Jump to content

Pierwsze B-17 mają po 8 strzelców, B-17G ma 9... nie wiem jak z B-24. Następnym razem sprawdzaj ilość wieżyczek w karcie samolotu, wieżyczki = strzelcy.

Edited by Bombelos
  • Upvote 1
medal medal

Dzięki chłopaki za odpowiedź. To jeszcze spytam czy duża jest różnica pomiędzy wszystkimi obsadzonymi wieżyczkami, a nazwijmy to stockowym poza tym że są pkt ujemne przy dodawaniu w celność itd? Powiedzmy obsadzone, ale inne umiejętności nie rozwijane. Pilot ze mnie żaden, ale strasznie spodobał mi się ten bombowiec.

• 8 months later...

Dzięki chłopaki za odpowiedź. To jeszcze spytam czy duża jest różnica pomiędzy wszystkimi obsadzonymi wieżyczkami, a nazwijmy to stockowym poza tym że są pkt ujemne przy dodawaniu w celność itd? Powiedzmy obsadzone, ale inne umiejętności nie rozwijane. Pilot ze mnie żaden, ale strasznie spodobał mi się ten bombowiec.

Duże. Strzelcy na ogół nie trafią w stodołę. Strzelców mam na 99 i często zrąbią albo uszkodzą natręta. Niewyszkoleni strzelcy sami na ogół w nic nie trafią

Mam wyszkolone w załodze  max co się da na B25 i B17. 

Nadal są to free fragi i nie obronią się przed natrętem nie licząc sytuacji gdzie raz na 10 akcji uda im się odgonić lub strącić bandytę. 

Ogólnie rzecz biorąc latające trumny. 

medal

• 1 year later...

czy tylko ja na strzelcow nie narzekam?

56 minutes ago, ImperialGuard_PL said:

osłabioną siłą ataku szturmowych półcalówek

pare fragow mi dzis na ruskim bomberku wpadlo.. zarowno po posmyraniu thunderbolta z dziobowych, jak i kitajcow z wiezyczek..

po za tym Twoj opis dosc dokladnie odzwierciedla moje odczucia w czasie lotu :S

tyle ze na RB jakis czas temu amerykanskimi jakos lepiej mi sie latalo..

medal medal medal medal medal medal

A najzabawniejsze jest to, iż w rzeczywistości to był właśnie samolot niskich wysokości i radził tam sobie bardzo dobrze. Cóż, ale GJ wie lepiej. Ciekawy jestem jedynie, czy GJ korzysta ze zdolności parapsychicznych, testowanych przez lata w tajnych laboratoriach KGB? To by wszystko tłumaczyło ;)

medal

7 minutes ago, ImperialGuard_PL said:

Czyste trafienie jest liczone tylko wtedy jeśli jest bezpośrednio na osi dziób-rufa okrętu . Odchylenie trafienia nawet o metr od tej osi ,powoduje tylko uszkodzenie .Mówiąc krótko przy tym "realizmie" nawet jak wrzucisz bombę na pokład blisko burty to i tak go nie zatopisz (bo odchylenie od tej osi było za duże i liczy się że trafiłeś w wodę )

Czyli zupełnie inaczej niż w rzeczywistości, gdzie kartofla wrzucało się od burty, gaijin logic.

7 minutes ago, ImperialGuard_PL said:

Jakby w II wś marynarze zobaczyli mój "realistyczny atak "  to by chyba pomarli ze śmiechu.

Zdziwiłbyś się, B-25 wykaszali w ten sposób desant z "Tokio Express". Najpierw był nalot rufa-dziób i odpalenie wszystkich Browningów, które zapakowała fabryka (i mechanicy), nawrót na drugi krąg i atak pięćset funtówką (z opóźnieniem 5 sekundowym) od burty. Oczywiście bomba była rzucana odpowiednio wcześniej, żeby zdążyła jeszcze puścić kaczkę. Ale takie rzeczy nie w WT.

BTW nie wiem jak teraz, ale jakiś czas temu nie trzeba było rzucać bomb na niszczyciele, wystarczyło je ostrzelać z Browningów, efekt był taki sam, zaliczało hita.

Edited by drstrach
medal

Wydaje mi się że tym celownikiem próbują zmusić graczy do atakowania głównie baz. Rzecz w tym że na RB zniszczenie bazy przy pomocy 3x1000lbs jest już niemożliwe o przedostatniej aktualizacji.. Miałem nadzieje że to poprawią ale jeszcze się nie doczekałem, wychodzi więc na to że niższy o BR Ił-4 może zniszczyć bazę a taki B-25 za nic nie jest w stanie bo zostaje może ~2% jej HP, jak kiedyś liczyłem brakuje mu chyba 50kg trotylu :facepalm:

28 minutes ago, Fury_2ndAD_PL said:

Wydaje mi się że tym celownikiem próbują zmusić graczy do atakowania głównie baz.

Tylko po co? Przecież B-25 to bardziej bombowiec szturmowy (taką głównie rolę odgrywał w czasie II WŚ) niż bombowiec średni. Na Pacyfiku brał najczęściej udział w misjach na wymiatanie, które z lotami na średnich wysokościach miały niewiele wspólnego. O dodaniu nowych bomb (np. kasetowych) nie będę nawet wspominał, niech lepiej GJ poprawi istniejące.

• Upvote 3
medal

Ja dzisiaj przy okazji zadania "wbij 1600 punktów na RB i wygraj mecz" miałem nieprzyjemność usiłowania bombardowania bunkrów Dornierem K-1 przy użyciu celownika bombowego.No ni chu,samolot kolebał się jak wściekły - chociaż może coś do rzeczy miało wyłączenie autopilota podczas bombardowania.Byłem zmuszony z głównego widoku zrzucać.

Jer-2 B-30/L też okazał się być dotknięty tą przypadłością,choć w znacznie mniejszym stopniu.

medal medal medal medal medal medal medal medal

• 3 years later...
On 08/07/2020 at 17:39, bangarang_95 said:

Polecałbym coś takiego....

Powinni dodać dolną wieżyczkę (była wciągana do kadłuba) 

20200708_173432.jpg

20200708_173420.jpg

W grze mamy dostępną jedynie wersje J w różnych seriach, dolną wieżyczke miały wczesne wersje, B-25B, C oraz D, fajnie swoją drogą było by, gdyby wprowadzili wczesne wersje B-25. 

• Upvote 1
medal medal medal medal

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...