Kollati

Dühöngő (kulturáltan)

Na mi történt? Kicsi hülyegyerekek hazaértek a suliból és repülőznek? Az arcade már régóta játszhatatlan volt.....(kivéve annak aki ezt szereti, és kocapilóta, vagy csak a legénységet húzza, mert van ilyen is...)

Jah azért mert egyáltalán nem, vagy 1 kört játszom naponta(körülbelül, amikor kitakarítottam a lakást, megcsináltam mindent, és már nem tudok mit kitalálni, és elfogyott a sör is :Ds , de nagyon ritka, igazából belépek a játékba és dumálok a haverokkal), azért még olvasom a fórumot :Ds :Ds

Sokat játszottam HB-t, utána mentem egy kör AB-t. A taktika hiány és a "hent" felidegesít. Nem nagy dolog, de ideges voltam. Nem azért játszom, hogy ideges legyek.  :)s  I-16, MiG-3, La-3-66 sokkal jobb HB-ban, mint AB-ban. Ez is fontos. :)s

medal medal

Na mi történt? Kicsi hülyegyerekek hazaértek a suliból és repülőznek? Az arcade már régóta játszhatatlan volt.....(kivéve annak aki ezt szereti, és kocapilóta, vagy csak a legénységet húzza, mert van ilyen is...)

Jah azért mert egyáltalán nem, vagy 1 kört játszom naponta(körülbelül, amikor kitakarítottam a lakást, megcsináltam mindent, és már nem tudok mit kitalálni, és elfogyott a sör is :Ds , de nagyon ritka, igazából belépek a játékba és dumálok a haverokkal), azért még olvasom a fórumot :Ds :Ds

Igazad van, lehet, hogy az iskolai szünidő! Ez nem jutott eszembe!  :)s  Semmi különös dolog nem történt, csak két nap HB után bementem egy kör AB-re és tele volt "bunkó" (?) emberekkel, én pedig nem idegesítem magam egy játékban, nem azért játszom. Nincs csapatjáték sem, HB-ban pedig tudok a többiekre is számítani. A tempó is idegesít már AB-ban, nincs idő körbenézni sem, olyan gyors.

HB-ban viszont 10 perc várakozás egy csatára elveszi az időt.

medal medal

ma volt egy minipatch, ez után minden repülőgépem alaphelyzetbe állt, vagyis a default kamuflázs, default shell racks, default weapons.

ez roppant izgalmas volt, mikor az első meccsben az Il-2esemen nem volt se rakéta, se bomba.

ez után beállítottam az összes gépemen, hogy milyen kamót akarok, milyen lőszerjavadalmazést és milyen bombákat/rakátékat. sajnos a köv. meccsben megint teljesen alapértelmezés szerinti konfigban ment. ekkor már dühöngtem és kiléptem a meccsből. természetesen az volt a napi első nyertes meccsem, 5* szorzó elment a semmire :(

ez után beállítottam egy gépen a lőszertípust (pl. Yak-7B-n a stealth attack), bezártam a kis ablakot, visszaléptem pár másodperc múlva és megint visszaállt a defaultra.

ez vicces lesz így :D

atyaég olvasgatom a híreket:

• Achievement 1:15 airkills on La-5FN (10 000 Lions)
  • Achievement 2: 50 airkills on La-5FN (20 000 Lions)
  • Achievement 3: 10 ground kills on Beaufighter Mk.X (10 000 Lions)
  • Achievement 4: 90 ground kills on Beaufighter Mk.X (20 000 Lions)
  • Achievement 5:15 airkills on F4F-4 (10 000 Lions)
  • Achievement 6: 50 airkills on F4F-4 (20 000 Lions)

Szóval la5, f4f(mondjuk ezzel az 1 el nincs nagy probléma), és beau 10-esek lesznek, hát ha ma nem la5, vagy beau 10 el játszol akkor ezek alatti tierben nem sok értelme lesz a játéknak.Én azt nem értem, hogy a gaijin hogy gondolja, hogy valaki is játszani fog la5 rajzásban f4f-el?Mert van egy olyan érzésem hogy korea lesz egész nap a szegény amcsiknak.... (ééés valaki adjon már egy reális FM-et és DM-et a beau 10-nek, mert a mostani az tuti hogy nem az)

medal medal medal

Ha vele repülök semmi :Ds

De ha ellenem, van akkor igencsak nehéz, leszedni(egy repülő tank), kifordulni(most nem vadászgépre értem, hanem azonos szintű alacsonytámadó gépre), utolérni.

A jómúltkoriban is szinte pervez örömmel fogadta az me410 b1 össztüzét...... kicsit forgolódtunk, aztán úgy otthagyott mint a gyalogkakukk a prérifarkast...

mi a baj a bófájter X-el?

• Upvote 1
medal medal medal

Ha vele repülök semmi :Ds

De ha ellenem, van akkor igencsak nehéz, leszedni(egy repülő tank), kifordulni(most nem vadászgépre értem, hanem azonos szintű alacsonytámadó gépre), utolérni.

A jómúltkoriban is szinte pervez örömmel fogadta az me410 b1 össztüzét...... kicsit forgolódtunk, aztán úgy otthagyott mint a gyalogkakukk a prérifarkast...

Google translate + "mint a gyalogkakukk a prérifarkast"=  :lol: 

medal medal

Myntu Coyote og Roadrunner  :lol:  "Icelish" - izlandi+angol 

izlandiul: Myntu gangikakún (gyalogkakukk) og sléttaúlfur (prérifarkas) :)s

medal medal

gangikaún eeeez nagyon tetszik ez a szó :Ds    már el is képzeltem egy kis techno zenével: kún, kún gangikakún, slétta, slétta, sléttaúlfur , myntu, myntu ,myntu......   myntuúlfur (na ezt add össze mintafarkas) :Ds :Ds  éez az izlandi nyelv csodás, tetszik.... (mintafarkas fenn a fán az úttörő oly vidám......... anyukádat kérdezd meg hogy szól az eredeti, ha te nem ismered :Ds )

Habár, lehet hogy most rendeltem izlandiul 2 kávéautomatát farkasszerűséggel.......

Myntu Coyote og Roadrunner  :lol:  "Icelish" - izlandi+angol 

izlandiul: Myntu gangikakún (gyalogkakukk) og sléttaúlfur (prérifarkas) :)s

• Upvote 1
medal medal medal

Hosszú szünet után megint játszottam néhány kört, ehhh nem kellett volna...

De relatíve hideg fejjel végre végig tudtam gondolni, hogy mi változott meg a játékban, miért utáltam meg kb az elmúlt 2 hét alatt.

Szóval alapvetően HB-ről lesz szó.

A probléma gyökerei számomra ott vannak, hogy az egér+instruktor kombóval jobban tudsz manőverezni, mint a joy-al(esetleg joy + instruktor).Tudom ez lerágott csont részemről de mindjárt kifejtem, hogy én hol látom a hibát jelenleg a játékban.

Egérrel pontosabban tudsz lőni mint joy-al, ez tény ha van rá lehetőséged próbáld ki.Igazából az is érdekes, hogy joy-al a sérült gépet vezetni kell, egérrel megy tovább kb fél szárnyal is probléma nélkül.Én örülök, ha 400-300 méterről eltalálok egy me410 méretű célt, az egeres komák meg 500 méterről azzal szórakoznak, hogy első sorozattal nyírják ki a pilótámat, vagy csak a másodikkal,mert megtehetik.Ne értsen félre senki, tök jó dolog, hogy egy játékban a repülésre kíváncsi, vagy repülést szerető emberek minden befektetés nélkül tudnak játszani(egere van mindenkinek), az igazi probléma, a játék kiegyensúlyozatlanságán keletkezik.És ez nagyon elrontja a játékélményt, sőt 80%-ban meg is öli.Nagyobb a látótere(ugye mert külső nézetben játszik, joy-al virtuális belső nézet, mert a külsőből lehetetlenség célozni), pontosabb, jobban manőverezik, szóval itt kb kidobhatod az összes taktikádat, ha joy-od van nem veheted fel velük a versenyt.És kezd rengeteg lenni belőlük HB-n

-semmi gond gondolná az ember, nem bírsz az egeres vadászokkal, akkor játsszál alacsonytámadó/bombázókkal.Ezzel is akad pötit problem:

-a bombák erejét úgy kb levették a béka segge alá(ez még nem annyira gond legyen reális)

-a földi célok támadása az éééég világon semmit nem jelent, mind anyagilag, mind a csata eldöntése szempontjából(csak ,hogy a gép árát megkeresd minimum 10-15 földi célt kellene leküzdeni, a tankokon kívül, mert vagy van pár bombád, vagy néhány rakétád ami nem sokmindenre elég tank szempontból.... ne feledjük, még mindig joy-os játékról beszélünk)

-egeres orvlövészek akik ABC sorrendben lövöldözik ki a géped: A motor, A pilóta.

No erre megrázod a fejed, és azt mondod, seeeemi gond, van FRB, áámde ezzel is icurka picurka problem:

-A gépek nagyrészének nincs kidolgozva a FM-e, ergó bemenni velük FRB-be annyit tesz hogy profi leszel a dugóhúzóbol kijövetel manőverének.

így maradt kb 10 gép amit lehet használni(én átlag 11-es  szinten állok, lehet hogy magasabb szinten is vannak jó FM-ű gépek és akkor több van mint kb 10).

-Ma néztem FRB-n kifejezetten van orosz, meg usa, oszt ennyi....... oszd be.

-FRB-n belefutsz a prókba, akik kb 24-30 colos monitor(ok) mögött ülnek , trackir5, vagy occulum rift-et használva... gondolod esélyed vaaan?

Olvasom az angol fórumokon, hogy vezessék be HB-ra is a cockpit-ot...... szerintem hülyeség egyetlen dolgot kellene bevezetni az JHB (joy historical battle)

Gondolnia kellene gainjing-nak arra, is hogy:

-akit komolyabban foglalkoztat a repülés, az nem fog egérrel játszani

-akinek telik joy-ra ,az nekik jobb fizető ügyfél lehet, mert érdekli a téma(ha már joy-t vett, mondjuk olyan repülős irányító féleséget, lehet hogy egyéb régebbi repülős játékból kifolyólag), és ha megtetszik neki a játék(jelenleg nem hiszem).

-nem minden ember szeretné állítgatni a légcsavar szöget, és a radiatort-t, valaki csak nem annyira ultra reális körülmények között szeretne repkedni, úgy hogy 600 méterről ne lőjjék ki a pilótája bal szemét.... többször is egymás után.

Nu csupán jelenleg a játékkal ez a gondom......véleményeket várok.....

medal medal medal

az alábbi sort emelném ki a mondanivalódból:

-akinek telik joy-ra ,az nekik jobb fizető ügyfél lehet, mert érdekli a téma(ha már joy-t vett, mondjuk olyan repülős irányító féleséget, lehet hogy egyéb régebbi repülős játékból kifolyólag), és ha megtetszik neki a játék(jelenleg nem hiszem).

van egy rossz hírem: a joy megléte egyáltalán nem garantálja a nagyobb fizetőképességet. attól hogy nincs joyod, a bankszámlád még csurig lehet.

HBn a joy-egér játékosok szétválasztása logikus lépés lenne a jelenség megoldására, ahhoz viszont több játékos kell, így ezzel még bizonyosan várni kell.

a probléma inkább az, hogy ha egy egeres fickó leküzd 3-4 joyos játékost (mint pl. téged), akkor várhatóan elég nagy sikerélménye lesz. a sikerélmény pedig jótékony hatással van a pénztárca megnyílásában. vagyis dől a lé. ez pedig egyáltalán nem arra motiválja a fejlesztő céget, hogy időt/pénzt invesztáljon a joy/egér szétválasztásra.

persze ez inkább csak teória részemről, majd meglátjuk.

a többi mondanivalóddal egyetértek.

Teljesen egyetértek veled Levy.

Lehet hogy kellene indítani egy szavazást vagy petíciót a Gaijin felé hogy osszák külön a joyos és az egeres tábort.

Viszont nem hinném hogy akkora beruházás kell egy joy megvételére. Tescoban 3K-ért lehet használható joyt venni.

medal medal medal medal

"van egy rossz hírem: a joy megléte egyáltalán nem garantálja a nagyobb fizetőképességet. attól hogy nincs joyod, a bankszámlád még csurig lehet."

igen ezt már csak kínomban írtam bele, magamból indultam ki(mert van joyom más játék miatt), de sajna a világ nem én vagyok...( egyébként én sem vagyok eleresztve anyagilag, csak amikor elkezdtem ezt a játékot úgy nézett ki megéri invesztálnom bele(mert arra még futja),pl prem account, prem gépek... most már nem tenném, amilyen játszhatatlan lett 2 hete számomra)A gainjin  elvesztett egy tuti havi befizetőt általam, és ahogy olvasom(külföldi fórumokon) nem én vagyok az egyetlen.

"Lehet hogy kellene indítani egy szavazást vagy petíciót a Gaijin felé hogy osszák külön a joyos és az egeres tábort."

Sajna Rikz-nek igaza van, a joy-os játékosok nem befolyásolják a játék fejlesztését, kevesen vagyunk... és egyre kevesebben leszünk.

Nekem az a legfájóbb, hogy nem hagytak egyetlen gépkategóriát sem amivel el tudnék lenni idegeskedés nélkül, eredményesen... én sosem akartam top ace lenni vadászgépekkel....

A bombázóknál/alacsonytámadó-nál  hiába húzod fel a gunnereket lónemiszervet sem érnek(miért érnének kb 800 méterről szitává lövik öket ők meg ollyan 600-ról nyitnak tüzet, részegen)...... ha te átveszed, akkor meg gyorsabban kifingatnak, mert nem tudsz úgy manőverezni.... éés ez probléma....

medal medal medal

Azért azt ne felejtsétek el, hogy a repülős rész a játék 33%- lesz csupán. Nem hinném hogy a tankokat és a hajókat joyal fogjuk vezetni.

medal medal

Én egérrel is nagyon rosszul játszom :)s  De ha külön vennék joystick-ot, akkor lehet, hogy én is vennék egyet. Az nem lenne hasonló, ha joy-battle-ban csak keyboard vagy joystick? Key-el is hasonló az irányítás, nem? (gép orrát irányítod, nem a karikát)

Levy: pont techno?  :lol: Úttörő nálunk nem volt, ezért én csak youtube-ról ismerem a dalokat. :)s  

medal medal

Levy ha ez vígasztal az occulum riftet most javították a játékban :Ds . Valszeg azért is vagyunk kevesen joyal mert csak igérgetnek és nem tesznek semmit a javítáására. Sokan azért használnak egeret mert beleuntak az egérharcosokba és letették a kart.Tegnap typon mögött mentem 400 m ell alig tudtam eltalálni pedig majd mozgás nélkül ment..azt hittem sikitófrászt kapok.Kérdeztem ki megy még joyal erre megkérdezték hogy miért indulok hendikeppel. Miközben nézi az ember hogy megy az egeres célzás (mintha zsinóron húznák).Igen a joy szekció jó lenne. Sokan visszatérnének szerintem.

Lesznek hajók tankok... még ez sincs kész. Ráadásul mindegyik önmagában akkora szekció hogy érdemes az irányításukra külön odafigyelni. És nem biztos hogy sokan mennek egyikből a másikba. Jó arcadra lesz kereslet. (most szólnék azoknak akik egy hajókormány beszerzésén gondolkodnak ....egérre lesz optimalizálva  :Ps )

medal medal medal

"(most szólnék azoknak akik egy hajókormány beszerzésén gondolkodnak ....egérre lesz optimalizálva  :Ps )"

Neeeeeeeeeeeeeeem! Akkor most szerelhetem vissza a csónakra a kormányt! :Ds , köszi Gaijin :crazy:

medal medal medal

Okidoki, a mai tapasztalatok alapján a játék az áramot nem éri meg, amit a gépem elhasznál.Sok esélyt adtam neki, de most lett tele a fa....om...

Találkozunk a következő nagy patch után...

TOVÁBBI JÓ JÁTÉKOT MINDENKINEK!

Sajna jelenlegi állapotában a játék nem nekem való...

Gardar azért rumturkor májadra vigyázz!

medal medal medal

Kollati Következő kérdezz feleleken rákérdeznél erre a joy problémára? Mikor óhajtanak valamit tenni pozitív irányban. Tudom sokan kérdezték már és válaszoltak is . "Rajta vagyunk"...Na ez nálunk azt jelenti hogy el se kezdtük..Köszi

medal medal medal

A joy probléma  a befejezetlen FM miatt van főleg, illete akkor ha instructorral együtt használjátok.

De ha van konkrét probléma arra esetleg rákérdezhetek. Amúgy elvileg az 1.31-el sok gép jobb lett joyyal.

Igazából mi is a konkrét baj vele?

medal medal

Instructor nélkül használom.Jobb lett.Elvileg. 1.25 előtt még arcadban is meg lehetett élni..Ma már egérrrel kergetnek HB-n is. Kérdés : Lesz -e külön joy /HB ? Sok ember visszaállna joyraPl : Levy :Ds.2. Tudnak-e erre egyszerü igen-nemmel válaszolni ?.

UI:92 es hozzászólásomban írtam már az uccsó élményei eggyikéről.(persze lehet én vagyok béna)

medal medal medal

Hivatalos álláspont nincs a külön joy módot illetően. Hogy ez menjen számos módosítást kellene végrehajtani a programon. A másik pedig, hogy így is kevesen játszanak HB-ben. Ha ezt a tábort még kétfele osztjuk, abból csak  mégtöbb MM hiba és hosszú várakozás lesz.

Amikor én próbáltam a joyt nekem jobban manőverezhetőbbnek tűnt a gép, olyan áteséses manővereket lehetett végrehajtani amiről egérrel csak álmodik az ember. Viszont tény, hogy célozni könnyebb egérrel, bár ez csak az instructor miatt van. Érdekes lenne egy mód egérrel de instructor nélkül, bár nem tudom megvalósítható-e. Igazából pedálokkal együt lenne érdekes kipróbálni, mert a bot csak a fele egy gép irányításának.

medal medal

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.