Jump to content

Zauważyłem na czacie w bitwach wielkie poruszenie odnoszące się do wygórowanych parametrów tego samolotu.

Moje zdziwienie było największe wtedy, gdy ktoś napisał, że szybciej się wspina od FW190-A5, co wg mnie jest kompletną bzdurą.

Sprawdziłem na ustawieniach referencyjnych P-51 i FW190-A5 z bitw z 11 poziomu bez upgrade - takim latam. Po prędkości wspinania, kącie nachylenia stwierdzam, że P-51 wspina się marnie.

Ktoś może mnie utwierdzić w tym przekonaniu lub wyprowadzić z błędu?

Jakie są jeszcze zalety tego samolotu oprócz prędkości w nurku, samej prędkości, w miare solidnych skrzydeł i przyzwoitego uzbrojenia?

Jak nim gracie? Wspinacie się na bok mapy?

Czy z tym P-51 jest tak samo jak z P-47, że lepiej sobie radzi w powietrzu powyżej 4000m?

medal

Liczę, że w tym wątku pojawi się chociaż kilka ciepłych słów pod adresem P-51.

Zdążyłem przeczytać ostatnie wpisy w tym wątku i nie napawają one optymizmem  8/s

medal

Liczę, że w tym wątku pojawi się chociaż kilka ciepłych słów pod adresem P-51.

Niedługo święta, więc ozdoba hangaru jak znalazł :P

Edited by fullahead
  • Upvote 6

Ładnie wygląda i tyle. Ewentualnie można sobie nim poszaleć w misjach singleplayer (bodajże osłaniamy konwój).

medal medal

P-51 jak znajdzie sie na podobnym pułapie co FW 190A5 to zje niemca na sniadanie, jest szybszy w poziomie, lepiej nurkuje i lepiej zachowuje sie od niemca powyzej 6500m jesli chodzi o wznoszenie i manewry pionowe.

Samolot jest super i możesz poglądać moje filmiki z jego udziałem tu: http://forum.warthunder.com/index.php?/topic/75155-soltys-flying-circus-video-thread/#entry1287458

Na tym samolocie mam najlepsze K/D zarówno na HB jak i FRB.

medal medal

Bo umiesz grać, jakbyś siadł na K4 czy G10 to też byś cuda wyczyniał.Kwestia gracza i znajomości manewrów, nie samolotu, prawda taka, że Mustang od G10tki czy K4ki lepszy jest tylko w nurkowaniu.

medal medal medal medal medal medal medal medal

Bo umiesz grać, jakbyś siadł na K4 czy G10 to też byś cuda wyczyniał.Kwestia gracza i znajomości manewrów, nie samolotu, prawda taka, że Mustang od G10tki czy K4ki lepszy jest tylko w nurkowaniu.

Znacznie lepsze pole widzenia od obu, dla mnie lepsze uzbrojenie, dobra retencja energii. Jeśli one są o tak znacznie lepsze to powinienem często ginąć od dobrych pilotów, a często walczę przeciw klanowcom. Ostatnio nie latam na HB bo mnie już zaczęło doprowadzać do szału wymijanie ognia prowadzonego z 800m

medal medal

Widoczność na HB jest taka sama. Nie wiem kto lata w kokpicie tam (mnie nie bierzcie pod uwagę, jestem szaleńcem i masochistą).

medal medal

Proszę was. Nic nie jest ważne jak słyszy się ten dźwięk!

http://www.youtube.com/watch?v=8X-kgOn5G6Q

Edited by _Solty_
medal medal

Proszę was. Nic nie jest ważne jak słyszy się ten dźwięk!

Za dźwięk i wygląd ma on u mnie same dyszki :)

Chciałem się dowiedzieć w tym wątku między innymi, czy na HB jedynym dla niego opcją żeby coś ugrać, to by być zawsze wyżej od przeciwnika.

Solty - na filmikach do których podesłałeś link widać, że chyba często wykonujesz "scissors". Jak w takim razie wypada jego zdolność do takich czy innych manewrów na tle niemców, z którymi najczęściej przyszło mi się mierzyć grając tą nacją?

Czy P51 faktycznie we wszystkim odstaje od wszystkich Niemców?

Co np. z takimi beczkami? Każdy Niemiec dojdzie P51 na tyle by wyrobić sobie pozycje do oddania serii? To już byłaby cenna informacja.

medal

Chciałem się dowiedzieć w tym wątku między innymi, czy na HB jedynym dla niego opcją żeby coś ugrać, to by być zawsze wyżej od przeciwnika.

Nie trzeba być wyżej ale za to trzeba posiadać ponadprzeciętne umiejętności (oczywiście mówię o HB i walce 1 vs 1).

Głównie chodzi o uniki i ich odpowiednie użycie ale myślę że to nie jest duży problem.

P-51D jest szybszy na większości wysokości, ma lepszą widoczność i można bawić się z niemcami w manewrowanie więc nie jest aż tak źle ale ma zdecydowanie gorsze wspinanie (niemcy do tego mają znacznie zawyżone [20 m/s na 6k alt w rzeczywistości vs. 26-27m/s w grze na tej samej wysokości w przypadku G-10 do tego nigdy ale to nigdy silniki się nie przegrzewają chociaż powinny po kilku minutach]).

Ogólnie wystarczy sciągniąć Niemca na tą samą lub podobną wysokość i można go jechać jak się chce (no prawie).

Edited by RideR2
medal medal medal medal

Ogólnie wystarczy sciągniąć Niemca na tą samą lub podobną wysokość i można go jechać jak się chce (no prawie).

Chyba że wtedy po prostu odejdzie i zacznie się wspinać... Jeśli nie siedzimy mu na tyłku, to powinien szybko uciec na wysokość.

medal

Chyba że wtedy po prostu odejdzie i zacznie się wspinać... Jeśli nie siedzimy mu na tyłku, to powinien szybko uciec na wysokość.

Na takich upierdliwych Niemców też są odpowiednie sposoby  ;)s .

Wystarczy od niego się oddalać i jeśli zanurkuje to samemu zanurkować a jeśli odbije to od razu za nim i zacząć ostrzeliwać

Powtarzać do znudzenia albo po prostu odbijać przy dużej prędkości (~500 km/h) w któryś bok gwałtownie.

A jeśli będzie kombinował i będzie się starał lecieć pionowo nad tobą i zanurkuje to wtedy odbić pionowo do góry (ważne by to szybko zrobić więc prędkość ~500km/h wymagana) i na H2H (lecąc z góry trudno kogoś trafić), ewentualnie zanurkować.  

medal medal medal medal

Za dźwięk i wygląd ma on u mnie same dyszki :)

Solty - na filmikach do których podesłałeś link widać, że chyba często wykonujesz "scissors". Jak w takim razie wypada jego zdolność do takich czy innych manewrów na tle niemców, z którymi najczęściej przyszło mi się mierzyć grając tą nacją?

Co np. z takimi beczkami? Każdy Niemiec dojdzie P51 na tyle by wyrobić sobie pozycje do oddania serii? To już byłaby cenna informacja.

Cóż, P-51 nie odstaje w niczym od niemców.

Jest szybszy od Bf109 (prócz K4) i lepiej kręci niż Fw190. Z Fw w płaskie nożyce nie wchodziłbym w ogóle(rolling scissors to inna sprawa). Ma znacznie lepszy roll-rate od Mustanga. Bf109 jak widzialeś da się outrollnąć. Niestety gra nie ma parametrów na dużą prędkość dla Bf109 dlatego mimo dużych prędkości są one nadal zwrotne. Choć powinny być klockami.

P-51 ma 2 minusy główne wobec niemców. Jest to promień skrętu przy małej prędkości (potrafi wtedy łatwo wpadać w przeciągnięcia) oraz relatywnie słabe uzbrojenie (choć prosto się nim celuje i ma się spory zapas amunicji).

W dalszym ciągu samolot ten jest lepszy niż 109 czy 190. Tylko trzeba wiedzieć jak go użyć.

P-51 zazwyczaj nie powinien wchodzić w walkę kołową, a już definitywnie na niskim pułapie. (wiem mówie co innego niż w filmiku zawarte) Prawda jest taka, że na moim filmie zaskoczyłem wroga tym ruchem i dlatego popełnił błędy. Gdyby zachował zimną krew mógłby spokojnie na mnie spaść i zjeść mnie żywcem. Staraj się nie wdawać w nożyce, czy walki kołowe. Boom&Zoom albo przyklej się komuś do tyłka i lataj tak żeby tracić jak najmniej energii.

Nie musisz kręcić tak samo ciasno jak wróg. Idz w "lag pursuit" i "high yoyo" jeśli możesz. W ten sposób nie przestrzelisz ("overshoot") swojej ofiary i pozostaniesz jej na ogonie.

Pamiętaj jeśli wróg jest super wolny (okolo 200km/h) nie zwalniaj. B&Z do śmierci (jego) Jeśli natomiast jesteś w pozycji gdzie nie masz znaczej przewagi energii spróbuj trzymać się mu 6 używając technik wyżej wymienionych.

Oczywiście każda sytuacja jest inna i czasem trzeba improwizować.

Edited by _Solty_
  • Upvote 2
medal medal

(...)oraz relatywnie słabe uzbrojenie (choć prosto się nim celuje i ma się spory zapas amunicji).

O, przepraszam bardzo, browningi to chyba najlepsze uzbrojenie w grze! Kupa amunicji, mocne uszkodzenia, zestrzelą wszystko, ale nie od razu co jest moim zdaniem bardziej honorowe, niż rozpęknięcie samolotu po jednym trachnięciu trzydziestki.

medal

O, przepraszam bardzo, browningi to chyba najlepsze uzbrojenie w grze! Kupa amunicji, mocne uszkodzenia, zestrzelą wszystko, ale nie od razu co jest moim zdaniem bardziej honorowe, niż rozpęknięcie samolotu po jednym trachnięciu trzydziestki.

Dziwnie pojmujesz honor. Zestrzelenie przeciwnika z Browningów jest bardziej wymagające, bo musisz strzelać na zbieżności. Jeśli masz przykładowo działko na nosie, to możesz strzelać zarówno z przyłożenia, jak i snajpić z ponad pół kilometra. Wyższość drugiej opcji nad pierwszą jest oczywista, a honor pozostaje nietknięty, o ile nie wykorzystujemy naszego uzbrojenia przykładowo do kradzieży zestrzeleń.

Natomiast siłą półcalówek jest zazwyczaj ich zasobność w amunicję (ale nie zawsze, patrz F4F-4, ledwie 240 sztuk na karabin), co pozwala uprawiać radosny pray&spray, a na jednym załadowaniu strącić wielu przeciwników. Poza tym same w sobie te karabiny nie czynią aż takiej szkody, ich moc tkwi w ich ilości. Wcześniejsze wersje Mustanga posiadały tylko 4 sztuki tej broni, co czyniło je nielubianymi wśród pilotów. Poza tym Robert wspomniał o ważnej rzeczy - P47 ma 2 karabiny więcej, chociaż jest 5 tierów niżej, czyli pod tym względem Mustang tyłka nie urywa.

• Upvote 1
medal

6 Browningów jest naprawdę dobrym uzbrojeniem tylko w przypadku P40.Nie są te .50cal złe, no ale porównajmy uzbrojenie 5 tieru u Niemców - E1 4x7mm, straszna lipa, Kittyhawk zdecydowanie wygrywa pod tym względem.Ale później - F4ka z możliwością podwieszenia dodatkowym dwóch działek co daje nam 3x20mm.Corsair wciąż 6x12mm.Później mamy D12 - 2x20mm i 30mm, wszystko schodzi od krótkiej serii.A Mustang? Wciąż 6x12mm.Sabre też ma 6x12mm, co jak dla mnie jest trochę dziwne.Stawiali na ilość, nie na jakość.Ja osobiście zdecydowanie wolę 60 kulek do 30tki niż nie wiadomo ile kulek do .50cal.Jest ich dużo, ale to nie oznacza wielu zestrzeleń, bo na wrogi samolot trzeba naprawdę sporo ołowiu wpakować żeby gość spadł.Przynajmniej na Hb, na Frb jak mnie Corsair ostrzelał bez żadnego krytyka to ciężko było nad samolotem panować.

I swoją drogą ilość ammo w P51 też nie powala.Z tego co pamiętam ma coś koło 1800 kulek(2650 w F4U), co daje około 300 naboi na karabin (Fw190 na tylko 50 mniej na 20mm), podczas gdy P47 ma 3400 ammo na 8kmów, co daje trochę ponad 400 na karabin.Ogólnie wykluczająć kilka wyjątków typu Bearcat 1b i F4U 1c uzbrojenie to nie mocna strona amerykańskich samolotów, co nie znaczy że nie dają rady.

Edited by Rclz
medal medal medal medal medal medal medal medal

@Rclz wojen nie wygrywa się samymi kulkami, równie ważna (jeśli nie ważniejsza) jest logistyka. Amerykanie doszli do słusznego w sumie wniosku, że lepiej dostarczyć przez oceany (to ważne) więcej pocisków 12,7, niż pociski różnych kalibrów.

medal

Ważnym czynnikiem było też to, że podjęli własną produkcję działek 20mm wzorując się na Hispano, ale że to dumni Amerykanie stwierdzili "my sami umiemy zrobić broń, nie będziemy kupować". Tyle tylko, że te ich 20stki były beznadziejne, przyjęli za duże tolerancje wymiarów i się strasznie zacinały, tak że musieli wybierać najlepsze sztuki z produkcji i tylko te montowali (chyba na P-38, P-61 bodajże też, któryś z bombowców/torpedowców marynarki miał 20stki), a wyprodukowali ich mnóstwo. Corsair 1c ma już chyba licencyjne hispano, Bearcat również. W pewnym momencie uznali już, że jak nie mają 20stek swoich to zunifikują wszystko.

medal medal

Ground Targets (bo dużo AP) albo Tracers (bo dużo APIT) :)s Oczywiście jak ktoś lubi stealth to stealth.

Jeśli mówimy o P51 (bo chyba tak, ale nie zostało to sprecyzowane) to chyba jedyne znaczenie ma czy bierzesz stealth czy nie. Każda taśma ma zarówno sporo amunicji przeciwpancernej, jak i podpalajacej, a że zazwyczaj trafiasz wieloma pociskami na raz, to wszystko będzie "w pakiecie" i tak czy siak będą podobne obrażenia.

Co innego przykładowo P40, w którym tracery mają w większości amunicję T bez innych właściwości.

medal

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...