Kollati

Dühöngő (kulturáltan)

A kingcobra ez egy mocsok troll gép a 37mm ágyújával az szakít, a bf109 esek, meg jól repülhetőek egérrel, és joy-al is és remek gépek, hidd el tier 9ig megvan az összes 109-es, és mindegyik nagyon jó. a 109-es 20mm-es ágyújába pediglen ott van a minengeschoss nevű anti repülőgép robbanó romboló lőszer, ami 1 találattal komplett szárnyakat tud lerobbantani...

Érdemes lenne neked is bf109 felé indulni, mókás gépek....

80-90%-ban Kingcobra és Bf-109 lő le. Ezek a legjobb repülőgépek a játékban? Már nevetek, amikor még egy lelő.  :)s

medal medal medal

80-90%-ban Kingcobra és Bf-109 lő le. Ezek a legjobb repülőgépek a játékban? Már nevetek, amikor még egy lelő.  :)s

La5/Jak9T arcade ban bf 109 nem ellenfél nekik, kingcobra meg kb sehol :) Kingcobrátol akkor sem félek ha valahogy mögém kerül, iszonyat estelen gép nagyon könnyű lerázni... A bf azért már okoz meglepetéseket...

A kingcobra ez egy mocsok troll gép a 37mm ágyújával az szakít, a bf109 esek, meg jól repülhetőek egérrel, és joy-al is és remek gépek, hidd el tier 9ig megvan az összes 109-es, és mindegyik nagyon jó. a 109-es 20mm-es ágyújába pediglen ott van a minengeschoss nevű anti repülőgép robbanó romboló lőszer, ami 1 találattal komplett szárnyakat tud lerobbantani...

Érdemes lenne neked is bf109 felé indulni, mókás gépek....

Elindultam már, de még csak tier 5. Egy szint, és megnézem, milyen a Bf109. :good:

37mm-es ágyú? :Os

La5/Jak9T arcade ban bf 109 nem ellenfél nekik, kingcobra meg kb sehol :) Kingcobrátol akkor sem félek ha valahogy mögém kerül, iszonyat estelen gép nagyon könnyű lerázni... A bf azért már okoz meglepetéseket...

Nekem a Yak eddig nem tűnt nehéz ellenfélnek, de vele menni nagyon jó. Lehet, hogy nem tapasztalt játékossal találkoztam.

De a kingcobra ha eltalál, akkor már ég is a gépem. :?s

medal medal

Ok, titokban állítottak a typhoon 1b-n? mostanában nem megy vele a játék, pedig régebben kedvenc gépem volt......Nem hiszem hogy én öregedtem meg ez alatt a kis idő alatt..

Typhoon 1b-t én 1.31-ben vettem meg. Nem tudom, milyen volt előtte, de ma is volt vele néhány jó kör. Nagyon jól emelkedik, rosszul fordul, de az ágyúk stealth-tölténnyel mindent lelőnek 1-2 lövéssel. 8)s  

Hivatalos fórumon nem írták, hogy átállították.

medal medal

Szerintem nagyon hozzászoktam a jóhoz a bf109-ek meg az la5-nél(nem prémium)..... és visszaülve a typhoonba csak szokatlan....

(És a dühöngő részéhez: aztaroh********* pics*********, az egeres manuszok megőrjítenek, lehet, hogy átmegyek HB-ről FRB-re....... és be kell szereznem egy oculus rift-et :Ds  na jó ez csak vicc volt...)

medal medal medal

Szerintem nagyon hozzászoktam a jóhoz a bf109-ek meg az la5-nél(nem prémium)..... és visszaülve a typhoonba csak szokatlan....

Bf-109 nagyon érdekel már.  :)s  A szovjet vonalon a Yak-ok, vagy a Lavochkin-ok a jobbak szerinted?

Nekem a Lavochkin-ok mindig jobban tetszettek. MiG & Lavochkin  :good:

medal medal

Nekem nagyon tetszik az la5, a lagg3 egy átlagos gép, a yak1b tetszik csak kevés a lőszere.....az lagg3-66 ot nem ismerem, amikor átmentem a lagg vonalon még nem volt.

Bf-109 nagyon érdekel már.  :)s  A szovjet vonalon a Yak-ok, vagy a Lavochkin-ok a jobbak szerinted?

Nekem a Lavochkin-ok mindig jobban tetszettek. MiG & Lavochkin  :good:

medal medal medal

LaGG-3-35, MiG-3, LaGG-3-66 tetszenek a legjobban eddig, nekem a Yak-7b nem annyira tetszik, a Yak-1 pedig semmi különös. Szovjeteknél a La-5FN érdekel legjobban. Jet-ek közül pedig Yak-15.  :)s

medal medal

Mig 3-at kipróbáltam hb környezetben, hmm olyan mintha egy tengeralattjárót vezetnél(orosz gépekhez képest) és amcsi gépeket megszégyenítve szeret átesni/bepörögni.....

jah mondtam már hogy lassú mint a tetű? :Ds

Arcade-on nem tudom milyen.

LaGG-3-35, MiG-3, LaGG-3-66 tetszenek a legjobban eddig, nekem a Yak-7b nem annyira tetszik, a Yak-1 pedig semmi különös. Szovjeteknél a La-5FN érdekel legjobban. Jet-ek közül pedig Yak-15.  :)s

medal medal medal

Mig 3-at kipróbáltam hb környezetben, hmm olyan mintha egy tengeralattjárót vezetnél(orosz gépekhez képest) és amcsi gépeket megszégyenítve szeret átesni/bepörögni.....

jah mondtam már hogy lassú mint a tetű? :Ds

Arcade-on nem tudom milyen.

Nekem HB-n is a kedvenc gépem.  :)s  Jól emelkedik zuhanás után és nem kapnak el (motor, levegő ellenállás fejlesztés!), magasan kell használni (erre tervezték), 5000m-6000m körül. Arcade-ban is a kedvencem, de később majd csak HB-ban fogom használni, mert nem akarom eladni, arcade-ban pedig a nagyok közé rakja be a többi gépem miatt. Ezt sajnálom, hogy nem lehet csak egy gépet vinni arcade-ba, saját MM-je szerint.

medal medal

Az utóbbi pár nap tapasztalata alapján azt kell mondjam hogy a WT nagyon nem stimmel -

-Joystickkal

-Német oldalon

-az 1.31 patch óta.

Amiket eddig tapasztaltam :

- A bombázás gyakorlatilag felejtős hacsak nem álló célokat támadsz.

- A lövészek össze-vissza lövöldöznek akármerre célzol.

- Joystick : lehetetlen finombeállítani és a gép egyfolytában fordulna valamerre.

- A BF-109-el gyakorlatilag lehetetlen normálisan felszállni.

medal medal medal medal

A joyal kapcsolatban hallottam, hogy az alap beállított érzékenység túl nagy, lehet érdemesebb lejebb venni.. Ha valamerre fordul magától a gép, akkor azon a tengelyen állíts be nagyobb holtjátékot (deadzone), hogy a center közeli mozgásokat ne érzékelje a játék.

A bombázás helyes, a valóságban se támadtak a közepes bombázók tankokat. (Kevés kivétellel) Japán bombázókat próbáltam rendesen használni álló célpontok ellen. Simán lehet killeket elérni 4km magasból akár 50kg-os bombákkal is, bár tény hogy kicsi az így kapott reward.

medal medal

"- A lövészek össze-vissza lövöldöznek akármerre célzol."- ezt megerősítem, tapasztaltam wellingtonon, és baromi idegesítő.....

"- A bombázás gyakorlatilag felejtős hacsak nem álló célokat támadsz."- azért el lehet találni,nincsenek átlag 40k-s wellington körök sajna,  és át kellett váltanom nagyobb bombákra, mert az 250lb-ek gyakorlatilag már semmire nem jók.

A bf109-el nincs gond simán felszállok vele, ott deadzone beállítási hiba lesz.

A joyyal nem tapasztaltam változást talán még egy kicsit jobb is lett.

medal medal medal

Értem uraim, köszi.

Kollati, van magyarul olyan leírás ami a beállításokat magyarázza ? Sok olyan dolog van ami nem teljesen egyértelmű, és lehet hogy csak azért balf***kodunk mert nincs jól belőve valami...

medal medal medal medal

Ok a typhoon fm-jébe belenyúltak(1.31 óta valahogy nem ment vele a játék).... most bizonyosodott be, amikor egy fw190 a5-ös lefordult!!!,  én sebesség többletben voltam(ergó relatíve gyorsabban tudtam volna fordulni), és kb 120 fok fordulás után azzal voltam elfoglalva hogy összeszedjem a gépet, bőőőven az átesési sebessége fölött....(mihez tartás végett typhoon turn time 20, fw turn time 24 sec.....) imádtam ezt a gépet, de már utálom mert esélye nincs most már a d-13 al, és társaikkal szemben(meg a kibebaszo****t egeres instruktoros mesterpilótákkal szemben)(ééérdekesen a joynál, még szarabbul fordul emelkedik a gép instructorral,mint realisticen, meg időnként úgy letilt irányokat csak úgy instruktorral, pl 300 nál nem tudsz lefelé menni enyhén sem...mert ő azt mondta).

medal medal medal

@levy:

végülis a Tiffy egy robosztus , elég nagy szárnyfesztávú (=nagy fordulókör) gép volt, óriási hűtővel (=légellenállás), vastag belépőélekkel (=még több légellenállás). ez tipikusan NEM vadászgépre utaló jellemzők.

a Dora pedig egy kifejezetten áramvonalas, szárnya keskeny profilú, kb 1 tonnával könnyebb gép, kifejezettek lomhább, erős célpontok (főként bombázók) leküzdésére specializált gép volt.

a típusról szóló könyveket (Chris Tomas: Typhoon Wings of 2nd Tactical Air Force és a Richard Townshend Bickers: Hawker Typhoon, the Combat History) elolvasva kiderül, hogy bár egy gyors vadásznak szánták, elég sokáig keresték, milyen szerepkörben is felel meg leginkább, mert folyamatosan problémák merültek fel.

végül a tények:

• elfogóvadásznak megbukott
  • földi egységek támogatására kiváló

ezért nem is használták hagyományos értelemben vett vadásznak, helyette a Taktikai Légierőben használták vadászbombázónak, kifejezetten taktikai célpontok leküzdésére. eleinte 2 bomba volt a szárnyak alatt, a kései változatokat (mint a te prémium repcsid is) az esetek többségében 8db rakettával szerelték. ezekkel igen szépen aprították a földi célpontokat. sok esetben bombázókkal együtt vetették be őket.

őszintén szólva, ha a Tiffy egy jó vadászgép lenne ebben a játékban, akkor jogos lenne a háborgás.

bár én nem rendelkezem a játékban ezzel a géppel, a valóságból kiindulva kb úgy kellene használni, mint a Sturmovikot, csak egy kicsit kisebb a csapásmérő ereje (értsd: több újratöltés kell), viszont gyorsabb és jobban emelkedik. emiatt talán még bombázók ellen is hatásos lehet.

vadászokkal ne akaszd össze a bajszod, csak akkor jöhetsz ki jól a szituból, ha az ellenfél láma.

másrészt örülj neki, hogy a történelmi hűség nincs 100%osan bépítve a játékba! ugyanis a brit légvédelem és a Spitfire pilóták rendszeresen tévesztették össze a Focke-Wulf típussal, emiatt sok veszteségük is volt. gondolom fenn akadnának a szemeid, ha a saját reptered tüzérei tüzet nyitnának rád :D

és végül egy demonstratív kép, milyen komoly szárnyterhelést bírt a típus:

robosztus.jpg

• Upvote 3

és még valami, amit elfelejtettem. a játékban ha elolvasod a Typhoon leírását a hangárban, ott is kiderül, hogy elfogóvadászként nem volt jó. hiába volt gyors és hiába tervezték a Fókák elfogására, nem vált be, nagyobb magasságban nagyon rossz teljesítménye volt.

a leírás nem említi, de a Fw-190 A típusok ellen kívánták bevetni és az sem volt sikeres. D-vel szemben esélytelen, nem is arra való.

Rendben megértettem, és köszönöm a típusismertetőt! Akkor ezután alacsony támadóként fogom használni, ha esetleg látok más alacsony támadót akkor azt támadom.

Egyébként a 20mm-ekből földi célra elég egy pöttyintés, tehát annyira nem lesz lőszer probléma...(meg a reptér nonstop nyitva áll :Ds )

Bombázókat szívesen vadásznék velük, de mostanában nagyon kevés van.... és a gyorsabb gépek lekapkodják őket mielőtt odaérnék...

és még valami, amit elfelejtettem. a játékban ha elolvasod a Typhoon leírását a hangárban, ott is kiderül, hogy elfogóvadászként nem volt jó. hiába volt gyors és hiába tervezték a Fókák elfogására, nem vált be, nagyobb magasságban nagyon rossz teljesítménye volt.

a leírás nem említi, de a Fw-190 A típusok ellen kívánták bevetni és az sem volt sikeres. D-vel szemben esélytelen, nem is arra való.

medal medal medal

Ne, csak szimplán NE!

Az hogy nem vált be elfogó vadásznak, nem jelenti, hogy alkalmatlan ellenséges repülők lelövésére. Válassz más taktikát (szokj le a fordulóharcról). Egyébként a játékban elég sikeresen utol lehet vele érni FW190A/F/D típusokat, úgyhogy a játékban nemigen tűnik esélytelennek, vagy esetleg ez egy apró túlzás, mármint hogy esélytelen lenne.

rikz, nem tudom mennyit játszottál a játékkal, de őszintén szólva arra ösztönözni egy szövetséges pilótát, hogy bátran csatoljon fel bombákat, és kergessen tankokat egy vadásszal, mert történelmileg arra használták nagyrészt... óvatosan fogalmazva, ez nem egy túl jó ötlet.

Claiby: még nincs két hete, hogy kezdtem a játékot, úgyhogy sokat nem tudok róla. valóban történelmi aspektusból közelítettem a meg a kérdést, bocs, ha ez félrevezető volt. végülis mindenki ara használja, amire szeretné és amiben sikerélménye van :)

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.