Jump to content

[Blog Deweloperski] Nowa lokacja: Sewersk-13


5%20S_9422b276618d02088988ea8d2c3665a8.j

W aktualizacji War Thunder „Ixwa Strike” wprowadzimy nową lokację dla bitew mieszanych, zwaną „Sewersk-13”.

Opuszczone radzieckie miasto wojskowe Sewersk-13 i jego otoczenie staną się nowym polem bitwy dla pojazdów opancerzonych i samolotów War Thunder po wydaniu głównej aktualizacji „Ixwa Strike”. Centralna strefa lokalizacji to obszar w pobliżu centrum kultury, otoczony budynkami administracyjno-przemysłowymi. Przylega do strefy mieszkalnej późnoradzieckich budynków z prefabrykatów i małej spółdzielni garażowej. Mnóstwo miejsca na zabawę w chowanego.

Teren parku z obiektami architektonicznymi w stylu późnych lat 70. przechodzi w podmiejskie otoczenie ze wzgórzami i niewielkimi zagajnikami. Biegnąca z północy na południe autostrada pozwoli graczom szybko przedrzeć się do punktu kontrolnego poza miastem, ale może być obserwowana przez snajperów z obu drużyn.

Samoloty szturmowe mogą swobodnie operować celami poza terenami miejskimi, ale uważaj na działa przeciwlotnicze, które można łatwo schować między budynkami lub w zaroślach na terenie parku. Wzgórza na wejściu do lokacji są w stanie ochronić przed pociskami kierowanymi z helikopterów.

Witajcie w Sewersk-13, nowej lokacji dla bitew mieszanych w War Thunder! Bitwy na nowej mapie rozpoczną się wkrótce wraz z wydaniem aktualizacji „Ixwa Strike” - bądźcie czujni!


Zespół War Thunder

 

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jako że jest to miasto specjalne (co potwierdza numer w nazwie), zaprojektowane według wytycznych przodującego ustroju, z całą pewnością nie będzie tam żadnych cerkwi, zamków lub kościołów. Nie można jednak wykluczyć specjalnie wybudowanego Muzeum Ateizmu. :lol2:

medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal

Share this post


Link to post
Share on other sites
42 minutes ago, cebulowy_rycerz said:

Miasto postsowieckie więc o kościół na środku nawet nie pytam ale cerkiew lub zamek będzie?

Na środku nie. :D Ale jest ten sam kościół co na Kursku.

  • Haha 4
medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kościół lub zamek być musi, przecież to tradycja.

Pewnie będę zawiedziony gdy już ją ogram. Interesują mnie 3 kwestie w mapach czołgowych:

rozmiar, czy obszary odradzania są osłonięte, jaki ma styl mechaniczny (na jakim poziomie jest destrukcja otoczenia)

 

  • Haha 1
medal medal

Share this post


Link to post
Share on other sites

To jest to! Na taką właśnie mapę czekałem! Więcej takich, a nie będę się zastanawiał czy warto grindować topowe wozy z super-hiper mocnymi strzałkami, laserowymi dalmierzami błyskawicznie podającymi dystanse powyżej 1000 m... bo to wszystko jest zbędne na mapach, które i tak sprowadzają starcia czołgów do macania się lufami.:lol2:

  • Like 3
medal medal

Share this post


Link to post
Share on other sites

Z tego co widziałem na YT ro rozmiar mapki wynosi 225m x 7x5 (bez dwóch kratek które obejmują obszar respa i to co za respem, a tam się nie gra), czyli w zaokrągleniu 1,5km x 1,2 km. Myślę że całkiem nieźle jak na mapę miejską z dużymi odległościami między budynkami. Przede wszystkim nie będzie to taki labirynt jak Szwecja.

Trochę się obawiam pasywnej gry przy pierwszych budynkach z czekaniem na przeciwnika który wyłoni się po drugiej stronie ulicy.

Respy są osłonięte pagórkami więc nie powinno być totalnego snowballu.

Lotnisko jest oddalone o 14km, całkiem fajna odległość, natomiast start z powietrza jest mniej więcej w połowie i to uważam za zbyt mały dystans.

Edited by Mezjasz
medal medal

Share this post


Link to post
Share on other sites

Goniec z Łubianki rzecze (dawno nie miałem okazji tego pisać):

pewnie podbili gammę, żeby sprawiało wrażenie ładniejszej, bo ludzie odbierają obraz jako przyjemniejszy jak się nieznacznie podniesie ten współczynnik
 
 
//koniec transmisji
medal medal

Share this post


Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Jak tam nowa mapka? Zagrałem 2 bitwy (BR 5.3) i jak na razie jestem dobrej myśli. Mapka jest duża, bardzo ładna wizualnie i wydaje się że ma duży potencjał rozgrywkowy - połączenie płaskich terenów miejskich z pofałdowanym obszarem zielonym.

Oczywiście drewniane budynki są w starej technologi i nie wchodzą w kolizje z pociskami - nie stanowią osłony, wszystko przelatuje na wylot bez żadnych efektów wizualnych.  Mam nadzieję że jedna z przyszłych aktualizacji wprowadzi nowy standard kolizji z budynkami.

medal medal

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nowa mapa miejska całkiem ładnie wygląda, trzeba przyznać że wyszła im. Ładna wiosenno-letnia kolorystyka przyjemna dla oka oraz zróżnicowane ukształtowanie terenu powoduje że aż chce się grać.

  • Upvote 1
medal medal medal medal medal medal medal medal

Share this post


Link to post
Share on other sites
  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...