Jump to content

[Blog Deweloperski] F-5A Freedom Fighter: Zgotuj im piekło!


Pierwszy z amerykańskich myśliwców wielozadaniowych F-5A Freedom Fighter dołączy do chińskiego drzewka lotniczego wraz z premierą nadchodzącej aktualizacji „Ixwa Strike”.

F-5A, myśliwiec wielozadaniowy, Chiny, era VI.

Zalety

  • Może przenosić ogromne ilości podwieszanego uzbrojenia
  • Wspaniała różnorodność dostępnych konfiguracji uzbrojenia w zależności od sytuacji na polu bitwy
  • Dobra prędkość maksymalna i sterowność
 

Wady

  • Brakuje systemów obronnych, takich jak system ostrzegania przed namierzeniem lub flary
 
Historia

W połowie lat pięćdziesiątych grupa specjalistów z Northrop Corporation zaczęła z własnej inicjatywy opracowywać lekki, wielozadaniowy myśliwiec krótkiego zasięgu, który mógłby startować i lądować na krótkich pasach startowych. Pomysł nie spotkał się z dużym uznaniem ze strony władz, ponieważ główną stawką były wówczas zaawansowane technologicznie drogie myśliwce, dla których długość pasa startowego nie odgrywała decydującej roli. Jednak w Northrop Corporation projekt nadal się rozwijał. Podczas gdy trwały badania, budowa i testowanie prototypów, wzmocnienie sojuszy NATO i SEATO wymagało od Stanów Zjednoczonych dostarczenia sojusznikom taniego myśliwca wielozadaniowego.

Tutaj przydała się praca inżynierów Northrop. Po niewielkich modyfikacjach eksperymentalny samolot wszedł do produkcji pod oznaczeniem F-5A. Bardzo łatwy w produkcji i utrzymaniu, bez nowoczesnych systemów nawigacji i naprowadzania, samolot był w stanie przenosić ogromny arsenał zawieszonego uzbrojenia i skutecznie wykonywać misje niszczenia różnego rodzaju celów naziemnych, a także z powodzeniem uczestniczyć w bitwach powietrznych, często przeciwko droższym i bardziej zaawansowanym samolotom wroga.

F-5A Freedom Fighter po raz pierwszy został wprowadzony do służby przez norweskie siły powietrzne w 1964 roku, później został dostarczony wielu sojusznikom USA i był aktywnie używany w wielu konfliktach na całym świecie, w tym w Wietnamie, konflikcie irańsko-irackim i wojnie o Ogaden.

imageimage
 

W naszej grze seria F-5 Freedom Fighter pojawi się w aktualizacji „Ixwa Strike” wraz z pierwszą seryjnie produkowaną modyfikacją F-5A w chińskim drzewku. Te wczesne wersje F-5 były prawie w całości eksportowane do innych krajów; Amerykańscy piloci wykorzystywali je w ograniczonym zakresie jako samoloty treningowe. Później dodamy bardziej zaawansowane wersje F-5 zarówno dla drzewka technologicznego USA, jak i innych krajów w grze.

news_f_5a_rocaf_com_5691903c090792a87073

Pobierz tapetę: 1920x1080 2560x1440 3840x2160

F-5A Freedom Fighter będzie nową jednostką na szczycie amerykańskich myśliwców wielozadaniowych w chińskim drzewku. Ten mały, bardzo lekki samolot ma parametry porównywalne z innymi myśliwcami swojej ery, ale posiada niesamowitą różnorodność zestawów uzbrojenia zewnętrznego. Posiada przeróżne opcje uzbrojenia: bomby od 250 do 2000 funtów, rakiety Mighty Mouse, pociski powietrze-ziemia Bullpup, pociski powietrze-powietrze AIM-9P Sidewinder. To wspaniałe, że wszystkie bronie są dostępne w konfiguracjach dopasowanych do dosłownie każdego zadania bojowego. 

Oznacza to, że bomby, rakiety i pociski kierowane mogą być przenoszone jednocześnie w ponad 20 kombinacjach! Poza tym samolot ma szybkostrzelne działka 20 mm, bardzo przyzwoitą prędkość wznoszenia oraz maksymalną, a także posiada dobrą sterowność, nawet przy znacznym obciążeniu na pylonach. Wady F-5A obejmują całkowity brak systemów obronnych - brak radarowego systemu ostrzegawczego i flar.

1280h720_02_f_5a_rocaf_8356fc41722453a60

Tak więc pierwszy przedstawiciel wspaniałej rodziny F-5 pojawi się wkrótce wraz z wydaniem aktualizacji War Thunder „Ixwa Strike”! Najlepsze samoloty szturmowe w chińskim drzewku technologicznym oraz wiele innych nowych jednostek i funkcji już wkrótce, śledźcie nasze wiadomości!


Zespół War Thunder

 

  • Like 1
  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites
21 minutes ago, Ranach said:

amerykański odrzutowiec ale trafia do chińskiego drzewka jako pierwszy.... :facepalm:

 

Masz przecież uzasadnienie w tekście:

 

F-5A Freedom Fighter po raz pierwszy został wprowadzony do służby przez norweskie siły powietrzne w 1964 roku, później został dostarczony wielu sojusznikom USA i był aktywnie używany w wielu konfliktach na całym świecie, w tym w Wietnamie, konflikcie irańsko-irackim i wojnie o Ogaden.

 

Czyli Chiny.

:D

 

bLEdGwI.png

Edited by PL_Andrev
medal medal medal

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja tam czekam na Mirage IIIE (gdzieś mignęło mi info, że wersja E mogła przenosić 3 pociski R550 Magic 1, niestety nie pamiętam gdzie widziałem tę informację), F1C (przenosił 2 pociski Matra 550 Magic na końcach skrzydeł + 2 przeciwlotnicze pociski rakietowe dalekiego zasięgu, przeważnie Matra R530 lub Matra Super 530, zainstalowane na głównych uchwytach podskrzydłowych) lub 2000. Biorąc pod uwagę Phantomy z 8 rakietami na pokładzie, to te Miraże wcale nie byłyby jakieś OP. Na upartego (ale to sporo później, może za rok, dwa) mogliby wsadzić do gry nawet Atlas Cheetah, który np. w RPA zastąpił Mirage F1C.

 

Tak btw. są gdzieś dostępne statystyki co do popularności danych drzewek i maszyn w grze?

 

PS

 A żeby nie było offtopu, to ten F-5 strasznie brzydko wygląda i szczerze pisząc nie wiem czy miałby ochotę grindować takie dziwadło... Nawet z Sidewinderami 9P na pokładzie.

Edited by henryk5pio

Share this post


Link to post
Share on other sites
  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...