Közben sikerült megoldani!

Más forumokon találtam, le kellet töltsem a TrackIR5 programot és átmásoljam a FreeTrack könyvtárba a következőket:

TrackIRHaiku.ini

TIRViews.dll

Utána törlöd a TrackIR-t.

Az inditási sorrendre figyeltem, sőt mind a kettőt "Run as Administrator" -ként kell inditani, másképp a játék is lefagy..

Leirtam, hátha még valaki hasonló probléméval találkozik.

• Upvote 1

Csakis frb.

Én hülye, full control beállitásokkal joystick-el, kinlódtam hystorical-ban, amig egy reinstall során rá nem jöttem, hogy ebben van Auto-trimm, meg Instruktor meg mouse kontrol.. stb.

Hatalmas csalódás volt, főleg hogy nagyon sokan igy játszák.

Komolyan, felszállásnál csak gázt adsz és mintha damillal huznák fel egy gépet, semmihez sem kell nyúlni.. Sajnos ez igy nem nevezhető szimulátornak, csak valami shooternek ami butább beáálitással előnybe helyez bizonyos játékosokat.

Szóval igen irány frb! Remélem ott nincs lebutitott controll.

Bocs, ha valakit megsértek. :)

Ne agóódj, ha beállítod a full controllt a joynál, az tényleg full irányítást jelent.

PL ha kövér gázt adsz be kell lépni a pedálba, mert kitör  a gép oldalra(mint igaziból) .A komplett motor üzemanyag keverés, hűtés, légcsavar állásszöget tudod állítani.

Szóval hajrá az frb-ért, ott sokat kell gépészkedni :Ds

Szerintem meg senkit nem sértettél meg, az arcade nevetséges, a hb, meg egyszerű.De tudod, nem mindenki akar rögtön pro beállításokkal szimulátorozni,valaki csak repülő tárgyakkal akar szórakozni.Szerencsére itt az FRB azoknak akik kicsit komolyabban gondolják :lol:

medal medal medal

Ne aggódj, van aki árkádban is próbálkozik joystick-al. FRB-t azért játszanak kevesen, mert nincs benne ikon. Vagyis a sajátoknak van, olyan 500m-en belül, de addigra a jobbak már rég tudják a gép sziluettje alapján, hogy saját vagy ellenség. A láthatóség tart vissza sokakat, meg hogy a pilóta fülke sok mindent kitakar. De ez nem csak minket zavar, hanem az ellenséget is, szóval itt már egységes esélyek vannak :)

Én nem is repülök mást. Néha Levy-vel szoktunk squadot menni, ha gondolod vegyél fel minket és ha fent vagyunk írj ránk, aztán mehetünk pár kört akármelyik nemzettel.

Csakis frb.

Én hülye, full control beállitásokkal joystick-el, kinlódtam hystorical-ban, amig egy reinstall során rá nem jöttem, hogy ebben van Auto-trimm, meg Instruktor meg mouse kontrol.. stb.

Hatalmas csalódás volt, főleg hogy nagyon sokan igy játszák.

Komolyan, felszállásnál csak gázt adsz és mintha damillal huznák fel egy gépet, semmihez sem kell nyúlni.. Sajnos ez igy nem nevezhető szimulátornak, csak valami shooternek ami butább beáálitással előnybe helyez bizonyos játékosokat.

Szóval igen irány frb! Remélem ott nincs lebutitott controll.

Bocs, ha valakit megsértek. :)

medal medal medal medal medal

Na akkor újraindítom a fejkövető projectet.

A helyzet az hogy pont háttal ülök az ablaknak, tehát "hátfényem" van.  :crazy:

Pár kérdés :

Akkor mi a teendő ? Freetrack vagy Facetracknoir ? Az utóbbi nálam már működött egyszer, szóval inkább a noirt preferálom...

Ahhoz kell Led ? Ha igen milyen ?

Kötyíí !  :salute:

Edited by Intermaus
medal medal medal medal

Az ir ledes leírás az első postban, ha megjönnek a cuccok, akkor egy usb-s verziót is beillesztek.

Azért jó az ir, mivel egy régi fényképezőgép film negatív darabját(ami sötét, pl a film elejéről ahol nincs kép) a kamera elé teszel, akkor nem zavarja a fény a mozgásérzékelőt.Az ir fény simán átmegy a filmen, és a kamera meg csak a 3 pöttyöt fogja látni.(bár meg kellene tudni a kamerádon milyen ir filter van, és kiszedhető-e ha kiszűrné a ledeket is.A facetrack noir-ben pedig a pointtrackert használom teljes elégedettséggel.

kb ilyen képet ad a kamera egy világos szobában:

Na akkor újraindítom a fejkövető projectet.

A helyzet az hogy pont háttal ülök az ablaknak, tehát "hátfényem" van.  :crazy:

Pár kérdés :

Akkor mi a teendő ? Freetrack vagy Facetracknoir ? Az utóbbi nálam már működött egyszer, szóval inkább a noirt preferálom...

Ahhoz kell Led ? Ha igen milyen ?

Kötyíí !  :salute:

Edited by ex_levy
medal medal medal

Igen azt szokták írni a fórumokon, de a ledeshez nem kell nagy felbontás ez a poén, simán elmegy már 320x240-ben is akár

Igen, ezt láttam én is délelőtt amikor pont besüt a nap. Ekkor el is vesztette a jelet a noir.

Tehát a kamera tudjon minimum 30 fps-t ugye ?

medal medal medal

Gondoltam rákeresek a kamerámra, hogy mi a helyzet vele, hátha találok infót róla, h mi van benne és mi nincs. Képeknél rögtön feltűnt egy szét szedet verziója és megnéztem mi van a oldalon, hát egy kis leírás, hogyan alakítsuk át a kamerát, hogy használható legyen. Ekkora mákot :Ds http://www.free-track.net/english/hardware/filter_removal/microsoft_lifecam_vx1000.php (az oldalon több kamera szétszedése és fent van, ajánlom figyelmetekbe, hátha szerencséje lesz másnak is)

Edited by chris002
medal

Na akkor mákos vagy, úgy látom a kamera tönkretétele nélkül ki lehet szedni a szűrőt.

Most már csak kb kemény 1000 pénzt kell fektetni a ledekbe meg az egyéb elektronikai cuccokba :Ds  

Én az usb-s verziót ajánlom , nem kell szórakozni az elemekkel, és csak simán sorba vannak kötve a ledek, kevesebb vezeték, meg forrasztás.

Gondoltam rákeresek a kamerámra, hogy mi a helyzet vele, hátha találok infót róla, h mi van benne és mi nincs. Képeknél rögtön feltűnt egy szét szedet verziója és megnéztem mi van a oldalon, hát egy kis leírás, hogyan alakítsuk át a kamerát, hogy használható legyen. Ekkora mákot :Ds http://www.free-track.net/english/hardware/filter_removal/microsoft_lifecam_vx1000.php (az oldalon több kamera szétszedése és fent van, ajánlom figyelmetekbe, hátha szerencséje lesz másnak is)

Edited by ex_levy
medal medal medal

Na akkor mákos vagy, úgy látom a kamera tönkretétele nélkül ki lehet szedni a szűrőt.

Most már csak kb kemény 1000 pénzt kell fektetni a ledekbe meg az egyéb elektronikai cuccokba :Ds  

Én az usb-s verziót ajánlom , nem kell szórakozni az elemekkel, és csak simán sorba vannak kötve a ledek, kevesebb vezeték, meg forrasztás.

Jaja nekem is az a szimpatikusabb :)s

medal

nekem van egy ilyen kézi picifúró/gravírozó/maró nemtommi (mint egy fúró, csak állítható sebességű)

Na annak van egy nemez/polírozó feje, azzal mentem át rajta 1x 2x.De szerintem egy nagyon finom csiszolópapír is megteszi.Nem kell tükörfényesnek lennie, de a mélyebb barázdákat azt javasolták a fórumokon, hogy  el kell tüntetni, hogy folyamatos legyen a felület.

Ledet mivel érdemes polirozni lecsiszolás után?

medal medal medal

Néztem pár webcamerát, mindegyik maximum 30 fps-t tud, a 2000 ft.-os és a 9000 ft.-os is. Csak a felbontásuk és a HD képességük különböző. A 30 fps elég ?
medal medal medal medal

itt találsz a freetrackkal kompatibilis kamerákat, megjelölve azt is, hogy milyen könnyű kivenni az infra szűrőt.

ami meg freetrack kompatibilis, az facetrack kompatibilis is.

http://www.free-track.net/english/hardware/camera.php?PHPSESSID=a8a8600801323a004eea521c0757b84c

Néztem pár webcamerát, mindegyik maximum 30 fps-t tud, a 2000 ft.-os és a 9000 ft.-os is. Csak a felbontásuk és a HD képességük különböző. A 30 fps elég ?

medal medal medal

Elég a 30 fps, és a 640*480 felbontás (elvileg kevesebb is).

Nyilván nincs olyan lista, ami minden kamerát tartalmaz, de ha ezt tudja, csak valami nagyon valószínűtlen gyártói egyénieskedés esetén lehet gond.

Az enyém egy Hama Metal Pro (vagy valami hasonló fantázianevű) 2-3 ezer forintos izé, és természetesen tökéletesen működik. A modolásról nem tudok nyilatkozni, mert én látható fényű ledekkel operálok.

Nu megcsináltam az usb-s verziót csecse lett, már nem kell aggódni az elemek miatt.

Jó hír az hogy a lereszelt elejű occó ir led, és a többe kerülő széles látószögű ir led között nem vettem észre különbséget.

medal medal medal

Nu megcsináltam az usb-s verziót csecse lett, már nem kell aggódni az elemek miatt.

Jó hír az hogy a lereszelt elejű occó ir led, és a többe kerülő széles látószögű ir led között nem vettem észre különbséget.

Képet majd láthatunk róla? :)s

medal

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.