Kollati

Magyarország a II.világháborúban - Időpontok

Hiszen minket is furcsa kifacsart történelemre tanítottak! Kisgyerekként a kádári népköztársaságban nőttünk cseperedtünk.Majd jött a rendszer visszaváltozás ami nem is volt visszaváltozás. A baj nem Marx meg Engels eszméivel van. Nekünk magyaroknak az a legfőbb bajunk hogy a Hunyadiak után mindég egy másik nemzet akarta megmondani mit hogyan csináljunk. Sőt szívták is a vérünket rendesen. Aztán a Második vh után a szopott  valami rossz végére kerültünk. Nem rossz nép a magyar jó földműves gondos gazda tisztes polgár jó hazafi. De túl sokáig akarták a nyakunkba akasztani az egyenlősdit. Hiszen egyik rendszerben sem volt senki sem egyenlő soha! Ez igaz bármelyik ország bármelyik nemzetére. A mindenki egyenlő soha sem fog létrejönni ,az Anarchiát szül ,az meg háborút ugye.A szabadság testvériség jó de ezekre magasról tesznek a nagy forradalmi nemzetek.A mai helyzete Magyarországnak ezért rossz ,mert megint más nemzetek akarják neki megmondani mit hogyan kéne csinálni.Pedig ez a nemzet hány száz éven keresztül védte már a nagy Európa seggét és hogy meghálálták és hálálják ez mostanában is.

Arany János szépen leírta a Walesi Bárdokban

"Edward király, angol király

Léptet fakó lován:
Hadd látom, úgymond, mennyit ér
   A velszi tartomány.

Van-e ott folyó és földje jó?
   Legelőin fű kövér?
Használt-e a megöntözés:
   A pártos honfivér?

S a nép, az istenadta nép,
   Ha oly boldog-e rajt'
Mint akarom, s mint a barom,
   Melyet igába hajt?"

A nagy nemzetek ezt akarják elérni! Ezért utálják a népünket már nyíltan mert nem akarjuk belehajtani a fejünket az igába. Az Oroszokkal meg nem egészséges smacizni nagyon mert az tudjuk mivel jár.

medal medal medal

Látom őt is úgy oktatták, hogy Marx volt a kommunizmus atyja, meg sem nézi, hogy mit is jelent igazából illetve azt, hogy az Utópia mennyivel közelebb áll hozzá, mint a Marxizmus. És ráadásul nekem is adott igazat, amikor kifejtette, hogy "Miért is hazugság az a szép ideál", mert mit is írtam abba a posztomba, ami miatt elkezdett trollkodni? Na ugye. Na mindegy, ezzel bebizonyította, hogy tényleg egy fanatikus, és foggal-körömmel ragaszkodik ahhoz, amit ő igaznak hisz, a nélkül, hogy bárminek is utána nézne, ráadásul ezt úgy teszi, hogy mindenkit akinek más a véleménye, vérig sért, vagy az én esetemben próbál vérig sérteni, kevés sikerrel. :Ds  De ilyen embertől mást nem vártam, és számítottam erre.

[spoiler]http://youtu.be/AArr8gObS3A[/spoiler]

Egyébként meg ti, kedves fórumozó társaim vagytok a tanúim arra, hogy mennyire is "süt rólam a műveletlenség és a butaság". ;)s

Edited by Hebime
  • Upvote 1
medal medal medal medal

Kár ilyen megfogalmazáson lovagolni, mivel maga a kommunizmus egy változó terminus, pontosabb a leninizmus, sztálinizmus stb. megnevezetés, elkerülendő a félreértéseket. :)

De a topikról eszembe jutott, hogy nem is olyan régen olvastam egy magyar repülős visszaemlékezéseit, és gondoltam, akkor beírom ide nektek, hátha valakit érdekel.

Tarlós József - Légcsavarszélben

medal medal medal

Akkor kanyarodjunk, de félek, hogy a most következő dolog is feszültséget kelthet így vagy úgy, DE a témához kapcsolódik.

Görgey-zászlóalj. Mit tudtok róla? Én annyit, hogy eredetileg Budapest védelmét volt hivatott ellátni, amikor még úgy tűnt, hogy ki tudunk lépni a háborúból, de aztán jött a német megszállás. Onnantól gyakorlatilag partizán alakulatként működött, főleg egyetemi hallgatók, katona szökevények, bal oldali beállítottságú emberek tartoztak a soraikba. A szovjetek kezére játszottak egy már olyan Magyarországon, ahol Nyilas és német uralom volt. Aztán a nyilasok lebuktatták pár tagjukat, így a zászlóalj 1944. végén a Börzsönybe települt át. December 25-én átszöktek/átálltak az oroszok oldalára. Az oroszok nagy részüket fogolytáborokba terelték, tudván, hogy kvázi a "szövetségeseik" voltak, a parancsnokukat Mikó Zoltánt kivégezték.

Na ami most engem itt érdekelne az az a legenda/állítás, miszerint a Görgey-zászlóalj katonái tarkón lövéssel szabályosan kivégezték a Szent László-hadosztály szovjetek által elfogott katonáit.

Annyi biztos, hogy a környéken tartózkodtak mindketten, mivel a Görgeisek a Börzsönyben voltak akkor, amikor decemberben a Szent László-hadosztály kemény védelmi harcokat folytatott az Ipolynál, mert 24-26 között 18 alkalommal verték vissza a szovjetek támadását Helembánál.

Ami sántít egy kicsit, hogy erről a kivégzésről, egyedül a Metapédián olvastam, a Görgey-zászlóalj keretén belül, mindenhol máshol szó szerint azokat a sorokat ismétlik, néha annyi eltéréssel, hogy gyermekkatonákat említenek valahol (többek között a Metapédián). Na a gyermekkatona az tuti fals, mert az elit Szent László-hadosztályban nem szolgáltak leventék, ott harcedzett ejtőernyősök és csendőrök voltak (a tanzászlóalj is csendőr századokból állt össze, koros, próbaidős illetve járőrszolgálatot tanuló csendőrökből, nem leventékből).

Ti mit tudtok erről? Nekem kicsit nehéz elhinni, hogy magyar ölt magyart ilyen keretek között, még akkor is, ha partizán csoportról volt szó. Azt tudom, hogy voltak olyan magyar partizánok, akiket 1941-43 között fogtak el az oroszok a keleti fronton és aztán politikai "átnevelés" és partizán kiképzés után ledobták őket Magyarországon olyan csoportokban, amiknek a fele magyar volt, a fele meg orosz (akiknél volt a fontosabb felszerelés+politikai tiszt, felügyelő), hogy robbantgassanak, szabotáljanak, toborozzanak további partizánokat, stb. (lsd. Szőnyi Márton), így voltak tűzharcok ezen csoportok és a csendőrség között, de az ilyesfajta "magyar ölt magyart" azért mégis másabb, mint egy kivégzés.

medal medal medal medal

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.