kb 1000 forint anyagár + egy alkalmas webcamera és a te buksidon is lehet ilyen :Ds  (lásd a legelső postot)

Aha értem , szóval telefonról nem tudod megköszönni...ööö.... :Os    :crazy:   :lol:

De egyébként tök jó ezt olvasgatni kár hogy az én buksimon nincs ilyen .

medal medal medal

Nézd meg a facetracken próbában, akkor szokott ilyen ugrálást csinálni, ha elveszít 1 vagy 2 ledet egy pillanatra.

utána point tracker  1.0-->alatta settings-->fent camera fül-->point extraction  threshold csúszkával játsszál. Akkor a jó ha a video testen mindig minden pont látszódik a fejforgatásod közben, ekkor nem fog középre ugrálni.

Faxetracken mit kêne állítsak hogy ha csak balra nézek 90" ban ne ugráljon vissza előre Ha teljen hátranézek nincs baj.

Edited by ex_levy
medal medal medal

Sziasztok!

A Facetracknoir-t szeretném használni, be is van állítva, inkább kamera problémám lenne. Nehezen veszi fel az arcomat és könnyen ledobja (jöhetnek a vélemények az arcom kinézetére is ;).

PS3 kamerát vettem. Gondolom a fényviszonyokkal lehet gond, vagy valami spéci beállítás is kéne a kamerán? A megvilágítás fent, elől vagy hátul jobb? Erős vagy közepes?

A segítségeteket előre is köszönöm.

medal medal

Nálam elölről jött a fény az ablakon keresztül, de még így is nagyon megbízhatatlan volt....lámpafénynél meg használhatatlan.

Szerintem vegyél néhány ledet és hajrá :Ds  (a kamerád már tökéletes hozzá, nem kell szétszedni)

medal medal medal

Hát igen, a ledes lenne a legjobb, már kétszer nekiugrottam csinálni, de nem sikerültek...valószínűleg nem vagyok egy nagy barkács-bajnok. Ezért gondoltam az egyszerűbb, de nem jobb megoldásra.

Köszi azért a válaszokat, játszok valamit a fénnyel, ha nem egy, lehet, hogy nekiugrok harmadszorra is a ledes kütyünek :)

medal medal

Lehet hülye ötlet de ha van egy kis elektromos bolt a közeledben ahol ledekkel ellenállásokkal foglalkoznak, esetleg rákérdezhetsz összedobnák e neked.Egy profinak ez fêl óra se. (némi munkadíj)..nekem egy örökkévalóság volt :-)
medal medal medal

Most hogy bogarásztam a fejkövetővel(Kumisznak), hirtelen beugrott a kicsi fejecskémbe egy kompaktabb verzió,Most rendeltem meg az alkatrészeket, ha megérkeznek megcsinálom és közzéteszem.A többi legyen meglepi :Ds .

medal medal medal

Hát szép lassan elkészült a v2, ami kisebb, könnyebb lett.(a kulcs méreteket megtartva)

Néhány gondolat az építésről:

-ebay-ról ellenállást, polyswitchet(ptc fuse), vezetéket rendelni ok, DE NE RENDELJÜNK LEDET!Ugyanis az sfh485p-t amit küldött a ferde szemű ürge, az csak annyiban hasonlít az eredeti osram ledre, hogy kék a műanyag .Eddig semmilyen fényt(se infrát, se másfajtát) nem sikerült belőle kicsiholni :facepalm:  Szóval a ledet szerezzük be megbízható itthoni forrásból(con***d, far***ll stb.)

-Az lett volna a nagy upgrade, hogy rászerelek egy micro usb portot, ne kelljen mindig vezetékestől pakolászni amikor nem használom.Na ezt csak kifejezetten mazochistáknak ajánlom.Egy smd forrasztási rémálom, és nem voltam megelégedve a stabilitásával, szóval ejtettem a tervet.

De cucika lett az új dizájn, könnyebb és szebb, nekem tetszik:

jjpxub.jpg

• Upvote 4
medal medal medal

Én is elkészítettem a sajátomat. :)s Videó itt.

Ha valakinek tetszik, tudok még készíteni, sok havernak csináltam már, és van még alkatrészem. ;)s

Erős IR LED-ekkel (a képen próbából nem azok vannak benne),

foglalattal (így könnyedén cserélhetők a LED-ek,

ki-be kapcsolóval,

9V-os és USB-s verzióval is.

A LED-ek elég erősek ahhoz hogy a legtöbb kamerán el sem kell távolítani az infra szűrőt.

A feketék itt még nem voltak készen, azok az USB-s változatok, majd készítek az elkészültekről is képet.

Sapkából is csináltam már párat, de arra kevesebb igény volt. :Ds A képen még a 3v-os verzió látható, de már ezt is 9V-osra vagy USB-sre építem.

• Upvote 2

Az infra szűrő eltávolítása helyett nekem nagyon is bevált, hogy fogtam egy floppy lemezt és a korongot beszabtam a kamera lencséjére. Egy egyszerű átlátszó celluxal oda is rögzítettem. Jó az korong, mert megszűri a látható fényt, de az infrát teljesen átengedi. Nekem is kell csinálnom még egy öt darabot, ha készen leszek vele akkor felrakom azokat.

medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal

Az infra szűrő eltávolítása helyett nekem nagyon is bevált, hogy fogtam egy floppy lemezt és a korongot beszabtam a kamera lencséjére. Egy egyszerű átlátszó celluxal oda is rögzítettem. Jó az korong, mert megszűri a látható fényt, de az infrát teljesen átengedi. Nekem is kell csinálnom még egy öt darabot, ha készen leszek vele akkor felrakom azokat.

De ha elé raksz floppyt akkor csak sötétebb lesz tőle a kép, attól az infrát nem engedi be jobban, hiszen a szűrőd ugyanúgy szűr. :) Csak az erősebb fényeket tudod megszüntetni vele. Persze ez elég is lehet mert rengeteg kamera van amin ez segíthet, hiszen ahány féle annyi féle működés... Találkoztam már rosszabbnál rosszabbakkal. :D

Csak hogy ne vezessünk félre senkit, kicsit pontosítsunk: a floppy csak sötétít, de attól még az IR szűrő ugyanúgy szűr! Nem is kicsit. :P

Na amiért 1 hónap elteltével erőt vettem magamon, hogy "kiérdemeljem" játékkal a szólás jogát:

A sztori a következő: akár hogy állítgattam a headtracket, mindig ugrált zizegett stb... megnéztem kamerán és időnként befogott néhány plusz pontot....

2 hétig próbáltam finomhangolni sikertelenül, amikor rájöttem hogy LE KELL RAGASZTANI SZIGSZALAGGAL A KRÓMOZOTT+CSILLOGÓS+FÉNYVISSZAVERŐ RÉSZEKET A FÜLESEN! :facepalm:

Most már tökéletesen működik....Valahogy visszavert valami fényt a kamerába(infrát akár) és behülyítette az egész rendszert.

Akinek hasonló problémája van, próbálja ki.

Edited by ex_levy
medal medal medal

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.