Jump to content

[Blog Deweloperski] Maszyny z Przepustki Bitewnej: T55E1 Kołowy niszczyciel czołgów


 

T55E1, Działo samobieżne, USA, III era. Premium.

Zalety

 • Dobre działo
 • Świetne kąty elewacji działa
 • Niska sylwetka
 

Wady

 • Brak opancerzenia
 • Nieliczna załoga
Historia

Amerykański kołowy niszczyciel czołgów T55E1 powstał na podwoziu eksperymentalnego pojazdu terenowego 8x8. Firma Cook Brothers otrzymała zlecenie na rozwój projektu w sierpniu 1942 roku, a jesienią pierwszy prototyp, nazwany T55, był gotowy w zakładzie Allied Machinery Manufacturing. Po pierwszych testach wojsko zasugerowało konstruktorom modyfikację pojazdu, ponieważ podczas testów pojawiły się pewne problemy. Tak więc na początku 1943 roku pojawił się T55E1 - ulepszona wersja obiecującego działa samobieżnego.

Rolą T55E1 miało być wsparcie ogniowe nacierającej piechoty, będąc jednocześnie maszyną zdolną do operowania na dowolnym terenie. T55E1 nie miał wieży, a masywne działo M7 kal. 76 mm znajdowało się z przodu pojazdu. Taki układ wymagał przesunięcia zespołu napędowego dwóch silników o mocy 110 koni mechanicznych na tył pojazdu. Jednocześnie maszyna posiada niski profil, wystarczające kąty obrotu działa w poziomie i doskonałe kąty elewacji. Zmodernizowany T55E1, dzięki ulepszonym właściwościom jezdnym i zmniejszeniu masy całkowitej, wykazał w testach prędkość nieco ponad 80 km/h i dobre wyniki w pokonywaniu przeszkód. W tym samym 1943 roku specjalna komisja zaleciła armii całkowite odejście od opancerzonych pojazdów kołowych na rzecz platform gąsienicowych, a projekt Cook Brothers został zamknięty. Ale jesteśmy pewni, że ten ciekawy niszczyciel czołgów na pewno znajdzie swoje miejsce w War Thunder!

imageimage
 

T55E1 będzie nagrodą za wykonanie zadań nowego sezonu Przepustki Bitewnej. Jego niezwykły układ, niski profil, dobra prędkość i doskonałe kąty elewacji działa sprawiają, że jest to doskonały pojazd do ataku z zaskoczenia. Pojazd z łatwością znajdzie swoje miejsce na polu bitwy, może atakować zza pagórków i dobrze przyspiesza na twardych nawierzchniach. Działo 76 mm M7, znane wam z działa samobieżnego M10 i czołgu ciężkiego M6A1, dobrze radzi sobie ze wszystkimi celami na niskich erach, jednak czasami ma pewne problemy z czołgami ciężkimi nieco wyższej rangi. Wśród wad T55E1 są brak opancerzenia i nieliczna załoga.

news_t55e1_com_b0e30a1e5ac283483e9426574

Pobierz tapetę: 1920x1080 2560x1440 3840x2160

Podwozie kołowe 8x8 przyczynia się do dobrego skrętu pojazdu, co jest bardzo ważne w przypadku działa samobieżnego bez wieży. Z drugiej strony trzeba będzie przyzwyczaić się do jazdy, ponieważ rozstaw osi T55E1 jest bardzo duży. I oczywiście nie zapominaj, że na wyboistym terenie i w błocie koła są mniej efektywne niż gąsienice.

T55E1 będzie znakomitym dodatkiem do konfiguracji amerykańskich pojazdów opancerzonych niższych er we wszystkich trybach gry. Wykonuj zadania z Przepustki Bitewnej War Thunder i odblokuj wyjątkowe maszyny! Wkrótce, pojawi się więcej wiadomości o Przepustce Bitewnej!


Zespół War Thunder

 

 • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy mi się wydaje czy on ma źle odwzorowany układ skrętny. Wygląda tak jakby osie były ze sobą sprzężone po dwie, chyba spięte łańcuchami jak w motocyklach, rowerach. Wyraźnie to widać w trakcie skrętu, łańcuch się rozciąga. Gaijin poszedł na łatwiznę i skopiował system z już zaimplementowanych kołowców?

medal medal

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Mezjasz said:

Czy mi się wydaje czy on ma źle odwzorowany układ skrętny. Wygląda tak jakby osie były ze sobą sprzężone po dwie, chyba spięte łańcuchami jak w motocyklach, rowerach. Wyraźnie to widać w trakcie skrętu, łańcuch się rozciąga. Gaijin poszedł na łatwiznę i skopiował system z już zaimplementowanych kołowców?

Mnie już przestało dziwić ich chodzenie na skróty, nawet nie zamierzam dociekać z czego skopiowali tak zacny model jazdy.

t55.thumb.jpg.31911efab3fc2fb0dfb93f0af0

Podobny problem był/jest w czołgach, co jakiś czas są kwiatki z gąsienicami które układają się pod dziwnym kątem a sekundę później wracają na swoje miejsce.

Edited by KONIK_
 • Thanks 1
medal medal medal medal medal medal medal medal medal

Share this post


Link to post
Share on other sites
 • Recently Browsing   0 members

  No registered users viewing this page.

×
×
 • Create New...