Jump to content

Japońskie samoloty wyższych tierów

Są trzy możliwości:

1) brak wyższych tierów z powodów historycznych

2) niekompletne prototypy bądź czyste paper plany na wyższych (ale na 20 tier chyba nawet paper plany się nie nadają)

3) importowane/licencyjne amerykańskie sabre na 20 tierze

Nie można wykluczać żadnej z tych możliwości, mogą one też występować łącznie w jakiś tam konfiguracjach. Nie nastawiaj się na nic ale jest na szansa, że coś na 20 tierze będzie. Po stronie niemieckiej jest wielkie parcie na drugą opcje co może jakoś wpływać na rozwiązanie jakie zostanie zastosowane wobec Cesarstwa. Osobiście mam nadzieje na opcje 1, pozostałe to otwieranie puszki pandory, z której wylęgną się hordy WoTowych cudactw.

Chciałabym zobaczyć 

Kyushu J7W Shinden 

http://www.airwar.ru/image/idop/fww2/j7w/j7w-4.jpg

700-750 km/ h max, climb 750 per min = 12.5 m na sec, 4 działka po 30 mm type 5 i opcjonalna 66lb x4, 132lbx2, 264lbx1 bomby. 

Fakt prototyp, ale działający i latający. 

Edited by Czerwona
  • Upvote 1

Coś jak ten XP-50... Nie, proszę. Pewnie i tak się pojawi (jak XP-XX się pojawiają to nie dziwię się HGIII, importowanym syfem czy papierowymi samolotami).

medal medal

Uszanuj intencje japońskich konstruktorów, gdyby wojna potoczyła się pare lat dłużej to te maszynki posiekałyby hamerykańskie fortece w kosteczkę. Bo było właśnie takie zamierzenie tego samolotu, który miał być też odrzutowcem, ale nie wykonano prototypu takiego. 

Gdyby świnie latały... Jednak wojna się skończyła. Jeżeli będzie J7W to ja chcę Migi-17 i 19. Trzeba uszanować to, że te maszyny mogły uczestniczyć w walkach,

medal medal

Przykład wyjęty z dupy.

Mig 17 latał dopiero w 52 roku, prototyp J7W w 44. A poza tym czemu migi 15 latają skoro nawet prototypy tego nie latały podczas II WS? 

Edited by Czerwona

Przykład wyjęty z dupy.

Mig 17 latał dopiero w 52 roku, prototyp J7W w 44. A poza tym czemu migi 15 latają skoro nawet prototypy tego nie latały podczas II WS? 

War Thunder jest do "Wojny Koreańskiej"

Dziękuję Dobranoc!

Edited by Hakunamatata57
medal medal

War Thunder jest grą typu MMO, poświęconą lotnictwu, okrętom i pojazdom opancerzonym II wojny światowej. Dzięki niej możesz wziąć udział w wielkich bitwach i walczyć z innymi graczami z całego świata. 

What -_- 

http://warthunder.com/pl/game/planes/all/

Samoloty są posortowane do 48 roku, więc skąd wziąłeś tą wojne koreańską? 

Edited by Czerwona

What -_- 

http://warthunder.com/pl/game/planes/all/

Samoloty są posortowane do 48 roku, więc skąd wziąłeś tą wojne koreańską? 

1.Czym jest War Thunder?
War Thunder jest grą MMO poświęconą najbardziej kluczowym bitwom II Wojny Światowej oraz Wojny Koreańskiej. Gra pozwala graczom na wzięcie udziału w zakrojonych na szeroka skalę walkach powietrznych wraz z graczami z całego świata. Najbardziej istotne bitwy w grze osadzone zostały w okresie między 1939 a 1953 rokiem. Gra daje graczowi dostęp do setek różnych modeli samolotów, które dzięki systemowi rozwoju zarówno samej maszyny i jej uzbrojenia jak i umiejętności pilota, załogi i obsługi naziemnej umożliwia jeszcze lepszą komunikację i współpracę między człowiekiem a maszyną w konkretnych zadaniach powierzonych graczom podczas rozgrywki.

http://warthunder.com/pl/game/faq/

http://forum.warthunder.com/index.php?/topic/44639-wojna-w-korei/

a25515_3.gif

Edited by Hakunamatata57
medal medal

Aż się boję ki 84, nie wspominając nic o ki 44, to będą niesamowite myśliwce jeśli zostaną w 100% odwzorowane ;) wydaje mi się że będą na około 16 tierze, aż się muszę zabrać za japońskie drzewko bo 8 tier który mam, nie ma się czym poszczycić ;(

myśliwce, myśliwcami, ale są jeszcze ciężkie samoloty ;P

nie wiem jak się sprawuje ki 102 z 57mm działkiem, a co będzie jak wprowadzą ki 109 z 75mm działkiem!?

PS ciekawe jeszcze na jakim tierze będzie ki 201, którego prędkość maksymalna jest mniejsza od me262 :(

Edited by xPolishSoldier

Nie daj się ponieść fetyszowi wielkich luf, te są dość niepraktyczne z powodu niedoskonałej detekcji trafień. Owszem jak wszystko pójdzie dobrze to wróg zostaje rozszczepiony na atomy ale równie często pocisk dosłownie przeniknie przez wrogi samolot bądź trafi, gra zaliczy trafienie i...NIC. Żeby było jasne, to nie jest przypadłość wyłącznie Japończyków a chyba wszystkich dział większego kalibru. Mimo wszystko Ki-102 jest przydatny bo zera niezbyt sobie radzą z bombowcami a ten jak najbardziej, trzeba się po prostu przygotować na trochę frustracji gdy detekcja nawali. Wedle niedawnego filmiku wprowadzane Ki-84 powinny okupować odpowiednio 13, 14 i 15 tier, jak będzie jednak ostatecznie to się okaże. Ki-201 będzie zaś zapewne tier niżej niż starszy niemiecki brat podobnie jak w przypadki Ki-200.

1.Czym jest War Thunder?
War Thunder jest grą MMO poświęconą najbardziej kluczowym bitwom II Wojny Światowej oraz Wojny Koreańskiej. Gra pozwala graczom na wzięcie udziału w zakrojonych na szeroka skalę walkach powietrznych wraz z graczami z całego świata. Najbardziej istotne bitwy w grze osadzone zostały w okresie między 1939 a 1953 rokiem. Gra daje graczowi dostęp do setek różnych modeli samolotów, które dzięki systemowi rozwoju zarówno samej maszyny i jej uzbrojenia jak i umiejętności pilota, załogi i obsługi naziemnej umożliwia jeszcze lepszą komunikację i współpracę między człowiekiem a maszyną w konkretnych zadaniach powierzonych graczom podczas rozgrywki.

http://warthunder.com/pl/game/faq/

http://forum.warthunder.com/index.php?/topic/44639-wojna-w-korei/

Nadal nie widzę powodów, aby J2W nie miał się pojawić w grze. 

Nadal nie widzę powodów, aby J2W nie miał się pojawić w grze. 

J7W jak już. Powody są takie same jak w przypadku XP-50, XP-55 ... 

medal medal

Aż się boję ki 84, nie wspominając nic o ki 44, to będą niesamowite myśliwce jeśli zostaną w 100% odwzorowane ;) wydaje mi się że będą na około 16 tierze, aż się muszę zabrać za japońskie drzewko bo 8 tier który mam, nie ma się czym poszczycić ;(

myśliwce, myśliwcami, ale są jeszcze ciężkie samoloty ;P

nie wiem jak się sprawuje ki 102 z 57mm działkiem, a co będzie jak wprowadzą ki 109 z 75mm działkiem!?

PS ciekawe jeszcze na jakim tierze będzie ki 201, którego prędkość maksymalna jest mniejsza od me262 :(

Ki-109 to samolot na bazie bombowca Ki-67, nazwanie go myśliwcem to coś pomiędzy grzecznością a przesadą, zwrotność prawdopodobnie cegły (jak polatasz G4M to będziesz miał z grubsza odwzorowanie, choć powinien być od niego zwrotniejszy). Ostatecznie zawsze możesz spróbować Me-410, pewnie będzie podobnie. O problemach z detekcją nie wspominam, szybkostrzelność, to pewnie ze 4 strzały na minutę w porywach, bo działo było ładowane ręcznie, zapas amunicji - 15 naboi. 

Są też ludzie napaleni na włoski czterosilnikowiec Piaggio P.108 z działem 102 mm. Tu może być już tylko zabawniej.

medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal

Jeśli opierać się tylko na nie tak dawnym filmiku to zdaje się, że sześć: A6M3 mod22 Ko, A6M5 otsu, B7N2, Ki-84 ko, Ki-84 otsu, Ki-84 hei. Zdaje się jednak, że nie są to tiery "wyższe" w rozumieniu autora tematu. Tak czy inaczej to bardzo istotna aktualizacja Cesarskiego arsenału choć nie wygląda już ona tak imponująco gdy się zauważy, że ZSRR wedle tej samej prezentacji otrzyma tyle samo maszyn choć ma już ich znacznie więcej, podobnie jak Rzesza, która ma być wzbogacona o 5 nowych samolotów.

Edited by Amakusa

Ki-109 to samolot na bazie bombowca Ki-67, nazwanie go myśliwcem to coś pomiędzy grzecznością a przesadą, zwrotność prawdopodobnie cegły (jak polatasz G4M to będziesz miał z grubsza odwzorowanie, choć powinien być od niego zwrotniejszy). Ostatecznie zawsze możesz spróbować Me-410, pewnie będzie podobnie. O problemach z detekcją nie wspominam, szybkostrzelność, to pewnie ze 4 strzały na minutę w porywach, bo działo było ładowane ręcznie, zapas amunicji - 15 naboi. 

Są też ludzie napaleni na włoski czterosilnikowiec Piaggio P.108 z działem 102 mm. Tu może być już tylko zabawniej.

Ale to był samolot do niszczenia okrętów. Jeżeli statki dałoby się rozwalić z niego, a miałyby jeszcze bomby i wieżyczki, to czemu nie?

Ja liczę, że dodadzą również przeciwokrętowego B-25 G i H z działem 75mm, który mimo wszystko był szerzej użyty bojowo i liczniej produkowany(>1400).

medal medal medal medal medal medal

Chodzi o P.108 ? Bo Ki-109 miał zwalczać bombowce, potem niby miał być szturmowcem, ale do tego nie doszło. Zaś P.108 A, bo o tym samolocie mowa skończył jako prototyp, więc samolot premium w najlepszym razie, a sensu i tak w tym mało by było - Jaki-9 tylko czekają na coś takiego.

medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal

J7W jak już. Powody są takie same jak w przypadku XP-50, XP-55 ... 

Jeżeli ta gra ma tyle wspólnego z realizmem, to czemu Ki-200 nie ma swojego 50 m/s climb rate , wrastającego do 160 m/s na 12km?  :dntknw:

Jeżeli ta gra ma tyle wspólnego z realizmem, to czemu Ki-200 nie ma swojego 50 m/s climb rate , wrastającego do 160 m/s na 12km?  :dntknw:

A te dane to skąd?

medal

Świetnie, tylko nie zauważyłem, żeby wartość 120 m/s była tam gdziekolwiek dana wprost. Zgodnie z:

• Time to altitude: ;;;J8M1
2,000 m (6,562 ft) in 40 seconds 4,000 m (13,123 ft) in 2 minutes 8 seconds 8,000 m (26,247 ft) in 3 minutes 8 seconds 10,000 m (32,808 ft) in 3 minutes 50 seconds

największe wznoszenie jest pomiędzy 4 a 8 km wynosząc 66 m/s.

Warto jeszcze pójść trochę dalej i poczytać źródła.

http://pl.scribd.com/doc/52904049/Japanese-Secret-Projects-Experimental-Aircraft-1939-1945

Co tam znajdujemy? Informację o jednym locie testowym J8M1 zakończonym rozbiciem maszyny i śmiercią pilota. Dane dla Ki-200 za to opierają się tylko na wyliczeniach. W dalszym ciągu nie pojawia się tam 120 m/s.

To skąd ta liczba?

medal

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...