Jump to content

Po kilku walkach stwierdzam, że to niesamowity samolot. Pojedynek 1 na 1 na tej samej wysokości z BF109G-10 jest równorzędny, pozostałe BFy po kilku manewrach odpuszczały podobnie jak FWy.To na pewno nie jest samolot do samotnych łowów na HB.

Zalecam wspinać się w innym kierunku niż przeciwnicy. Nie wiem z jaką prędkością wy się wspinacie ale dla mnie najlepsze kąt 15 stopni do 2500m, potem 17,5 stopni. Po osiągnięciu 4000-4500m zwrot w kierunku bitwy i wspinanie pod kątem 10 stopni. Będąc na 6000m napewno dostrzeże się już przeciwników.

Tym samolotem nie cykam się być 2km pod jednym dwoma przeciwnikami ale muszę mieć prędkość (ok 500km/h) - to jest warunek konieczny.

Jest na tyle zwrotny że z Niemcami sobie radzi, gorzej jest gdy rzuci go na Japońców.

Brakuje mi dwóch ostatnich unlocków.

Po P51 sięgam z taką samą chęcią co po P47.

Jeśli ktoś grał P51 i Bearcatem to chętnie bym wysłuchał opinii porównawczych pomijając rzecz jasna climb rate :)

medal

Potwierdzam to co napiaane w powyzszyn poscie. Moj mustang jest stockowy a i tak radzi sobie swietnie.

2pytania: Czym sie roznia od siebie oba mustangi? (w grze, ale i informacja o roznicy w realu nie pogardze)
oraz w zwiazku ze zmiana fm - w czym bedzie lepszy a w czym gorszy?
medal

Jeśli ktoś grał P51 i Bearcatem to chętnie bym wysłuchał opinii porównawczych pomijając rzecz jasna climb rate :)

Bearcat jest przeznaczony na średnie wysokości i powyżej 6k alt lata znacznie gorzej niż P-51D, więc osobiście jeśli walki mają się toczyć na dużej wysokości to wybrałbym P-51D ze względu na manewrowość i przyśpieszenie.

F8F ma też jedną wadę, a mianowicie maksymalna prędkość nurkowania chociaż można z niego bardzo szybko wyjść bo wytrzymuje obciążenie większe od prawie wszystkich tłokowców.

Ogólnie to P-51D ustępuje F8F tylko pod względem wspinania i przyśpieszenie na niektórych wysokościach ale jeżeli gaijin by dodało lepsze paliwo dla tego pierwszego to śmiało mógłbym stwierdzić że P-51D to zdecydowanie lepszy samolot.

medal medal medal medal

Ale w Mustangu jest ich 6 a nie 4, dodatkowo mają więcej amunicji więc wychodzi na jedno.A Browningi z Bearcata to już M3 a nie M2 i one prują bardzo szybko.

Edited by Rclz
medal medal medal medal medal medal medal medal

Pytanie do fachmanów latających na Koniku dzojstikiem. Jak manewrujecie by uniknąć przeciągnięć? Nawet jak jestem dość rozpędzony (4xx km\h) i robie nie taki ostry znowuż ruch dzojstikiem, to Mustang wpada mi serię beczek trzy razy szybszych niż normlanie:). Klapy trochę pomagają, ale czy to oznacza, że jakiekolwiek manewry można robic albo na bardzo dużej prędkości, albo na klapach tylko i wyłącznie? Słyszałem, że P-51 jest niby zwrotniejszy od Bearcata, ale ja odnosze odwrotne wrażenie, głównie z powodu łatwości wpadania w przeciągniecie Mustanga. No chyba,że to kwestia wyczucia siły i samolotu, a mi jej po prostu brakuje. Co doradzicie?

medal medal medal medal

Filmik spoko, pasuje jak ulał, bo na 10 wylotów mam 10 zgonów i jedno fartowne zestrzelenie. Prosiłbym Cie jednak Solty o kilka fachowych uwag, przedewszystkim jak unikać przeciągnięć w mustangu.

To jest tak... Mustang jest specyficzny przez jego prawie-przepływ laminarny. Skrzydło jest inaczej zrobione niż większość skrzydeł z tego czasu.fig14.gif

Samolot będzie więc znacznie bardziej niestabilny przy małych prędkościach. Skrzydło to pozwala na osiąganie dużych prędkości i utrzymywanie jej przez to, że opór powietrza jest mniejszy. Po za tym P-51 ma lepszą manewrowość przy dużych prędkościach (to powinno być widoczne w 1.37, słyszałem, że 109 będą sztywnieć bardziej)

Oznacza to, że nie powinieneś skręcać mustangiem. Oczywiście da się wykręcić Fw190 ale z Bf109 nie masz szans w wydłużającej się walce i potrzebujesz znacznie lepszego wyczucia samolotu niż on. Kiedy 109 wchodzi w ciasny zakręt i próbuje cię zmusić do skręcania użyj tego:

High yoyo!

http://www.youtube.com/watch?v=GRBFSxGV0Jc

Zawsze trzymaj energię i nie skręcaj zbyt długo(chyba, że jesteś na 7000m tam powinieneś teoretycznie móc wykręcić 109tke. Jeśli już musisz skręcić (np przeciw 190) używaj steru kierunku by utrzymać stabilny lot i nie ciągnij za mocno.

To jest filmik z IŁ2 ale zasada jest ta sama.  Gdy Fw190 wchodzi w break-turn nie podążam tylko idę lekko w górę i obserwuję, a gdy wyczuwam sposobność, atakuję. Fw190 zawsze będzie cie chciało wprowadzić w nożyce i wykorzystać swój roll-rate. (w filmiku walcze z 190A8 i 109G10 więc oba samoloty są w WT)

http://www.youtube.com/watch?v=VQZy3QoEP10

PS. Strzelam jak pijany bo to było o 3 nad ranem:P

a tu przyjrzyj się walce z 3-osoby. Patrz jak ustawiam samolot względem wroga. Zauważ, że nie ciągnę od razu za 109, tylko czekam aż będę miał więcej energii niż on.

http://www.youtube.com/watch?v=Sq4IYX9AlcQ

Edited by _Solty_
  • Upvote 3
medal medal

Dzięki za porady. Oczywiście nie traktuje mustanga jako TnB, ale czasami trzeba zrobić właśnie break'a, lub z jakiegoś innego powodu skręcić (wymijanie czołówek, bf-109 wyżej itp) i wtedy zwykle jest dupa, bo przeciągam(a pamiętam,żeby za mocno nie szarpac, bo nie ma instruktora). Samolot sam w sobie nie jest zły, do tej pory miałem dużego pecha po prostu. Jak już 5 minut wypracowywałem sobie pozycję do strzału, goniłem kogoś 1/4 mapy schodząc z 6000 do 500 metrów, już, już go prawie mam, parę serii próbnych, 300 mnetrów odległosći, już się ciesze że będzie frag i .....podlatuje jego kumpel i ćwierćsekundową serią zamienia mój samolot z kule ognia.... :facepalm: . I tak było w 8 na 10 darmowych lotów :lol:

medal medal medal medal

2pytania: Czym sie roznia od siebie oba mustangi? (w grze, ale i informacja o roznicy w realu nie pogardze)
oraz w zwiazku ze zmiana fm - w czym bedzie lepszy a w czym gorszy?

FMy prawdopodobnie są identyczne.

Natomiast jeśli przyjrzysz się samym samolotom, to na D-30 (oraz premkowym D-20) zauważysz dodany element aerodynamiczny za kokpitem (tzw. dorsal fin) - D-20 i D-30 mają dwa takie elementy, natomiast D-5 tylko jeden. Dodatkowo podobny dodatek jest na spodzie dwóch późniejszych wersji Kucyka. Dodatkowo na stabilizatorze pionowym zobaczysz takie małe, poskręcane pręty. Wszystkie te elementy wg mojej skromnej wiedzy miały poprawiać aerodynamikę Mustanga, szczególnie obniżać jego tendencję do wpadania w niekontrolowane snap-rolle.

• Upvote 1
medal

Zagrałem jedną bitwę p51 wydaję mi się, że jakoś lepiej trzyma i łapie prędkości, jednak celuje i strzela katastrofalnie. Miałem problem trafić bombowiec AI, który stawał przede mną dębem, strzelając z bardzo małej odległości pociski się w ogóle nie imały celu, i tak przez 3 podejścia... na 1.35 w ten sposób posyłało się myśliwiec krótką seria, a teraz w taką krową nawet trafić nie idzie. Zagrałem jedną bitwę i nie mam siły na to patrzeć, czekam do następnego patcha, chociaż nie ma widoków na lepszą przyszłość WT.

Zagrałem jedną bitwę p51 wydaję mi się, że jakoś lepiej trzyma i łapie prędkości, jednak celuje i strzela katastrofalnie. Miałem problem trafić bombowiec AI, który stawał przede mną dębem, strzelając z bardzo małej odległości pociski się w ogóle nie imały celu, i tak przez 3 podejścia... na 1.35 w ten sposób posyłało się myśliwiec krótką seria, a teraz w taką krową nawet trafić nie idzie. Zagrałem jedną bitwę i nie mam siły na to patrzeć, czekam do następnego patcha, chociaż nie ma widoków na lepszą przyszłość WT.

Nie. Po prostu Bf109 dostały zmniejszone statystyki i część modeli lotu jest poprawiona. To powoduje, że P-51 działa lepiej, bo jego FM nie został naprawiony :(s

medal medal

• 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

A więc wczoraj kupiłem P-51 .. Powiem tak, maszyna cudowna :D Wrzuciło mnie na japońców, nie mogli mnie tknąć, stockowy samolot i 2 fragi. Później na niemców, niestety przegrałem ale broniłem się dobrych 5 minut od Bf 109 i FW 190. Fw ładnie poobijałem, przegrałem ale i tak jestem w szoku, że byłem w stanie nawiązać walkę i nie być free fragiem.

medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal

A ja wiem czy ta smugowa taka najlepsza.Od 3 dni latam P51 i najlepiej sprawdza mi się uniwersalna.

medal medal medal medal medal medal medal medal

Fakt przebija, podpala i robi takie fajerwerki że często nie widziałem przeciwnika^^

Osobiście wybieram uniwersal lub stealth.

To fakt, jest strasznie oczojebna. Wcześniej używałem do celów naziemnych, ale w obecnym patchu zmieniłem właśnie na smugacze. Samoloty rzadko kiedy gasną, a ona często podpala.

Jeśli kogoś interesuje, zrobiłem mały "test?" możliwości mustanga w skręcie i przy kilku innych manewrach na DCS P-51D. Ja oceniam jego możliwości bardzo dobrze, ale nie ma wrogiego samolotu żeby porównać. (najlepiej z Bf109) Cóż w każdym razie, zostawiam to tu: :salute:

http://www.youtube.com/watch?v=IRirXAN5y-g

medal medal

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...