Jump to content

[Blog Deweloperski] Maszyny z Przepustki Bitewnej: A6M6c


Jedna z ostatnich wersji legendarnego myśliwca Zero, wyposażona w samouszczelniające się zbiorniki paliwa i ulepszony tryb WEP!

A6M6c, samolot marynarki, Japonia, III era, Premium

Zalety

  • Dobre uzbrojenie
  • wydłużony czas pracy WEP
  • Samouszczelniające się zbiorniki paliwa

Wady

  • Słabsze niż we wcześniejszych wersjach Zero osiągi

 

Historia

Pod koniec 1944 i na początku 1945 roku amerykańskie lotnictwo bezsprzecznie panowało w powietrzu nad Pacyfikiem. Cesarstwo Japońskie zmuszone było do przeciwstawienia nowoczesnym Hellcatom i Corsairom przestarzałych już myśliwców Zero. Prace nad nowymi morskimi myśliwcami opóźniały się, zaś myśliwce armijne nie dysponowały dostatecznym zasięgiem, by móc wywalczyć inicjatywę. Zespół konstruktorski zakładów Mitsubishi czynił zatem bardzo intensywne wysiłki w celu zwiększenia wartości bojowej A6M do poziomu, reprezentowanego przez nowoczesne myśliwce amerykańskie.

Jednym z ostatnich wariantów Zera był Model 53 hei (A6M6c), zaprojektowany w oparciu o poprzednią wersję A6M5 hei. Oba — A6M5 i A6M6 — posiadały uzbrojenie w postaci dwóch działek i trzech wielkokalibrowych karabinów maszynowych, a także wyposażone zostały w samouszczelniające się po przebiciu zbiorniki paliwa. A6M6c miał zostać wyposażony w nowy silnik Nakajima Sakae 31 z wtryskiem mieszanki metanolu i wody. Testy wykazały jednak, że instalacja wtryskowa, choć bardzo obiecująca, okazała się bardzo zawodna, jedynie kilka samolotów A6M6 zeszło więc z linii montażowej. W zakładach Mitsubishi powstał prototyp, zaś w zakładach Nakajima — kilka egzemplarzy partii testowej.

 

A6M6c będzie jedną z nagród w nadchodzącym sezonie Przepustki Bitewnej War Thunder.

Przy konstrukcji tej wersji samolotu położono nacisk na jego wytrzymałość i siłę ognia. Wzmocnione, nieskładane skrzydła, samouszczelniające się zbiorniki paliwa, płyta pancerna za fotelem pilota, kuloodporne oszklenie z przodu i z tyłu kabiny, rezygnacja z karabinów maszynowych standardowego kalibru na rzecz wielkokalibrowych miały umożliwić myśliwcowi nawiązanie równorzędnej walki z nowoczesnymi, amerykańskimi myśliwcami. Dodatkowym autem samolotu miała być instalacja wtryskowa, zawierająca mieszankę metanolu i wody, co w grze przedkłada się na dłuższe doładowanie silnika. Zmiany te nie mogły i nie pozostały bez wpływu na osiągi samolotu. Zwrotność A6M6c można porównać z poprzednim wariantem serii, A6M5 hei. Nie jest ona zła, ale należy zapomnieć o znakomitej manewrowości wczesnych wersji Zero.

news_a6m6c_com_bf747f138c4235b9ef89e8cf0

Pobierz tapetę: 1920x1080 2560x1440 3840x2160

Uzbrojenie główne i podwieszane samolotu jest tożsame z A6M5 hei: dwa działka kal. 20 mm w skrzydłach i trzy WKM kal. 13,2 mm, z których jeden zamontowany jest w kokpicie. Cięższy i groźniejszy A6M6c będzie miał niezłe szanse w pojedynkach czołowych! Dodatkowe uzbrojenie obejmuje dwa typy pocisków rakietowych lub bomby — dwie 60 kg lub jedną 250 kg.

 

 

1280h720_04_a6m6c_4fd08ac690356a2c1f2972

A6M6c, jedna z ostatnich wersji słynnego Zero, będzie znakomitym dodatkiem do kolekcji japońskich samolotów pokładowych III ery w każdym trybie. Choć A6M6c jest przeznaczony głównie do zwalczania samolotów szturmowych i bombowców na niskich i średnich wysokościach, bomba o masie 250 kg oraz dostępność taśm amunicyjnych do zwalczania celów naziemnych nie zostawi samolotu bez szans w starciach mieszanych. Zasiąść za sterami A6M6c będzie można już w najbliższej Przepustce Bitewnej „Nieustraszony Woltyżer”. Nie przegapcie tej okazji!

  • Haha 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pewnie dostanie 4.7 -5.3 na RB i będzie chłopcem do bicia bo nie dosyć, że nic nie dogoni to jeszcze większości nie wykręci. Generalnie wszystkie Zera są przetierowane o 0.7 tak się zabija legendy, ale według Gajin wszystko jest OK (np Jak-3 na 4.0 albo 1b na 3.0)

medal medal medal medal medal

Share this post


Link to post
Share on other sites
22 hours ago, HaTe78 said:

To klon A6M5c z silnikiem o większej mocy trwałej (dzięki wtryskowi woda-metanol), więc będzie miał taki sam BR, lub nawet niższy o oczko jak to w przypadku premium bywa. 

Czyli Japoński setup 4.3-4.7 jeszcze bardziej się ludziom rozwinie.

 

Edited by henryk5pio

Share this post


Link to post
Share on other sites
  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...