Jump to content

Siemka ostatnio zacząłem grać na symulacji na joysticku i latałem paroma maszynami np. P-51 c10, f4u 1c czytaj p47 d25  grało mi się nimi spoko i usa idzie mi najlepiej jak narazie ale w badaniu maszyn wole nie ryzykować że nie będzie mi szło tym samolotem i polecacie jakieś samoloty do symek które warto badać albo latać nimi ?

z góry dzięki Matrins

P-36 może być całkiem OP.
P-40 są ok, ale wymagają więcej umiejętności.
P-51C jest jednym z najlepszych amerykańskich samolotów, tylko nie można się nim kręcić, a jak tak bardzo chcesz to zacznij na EC4 gdzie niemieckie samoloty gorzej kręcą, ale nie zdziw się gdy spotkasz BF-109F-4, który może cię bez problemy wykręcić, ogólnie lepiej trzymać prędkość.

P-39N jest całkiem OP na EC2, ale uzbrojenie bardzo posysa.

P-38 są bardzo dobre, ale łatwo jest je trafić i trzeba trochę inaczej nimi latać.

F4u-4 to jest jeden z najbardziej OP samolotów w EC4, wykręca wszystko co niemieckie i może ich spokojnie złapać w poziomie bo jest szybszy.

P-51D to jest to samo co P-51C, tylko że gorzej kręcą, do tego wersje D-5 i D-20 są gorsze od C, dopiero D-10 jest porównywalne i D-30 lepsze jeśli chodzi o osiągi (nadal wolę latać C).

P-51H to najlepszy myśliwiec jeśli chodzi o osiągi w EC4, oczywiście jak zaczniesz się kręcić to cię BF-109 wykręcą, ale jak używasz jego osiągów z głową to nawet nigdy się do ciebie nie zbliżą.

I to tyle jeśli chodzi o USA.

• Like 1
  • Upvote 3
medal medal medal medal

ooo no to miałem dylemat czy robić d30 czy f4u 4b ROBIĘ F4U 

a co sądzisz  o F4u  1c? to ma x4 20mm te usa ale mają straszny odrzut i samolot to źle wyczuwa ....

On 22/02/2021 at 07:48, ThatMatrins said:

ooo no to miałem dylemat czy robić d30 czy f4u 4b ROBIĘ F4U 

a co sądzisz  o F4u  1c? to ma x4 20mm te usa ale mają straszny odrzut i samolot to źle wyczuwa ....

Dużo tym nie latałem, wydaje się być ok, problemów z działkiem nie miałem, może po prostu masz lipną załogę i nie miałeś ulepszonych.

medal medal medal medal

wiesz co bo to jest chyba F4U ten pierwszy F4u-1a z 2.7 możee z trochę lepszym silnikiem i  z  4x 20mm, a one strasznie hamują samolot i rozrzucają go, najlepiej to krótkie serie walić

A jednak nie będe badał f4u 4b (51k sl za naprawe na sb, a ja jestem pepegą jeszcze)

teraz badam tego d30 mustanga, ale nie wiem w jakie jety iść na sb, słyszałem że f3d jest spoko bo ma niby radar z T2-F1 tych jetów japońskich, ale on nie ma mocy, coś al'a sk60 w wyglądzie i statystykach.

więc nie wiem, ale interesują mnie TYLKO dwie linie te które zaczyna się od f84 i te co są ,,Naval Jets" czy coś, które lepiej ?

On 01/03/2021 at 10:03, ThatMatrins said:

wiesz co bo to jest chyba F4U ten pierwszy F4u-1a z 2.7 możee z trochę lepszym silnikiem i  z  4x 20mm, a one strasznie hamują samolot i rozrzucają go, najlepiej to krótkie serie walić

A jednak nie będe badał f4u 4b (51k sl za naprawe na sb, a ja jestem pepegą jeszcze)

teraz badam tego d30 mustanga, ale nie wiem w jakie jety iść na sb, słyszałem że f3d jest spoko bo ma niby radar z T2-F1 tych jetów japońskich, ale on nie ma mocy, coś al'a sk60 w wyglądzie i statystykach.

więc nie wiem, ale interesują mnie TYLKO dwie linie te które zaczyna się od f84 i te co są ,,Naval Jets" czy coś, które lepiej ?

Na EC6 bardzo polecam:

F2H + F9F-8 + F-86F-25 + F3H + F11F (niestety trochę kosztuje i jak go nie masz to sobie wstaw F-86F-2 na ten BR)

Linię z F-84F, F3D i innymi bardzo odradzam jak lubisz się bawić w myśliwca, te samoloty się do tego nie nadają.

A na EC5:

F-80 oba + F3D (szczerze odradzam, ale nie ma za dużo innych opcji) + P-51H + F-89B/D, oba kosztują fortunę, ale też są najbardziej OP samolotami na tym tierze

Edited by RideR2
medal medal medal medal

ja pójdę rzeczywiście w F2h  wygląda spoko, nie są te samoloty najszybsze ale dosyć dobrze się kręcą z tego co widzę.

a później może w sabry i dobrze się składa bo na ec6 jest chyba od 8.0 do 9.3 czyli będę mógł od razu wziąść  f2h a mam jeszcze A4e to na naziemki lub samoloty bo ma rakiety ale kręci się jak ****

po za tym co sądzisz o cobrach bo słyszałem że jest całkiem bardzo op a jak trafisz z 37 to raczej crit tak czy siak co o nim sądzisz

Na Ec6 podstawa to A2D-1 lecisz na bazy i zbijasz 1,5 bazy co przy odrobinie szczęścia zarobisz na jednym locie 450 punktów i wtedy możesz wziążć kontkretny samolot np F3h -2. Samoloty które polecam to F3H-2 bo ma radar i rakiety, F9F-8 bo ma rakiety dobry na bombowce i szturmowce, nie polecam atakować ani miga 15 ani sabre. Do ataku na lotnisko A-4B ma 133 rakiety i właściwie nadaje się tylko do atakowania lotniska czasami można niszczyć bazy ma 5*1000lb bomb. F84F nadaje się do niszczenia baz. Sabre nadaje się do walki kołowej ale ma słabą widoczność nie ma rakiet i czasami można latać bez celu, bardzo rzadko go używam.

medal medal medal

On 03/03/2021 at 10:30, ThatMatrins said:

ja pójdę rzeczywiście w F2h  wygląda spoko, nie są te samoloty najszybsze ale dosyć dobrze się kręcą z tego co widzę.

a później może w sabry i dobrze się składa bo na ec6 jest chyba od 8.0 do 9.3 czyli będę mógł od razu wziąść  f2h a mam jeszcze A4e to na naziemki lub samoloty bo ma rakiety ale kręci się jak ****

po za tym co sądzisz o cobrach bo słyszałem że jest całkiem bardzo op a jak trafisz z 37 to raczej crit tak czy siak co o nim sądzisz

Pamiętaj że F2H jest odrobinę lepszy od pierwszego F9F i np. wykręca Sea Hawka niemieckiego, do tego całkiem nieźle trzyma energię.

Co do Kobr, P-39 mają naprawdę lipne dwunastki i siódemki, dosłownie zero obrażeń zadają, a 37 ma małą szybkostrzelność i ciężko jest coś tym trafić.

P-63 są nieco lepsze, ale nadal jakoś za nimi nie przepadam, wolę P-51C i Thunderbolty.

On 09/03/2021 at 10:16, maniek114 said:

Na Ec6 podstawa to A2D-1 lecisz na bazy i zbijasz 1,5 bazy co przy odrobinie szczęścia zarobisz na jednym locie 450 punktów i wtedy możesz wziążć kontkretny samolot np F3h -2. Samoloty które polecam to F3H-2 bo ma radar i rakiety, F9F-8 bo ma rakiety dobry na bombowce i szturmowce, nie polecam atakować ani miga 15 ani sabre. Do ataku na lotnisko A-4B ma 133 rakiety i właściwie nadaje się tylko do atakowania lotniska czasami można niszczyć bazy ma 5*1000lb bomb. F84F nadaje się do niszczenia baz. Sabre nadaje się do walki kołowej ale ma słabą widoczność nie ma rakiet i czasami można latać bez celu, bardzo rzadko go używam.

Ja tam wolę wsiadać zawsze do myśliwca jak wbijam na EC6, czyli w przypadku USA do F2H, z łatwością się wbija te 2-3 fragi, A2D to ja bym co najwyżej w EC5 używał, na EC6 już możesz Canberrę z karabinami brać jak chcesz coś zbombić i może ubić jakieś myśliwce po tym.

Atakowanie lotnisk odradzam, w aktualizacji 2.5 pelotki dostały buffa i teraz mogą dość nieźle uszkodzić coś co leci prosto na lotnisko i jest szansa na to że jeszcze bardziej je polepszą.

Ostatnio w plikach pojawiły się nowe zestawy uzbrojenia dla F3H w postaci 4x AIM-7C Sparrow. więc ostrzegam że samolot może wylecieć na 9.7, czyli na EC7, a nawet z obecnymi osiągami i tym co posiada niezbyt się nadaje na EC6, jest po prostu za dobry.

Akurat w F-86 to ja bym się za bardzo nie kręcił, każdym MiG będzie cię mógł spokojnie skasować, a jak już tak bardzo chcesz to trzeba podchodzić z tego z głową i głównie bawić się w nożyce, a nie w kręcenie w poziomie. Ogólnie zależy z czym się chcesz kręcić, Huntera brytyjskiego z pewnością wykręci, Swifta też może próbować, Scimitara też, ale jak widzisz Javelina to czas uciekać i unikać rakiety, albo przy pierwszym ataku go poważnie uszkodzić i dobić w kolejnym. Przeciw Niemcom może być gorzej, G.91 kręci się lepiej, ich oba CL-13 też, MiG-15 i Me 163 tak samo. G.91 jest też prawie równie szybki, a oba CL 13 tak samo szybkie lub szybsze zależnie od wersji. 

Przeciw Ruskom to też może być trudno, ich MiGi-15 spokojnie mogą wykręcić Sabre'a, przeciw MiG-17 może być lepiej, bo jest nieco bardziej ceglasty.

Bardzo też odradzam grindowanie wersji A-5, jest bardzo słaba.

medal medal medal medal

rider 12 w kobrze są takie same jak w thunderbolcie, p51 c  i d, i ogólnie bo to są 12.7mm 50. M2 prawie każdy tłokowy myśliwiec z usa ma te 12 a to ci się wydaje bo p39 (pierwszy) ma dwie 12mm i 4x 7mm więc dlatego ci się to tak wydaje a 37mm jest spoko i dobrze że nie jest za szybka bo by się przegrzewał po 4 sekundach 

(xddd ostatnio jak narazie najlepiej lata mi się F2A tym drugim z 4x 12.7mm, wole chyba styl walki dogfightera, więc albo znajde jakiś inny samolot z usa który mi pasuje albo pójde w spitfire'y mam tam coś zrobione) 

2 hours ago, ThatMatrins said:

rider 12 w kobrze są takie same jak w thunderbolcie, p51 c  i d, i ogólnie bo to są 12.7mm 50. M2 prawie każdy tłokowy myśliwiec z usa ma te 12 a to ci się wydaje bo p39 (pierwszy) ma dwie 12mm i 4x 7mm więc dlatego ci się to tak wydaje a 37mm jest spoko i dobrze że nie jest za szybka bo by się przegrzewał po 4 sekundach 

Mamy kilka typów dwunastek i np. P-39, F4u-1, P-47D używają inne.

Tutaj masz dokładną rozpiskę

https://wiki.warthunder.com/Browning_M2_(12.7_mm)

Im nowsze Browningy, tym więcej zadają obrażeń.

medal medal medal medal

hmm

właśnie jak grałem thunderboltami to jakoś tako się samoloty podpalały

a akurat mam tego f4u chyba spróbuje wyexpić go na maxa na rb i wtedy jakoś próbować na sb 

ten F4U 4 to spoko jest ale naprawa jak z jetów nie mówiąc już o f4u 4b 51k :/

a jak już o 12.7mm to jakie ammo używasz bo widziałem że uniwersalna może zrobić najwięcej uszkodzeń, bo ma odłamkowoburzącą smugą ap i chyba coś jeszcze

On 11/03/2021 at 12:40, ThatMatrins said:

a jak już o 12.7mm to jakie ammo używasz bo widziałem że uniwersalna może zrobić najwięcej uszkodzeń, bo ma odłamkowoburzącą smugą ap i chyba coś jeszcze

Uniwersalna taśma.

23 hours ago, ThatMatrins said:

a po za tym używasz zapewne joysticka a co używasz do widoku ???

Joystick (lewa ręka) + myszka (prawa ręka) + klawiatura do trymowania i zabawy radarem i innymi podobnymi rzeczami

medal medal medal medal

Kurcze o ile preferuje EC4  to w 90% ludzie  to zombiarze, a w sb samoloty typu: B-17, B-24, Pe-8, Halifaxy, (i inne brytyjskie bombowce), Me264 są chyba najczęściej używane i one mają największą przewagę, na swój sposób są wytrzymałe i  dobrze uzbrojone defensywne. Chyba zacznę używać P-61 żeby zwalczać to zombiarstwo bo to największy grzech sb, jak usłyszałem że kolega w 4 match'e doszedł do F4C.

No chyba że zacząć grać ec5 tam to może b17g nie nadąża ale już b29/tu4 chyba najbardziej używany przez zombiarzy samolot i one są  ********

1 hour ago, ThatMatrins said:

Kurcze o ile preferuje EC4  to w 90% ludzie  to zombiarze, a w sb samoloty typu: B-17, B-24, Pe-8, Halifaxy, (i inne brytyjskie bombowce), Me264 są chyba najczęściej używane i one mają największą przewagę, na swój sposób są wytrzymałe i  dobrze uzbrojone defensywne. Chyba zacznę używać P-61 żeby zwalczać to zombiarstwo bo to największy grzech sb, jak usłyszałem że kolega w 4 match'e doszedł do F4C.

No chyba że zacząć grać ec5 tam to może b17g nie nadąża ale już b29/tu4 chyba najbardziej używany przez zombiarzy samolot i one są  ********

Aktualnie na każdym tierze od 4 jest pełno zomberów.

Na EC6 można sobie z nimi nieźle radzić jak grasz USA, dużo samolotów ma po 4 AAMy i działko, które jest naprawdę dobre. Prawie równie dobrze mają Brytole.
Gorzej jest jak grasz Ruskami, oni w ogóle nie mają rakiet kierowanych.

Edited by RideR2
medal medal medal medal

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...