön vadászgép és vége a mókának, mert elmenekülni legfeljebb zuhanással tudunk, de ez esetben a meccs végéig sem tudunk visszakapaszkodni a megfelelő magasságra, vagy lelőnek. ha nem jön vadász. akkor meg háborítatlanul lehet potyogtatni az áldást.

szerintem ez a legméltatlanabb szerepkör az egész játékban. de ha valakinek más tapasztalata van, kérem ossza meg!

Arcade módban ezek a bunkerek (pillbox), HB csatákban vannak bombing point nevű célpontok, amik lényegében épületek. nem túl változatos.

Nem értem milyen épület célpontokra gondolsz rikz. Írnál egy-két példát ?

Ha már a bombázó célpontoknál tartunk, van itt valami ami bugnak tűnik -

A Malta pályán a hajókat nem lehet a Me-410A1/U4 BK-5-ös ágyújával lőni, a lövedékek egyszerűen átmennek rajtuk mint az épületeken.

medal medal medal medal

Nem értem milyen épület célpontokra gondolsz rikz. Írnál egy-két példát ?

HB csatában keveset játszottam ugyan és akkor is csak a Korea nevű pályát adta eddig be. középtájon a reptéren vannak épületek, leginkább hangárokra emlékeztetnek. ezeket a játék "Bombing Point"-nak nevezi, ha jól emlékszem. mikor Il-4essel repültem, a légvédelmi állások mellett ezeket bombáztam.

te még nem találkoztál velük? tegyek be screenshotot?

íme, erről van szó:

shot+2013.07.07+22.00.02.jpg

már messziről is kijelölhetők:

shot+2013.07.07+22.00.30.jpg

közelről pedig kupolás hangárnak tűnnek nekem, amelyek lebombázhatók:

shot+2013.07.07+22.02.39.jpg

??????????????? valamikor egész nap( 3-4 óra játék alatt ) csak ezt nyomta be usa-val és oroszokkal, már a tö....öm tele volt vele....Akkor ebben is csak nekem kedveskedett a játék annó :Ds

Nahát, ezt a pályát még nem is láttam. Köszi a képeket !

medal medal medal

Igen Korea map ebből a szempontból különleges, bár sajnos a bombing pointok bombázása csak nagyon kevés liont és Xp-t ad.

medal medal

Ja,ja azért maradnak azok mindig épek, egyszer 2 rakétával lőttem ki egyet és kemény 92 lion volt a jutalmam(il2), megéri ám bombázni :Ds  miközben 200-400 lion között van(gép szorzóról függ) egy AAA, vagy a tüzérség.. a géped javítása, meg 4000 és 7000 között van.....hmm számold ki mennyi földi célt kell kilőni hogy egálba legyél.(tankokat ne számoljuk, mert vagy eltalálod vagy nem, és akkor is vagy felrobban vagy nem azoknak kb 1000-3000 darabja). mondjuk megoldás lehetne, hogy földi támadó gépekre ,csak a földi célok ellen egy nagyobb reward szorzót bevezetni..... hogy érdekelt legyél a bombázásban...És ha több bombázó van, akkor a vadászgépek is boldogabbak, meg a nehézvadászok.... ez olyan mindenki nyer valamit belőle dolog lenne.

Igen Korea map ebből a szempontból különleges, bár sajnos a bombing pointok bombázása csak nagyon kevés liont és Xp-t ad.

medal medal medal

Reméljük egyszer lesznek ipari park szerü célpontok ahol tényleg a bombázó érvényesülnek. Legalább a vadászok nem állnak neki földit lövöldözni míg a többieket megeszi a túlerő.

medal medal medal

Szerintem szerep függő jutalmazás sokkal jobb lenne.

Még zárt béta idején posztoltam egy ötletet, lehet érdemes lenne feleleveníteni. Erről mi a véleményetek?

post-28241-0-72867200-1373280775.png

Például ha az alap AA pénzjutalma 200 lenne, akkor egy vadász aminek nem feladata a megsemmisítése, csak 50-et kapna érte, míg egy bombázó 800-at. Így már megérné akár nagy magasságból is bombázni a mostani statikus célpontokat.

medal medal

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.