Jump to content

Ki 43 ( 3 poziom )

Niedawno zacząłem grać tym samolotem, lecz myślałem że te dwie dwunastki są niewystarczające. Ale gdy podlecialem do He 112 po 1 serii trafienie krytyczne,po drugiej samolot zniszczony. Niestety jest to papier i byle celny strzał może nas zniszczyć. Jakaś taktyka a propo niego? Opłaca się atakować innych z wysokości nurkując?
medal medal medal medal medal

Niedawno zacząłem grać tym samolotem, lecz myślałem że te dwie dwunastki są niewystarczające. Ale gdy podlecialem do He 112 po 1 serii trafienie krytyczne,po drugiej samolot zniszczony. Niestety jest to papier i byle celny strzał może nas zniszczyć. Jakaś taktyka a propo niego? Opłaca się atakować innych z wysokości nurkując?

Zawsze to samo pytanie: w jakim trybie? Bo od tego porady się będą różnić.

medal

No dlatego pytanie poszło, w jakim trybie chcesz nim grać?

Ja czasem biorę go na FRB dla odmiany od Niemców (odkąd odblokowali kitajców), da się grac z niskimi tierami ale te 500 nabojów 12mm to trochę mało, jedynie plus, że mam go prawie na maxa odblokowanego...

• 2 weeks later...

500 metrów to zdecydowanie za daleko na skuteczny ostrzał. Mi nigdy nie wystarczyło tych 500 nabojów na fraga na HB :Ds . Takiego na miejscu znaczy się. Ktoś tam po krycie może spadł parę razy po pięciu minutach, ale to już nie to samo:P. Za to osiągi samolot ma bardzo fajne, tylko uzbrojenie kuleje moim zdaniem.

medal medal medal medal

Rewelacja do fruwania.Żadnym innym samolotem póki co (tier 9-11 w innych nacjach) nie lata mi się tak sympatycznie.

Niestety,jak przychodzi do strącania wrogich maszyn to brakuje mu trochę mocy obalającej - tak jak piszą poprzednicy trzeba strzelać na max 300-500m w AB.

Poza tym samolot ten jest dość delikatny i jak dostanie się pod lufy przeciwników szybko spadnie.

Najlepiej się nim trzymać ponad kotłowiskiem i spadać na oddalonych od kolegów graczy.W przeciwnieństwie jednak do klasycznego Boom'n'Zoom nie uciekać po ataku do góry,tylko wytracać energię podczas dolatywania aby nie przegonić atakowanego i utrzymać mu się na ogonie.Następnie łoisz łobuza,który już ci się nie wywinie chyba,że to będzie inna japońska maszyna albo trafisz na prawdziwego asa przestworzy.

medal medal medal medal medal medal medal medal

Master BLB możesz latać mim szybciej od przeciwnika, ten samolot jest niezły w Hi JoJo.

100% racji.Ale nie wiem,może to ja mam Parkinsona czy coś,ale mam odczucie że te karabiny Ki-43 jakieś takie niecelne są w trajcie wywijasów i lepiej prosto za ogonem przeciwnika frunąć bez kombinowania.

medal medal medal medal medal medal medal medal

100% racji.Ale nie wiem,może to ja mam Parkinsona czy coś,ale mam odczucie że te karabiny Ki-43 jakieś takie niecelne są w trajcie wywijasów i lepiej prosto za ogonem przeciwnika frunąć bez kombinowania.

Karabiny działaja jak w innych, to raczej kwestia szybkostrzelności, prędkości początkowej i ilości luf, te samoloty są po prostu słabo uzbrojone i trzeba się trochę nacelować, żeby coś ustrzelić.

medal

Hayabusa wymiata.

Jedyny mankament, żeby dojść do tego wniosku trzeba swoje wylatać w HB albo FRB i wiedzieć, że ognia powyżej 300m nie otwiera się nigdy, a Hayabusa najlepiej jeśli otwiera poniżej 150m - wtedy celując w skrzydła czy stateczniki na ogonie bez problemu amunicji starczy na 3 zestrzelenia.

Dla mnie to chyba najbardziej undertierowany samolot poza ruskimi i Hurricanem mk I. Osiągi wymiatają a siła ognia nie jest wielkim problemem, amunicja na AB nie boli a lata się wybornie. Pytanie czy nie jest UFO, czy FM i DM jest w porządku.

• 1 month later...

Samolot to jest prawdziwa petarda. :D 

Wystarczy tylko zmienić pociski na smugowe i pamiętać by strzelać poniżej 400m, sukces gwarantowany. 

Ki 43 na swoją ere i drugą jest super dobry. 

Szybkość wystarczająca, dobry climb rate, skręca w miejscu jak czołg przy czym prawie w ogóle nie traci na energii, można nim robić manewry że głowa mała, dobry do BnZ, posiada bomby 250 kg x2.

W skrócie to taki f16 swojej ery, wielozadaniowy samolocik fajny w prowadzeniu polecam. Wczesniej nie zwracałam na niego uwagi, ale po przeczytaniu posta z tąd http://forum.warthunder.com/index.php?/topic/85925-dlaczego-grać-japończykami/page-3

Spróbowałam i zostałam, nawet na asa wyszkoliłam załogę. ^^  

Edited by Czerwona

Odkurzyłem go wczoraj, mam wrażenie że Gj go wręcz wykastrowało... Już się nie kręci jak dawniej - dawniej (1,33 ,35 jakoś tak) szło na HB z czajkami pokręcić, teraz mimo klap i klawy hurricane'y go wykręcają ;O

medal medal medal medal

• 5 months later...

Ki43 bardzo łatwo płonie więc nie idź  H2H . Bardzo fajnie się kręci więc łatwo  można dostać się na ogon wroga (polecam strzelanie w skrzydła). Porady tyczą się HB.

medal medal

Guest

[AB]

W moim odczuciu to taki dobry/średni samolot. Zwrotność dobra ale rzadko z niej skorzystamy bo i po co. Ze swoim BR = 1.7 (patch 1.41) walczymy z dwupłatowcami, a wszystkie bez wyjątku nas wykręcą. Szybkość dobra, ale kilku przeciwników może nas dogonić. Siła ognia wystarczająca choć nie rozrywa dwupłatów na serię - trzeba kilka sekund, żeby coś zniszczyć. Wprawdzie ładnie podpala, ale dwupłaty tak długo szybują, że podpalenie wprawdzie wyeliminuje przeciwnika, ale na 60-70% da nam tylko asystę, 

Największą wadą tego samolotu jest jego papierowość. Chyba najdelikatniejszy samolot w grze i pisząc to biorę pod uwagę wszystkie samolot, łącznie z rezerwą.

Największą zaletą jest jego rewelacyjne wspinanie.

Subiektywnie porównując do tego co możemy zazwyczaj spotkać u przeciwnika przy BR = 1.3 -1.7 (nie biorę pod uwagę dwupłatów, bo każdego, łącznie z czajką bije na głowę):

- Mig 3 - na szczęście rzadko go spotykamy, ale deklasuje wszystko na swoim poziomie, wygrywa prędkością i siłą ognia  - sporo lepszy.

- P-36 - moim zdaniem gorszy - nie ma atutu prędkości, a do tego dość ociężały w manewrach, 

- F2A Buffalo - cholernie szybki - na poziomie ziemi nawet Mig 3 nie jest w stanie mu uciec, a do tego amerykańska 0.5 calówka na pokładzie i spora zwrotność. Moim zdaniem równorzędna maszyna,

- Hurricane - jednak słabszy od ki-43,

- He 112 - najsłabszy z wyżej wymienionych.

Edited by Guest

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...