Jump to content

[Blog Deweloperski] Nowa lokacja: Sewersk-13

5%20S_9422b276618d02088988ea8d2c3665a8.j

W aktualizacji War Thunder „Ixwa Strike” wprowadzimy nową lokację dla bitew mieszanych, zwaną „Sewersk-13”.

Opuszczone radzieckie miasto wojskowe Sewersk-13 i jego otoczenie staną się nowym polem bitwy dla pojazdów opancerzonych i samolotów War Thunder po wydaniu głównej aktualizacji „Ixwa Strike”. Centralna strefa lokalizacji to obszar w pobliżu centrum kultury, otoczony budynkami administracyjno-przemysłowymi. Przylega do strefy mieszkalnej późnoradzieckich budynków z prefabrykatów i małej spółdzielni garażowej. Mnóstwo miejsca na zabawę w chowanego.

Teren parku z obiektami architektonicznymi w stylu późnych lat 70. przechodzi w podmiejskie otoczenie ze wzgórzami i niewielkimi zagajnikami. Biegnąca z północy na południe autostrada pozwoli graczom szybko przedrzeć się do punktu kontrolnego poza miastem, ale może być obserwowana przez snajperów z obu drużyn.

Samoloty szturmowe mogą swobodnie operować celami poza terenami miejskimi, ale uważaj na działa przeciwlotnicze, które można łatwo schować między budynkami lub w zaroślach na terenie parku. Wzgórza na wejściu do lokacji są w stanie ochronić przed pociskami kierowanymi z helikopterów.

Witajcie w Sewersk-13, nowej lokacji dla bitew mieszanych w War Thunder! Bitwy na nowej mapie rozpoczną się wkrótce wraz z wydaniem aktualizacji „Ixwa Strike” - bądźcie czujni!

Zespół War Thunder

• Like 1

Jako że jest to miasto specjalne (co potwierdza numer w nazwie), zaprojektowane według wytycznych przodującego ustroju, z całą pewnością nie będzie tam żadnych cerkwi, zamków lub kościołów. Nie można jednak wykluczyć specjalnie wybudowanego Muzeum Ateizmu. :lol2:

medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal

42 minutes ago, cebulowy_rycerz said:

Miasto postsowieckie więc o kościół na środku nawet nie pytam ale cerkiew lub zamek będzie?

Na środku nie. :D Ale jest ten sam kościół co na Kursku.

• Haha 4
medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal

Kościół lub zamek być musi, przecież to tradycja.

Pewnie będę zawiedziony gdy już ją ogram. Interesują mnie 3 kwestie w mapach czołgowych:

rozmiar, czy obszary odradzania są osłonięte, jaki ma styl mechaniczny (na jakim poziomie jest destrukcja otoczenia)

• Haha 1
medal medal

To jest to! Na taką właśnie mapę czekałem! Więcej takich, a nie będę się zastanawiał czy warto grindować topowe wozy z super-hiper mocnymi strzałkami, laserowymi dalmierzami błyskawicznie podającymi dystanse powyżej 1000 m... bo to wszystko jest zbędne na mapach, które i tak sprowadzają starcia czołgów do macania się lufami.:lol2:

• Like 3
medal medal

Z tego co widziałem na YT ro rozmiar mapki wynosi 225m x 7x5 (bez dwóch kratek które obejmują obszar respa i to co za respem, a tam się nie gra), czyli w zaokrągleniu 1,5km x 1,2 km. Myślę że całkiem nieźle jak na mapę miejską z dużymi odległościami między budynkami. Przede wszystkim nie będzie to taki labirynt jak Szwecja.

Trochę się obawiam pasywnej gry przy pierwszych budynkach z czekaniem na przeciwnika który wyłoni się po drugiej stronie ulicy.

Respy są osłonięte pagórkami więc nie powinno być totalnego snowballu.

Lotnisko jest oddalone o 14km, całkiem fajna odległość, natomiast start z powietrza jest mniej więcej w połowie i to uważam za zbyt mały dystans.

Edited by Mezjasz
medal medal

Goniec z Łubianki rzecze (dawno nie miałem okazji tego pisać):

pewnie podbili gammę, żeby sprawiało wrażenie ładniejszej, bo ludzie odbierają obraz jako przyjemniejszy jak się nieznacznie podniesie ten współczynnik

//koniec transmisji
medal medal

• 2 weeks later...

Jak tam nowa mapka? Zagrałem 2 bitwy (BR 5.3) i jak na razie jestem dobrej myśli. Mapka jest duża, bardzo ładna wizualnie i wydaje się że ma duży potencjał rozgrywkowy - połączenie płaskich terenów miejskich z pofałdowanym obszarem zielonym.

Oczywiście drewniane budynki są w starej technologi i nie wchodzą w kolizje z pociskami - nie stanowią osłony, wszystko przelatuje na wylot bez żadnych efektów wizualnych.  Mam nadzieję że jedna z przyszłych aktualizacji wprowadzi nowy standard kolizji z budynkami.

medal medal

Nowa mapa miejska całkiem ładnie wygląda, trzeba przyznać że wyszła im. Ładna wiosenno-letnia kolorystyka przyjemna dla oka oraz zróżnicowane ukształtowanie terenu powoduje że aż chce się grać.

• Upvote 1
medal medal medal medal medal medal medal medal

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...