Jump to content

Ludzie, mustang jest idealny - wspaniałe osiągi i wystarczające uzbrojenie, manewrowość na dużych wysokościach i ogromna prędkość w nurkowaniu, - tak mógłby powiedzieć pilot z okresu II wojny światowej i zapewne wszyscy by się z nim zgodzili. Lecz mózgowcy a raczej bezmózgowcy z Gaijin twierdzą inaczej. Dzisiaj ganiałem się z Ła7B a raczej to on mnie gonił, był za mną 3km lecz zaczął mnie doganiać. Nie pomogło to, że uciekałem w locie poziomym i na ciągłym wepie, w końcu mnie dogonił. Mustang miał w rzeczywistości i ma zarówno w grze większą prędkość niż Ła7B . Szanowni Dyktatorzy z Gaijin,- czy musicie wszystko spier..... , żeby było po Waszemu, i żeby pier...... ruskie samoloty były najlepsze w grze!!!??? Stosujcie się do realiów II Wojny Światowej!!!, bo zapewne gdyby rosjanie mieli P51 w swoim drzewku nic oprócz odrzutowców by ich nie złapało. W ten oto sposób skłaniacie wszystkich do latania ruskimi samilotami wmawiając im, że są najlepsze i naj naj. Czym różni się rosyjski zdobyczny Fw 190D-9 od niemieckiego Fw 190 F8 ?, niczym, ale za cenę 7420GE musi się czymś różnić! - tak bynajmniej twierdzą ich nabywcy, bo za tą cenę?. Propaganda równa reklamie. Wracając do tematu, Ła 7B doganiał mnie zarówno na 6000m jak i na 2000m, przy wznoszeniu jak i nurkowaniu, wygląda na to, że biuro Ławoczkina ściśle współpracowało z North American przy powstawaniu swoich projektów. Glory to soviet самолет.

• Upvote 4

<bezsensowne pieprzenie, bełkot>

Nie. Mustang jest szybszy od ŁA7B. Ła 7 nie ma szans takiego dogonić. Chyba że mustang wypalił sporą część energii a ŁA7 ma przewagę wysokości.

Dzisiaj w Ła7 z jakimś innym gościem w Ła7 goniliśmy 30 minut gościa w mustangu, który latał na kubaniu od jednego krańca mapy do drugiego... Nie było opcji się do niego dobrać...

FW D9 od FW F8 różni się sporo, chociażby to, że pierwszy to "długa" foka a drugi to "krótka foka", jeden jest na wysokości, drugi do koszenia trawy etc... Cena jest dowalona żeby nie było spamu tymi samolotami.

• Upvote 3
medal

• 4 weeks later...

FMy prawdopodobnie są identyczne.

Natomiast jeśli przyjrzysz się samym samolotom, to na D-30 (oraz premkowym D-20) zauważysz dodany element aerodynamiczny za kokpitem (tzw. dorsal fin) - D-20 i D-30 mają dwa takie elementy, natomiast D-5 tylko jeden. Dodatkowo podobny dodatek jest na spodzie dwóch późniejszych wersji Kucyka. Dodatkowo na stabilizatorze pionowym zobaczysz takie małe, poskręcane pręty. Wszystkie te elementy wg mojej skromnej wiedzy miały poprawiać aerodynamikę Mustanga, szczególnie obniżać jego tendencję do wpadania w niekontrolowane snap-rolle.

Dorsal fin to żadne elementy ale dodatkowa "płetwa" łącząca statecznik pionowy z kadłubem, zwiekszając tym samym powierzchnie statecznika. Te wystające dwa elementy w D-20/30 to anteny AN104 instalacji radiowej SCR-522 służącej do komunikacji na falah UKF i radionawigacji. Te poskręcane na stateczniku to anteny radaru ostrzegającego o zagrożeniu z tylnej półsfery AN/APS-13

Oczywiście do tego drut antenowy fal długich i pod samolotem anteny IFF.

http://books.google.pl/books?id=SfwqCTY9I6MC&pg=PA31&lpg=PA31&dq=P-51d+Radio+Antenna&source=bl&ots=hNKDWzURH-&sig=FX51PiC2KGK4qRMrkkObNJcxJ0c&hl=en&ei=sEo-S9vrBo6Vtge84ZGGCQ&sa=X&oi=book_result&ct=result&redir_esc=y#v=onepage&q=P-51d%20Radio%20Antenna&f=false

Edited by subrock
  • Upvote 1
medal medal

A jak z GSuitami, coś mi się obiło o uszy że -30 już miał, a -5 nie...

Pierwsze kombinezony przeciw przeciążeniowe USA miało już na WW2 i nie są one przypisane do samolotu.

Edited by _Solty_
medal medal

Wg cz.III Monografii P-51 (wyd. AJ Press) , kombinezony przeciw przeciążeniowe weszły razem z wersją P-51D. Wtedy też pojawił się żyroskopowy celownik K-14A.

mils, wiem że nie są przypisane do samolotu, tak trochę źle to ująłem ;) Ale dzięki za wyjaśnienie :)

A tak to (HISTORYCZNIE) poza jeszcze rozmiarem dodatkowych zbiorników paliwa -30 się różnił od -5?

medal medal medal medal

D 30 ma np. 2 antenki na ogonie, gdzie D5 ma jedną, + D30 ma takie malutkie "gówienka" na stateczniku (nie wiem jak to nazwać, takie igły wystają) które pomagały w stabilności lotu i zmniejszały szanse na wpadnięcie w korkociąg przy małych prędkościach.

(wiedza z tego forum, tak mi mówiliście :D )

medal

Stabilność loty poprawiał ten "garb" między statecznikiem pionowym a kadłubem a nie żadne "igły".
Wczesne wersje tego nie miały.

Edited by mils83

No. Fajnie. A ja mówię o tych igłach. Zara zrobie screena to pokażę o co mi chodzi

EDIT:

28hfkgm.jpg

Tak mi tutaj kiedyś napisali tutaj o tych pierdółkach.

Edited by Hudler
medal

Czy w grze płetwa coś daje czy te Mustangi są tak jak P-47, czyli różniące się tylko kolorem?

Zapewne jedyna różnica to farba.Tak to pewnie są dokładnie takie same.
medal medal medal

Czy w grze płetwa coś daje czy te Mustangi są tak jak P-47, czyli różniące się tylko kolorem?

D5 polatasz na większej liczbie eventów ;)

medal medal medal medal

No. Fajnie. A ja mówię o tych igłach. Zara zrobie screena to pokażę o co mi chodzi

EDIT:

Tak mi tutaj kiedyś napisali tutaj o tych pierdółkach.

No super ale sądzisz, że te "igły" poprawiały stabliność lotu?

Przecież stronę wcześniej ktoś psiał, że to od anteny a stabilność poprawiała "płetwa".

No super ale sądzisz, że te "igły" poprawiały stabliność lotu?

Przecież stronę wcześniej ktoś psiał, że to od anteny a stabilność poprawiała "płetwa".

Od anteny to te dwa bolce... to co stoi na ogonie.  Ja mówię o tych małych igłach na stateczniku. Nie tych dwóch za kabiną.

medal

Od anteny to te dwa bolce... to co stoi na ogonie.  Ja mówię o tych małych igłach na stateczniku. Nie tych dwóch za kabiną.

No ja wiem o czym piszesz o tych nad napisem US Airforce. Tak jak napisał stona071 to anteny od systemu ostrzegania i nie ma to cały czas nic wspólnego z parametrami lotu.

Kurde! Masz! http://cdn4.steampowered.com/Manuals/223770/DCS%20P-51D%20Flight%20Manual%20EN.pdf?t=1380824181

AN/APS-13 Rear Warning Radar

Poszukaj czasem, a nie tylko siedzisz i się zastanawiasz.

Edited by _Solty_
medal medal

Kurde! Masz! http://cdn4.steampowered.com/Manuals/223770/DCS%20P-51D%20Flight%20Manual%20EN.pdf?t=1380824181
AN/APS-13 Rear Warning Radar

Poszukaj czasem, a nie tylko siedzisz i się zastanawiasz.

Cóz za foch:).Chyba po to jest forum by pytać i dyskutować.
medal medal medal

Cóz za foch:).Chyba po to jest forum by pytać i dyskutować.

Bo 10 postów, już 2 razy albo więcej odpowiedź była dana i zamiast sprawdzić to dalej się "zastanawia", "pyta", "dyskutuje"... a internet pod ręką. Czytać wszyscy umiemy bo szkoły pokończyliśmy... prawda? :)

• Upvote 1
medal medal

Zaznaczylem chyba 2 albo 3 razy ze podobna rzecz uslyszalem na tym forum. nigdzie nie mowilem ze to pewnik. wolalem zeby ktos mi to potwierdzil lub wyjasnil. nie chcialo mi sie samemu sprawdzac.

trudno, widocznie na forum przeczytalem bzdure albo pomylilem elementy, nie ma co sie bulwersowac.
medal

nie chcialo mi sie samemu sprawdzac.

Nie bulwersuje się. Napisałem ze zmęczeniem w "głosie", że mógłbyś sobie to sprawdzić. Zacznijcie czytać, zamiast czekać.

Rób albo nie rób, nie ma próbowania.

medal medal

Biedny P 51, tak okrutnie się z nim obeszli w paskudnej grze jaką jest War Thunder. A może on był po prostu gorszym samolotem niż późniejsze niemieckie topowe maszyny? Coraz bardziej dochodzę to takiego wniosku.

Ale porównywanie już Bearcata do Mustanga jest nie na miejscu, gdyż Bearcat to UFO.

medal medal

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...