Kár Nigriért :(s  Nah majd ha én is elkészülök ebben az évezredben még mielőtt besokallnék a játéktól akkor én is dobok pár képet :good: szerencsémre alig 2 percre tőlem nyílt egy ledekkel foglalkozó bolt szerintem ez egy isteni jel :Ds

medal

Jelentem a Facetracknoir működik megint !

Vettem egy Genius FaceCam 1000X-et, és ezzel már egyből jó a követés.

Még nem tudom használni a fény miatt, csak ha szobában ég a villany, de szerintem megoldható az is.

Pár dolgot kérdezek :

1. A program induláskor állandóan félredobja a pilóta fejét a bal végállásba, tehát a gép farkát nézem és onnan alig akar elmozdulni, akárhogy is mozgatom a fejemet. Aztán vissza is fordul oda ahogy előre fordítom a fejem. Ennek mi az oka ?

2. Milyen feltételek kellenek az arc követéséhez a fényen kívül ?

Edited by Intermaus
medal medal medal medal

Ezért váltottam pointerre.Könnyen eldobja az arcot.Fényen kívül semmi.Most freetracket használok,ott van egy center gomb ami belövi középre.Tán a face-nél is van.Onnantól azt tekinti alapállapotnak.

medal medal medal

Ha !

Megvan ! Amikor elindítod a trackinget, akkor előre kell nézni, ugyanis azt tekinti alapállásnak amit először érzékel. Tehát ha balra van fordítva a fejed az első másodpercben, akkor végig az lesz az alapállás...

medal medal medal medal

Nincs a szoftverben olyan, hogy gombnyomásra középre pakolja a nézetet? Csak kérdem, én nem használtam, de a Freetrack-ben van ilyen.

medal medal medal medal medal

A hotkeyek között van, rögtön az első a "center" gomb. Most találtam rá.  ;)s

Még két dolog van amit meg kell oldani, az egyik a fény, a másik pedig hogy késik a lekövetés. Igaz csak egy nagyon kicsit, kb. 1 másodpercet. Majd megoldom valahogy. A lényeg hogy működik.

Edited by Intermaus
medal medal medal medal

Srácok, van nekem egy pedálom ami olyan, hogy a kormányra kell rádugni ilyen vezetékes telefon dugóval [spoiler]6P4C.jpg[/spoiler] és hát azt valamilyen módon rálehet gépre varázsolni úgy, hogy működjön is? Esetleg átalakító vagy hasonló megoldás érdekelne, mert nem akarom állandóan az egész kormány cuccost ott tartani és kéne a pedál mert a joyom elég egyszerű fajta(pénz jobbra nincs) így minden plusz vezérlés jól jönne, már nagyon szeretnék én is repkedni szimulátor csatában, minden ötletet szívesen fogadok :Ds :Ds

medal

Jó dolog az a pedál, de csak kormányostól tudod szerintem rátenni. Nálam is úgy van, hogy a kormány el van suvasztva az asztal alatt. 

Sziasztok,
Sapkás verziót nem csinált valaki véletlenül?(Átolvasva ezt a témát nem találtam, bocsánat ha én voltam vak és nem láttam)
Én annak elkészítésében kérnék segítséget.
Elsőnek maga a keret elkészítésénél akadtam el...(itt a méretekre gondolok, a support.pdf-ben ami a topic indítóban van csatolva tudtommal az van benne de nekem az egy kicsit kínai)
Előre is köszönöm Edited by Kashimus
medal

Üdv!

Sajna a sapka az bonyolultabb mint a clip.

Az a lényeg hogy tegyél a sapka napellenzőjére 2 oldalra 1-1 ledet, meg a sapka tetejére.Kb kövesd a méreteket, ami a leírásban van.

Ha nem sikerül pontosan nincs baj, mert a programban be tudod állítani milyenre sikerült(csak le kell mérned a ledek közti távolságot)

Én inkább ajánlanám a clippet, van rá "szabásminta" pdf-ben az első postban.Azt kinyomtatod, ráteszed, egy műanyag/fém/fa stb lapra és kivágod. (az default méret helyes a progiben nem kell semmit állítani rajta)

Egyébként jó dolog a headtrack, megéri érte dolgozni.

Sziasztok,
Sapkás verziót nem csinált valaki véletlenül?(Átolvasva ezt a témát nem találtam, bocsánat ha én voltam vak és nem láttam)
Én annak elkészítésében kérnék segítséget.
Elsőnek maga a keret elkészítésénél akadtam el...(itt a méretekre gondolok, a support.pdf-ben ami a topic indítóban van csatolva tudtommal az van benne de nekem az egy kicsit kínai)
Előre is köszönöm

medal medal medal

Köszönöm, a választ.
-A sapkás miben bonyolultabb csak az elkészítésben vagy magában az elektronikai részében is?
-Még egy dolog ugye az összeállításban azért van benne az a biztosíték ,hogy nyugodtan ráköthessem az alaplapból kijövő usb-re?
-Tudom ,hogy jó dolog nem rég próbálgattam egy ős régi elég gyenge webcammal a facetracknoir-t (arc követést) , csak sajnos kijött ,hogy a cam is meg a fény viszonyok is rosszak,illetve a folyamatos arc megvilágítás nem tetszett,meg hát a cam is mint mondtam régi így az fps értékei sem voltak jók, kipróbálgatni jó volt.
Szerintem mind a két fajtát megcsinálom/megcsináltatom. Edited by Kashimus
medal

A sapkás annyival macerásabb, hogy hajtogatni kell a tartó drótokat, meg utána elhelyezni a kábeleket kívülről, hogy ne nyomják a kobakod.

A biztosíték igen azért van, leold, hogyha véletlen rövidzár lenne, mert ugye nem sokan szeretik cserélni az alaplapot sokpénzért :Ds  (amit belinkeltem az nem olvadó biztosíték, ahogy megszünteted a problémát,  véd megint nem kell kicserélni)

A ledekkel sokkal gyorsabb lesz a facetracknoir. mivel nem kell prociidő az arc követésére, csak 3 fényes pontot kell követni, plussz a kamera elé egy negatívot, vagy a olcsó mozis 3d-s szemüveg 2 felét(mindkét oldalát egymáson) fel tudod ragasztani, ami átengedi az infrát és kiszűri a látható fényt, ergó déli napfényben is tudsz játszani gond nélkül.

Ha meg akarod csináltatni, és van cnc marós ismerősöd, akkor érdemes a cad terv alapján(az első postban) kivágni a clippet, 1mm-es carbon, vagy üvegszál, fém, fa, műanyag lapból. Utána egy ragasztópisztollyal( a meleg ragasztó pisztoly) csak fel kell ragasztani az elektronikát.

És violá, van egy remekül működő headtracked :Ds

Köszönöm, a választ.
-A sapkás miben bonyolultabb csak az elkészítésben vagy magában az elektronikai részében is?
-Még egy dolog ugye az összeállításban azért van benne az a biztosíték ,hogy nyugodtan ráköthessem az alaplapból kijövő usb-re?
-Tudom ,hogy jó dolog nem rég próbálgattam egy ős régi elég gyenge webcammal a facetracknoir-t (arc követést) , csak sajnos kijött ,hogy a cam is meg a fény viszonyok is rosszak,illetve a folyamatos arc megvilágítás nem tetszett,meg hát a cam is mint mondtam régi így az fps értékei sem voltak jók, kipróbálgatni jó volt.
Szerintem mind a két fajtát megcsinálom/megcsináltatom.

Edited by ex_levy
medal medal medal

Ismételten köszönöm a gyors választ.
Ha nem probléma lenne még párkérdésem, ezek jönnek ahogy egyre több infót tudok meg és pörög az agyam ,hogy hol lehet még olyan kis buktató amire ha nem figyel az ember akkor egy kis fejfájást okozhat. pl:mint ez a biztosíték-tehát ha nem megy az összerakott dolog akkor a csak át kell néznem ,hogy jól kötöttem-e be és nem kell cserélni a biztosítékot jól értem?
Szerintem a következő válaszod után is lesz/merül majd még felkérdés ismervén magamat.
Tehát a kérdés, ha szerzek én is egy ps3 eye-t és nem szeretném megbuherálni,mármint szétszedni és a ir szűrőt kiszedni belőle akkor az elé kötelező a negatív film rakása vagy az csak segíti a munkáját?
Sajnos tudtommal nincs cnc-s ismerősöm.(De azért körbe kérdezek hátha:D)
-Még egy dolog az usb-kábelnél jól látom ,hogy csak a megnevezett 2 kábel kell a 5v ,és a föld a másik kettőre nincs is szükségem? Edited by Kashimus
medal

Én sem buheráltam szét az enyémet, és tökéletesen működik.(a széleslátókörű ledekkel, első postban az usb-s leírás)

A film elé kell, mivel segít kiszűrni a látható fényt, és így működik megfelelően a headtrack.  (csináld meg levehetőre, mint ahogy én, és akkor 1 mozdulattal eltávolítod, és van egy remek webcamod is)

A ledek bekötése az usb-s változatnál a legegyszerűbb nem is tudod elrontani, sorosan vannak kötve: usb+-ellenállás-biztosíték--led-led-led-usb negatív..... szóval ha szigeteled a forrasztásokat(én zsugorcsővel csináltam, melegíteni kell és rázsugorodik arra amit szigetelni akarsz), akkor nem lehet baj

zsugorcső pl:http://www.ebay.com/itm/144pcs-2-1-Heat-Shrink-Tube-Tubing-2-8-Sleeving-Wrap-Cable-12-Color-6-Sizes-Kit-/360661922365?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item53f920323d&vxp=mtr

Ismételten köszönöm a gyors választ.
Ha nem probléma lenne még párkérdésem, ezek jönnek ahogy egyre több infót tudok meg és pörög az agyam ,hogy hol lehet még olyan kis buktató amire ha nem figyel az ember akkor egy kis fejfájást okozhat. pl:mint ez a biztosíték-tehát ha nem megy az összerakott dolog akkor a csak át kell néznem ,hogy jól kötöttem-e be és nem kell cserélni a biztosítékot jól értem?
Szerintem a következő válaszod után is lesz/merül majd még felkérdés ismervén magamat.
Tehát a kérdés, ha szerzek én is egy ps3 eye-t és nem szeretném megbuherálni,mármint szétszedni és a ir szűrőt kiszedni belőle akkor az elé kötelező a negatív film rakása vagy az csak segíti a munkáját?
Sajnos nincs cnc-s ismerősöm.

Edited by ex_levy
medal medal medal

Nagyon szépen köszönöm a kimerítő válaszokat.
Amint felmerül még valami kérdés ,vagy problémába ütközök reméljük nem fogok.
Akkor ide írok.:D
medal

Nagyon szívesen, írjál bátran!

Én már építettem mindegyikből, a sapis nem sikerült egyedül :Ds

Nagyon szépen köszönöm a kimerítő válaszokat.
Amint felmerül még valami kérdés ,vagy problémába ütközök reméljük nem fogok.
Akkor ide írok.:D

medal medal medal

Na most jon Vaktyuk hulye kerdese. :)

Az elso kerdes az lenne, hogy egeriranyitasnal es virtual cockpit-ban mukodik-e a facetrack? Mert ugyi en inkabb arcade-ban jatszom a jatekot, es egy lustadiszno vagyok vegigolvasni az osszes hsz-t. Elore is koszi a valaszokat.

medal

Szevasztok !

Most akarok eszkábálni házilag freetracket , voltam mikroizé boltban a 3 db emitter és az ellenállás megvéve de PTC biztosíték nem volt .

Ha jól olvastam ez utóbbi csak akkor kell ha alaplapról kapja a tápot , adapteresnél nem.

No de kérdés : milyen adapter jó ehhez ? Telefontöltő esetleg ? :D

Abból van 2 is , egy régi iphone-os az 5 v / 1 A meg egy androidos de az 6 voltot tud.

Be merjem ez így vállalni ?

Ötlet ?

medal

Üdv!

A szabvány kínai usb-s 220-as fali adapter(kb párszáz forint ebayen) .

ilyesmi:

c5e93037_USB-Charger-USB-Power-Adaptor-W

$_12.JPG

A biztosíték csak az alaplap védelmét látja el, anélkül is működne(de az ördög nem alszik, az alaplap meg drága :Ds ).

Szevasztok !

Most akarok eszkábálni házilag freetracket , voltam mikroizé boltban a 3 db emitter és az ellenállás megvéve de PTC biztosíték nem volt .

Ha jól olvastam ez utóbbi csak akkor kell ha alaplapról kapja a tápot , adapteresnél nem.

No de kérdés : milyen adapter jó ehhez ? Telefontöltő esetleg ? :D

Abból van 2 is , egy régi iphone-os az 5 v / 1 A meg egy androidos de az 6 voltot tud.

Be merjem ez így vállalni ?

Ötlet ?

Edited by ex_levy
medal medal medal

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.